Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zuchy


zuchy
őstag

Nekem nem kéne szétdegradált memória. :N
Persze, a hibásakat kiszűri, de a jókat meg degradálja szvsz.
Bár tudni kéne a feszültségüket, de a megemelt hő plusz a megemelt feszültség nem tesz jót neki. Igaz az időtartam is fontos tényező.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2) Angel1981 válasza zuchy (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Egyetértek!
Valahogy inkább bizalmatlanságot ébreszt bennem a modul iránt ez az extrém teszt....

(#3) Egzee válasza Angel1981 (#2) üzenetére


Egzee
őstag

Bennem meg az ébreszt bizonytalanságot mikor hazaviszek valamit és nem megy... A GeiL legalább leteszteli a memóriáit...

(#4) pilsner


pilsner
aktív tag

A Forma-1 hőskorában a BMW olyan motorokat szerelt a versenyautóiba, amelyekben több ezer kilométer volt, szét voltak nyírva, napokig álltak a gyárudvaron, esőben-viharban, és a munkások biztos-ami-biztos néha le is hugyozták. Hogy miért? Amelyik motor ezeket kibírta, az biztos nem mond csődöt a kritikus pillanatokban.
Persze lehet, hogy a memóriák megsínylik ezeket a teszteket, és lehet, hogy az élettartamukra sincs jó hatással, de biztos, hogy bírják a strapát, és nem hibásak. A megbízhatóság nagy érték, és ha valami a garancián túl megy tönkre, azzal meg úgysem lehet csinálni semmit. Másrészt viszont ha így gondolkodunk, akkor nem nagyon lehet azzal számolni, hogy majd jó sok év múlva eladom. Valamit valamiért.
Hozzátenném, nekem is Geil ramjaim vannak, hibátlanok, bírják a tuningot és megbízhatóak, plusz már garancia sincs rájuk.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#5) #67688960 válasza pilsner (#4) üzenetére


#67688960
törölt tag

na ja, nem azért veszek valamit hogy aztán másnap viszavigyem mert pont kifogtam egy rosszat
egyszer 2x fordultam két azonos tipusú asus lappal, mindkettő más hogy volt szar :D, aztán kértem más márkát
jó messze volt a bolt, több mint egy 2 óra oda vissza :D nem vagyok én vándor
apropó az intelbe egy dolgot csíptem régen, hogy csak tesztelt chip ment ki tőlük

[ Szerkesztve ]

(#6) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon komoly ez a GeIL-féle tesztpad. Bennem is nagyobb bizalmat ébreszt egy ilyen teszten átesett memória.

(#7) #67688960 válasza #67688960 (#5) üzenetére


#67688960
törölt tag

az egy ottfelejtődött :D szóval több mint 2 óra 2-3, na meg kétszer egy hétig várnom kellett vagy ilyesmi mert ugye megnézék hogy valóban szar
jajj de jó is volt :DDD

(#8) Angel1981 válasza Egzee (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Szerinted más, neves gyártók nem tesztelik a termékeiket?
Teszt nélkül nem megy ki szinte sehol semmi (CPU, memória, GPU, PSU), de ez nagyon felesleges, eltúlzott dolog!

[ Szerkesztve ]

(#9) dfdfdf válasza Angel1981 (#8) üzenetére


dfdfdf
őstag

EZt honnan veszed hogy tesztelik? az első széiát lehet letesztelik de utána szerintem szart se. Ha igazad lenne nem lenne gyári hibás alkatrész pedig elég sok van belőlük.
Szálítás közben így is sérülhetnek a cuccok de nem egy szériahibás termék látott már napvilágot ....

(#10) Isee


Isee
senior tag

Akárki akármit mond, a Geil az Geil :K

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#11) #67688960 válasza Isee (#10) üzenetére


#67688960
törölt tag

ja, nekem is világítanak sárkányok vigyázó szemei ebben a gépben, :K remélem még sokáig

(#12) P00By


P00By
nagyúr

Semmi extra :)
Nekem egy 1600-as CL7-ben bőven elég lenne.

(#13) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jó ez az elősütött ramocska :)
Másik dolog meg az 1.2kWattos táp egyetlen ágon a 12Volt...ha nem lenne benne a védelem simán lehetne pont-hegeszteni vele :U

...

(#14) Angel1981 válasza dfdfdf (#9) üzenetére


Angel1981
veterán

Természetesen tesztelik, minden darabot - maga a gyártósor így van megcsinálva.
Voltam Tajvanon gyárlátogatáson, tudom, mit beszélek.
Maga a teszt rövid ideig tart, de ez is kiszűri a rossz példányok nagy részét.
Ha nem tesztelnék, még a legminőségibb márkáknál is legalább 5-10% körül lenne a selejt arány.
GPU-CPU-nál pont az ilyen tesztekkel szűrik ki, hogy pl. minden mag jó dolgozik-e. Ha nem, azt letiltják, és eladják olcsóbban, más kódnévvel.

[ Szerkesztve ]

(#15) proci985 válasza pilsner (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

5 év/élettartam gar van rájuk. szóval azért ezt nem hinném...

jelenleg a gépben két Black Dragon kit van, egyik még a 0005ös szériából (2007 decben vettem), második már DBTs és 0007es széria (2008 dec). mindkettő 2x1es kiteket megszégyenítően teker. én nem nagoyn látom a különbséget a két pár között.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) pilsner válasza proci985 (#15) üzenetére


pilsner
aktív tag

Feltételesen mondtam csak, az enyémek is kiszolgálták már a garanciaidejüket, és semmi bajuk, kiváló memóriák!

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#17) proci985 válasza pilsner (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

igazából a garancia lejárta után megy tönkre dologra mondtam, hogy élettartam garival számolva nincs olyan, hogy lejár a gari és utánna tönkremegy:)

de még 5 év is bőven elég sok idő.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) zazahoho


zazahoho
őstag

48 gb csomag :Y ,az mennyibe kerül fél éves fizetés?1
a 24 h tesztről csak annyit ,a mérnökök csak kitalálták a határértékeket ,amit károsodás nélkül elviselnek.
anno amikor megjelent az első műanyag alkatrész az autóknál mindenki azt mondta ,hogy nem bír ki 1-2 évet és tönkremegy ,és nem lett igazuk ,tudják ,hogy mit csinálnak :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.