Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eddie141


Eddie141
senior tag

Jó írás, nekem kissé nyers az írásmód, pedig én azt szeretem :) Viszont bővelkedik információkkal, és rendesen leírja a megtörtént cseréket/eseményeket.
Grat a géphez, és a cikkhez.
Azért azt még el kell mondjam, hogy most sincs túl sok kábel szerintem :U :B
Én is már több mint egy éve örök Cooler Master-essé váltam, amikor vásároltam egy cm690-et. Azóta azt lecseréltem, és vettem egy HAF932-őt. Ezt eléggé megmoddoltam, de még nincs kész, ezért még nem publikáltam :B Tökéletesen elégedett vagyok vele. Én is nézegettem a Cosmos-okat, illetve a Stacker-eket is, de végül a HAF-ra esett a választásom, és nem bántam meg :)
A nagytesó mellé dukál azért a pici is, és azt a gépet amit barátnőmnek raktam össze hozzám, azt egy HAF922-be tettem :) Ezen igazság szerint nemigen változtattam (változtathatok :DDD ) mert barátnőmnek nagyon tetszik, és így alap formájában szeretné megtartani.
Én inkább a kékhez vonzódom, a bnőm meg a pirosat kedveli, de a lényeg: COOLER MASTER :)
Sok örömöt kívánok a házikóhoz, a további tervekhez meg sok sikert, és reméljük azok is megosztásra kerülnek majd elkészültük után ;) :R

(#2) Eddie141 válasza Eddie141 (#1) üzenetére


Eddie141
senior tag

"Azért azt még el kell mondjam, hogy most sincs túl sok kábel szerintem "
Túl kevésre gondoltam :B Bocsánat..

(#3) total90


total90
veterán

Azért az elején a Q6600-as "szitkozódásba" belekötnék. Nagyon sok verzió (stepping...) kijött és nem azért, de épp, hogy a Q6600 nagyot szólt a megjelenéskor és még utána is. Nekem még az is van. Ugyanakkor pl. nekem (Stepping B, Revision G0) alapfeszen (1,120 V) simán viszi a 3GHz-et. Fesz emeléssel meg 4 GHz felett is voltam vele pár napig, próbaképpen. Szóval inkább nálad csak arról van szó, hogy nem jó példányt fogtál ki.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) capulet75 válasza Eddie141 (#2) üzenetére


capulet75
addikt

Azért 8 ventihez, 4 vinyóhoz meg a többihez kell a kábel.Valszeg tényleg rosz 6600-ost fogta ki, pedíg G0-ás volt,de akkor is csalódtam nagyot benne.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5) aram01


aram01
nagyúr

jó írás,jó cucc,gratulálok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) hétalvó


hétalvó
addikt

"Ha" az enyém lenne csak 1 fajta ventit tennék bele és azt fixen bekötném egy tápcsatira az előlapról kidobnám azt a szabályzót, mert szerintem elrontja az a szép minimalista elejét.

Egy ilyen szellős házban nem is biztos, hogy kell fentre venti.

Azért 3 apollish nem kis befektetés és ide még 4 kellene :K

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#7) capulet75 válasza hétalvó (#6) üzenetére


capulet75
addikt

Azért a 3 apollish minden csak nem minimalista. :D

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó írás, grat. :C
Durva a procihűtőd. :K
Nekem is volt X48 deszkám Q9450 procival, ahhoz képest, h. túlfeszes volt a deszka egész jól húzható volt. Akinek eladtam nagyon jól járt vele. :K Feltettem az apróra, egy óra után már el volt adva.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#9) bacsis


bacsis
Közösségépítő

húúú Jó lett a beszámoló és a gép is :R teccik :K
Kíváncsian várom a további fejleményeket, emrt a nyakamat rá hogy itt nem fogsz megállni ;]

(#10) AnginaP


AnginaP
aktív tag

Klassz a cikk, és örülök, h olyanra sikerült a gépedet összerakni ahogy elképzelted! :R
Hála égnek én is tökéletesen elégedett vagyok az enyémmel, csak így tovább! ;)
..btw nálam is 4 apollish van, 2 piros 2 fehér... respect! :DDD

[ Szerkesztve ]

Indítok egy Skyrim szervert.

(#11) Warpig


Warpig
aktív tag

Klassz a ház, grat! Egyedül a rögzítőfüleket kéne még pirosra festeni, Elütnek a kék gombocskák.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#12) veector válasza total90 (#3) üzenetére


veector
senior tag

+1 bár nekem az jött le hogy a saját példányát szidalmazta.
Nekem is Q6600-om van, és 3.6GHz-en jólelvan.

(#13) capulet75 válasza Warpig (#11) üzenetére


capulet75
addikt

Mivel az gumi így nem igazán tanácsos festeni. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14) MrPG8


MrPG8
aktív tag

omg! this is great!!! :) :R
Bár egy kis kábelrendezés elkéne neki.

[ Szerkesztve ]

(#15) MrPG8


MrPG8
aktív tag

véletlen dupla, sry

[ Szerkesztve ]

(#16) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Kívülről nagyon jól néz ki, de belül nem találtam minimalmodot.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#17) capulet75 válasza Cthulhu Dawn (#16) üzenetére


capulet75
addikt

Az egész belseje feketére lett festve, a hátlapi takaró panelek meg pirosra.Minimal. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#18) Cthulhu Dawn válasza capulet75 (#17) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Lehet, de a belső elrendezés nem valami minimalista.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#19) tálusz


tálusz
tag

Jó lett mind az írás mind a ház! :C
Ammo 533-t sokáig használtam amíg lanokra jártam, nagyon jó kis ház, mint ahogy a mostani is!

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#20) capulet75 válasza Cthulhu Dawn (#18) üzenetére


capulet75
addikt

Itt a ház minilmal moddingjáról van szó, nem a benne levő cuccokról.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#21) Probber


Probber
őstag

Én inkább a háttérképed stílusához hasonlítanám ezt a Cosmos S-t, tehát inkább absztrakt, de semmiképp sem a minimalista stílus képviselője ez a ház. Viszont jó kis gépet pakoltál össze, ez nem vitás. :K

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#22) AnginaP válasza Probber (#21) üzenetére


AnginaP
aktív tag

...szerintem arra érti a minimál moddingot, hogy csak minimálisan nyúlt hozzá a házhoz, és nem pedig szétberhelte az egészet... :DDD

Indítok egy Skyrim szervert.

(#23) veector válasza AnginaP (#22) üzenetére


veector
senior tag

pontosan
minimalmod ≠ minimalista design

(#24) Gude


Gude
senior tag

Részletekben gazdag írás!Gratula :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#25) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis beszámoló lett. Köszönöm!

(#26) capulet75 válasza AnginaP (#22) üzenetére


capulet75
addikt

Angina P és veector. Végre valaki érti. :K Nem az a cím hogy minimalistamod hanem minimalmod.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#27) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

mi volt az msi gtx260 típushibája?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#28) capulet75 válasza UnSkilleD (#27) üzenetére


capulet75
addikt

2d-ben fagyott folyamat.De ez csak a 1792mb verzíónál van.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#29) total90 válasza capulet75 (#20) üzenetére


total90
veterán

Ha minimal moddingról beszélünk, az alatt nem azt kell érteni, hogy a házzal történt egy kis változtatás... akkor oda kell figyelni a belsőre. Akkor esetedben csak a ház festéséről volt szó.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30) capulet75 válasza total90 (#29) üzenetére


capulet75
addikt

Ehh.Néha úgy érzem felesleges ide írni. :(((

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#31) motorhead


motorhead
aktív tag

Én sem értem mitől minimalmodding ez. Persze nem is az, azért nem értem. :U

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#32) Cthulhu Dawn válasza capulet75 (#30) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

ph!-n inkább az az elterjedtebb minimalmodding címszó alatt, amit jer1cho egyszer már elég jól megfogalmazott:

"Ez egy másik irányvonal, melynek szűken a lényege, hogy a számítógépet minimális külső átalakítással a lehető legletisztultabbá tesszük. Lényegében nem hozzárakunk, hanem inkább elveszünk, és sokkal jelentősebb szerephez jut a gépház belső kialakítása, és annak precíz, sokszor már-már ördögien tökéletes elrendezése. " pl:[link]
Nem minimális modding hanem minimalista.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#33) capulet75 válasza Cthulhu Dawn (#32) üzenetére


capulet75
addikt

Átírtam a címet,légyszíves most már menj máshová okoskodni.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#34) Cthulhu Dawn válasza capulet75 (#33) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

énkérekelnézést :W

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#35) capulet75 válasza Cthulhu Dawn (#34) üzenetére


capulet75
addikt

Elég sok munka és utánajárás van a gépben, téged meg csak egy szó érdekel és amiatt kötekszel.Hát ez pont kell ide, köszi.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#36) Boxi88


Boxi88
őstag

A Q6600-ak nagyon sikeres procik voltak, sokan még mindig nem cserélnék le mert elég mindenre... nem értem hogy nálad miért nem vált be :(

Nagyon komoly kinézete van a gépnek, le a kalappal... :R

(#37) capulet75 válasza Boxi88 (#36) üzenetére


capulet75
addikt

Tenkjú.Valószínüleg én pont kifogtam egy antituning darabot. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#38) Boxi88 válasza capulet75 (#37) üzenetére


Boxi88
őstag

Sajnos előfordul... :K

(#39) capulet75 válasza Boxi88 (#38) üzenetére


capulet75
addikt

Viszont rendben van a Q9550 nagyon, és csak 7000 forintot kellett rádobnom. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#40) proci985 válasza capulet75 (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pontosan, sok ventivel/vinyóval (nálam 10 venti és 4+1 vinyó van bekötve) egyszerűen lehetetlen minimálosra megcsinálni a házat, hacsak az ember szét nem vágja. gondolom az RC1100ban sincs rendesen megoldva a kábelezés.

sima Cosmos nálam így néz ki telerakva:

oldalt

és ebben már több órányi rendezgetés is bent volt... a lap mellett jobbra pedig dupla gyorskötegelő kellett. moduláris kábellel se érnék sokat, egy kivételével (4pin eps) minden kábele fel van használva az 500Ws fspnek:).

cikkre: az Enermaxok nagyon jól néznek ki az elején. eredetileg én Stackert néztem, de az akkor nem volt apróban, újonnan meg annyiért már p182ők is voltak. aztán találtam egy Cosmost... és három napig nézegettem, hogy hát ez meg mi, mert számítógépházra, arra nem hasonltott. viszont a beköltözési időm felére csökkent a CM690hez képest. amibe mellesleg a képen lévő konfig be se fér (backplatehűtő inkompatibilis, vinyóknak éppen elég a hely, procihűtő miatt meg a három exhaust ventiből egy marad használható, további egyik intake is kiesik).

szép nagy ház, bár nekem továbbra is jobban tetszik a halkított verzió. :R

apropó: asztalon tartod? O_o enyém megrakva van vagy 33-35 kiló:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) balage25


balage25
senior tag

Szia!

Az oldalsó ventit, hogy kell kivenni? Le tudnád írni röviden?

(#42) capulet75 válasza proci985 (#40) üzenetére


capulet75
addikt

Asztalon tartom, bár ez is elég masszív súly, még nem mértem le de már kiváncsi vagyok. :K Lesz LAN, biztos izzasztó lesz a hurcibálás.
A kábelezést azért meg lehet oldani sztem jobban is,már dolgozom rajta.Alaplap és proci csere is lesz, vmilyen asus v evga p55 és egy i7 sztem, de ez még nagyon kiforratlan.

Az oldalsó ventit asszem csavarok tartják de ha nem akkor izomból ki kell rántani.Nem emlékszem, már hónapokkal ez elött eladtam.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#43) balage25 válasza capulet75 (#42) üzenetére


balage25
senior tag

Elég erős vagyok ám, nem szeretném széttépni a cuccot. :DD

A belsejéről raknál fel képet, a kábeleket hogy vezetted el? Nekem meggyűlik vele a bajom.

(#44) capulet75 válasza balage25 (#43) üzenetére


capulet75
addikt

Most dolgozom de küldök majd képeket.Egyébként ha jól emlékszem tényleg izomból kell.Ha el tudod benne forgatni akkor biztos. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#45) balage25 válasza capulet75 (#44) üzenetére


balage25
senior tag

Le kell csavarozni az egész keretet, azután kipattintani, és hátulról le lehet csavarozni a ventit, megnéztem youtube-on. :)

(#46) capulet75 válasza balage25 (#45) üzenetére


capulet75
addikt

Akkor probléma megoldva. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#47) capulet75


capulet75
addikt

Páran már kértétek a háttérképet:

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Jó kis cucc, bár én lilában csinálnék ilyet. :U :C

(#49) capulet75 válasza koxos:8] (#48) üzenetére


capulet75
addikt

Elég morbid ötlet. ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#50) dangerzone


dangerzone
addikt

Ezeket az enermax ventiket én is nézegettem anno. De sajnáltam kiadni ennyi pénzt értük. Maradt a revoltec. Nem is fúj levegőt, de legalább világít :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.