Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Seep


Seep
senior tag

Mennyire lehet kenyelmes egy ilyen mondjuk egy Razer Tartarushoz vagy egy Logi g13
hoz kepest? De gondolom relativ.

[ Szerkesztve ]

(#2) Reggie0


Reggie0
félisten

Egy gombra levetitve elegge draga. Akkor mar inkabb 2 billentyuzet es a masodikhoz szoftveresen moddolok alternativ funkciokat.

(#3) Tetsuo válasza Reggie0 (#2) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ráadásul ronda. Egy keretet nem tudtak ráhelyezni, ami eltakarja a szivárványömlést; a legalantasabb, kommersz fekete színről ne is beszéljünk.

(#4) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Én már 2db Razer Tartarus "el szaggatam ", de ez nagyon bazárin néz ki! :)

(#5) Csandi válasza Tetsuo (#3) üzenetére


Csandi
őstag

Nem véletlen nincs keret, a floating design is egy stilus, nekem speciel sokkal jobban tetszik itt is meg sima billeknél is a floating, ellentétben azzal, mintha be lennének "süllyesztve" a gombok

[ Szerkesztve ]

(#6) Tetsuo válasza Csandi (#5) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Csak ez az egy stílus létezik jelenleg világítós mecha billentyűzeteknél, nem véletlenül: ez a legolcsóbb és legundorítóbb dizájn.

(#7) Csandi válasza Tetsuo (#6) üzenetére


Csandi
őstag

Az lehet, hogy a legolcsóbb de szerintem a legszebb :D

(#8) Tetsuo válasza Csandi (#7) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Tisztában vagyok azzal, hogy az általános ízlés, illetve a közízlés romlik, részben az efféle termékek miatt.

(#9) Kanczy válasza Tetsuo (#8) üzenetére


Kanczy
veterán

Szerintem pedig a te ízlésed rossz. Most akkor mi történik?

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#10) nyunyu


nyunyu
félisten

Szép egy groupbuy lehetett, ahol egy ekkora gyártónak sikerült 10 hónap késést összeszednie :DDD

Mondjuk azt sem értettem 2018. októberben, hogy miért szorul egy ekkora gyártó crowdfundingra egy ilyen egyszerű kütyü piacradobásához.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) SidCorky válasza nyunyu (#10) üzenetére


SidCorky
senior tag

"Why is Cooler Master using Kickstarter to gather customer feedback?

We have robust in-house design, testing, and manufacturing facilities. For cooling, power supplies, PC cases, keyboards, mice and headsets, we have decades of experience in developing and bringing gaming PC products to the masses. But creating products that also benefit professionals and content creators is not something we have really dabbled in yet. We’ve spent a lot of time working on ControlPad already, researching the possibilities and refining the pressure sensitive technology to make it completely ready for mass production. By using Kickstarter and getting valuable feedback from backers though, we’re able to confirm what we’ve researched and developed as well as find out what we might have missed and incorporate that into the product software. Your critical feedback, diverse backgrounds, and wide range of perspectives will enable us to make the software perfect to meet the most needed functions of the community.

Why is Cooler Master using Kickstarter first instead of testing beforehand?

Launching on Kickstarter will enable us to access a wider range of users and Kickstarter’s vast innovation database from our non-traditional community. We do not need the money like a startup does. We fully and honestly acknowledge this. But by using this method to get feedback and first launching on Kickstarter, we’re able to offer the product at a discounted price than the product we’ll mass produce. We believe if people are willing to first support the technology before it hits mass market, they’ll most likely be highly motivated, rigorously use the product, and get the most use out of the product. This will result in better feedback for us to improve the software and overall user experience with ControlPad."

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#12) Csandi válasza Tetsuo (#8) üzenetére


Csandi
őstag

Az izlés, hogy tud romlani? Teljesen szubjektiv. Mintha különböző zenei stilusok kedvelő összevesznének, hogy amit a másik hallgat az szar :)

(#13) Chaser válasza Tetsuo (#8) üzenetére


Chaser
titán

szubjektivitás mond valamit? ( :
van az a ronda, ami a közönség 90%-ának ronda, de még az is tetszhet valakinek - akkor is ha épp sztem is ronda ;] -
neki tetszik, nálam pl elmegy kategória, nálad meg pocsék...na bumm :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) kátú válasza Csandi (#12) üzenetére


kátú
őstag

Romlik na, mit nem értesz? Hiába néz ez ki jól, akkor is rossz és még az énekhangod se az igazi ;] :DD :DD

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#15) Synthwave válasza Tetsuo (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

*legkönnyebben tisztítható

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) csƵ


csƵ
őstag

Konzolhoz remek lehet, már egyre több játék támogatja a natív egér és bill. csatlakozást.
Én nemrég vettem egy kínai csodát nem is olcsón, de hangos, mint a fene.

[ Szerkesztve ]

(#17) dqdb válasza Synthwave (#15) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha tényleg tisztítani szeretnéd és nem csak "tisztítani", akkor úgyis le kell venni a kupakokat.

Nem elhanyagolható hátránya a floating designnak, hogy hangosabb, mint a hagyományos magas profilos kialakítás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18) Synthwave válasza dqdb (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sokszor a "tisztítás" is elég, mert ha gyakrabban megejted, akkor ritkábban kell tisztítani.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Tetsuo válasza Kanczy (#9) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Semmi. Ízlésen nem vitatkozunk. :DD

(#20) Tetsuo válasza Csandi (#12) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Dehogy teljesen szubjektív az ízlés sőt, csak látszólag az, de ez már filozófia, ami tiltott a PH-n.

(#21) Tetsuo válasza Synthwave (#15) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Igen, ez valóban pozitívum.

(#22) Synthwave válasza Tetsuo (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A filozófia mióta tiltott?

Valamiről lemaradtam?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) Tetsuo válasza Synthwave (#22) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Mert mindenhol off. Párszor már tiltottak miatta. ;)

(#24) Synthwave válasza Tetsuo (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak azért, mert valamit offban írsz, még nem fognak tiltani.

Még külön topikja is van, arról nem beszélve, hogy a Fáradt gőzben mennyi helyen lehet jelen. ;)

Inkább a szóhasználattal vagy a túlspilázással lehetett ott a probléma. )

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) Reggie0 válasza nyunyu (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem akar sajat penzbol kockaztatni. Crowfund elegge bevett szokas, ha rizikosabb termekrol van szo es nem akarnak piackutatast vegezni. No meg kockazati toke se kell hozza, mindezt egy minimalis szazalekert az oldal uzemeltetojenek.

(#26) Chaser válasza Tetsuo (#20) üzenetére


Chaser
titán

olyan mint a vélemény?
van az enyém...és a rossz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Tetsuo válasza Synthwave (#24) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Vagy azzal, hogy nincs konkrét határ filozófia és vallás közt. ;)

(#28) Synthwave válasza Tetsuo (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Legfeljebb akkor nincs, ha dogmatikus alapokon nyugszik a filozófiád.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) rovtiv3


rovtiv3
aktív tag

Egy használati tárgy által nyújtott esztétikai élményt igenis meghatározza annak minősége, használhatósága, de csak a hozzáértők számára. Egy autószerelőnek nyilván az a szebb villáskulcs, amelyik ránézésre szívósabb, tartósabb. Egy háziasszony valószínűleg a fényesebbet választaná.
A floating RGB dizájn kétségtelenül látványos, annak minden hátrányával együtt (villogó PWM világítás, kupakok alól kiszűrődő több fény és hang). Aki szakmányban napi több ezer karaktert üt le a billentyűzetén, főleg ha éjszaka is dolgozik, előbb-utóbb rájön arra, hogy a fenti fícsörök kevésbé ergonomikusak, inkább hátráltatják a munkát mint elősegítenék. És ettől kezdve neki már nem ez lesz a szép.

Már bocsánat...

(#30) Tetsuo válasza Synthwave (#28) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Minden világnézet "dogmatikus" alapon nyugszik.

(#31) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Azt a mindenit! Durva, hogy 30 hozzászólás alatt, hová jutott a topik a témát adó terméktől! :U

(#32) Tetsuo válasza antikomcsi (#31) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A terem buráját!

(#33) Synthwave válasza Tetsuo (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az se igaz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34) Chaser válasza Synthwave (#33) üzenetére


Chaser
titán

átváltottál 2700-re?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) DextyPremium

Már csak kéne nekik egy World of Warcraft Shadowlands Edition és WIN :D

Microsoft Termékek ÁFÁS SZÁMLÁVAL | Mobil: +36 20 777 0 777 | Amennyiben a vásárlás SOS, úgy az előbbi telefonszámon bátran hívj minket!

(#36) Synthwave válasza Chaser (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Proci?

Már december óta az van; all-core fix 4,1 GHz egy Mugen 5 PCGH-val, oszt jóvanaz. Amíg nem cserélek 3600/3700X-re. ))

Márciusban csak alaplapot cseréltem alatta, de maradtam B450-en.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) Chaser válasza Synthwave (#36) üzenetére


Chaser
titán

ahhát'
nekem az volt meg hogy 3600-od van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Synthwave válasza Chaser (#37) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az a második opció volt, de végül 2700 lett belőle (még írtam is abba a topikba). Először MSI B450M Mortar MAX-szal all-core fix 3,9 GHz @ 1,2625 V / LLC1-gyel ment (24 óra Prime95 stabilan), DDR4-3200 CL16-tal, aztán váltottam ASRock B450M Pro4-re, és időközben kiderült, hogy kell az az egymagos teljesítmény, szóval felnyomtam all-core 4,1 GHz-re 1,3875 volttal, bár ebben a deszkában már csak DDR4-2933 CL16-ot mennek ugyanazok a modulok. Kicsit érezni a 256 mbites BIOS-ról a 128 mbitesre való visszaállást, de jó lesz ez még egy jódarabig. Remélem.

Körülnéztem itthon, és ha eladnám az "újabb", de fölösleges/nélkülözhető vasakat (az MSI lapot, meg az adatlapomon látható, netezős/filmezős i5-2500T-s gép lapját, prociját, RAM-jait, VGA-ját), akkor "ingyen" válthatnék 3700X-re, de valahogy nem tudom magamnak legitimizálni a dolgot egyetlen játék miatt, aminek olyan okádék szerverparkja van (EA...enough said), hogy lehet, nem is nagyon számítana a fejlettebb IPC, mert ugyanúgy a hajamat tépném az 50-60 százalékos packet loss és mikrolag hegyek miatt. Meg szeretem is ez a kis T-s Sandyt ebben a 15 éves Chieftec Dragon miditoronykában. : >

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) Chaser válasza Synthwave (#38) üzenetére


Chaser
titán

én mondtam neked a 2700-et, te pedig a 3600-ot hajtottad ( : azt hittem az is lett a vége
azóta kipróbáltam az 1600af-et 4g-n, most 3600 van, igazad volt, jobb a 3600
2700-et talán 1,15v@3,7-en használtam, jó is volt smt nélkül, de akkor kevés játékkal néztem, azóta beestek cpu-t zabáló játékok is, 1440p lett a monitor 60hz-en, és egyes ac játékoknál a cpu miatt doppolt be 60fps alá a játék, 3600 megoldotta, 1600af-nél smt-vel rosszabb lett az eredmény
viszonylag drága és "csak" 6 magos, de az ipc-je jobb és smt is sokkal hatékonyabb mint előző geneknél, én persze nem hajtom, csak szolíd 4g-n jár, 4,2-t is emberi feszen tudja de lényegtelen, mindenhova elég - 1600af is elég volt ac-k kivételével ( : -
3,9 és 4,1 közt %-os különbség 5%-nál alig több, ahova nem volt elég előbbi valszeg' utóbbi sem, de legalább legyilkolod a cpu-t és vrm-et ;] 3600-ot valszeg' kényelmesen tudod járatni 4,2-n, előző gennél az 4,6+ szint, jóval kevesebbet is eszik, de hűteni nehezebb, defaulton is játék alatt 4,1-4,2-re bostolnak
nekem csak ilyen pici szkájetem' van ( : előtte volt a normál mugen 5, most meg nem tudom, de design miatt esélyes hogy megválok a szörnytől
ha már 8 mag akkor 3800x, elvileg válogatott chipek kerülnek rá, azonos feszen többet fut mint a 3700, de sajnáltam rá a zsetont, majdnem 2x annyiba kerül mint a 3600, majd talán a következő genből váltok 8-ra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Azért elég nagy kár, hogy még az Adobe termékeit sem támogatja rendesen. Ha már gondoltak erre, igazán megcsinálhatták volna korrektül.

(#41) Tetsuo válasza MeszesKPT (#40) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Természetesen ez a szivárványömlés a dedikált vezérlők poros nyomába sem érhet, csak a Cooler Master-szintet hozza.

(#42) Synthwave válasza Chaser (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért az az (SMT-vel) 1,3875 V nem a világ vége még, plusz nem megy sokat a játszós gép, és azért van légáramlás a házban; elöl két 140 mm-es, hátul meg egy 120 mm-es Noctua Redux figyel, belőtt profillal és temális limittel. 50 százalékos PWM-nél még nem nagyon jutottunk feljebb.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#43) Chaser válasza Synthwave (#42) üzenetére


Chaser
titán

oké, csak 3,9-ról 4,1 mit hoz? ( : kb semmit, ellenben gyilkol mindent
1600af-em elég derekesan megy, 1,3v alatt 4g - igaz ott smt nélkül néztem -
annyi menet közben világos lett, h amit bios mutat default 1,4v körüli értékeket azt 1-2 magra adja max, többi mag kevesebbet kap, ezért elég félrevezető, all core terhelésnél lentebb csapja a feszt is az órajelek mellett
mért passzoltad le a mortart?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) zseko


zseko
veterán

Gondolom a kiosztást meg én irkálom rá filctollal. És természetesen a vakon történő kezelést segítő kis 'pöcök' is minek, ami ugye megtalálható az F - J - 5 gombokon egy normális billentyűzeten.

HR24.hu

(#45) Csandi válasza zseko (#44) üzenetére


Csandi
őstag

Azért azt ne mondd, hogy nehéz megjegyezni, hogy melyik számra mit állitasz be :)

(#46) zseko válasza Csandi (#45) üzenetére


zseko
veterán

Ofkorsz nem :N, és egyedül is lehetek a véleményemmel, csak ha van jól bevált - és rengeteg programban gyakorlatilag ugyanaz - billentyű adott dologra, nem egyszerűbb ezeket rátenni és mellé adni a maradékot egy zacskóban, hogy cserélgesd ha akarod, mint mindegyikhez külön felprogramozni? :) Persze van/lehet előnye is így, nem tagadom, nem zavar meg, ha pl. videovágás/képszerkesztés után egy kis fps-t játszol :)

HR24.hu

(#47) Huntszy válasza zseko (#46) üzenetére


Huntszy
tag

Hát amiért én szemezek vele az-az, hogy kevés helyet foglal.

Az a helyzet, hogy van egy cherry mx red switches billentyűzetem otthon amin nagyon jó gamelni viszont sokat gépelni már nem. Persze ez teljesen szubjektív tudom, de sokkal jobban adom a low profilos magic keyboardot vagy a surface keyboardot gépelés szempontjából mint a mechanikusamat. Viszont soha nem játszanék egyik billentyűzeten se a kettő közül :D

Ez egy teljesen jó kompromisszumnak tűnik nekem. Lenne otthon egy surface keyboard amin végzem a mindennapi dolgokat, viszont mikor felcsapok egy játékot akkor nem kellene az egész billentyűzetet kicserélni egy másikra, ott lenne mellette egy ilyen kis mechanikus controlpad. Pont elég billentyű van rajta egy játék irányításához.

(#48) zseko válasza Huntszy (#47) üzenetére


zseko
veterán

Az mindenképpen pozitívum, hogy szimmetrikus, nem pedig 'elcseszett' egykezes. Balosként így akár még esélyük is lehet rá, hogy egyáltalán elgondolkodjak a termékükön :) Egérnél például kapásból kiesik minden, ami kimondottan jobbkezes. De hát ők tudják, csak az én dolgomat könnyítik a választásnál :DDD

Játékhoz én a Z-Fang vezérlőn gondolkodtam régen, az is használható mindkét kézzel, igaz az kimondottan játékhoz van, például a 1-10 fegyverválasztó gombok is sokkal jobban kézreállnak, mint egy sima billentyűzeten. Kicsit azóta is bánom, hogy nem vettem egyet :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#49) Tetsuo válasza zseko (#48) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Na azért a szimmetrikus egerekből fogy a legkevesebb, hiszen a balosok többsége is jobbos egeret szokott meg.
Egy ilyen sokgombos kütyünél oké, hogy kétoldalas, de pl. a dedikált cuccok meg aszimmetrikus mint egy billentyűzet, mégis oda rakod, ahova akarod.

(#50) Synthwave válasza Tetsuo (#49) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Na azért a szimmetrikus egerekből fogy a legkevesebb, hiszen a balosok többsége is jobbos egeret szokott meg."

Ezek az információk honnan vannak?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.