Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flakter


flakter
tag

Nagyon jól van árasítva a T4, s szépen is teljesít :Y

[ Szerkesztve ]

..FlaK..

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

T4 egesz jo vetelnek tunik.

(#3) L4CI2


L4CI2
aktív tag

hi
nekem T4-em van :) és nagyon jó

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

T2: 3200-ért vettem, azaz 5000 nagyon elvadult.... amugy jo hütö

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) AxBattler


AxBattler
félisten

T2-őt vettem volna FM2-es konfigba, de mivel csak fölfele tudott volna fújni, ott meg a táp van, ezért AC Freezer 64 Pro lett inkább. Alsótápos házakba viszont jó lehet!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#6) hackeeeee válasza Graphics (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem az számít, hogy Te mennyiért vetted. Pl. Iponnál is ~4.300 Ft, szóval, annyira nem elvadult. Árgépes árakkal pedig nem foglalkozom. :)

A T4 nagyon jó, főként az árához képest. a T2 nem egy erőmű, de kisebb procikra jó választás lehet, gondolok itt a 2 magosakra, mondjuk egy 5800K-val még éppen elbír.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7) plömplöm


plömplöm
őstag

hmm...

Cooler Master Blizzard T2

"két teljesen körbefutó hőcső"
én két véget látok összesen. akkor ez nem egy cső?

"a 0,18 amperes motorerővel bíró szellőztetőnek pedig nincs PWM szabályozása, stabilan percenként 2200-at pörög, hacsak valami feszültségszabályzóval le nem lassítjuk"
hacsak nem olyan alaplapra szereli fel az ember, aminek van olyan cpu-ventilátor csatlakozója, ami három tűs, azaz a klasszikus szabályzású, azaz a tápfeszültség pwm-szabályzott. pld mint az enyém, most is egy hárommazzagos noctua van a matterhornon, remekül szabályozódik by alaplap.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#8) DaveJr válasza plömplöm (#7) üzenetére


DaveJr
őstag

Az alaplapok 80%-a nem támogatja, szóval tök értelmetlen volt abba a mondatba belekötnöd.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#9) tomchee91


tomchee91
csendes tag

Nekem pont most volt fél éve hogy, vettem egy T2-t. Tökéletesen bevált.
PhenomX4 3,10Ghz
összehasonlítva az eredeti referenciával:
(referencia ---->>> T2)
üresben 35 ---->>> 32
Terhelve 56 ---->>> 47
Arról nem is beszélve, hogy sokkal csendesebb.
A venti elég gyenge így is szóval, aki később meggondolná magát és overclockra adná a fejét, lecserélve 1500-2000 Ft Körüli venti-re akár már overclockra is használható lenne. Így nem kell egy komplett új hűtőt venni.
Nálam Ez ár/érték arány miatt mindenképp AJÁNLOTT lenne :)
(3700 Ft ért vettem)

[ Szerkesztve ]

(#10) F e Z o


F e Z o
veterán

Összehasonlításképpen raktahattak volna a tesztbe egy hyper tx 2-t, 3-at, 212-t is.

H2O über alles!

(#11) parkr


parkr
őstag

jaj de cuki a venti színe :D

(#12) KAMELOT


KAMELOT
titán

T4. Jó ár, jó teljesítmény!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13) csapee válasza DaveJr (#8) üzenetére


csapee
senior tag

Es 10 eve pont forditott volt az arany :)

Csapee

(#14) Jim74


Jim74
nagyúr

Ha hamarabb jön ki, akkor lehet, hogy nem az Ashurát kérem a nejemtől születésnapomra, hanem a T4-et :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ez a Cooler Master Blizzard T2 még ingyen sem kellene.
Lehet,hogy jobban hűt mint a gyári,de a gyári legalább ha nincs terhelve elkussol. Ez meg búg ha kell ha nem!.

#7) plömplöm.: Két hőcső van ami körbeér és az össze végződés a processzorral érintkező részénél van.
Tehát a talpán,és nem a borda tetején vannak a lezárt végek.

[ Szerkesztve ]

(#16) Akula


Akula
őstag

Szerintem teljesen rendben vannak ár/érték arányt figyelve.

OFF:
@rudi: "Egyedül azt kifogásoljuk, hogy ventilátora nem PWM szabályozású, így vagy nagyon hangos lesz, vagy valamilyen módszerrel meg kell oldalunk lassítását, halkítását."

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#17) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Korrektnek tűnnek. Egy i3-at vajon elbírna passzívan?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18) Graphics válasza tDr1v3r (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Melyik? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Én 5300-ért vettem a T4-t, és i5 750-hez használom. Tökéletes. A hőmérséklet majdnem fele a gyári hűtő által produkáltnak.

(#20) hackeeeee válasza tDr1v3r (#17) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom a T4 bordájára gondolsz.

Ha egy jól szellőző házba teszed, akkor talán, bár intenzív terhelés mellett nem biztos, hogy megbirkózna vele.

Véleményem szubjektív...

(#21) Dtomka


Dtomka
veterán

Egész jónak tűnnek, föleg az áruk :)

Nekem Zalman CNPS10X Performa hűtőm van
A CPU hőmérsékletek (magok) Aida64 szerint:

[ Szerkesztve ]

(#22) F e Z o válasza Dtomka (#21) üzenetére


F e Z o
veterán

Energiagazdálkodás engedélyezve, persze, hogy minden hűvös. Futtass 10 perces avx-es linx-et, nem lesznek ilyen penge hőfokaid. :)

H2O über alles!

(#23) _Atesz


_Atesz
addikt

Ez se rossz: [link]

(#24) embe


embe
nagyúr

T2- nem pwm-es a venti. Pfujjjj. Ha veszel rá egy jó ventit, már nem is olyan olcsó.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#25) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Javítsatok ki, de én úgy tudom, hogy a legtöbb alaplap (amelyik PWM-et is támogat) támogatja az úgynevezett feszültség alapú ventilátor szabályozást. Ezt a BIOS-ban ki is tudod választani: AUTO, PWM, VOLTS (nekem ez így rémlik), tehát a ventilátorszabályozás felől nem aggódnék, hacsak nem nagyon régi az alaplap... (bár azokon PWM sincs) :Y

Közben elöl megtaláltam DaveJr, erre gondoltál amit leírtam, mert szerintem gyakoribb, legalább is eddig a C2duós és Sandys Gigabyte alaplapom is ilyen, ilyen volt....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#26) #98593280


#98593280
törölt tag

Ebben a tesztben: Hyper T4 vs. Hyper 212
egy Athlon procit húznak 3,6 Ghz körüli magasságra.
Ott elhasal szégyenteljesen a T4, 70 fok fölé engedi a procit, 20-25 fokkal szarabb, mint a Hyper 212 által produkált cpu kupak és maghőfoka.

Szóval azért az Ashura-t én nem hasonlítanám a T4-hez, más kategória.
Egyébként itt van egy érdekes táblázat a bordák lamella vastagságairól és azok távolságairól.

ui: 7k a T4, 8k a Hyper 212, nem hiszem hogy kérdéses lenne, melyiket venném, én...
reklámnak jó volt a cikk, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27) #98593280 válasza Csabroncka (#25) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem 4 tűs PWM-es kimeneten 3 pines nem fog szabályozódni.
Fordítva igen, 4 tűset dugtam már 3 pin-re, annak változott a fordulatszáma.

Mondjuk ez egy Zalman 3 pines Fanmate szabályzó volt, aminek direkt le volt törve az egyik oldala, hogy 4 pines dugót is rá lehessen tenni.

[ Szerkesztve ]

(#28) hackeeeee válasza #98593280 (#26) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az Ashura árkategóriában is egy kicsit más besorolású, mint a T4.

Véleményem szubjektív...

(#29) #98593280 válasza hackeeeee (#28) üzenetére


#98593280
törölt tag

Tisztában vagyok vele, arra céloztam csak, hogy ettől a cikktől nekem nem jutott volna eszembe az, hogy az Ashura helyett T4-et veszek... (Jim hozzászólása...)

Rudi meg ilyeneket ír: "kijelenthető, hogy egy komolyabb processzor akár tuning mellett is (természetesen normális házszellőzést feltételezve) jól hűthető vele,"

tényleg jól lehet tuningolni vele, ha az Athlon 70 fok felett van...

[ Szerkesztve ]

(#30) Jim74 válasza #98593280 (#29) üzenetére


Jim74
nagyúr

Bevallom őszintén, hogy nem vagyok mostanában képben a a CPU hűtőkkel kapcsolatban. Az Ashurához úgy jutottam, hogy feleségem megkérdezte, hogy mit kérek a születésnapomra és beugrott, hogy kéne egy f*szántos CPU hűtő, és itt a PH_n az Ashurát ajánlották.
A cikk alapján azt gondoltam, hogy a T4 jó teljesítmény/érték arányú, viszont ha elhasal egy terhelésese teszten, akkor teljesen mindegy mennyibe kerül, számomra nem opció.

(#31) mmdms válasza F e Z o (#10) üzenetére


mmdms
addikt

Akkor látszana igazán, hogy értelmetlen lenne az általad említett hűtőket lecserélni. Legalábbis a tesztelt hűtőkre.
Ezt a T2-t szerintem simán megszégyenítené egy tx2 is. És az halkabb.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#32) hackeeeee válasza Jim74 (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ashura helyett 812-ben gondolkodnék, esetleg.

Nekem 612S van, és szépen teszi a dolgát.

De amúgy igen, nagyon jó kis hűtő az Ashura is, nem nyúlsz vele mellé.

Véleményem szubjektív...

(#33) #98593280 válasza Jim74 (#30) üzenetére


#98593280
törölt tag

Annyira én sem vagyok nagy fan, de ez a T4 éppen friss volt bennem, mert múltkor felmerült az egyik topikban és akkor találtam rá erre a tesztre.

Ha venti tesztet akarok nézni, felkeresem merlinhardver.hu honlapját. Azoknak hiszek. Avagy az FX AMD topikban is elég jól csoportosítva van néhány cpu hűtő, közepes és kemény tuninghoz.

Hazai pályában olvastam már házakról Rudi-tól nem egy érdekes... dolgot, de ez most a Teszt rovat és így már azért sántább a dolog.

(#34) Jim74 válasza hackeeeee (#32) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez alatt elférnek a magas ramok?
Most már nem cserélem le egyébként az Ashurát :DDD

(#35) Dtomka válasza F e Z o (#22) üzenetére


Dtomka
veterán

Nem tudom, hogy az Aida64, mennyire jó cpu stress tesztnek, de a háttérben közben megy a Bad company 2 is :) (16 perc után)
kép1
kép2

A CPU cooler is lightosra van belőve :)

[ Szerkesztve ]

(#36) hackeeeee válasza Jim74 (#34) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Forgatható, hogy milyen irányba álljon a hűtő. Ha hosszában teszed, akkor simán, ha keresztbe, akkor nem valószínű. :D

Véleményem szubjektív...

(#37) Csabroncka válasza #98593280 (#27) üzenetére


Csabroncka
addikt

A családban volt rá példa egy AM2-es alaplap esetén, hogy csak olyan hűtőt tudtam rá szerezni ami 3 tűs ventilátorral volt szerelve. Ez is gagyibájt alaplap volt és itt is az előbb említett példa szerint jártam el, amivel valóban szabályozta a fordulat számot.
A fordított eset biztos ezt én is tudom tanúsítani, illetve azt, hogy a PWM-est lehet feszültséggel is szabályozni.

Érdemes minden esetben utánaolvasni mit ír az alaplap, mert valóban van ilyen - nekem konkrétan:

CPU FAN MODE

Ha ez valóban így van, nem olyan rossz ár az a 4500-Ft :C

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#38) waithEard válasza Csabroncka (#37) üzenetére


waithEard
őstag

Jó a kép, csak slendrián volt a beillesztés. Újra! :)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#39) #98593280 válasza Csabroncka (#37) üzenetére


#98593280
törölt tag

Igen, ilyen BIOS feature esetén biztos hogy működik. Aztán láttam már olyant is, hogy a 4 pines CPU PWM kimenet mellett ott volt a 3 pines CPU FAN kimenet is.

(#38) waithEard: jobb klikk, kép megnyitás új lapon...

[ Szerkesztve ]

(#40) Csabroncka válasza waithEard (#38) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nyisd meg új ablakban (nagy lesz) ne kívánd tőlem, hogy kicsnyítsem egy ideiglenes dell1013-as netbook mellett :O

"in medias res"

(#41) #97716736


#97716736
törölt tag

Jók az árak tényleg nem rosszak :)

(#42) Graphics válasza #98593280 (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fog változni, nálam a vízhűtés csatija 3 pin-es és a 4 pinen simán változik :)

Ja és SYS_FAN-ra kötve érdemes használni , én is igy tettem a T2-essel és halkan végzi dolgát :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) waithEard válasza Csabroncka (#40) üzenetére


waithEard
őstag

:R Köszi!

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#44) macko20 válasza plömplöm (#7) üzenetére


macko20
őstag

oldalanként két végződés ,2db cső van benne

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#45) waithEard válasza macko20 (#44) üzenetére


waithEard
őstag

Ezen jobban látszik:

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#46) macko20


macko20
őstag

A T4-et megnézném 2db ventivel,
ill. az Én elképzelésem egy tesztről az h azonos típusú ventivel ,fix fordulatokon /800,1200,1500rpm/ tesztelni a bordákat ,mert így lenne igazi összehasonlítási alap

A Blizzard T2-nél számomra érthetetlen módon a csőnek a legjobban hő leadó része nincs hűtve,

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47) plömplöm válasza macko20 (#44) üzenetére


plömplöm
őstag

:R

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#48) Silentfrog válasza macko20 (#46) üzenetére


Silentfrog
veterán

Szerintem nem hozna már semmit a plusz ventilátor ennél,nincs nagy fémtömeg amin ne tudna könnyedén átfújni egy légkavaró.
Ellenben nekem van egy Ninja 3 hűtőm 500rpm fordulaton megy szinte mindig,ha esetleg jobban terhelem a procit akkor tekerek feljebb a fordulaton. Lehet,hogy kipróbálom 2 db 500-es fordulaton forgó ventivel,és lehet,hogy elég lesz terhelés alatt is a fordulat. :)
Sosem próbáltam még így :)

(#49) Potzee válasza macko20 (#46) üzenetére


Potzee
addikt

...egy 2. venti egy ekkora borda esetén max.2-3 foknál többet nem hoz.

A T2 egy gyári stock cooler szintjén van, szerintem ennyiért drága...a T4 legalább 120 mm-es ventivel van...
Passziv hűtésre egyik sem alkalmas! Kicsi bordázat, kevés hőcső...
AMD foglalatra csak úgy szerelhetőek fel, hogy a venti vagy a ház teteje irányába vagy a VGA kártya irányába fúj...ezért AMD foglalatra, felső tápos házba nem ajánlott

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#50) #98593280 válasza Potzee (#49) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mi a baj azzal, ha a venti a ház teteje felé fúj? Ha van ott szellőző rács, sőt venti is, akkor tök mind1 szerintem hátra vagy felfelé fúj. Nem hinném hogy sokkal rosszabb hőfokot mérsz a CPU-n, ha felfelé fúj, sőt, szerintem jobbat, mert a meleg levegő inkább akar szállni felfelé, mint hátra.

Egy gond lehet csak, hogy lehúzza a VGA kari hátlapjáról is a meleget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.