Hirdetés

2022. július 6., szerda

Gyorskeresés

(#1) Youri

Youri
veterán

Hmm... Mendocino

RTX ON

(#2) Albus_D

Albus_D
junior tag

Ősszel érkezik, akkor idén reális áron nem várható, persze ehhez még feltételezni kell normális készlettel való indulást. Ha úgy kezd, mint az 5000 sorozat, akkor megjelenéstől 1 év mire emberi áron lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3) MasterDeeJay

Milyen érdekes hogy a proci támogatja a pcie 5.0-át és eleve a prociba van drótozva az összes sáv a gpu és nvme felől, ennek ellenére a chipsetbe meg szoftveresen lesz butítva.

[ Szerkesztve ]

The Glorious Xeon Gaming Master Race :) Master of chinese x79/x99

(#4) olymind1 válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére

olymind1
aktív tag

Gondolom hogy olcsóbb alaplapokat is tudjanak csinálni, ahova nem szükséges a 5.0 követelménye tervezés szintjén.

Amúgy nem hiszem hogy a pénztárca érzékeny felhasználókat annyira érdekelné az 5.0. Igaz őket meg a PCIE 5.0 NVMe SSD-k is hidegen hagyják, mert már a 4.0-sok is jóval drgábbak a 3.0-hoz képest. :U

[ Szerkesztve ]

(#5) Magoold válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére

Magoold
veterán

Majd vedd meg 16/32 -es X670E lappal abban nem lesz semmilyen korlátozás. Persze jó drága lesz, de abban minden szolgáltatást megkapsz. Jóféle gyártói magatartás. Aki meg egy ilyet belerak a B650 -be annak meg külön úgy kell.:DDD

Ha hosszútávra tervez valaki mindenképp a X670 és X670E érdemes nézegetnie. Amúgy most meg jósólom hogy piszkosul drága lesz minden új termék. Lehet várni a termék teszteket és jól megfontolva dönteni hogy kell e ez még nekem, vagy hagyom a picsába kategória. ;)

[ Szerkesztve ]

Nem veszek semmit! Kérlek ne hívj és ne szemeteld tele a postaládámat!

(#6) MasterDeeJay válasza olymind1 (#4) üzenetére

Nem tudom mennyi extra költség, régen a pcie2-3 váltáshoz még egy bios update is elég volt némely lapokon. (pl. x79-nél, persze kellett hozzá cpu támogatás de az meg sandy bridge xeontól van ebben a socketben)
Hát a 6500XT kártyájukból kiindulva gondolnám hogy pont a kicsi lapokból nem kellene kispórólni a vga oldali sávot mert ki tudja a jövőbeni alsókategóriának szánt kártyáik nem-e mennek el az 1x-2x pcie irányba. Nvme-nél valóban nem érdekes, én használok még sata ssd-ket is az nvme-k mellett és rohadtul nem érezni pár extrém kivételtől eltekintve.

[ Szerkesztve ]

(#7) olymind1 válasza Magoold (#5) üzenetére

olymind1
aktív tag

Jah én is úgy érzem lesznek itt prémium AMD processzor, alaplap meg DDR5 memória árak.

A 15% meg nem tűnik nagy számnak főleg teljes platform váltás esetén, meg aztán jön a 13 gen is.

(#8) Bossp válasza olymind1 (#7) üzenetére

Bossp
őstag

15% 1 magon azonos órajelen.

Engem inkább az érdekelne hogy 3dCache lesz ezeken? :F

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9) Picco válasza Bossp (#8) üzenetére

Picco
addikt

en ugy vettem ki hogy 15% egy magon, de nem vettem eszre hogy emlitettek volna hogy azonos orajelen.

kivancsi leszek mindenesetre, bar elso iteraciora platform valtasnal tuti nem valtok, megvarom amig kicsit jobban kiforrnak a ddr5 platformok

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10) SindaNarmo válasza Picco (#9) üzenetére

SindaNarmo
tag

ja, szerintem sem azonos órajelen. órajel + IPC növekedés adja ki a min 15% szóval valahol nagyobb. Aztán hogy ez ténylegesen mennyi majd kiderül.

(#11) Zoz válasza Youri (#1) üzenetére

Zoz
őstag

Nekem is ez volt az első gondolatom, hogy mi van? Celeront akarnak gyártani? :D

(#12) Picco válasza SindaNarmo (#10) üzenetére

Picco
addikt

ezesetben viszont kerdojeles az IPC novekedes merteke, hiszen a demoban 5.5GHz orajel is feltunik egyszalon...az elmult evekben felmutatott IPC novekedes alapjan netto butasag lenne temetni oket, de ezeket figyelembe veve kozel sem tunik akkora durranasnak mint amekkorara szamitottam..we shall see

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#13) Busterftw válasza Bossp (#8) üzenetére

Busterftw
addikt

A hely biztos meglesz rajtuk, lasd ZEN3 ;]

(#14) arabus válasza Picco (#9) üzenetére

arabus
őstag

5520 Mhz-en ment a játékdemó.
Annyi a baj hogy 300-450 ezres lapokon,26-28-29x110A fázissal ellátott lapokon.

Este 11-ig dolgozom utána tudok válaszolni...

(#15) Patrik.Varga

Patrik.Varga
csendes tag

Már úgy világítanakk és villognak, hogy a diszkót a holdról is látni lehet, de a mai napig nincs egy thunderbolt 3/4 csatlakozó... Valódi munkára így még mindig kiesnek ezek sok szituációban. Pl audi esetében (pl. UAD) kifejezetten jól jön a TB csati, jót tesz a latencynek is.

(#16) MasterDeeJay válasza Patrik.Varga (#15) üzenetére

Én az agyonműanyagozástól is okádok, miért kell szigetelni egy alaplapot...Tisztára olyan érzésem van mint amikor az autók motorját fedik be teljesen műanyaggal hogy még véletlenül se lásd előre ha valahol olajfolyás csak hát ott legalább mondjuk az extra hő visszartása jól jön bemelegedésnél (még ha csak minimális is bár a motorháztetőt szokás inkább szigetelni) itt pont hátrány hogy fő a lap a műanyag alatt.

[ Szerkesztve ]

(#17) Dragon3000 válasza SindaNarmo (#10) üzenetére

Dragon3000
veterán

Máshol csak ipc-t írtak, majd ha megjelenik és lesz teszt, akkor úgyis kiderül minden.

(#18) Duracellm...

Duracellm...
nagyúr

Impozáns, de lehet hogy még sok is lesz, ez így egyszerre.

Emóció szegényített zenét hallgatva, nem fogsz tartozni, tartani sehova.

(#19) Alogonomus

Alogonomus
senior tag

A 15% egyszálas gyorsulás valóban nem sok, de több oldal is kiemelte, hogy ennél csak erősebb lehet a végleges változat, mert előszériás chipet mértek előszériás alaplappal. Az AMD ilyen előnytelen körülmények között is elérhető értéket jelölt meg, hogy elejét vegyék egy újabb "Nálam nem is lett meg az 5 gigahercccc!!444" típusú panaszkodásnak. Mondjuk a memóriával nem garasoskodtak.

(#20) gygabor88

gygabor88
tag

Mondjuk azért jár a piros pont, hogy a már megvásárolt AM4 felfogatós hűtőket nem kell lecserélni.

(#21) olymind1 válasza MasterDeeJay (#16) üzenetére

olymind1
aktív tag

Sajnos már sok ma alaplapnál megfigyelhető ez a hülye trend, hogy a VRM hűtés tetejére is műanyag díszítő és egyben takaró elemeket raknak.

Meg a videókártyák hátlapját műanyaggal fedik le végig (nem fémmel és hőátadó szivaccsal/anyaggal) ráadásul lyukak, kivágások nélkül, hogy hátha ráolvad a kártyára 70-90 fokos terhelés alatt. :(((

(#22) SindaNarmo válasza Dragon3000 (#17) üzenetére

SindaNarmo
tag

Megeshet, nekem amikor a főnök asszony mondta az jött le, hogy ez ilyen összesített, de lehet hogy félre értem. Amúgy igen, majd kiderül ha megjelenik.

(#23) arabus válasza MasterDeeJay (#16) üzenetére

arabus
őstag

Ezeken a lapokon már nincs müanyag alkatrész.
Már középkategóriás lapokon sincs.
A boritás mindenhol aluminium ötvözet.

(#24) MasterDeeJay válasza arabus (#23) üzenetére

Aluminium ötvözet...azért remélem nem valami spiáter vagy hasonló.
A képeden látható rendben is van én műanyagosal találkoztam legutóbb. (ASUS TUF GAMING B560M-PLUS) ahol a vrm volt takarva műanyaggal.

[ Szerkesztve ]

(#25) arabus válasza MasterDeeJay (#24) üzenetére

arabus
őstag

Tuf igen azon már van müanyag is.
Nem is sok de van,azért az már a közép kategória alja kicsit olcsósitva gyengébb vrm résszel.
Tekintve egy z690 asus extreme 540e ft-os árát ami csak 24 fázist tartalmaz itt az x670E szérián sem lesz ilyen árakon müanyag.
Lentebb a 18-16-14 fázissal rendelkező lapoknál már elképzelhető,de azért elenyészőleg inkább csak az io shield boritásra.

(#26) Komplikato válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére

Komplikato
veterán

Nem így van, ha összeadod pl. az új x670e Rog alaplapok a primery PCIe és az 5db(!) m. 2 foglalat sávszéllességét, plusz a 10G+2.5G valamint Wifi6e vezérlőkét, már is nem fér bele a 24 sávba. Na most ezért kering olyan alaplap kép, amin ott figyel 2db Astek vezérlő is. Viszont elrettentő, hogy az ilyen drága izom alaplapok összes bővíthetőség 2db PCIe, aminél a második jó ha 4x sebességet tudja?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#27) MasterDeeJay válasza Komplikato (#26) üzenetére

Valóban 24 sáv kevés lenne, de ez a nagy lapok problémája (meg amúgy ha valakinek két kártya kell vagy sok pcie sáv annak HEDT vagy workstation az irány). Eleve nem is lehetne 2x16 pcie 5.0-ban azaz úgy hogy másik kártya esetén 8x módba megy vissza mindkettő port.
Ezek a portok mind oszthatóak, chipset fele 4x megy alapból az is tovább osztható
De a full fapad lapoknál is lehetne 5.0 16x a vga-nak hiszen ott elég a sáv akkor is ha buta a chipset vagy ha egyáltalán nincs chipset.

[ Szerkesztve ]

(#28) martonx

martonx
veterán

Ez a 15% gyorsulás kicsit karcsúnak tűnik 2 év után, plusz gyartastechnologia valtassal.

Én kérek elnézést!

(#29) róland válasza Zoz (#11) üzenetére

róland
veterán

Vagy lejárt az Intel joga a névhaszálatra, vagy jó kis jogi hercehurca van kilátásban.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#30) Oliverda válasza róland (#29) üzenetére

Oliverda
félisten

A kódnevet nem lehet levédetni, már csak azért sem, mert jellemzően valamilyen város vagy tájegység nevét veszik kölcsön. [link]

CURVE kártya regisztráció 2000 forint bónsszal! (Transfer)WISE átutalás 150 000 forintig ingyen: kód privátban

(#31) hokuszpk válasza martonx (#28) üzenetére

hokuszpk
veterán

ugyis platformvaltassal jar, veszel Intelt, lassu gyorsulasi problema solved.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32) tibaimp

tibaimp
veterán

DDR4 támogatás akkor tuti, hogy kimaradt! Ez így fura, pont az amd-től.
Csak mert az Intel vonalon, még a következő gen is támogatni fogja, igaz csak az olcsóbb chipset-ekkel, ha jól tudom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) hokuszpk válasza tibaimp (#32) üzenetére

hokuszpk
veterán

tutti. majd ha nem porognek az eladasok, akkor talan atgondoljak, hogy am4 -be talan megiscsak passzol a Zen4 :D

(#34) Bossp válasza hokuszpk (#33) üzenetére

Bossp
őstag

Főleg hogy itt nem a rocikon lesznek a tűk :D Ha azt megoldod Biosbol... :C

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#35) Komplikato válasza hokuszpk (#33) üzenetére

Komplikato
veterán

Az a kijelentés, miszerint évekig nem hagyják magára az AM4 platformot, lehet azt jelenti, hogy lesz butított Zen 4, amiben se ddr5, sem pcie 5 vezérlő nem lesz. Második generációs ddr5 alaplapok idejére meg normalizálódik a ddr5 ára.
B verzió, hogy lesz ddr5/ddr4 átalakító, mint Intel platformon. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#36) hokuszpk válasza Bossp (#34) üzenetére

hokuszpk
veterán

azt nem, de mivel "csak" ( biztos nem, de elmeletileg ) az i/o diet kell cserelni a cpumagok mellett, siman megoldhato AM4 tokozasu proci kiadasa.
Az megint mas kerdes, hogy a sokadik bios updatera hogyan reagalnak az alaplapgyartok. Lehet csak X570 lapokra csinalnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#37) Chaser válasza hokuszpk (#33) üzenetére

Chaser
titán

azt azért fél lábon állva ne várjuk : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) hokuszpk válasza Chaser (#37) üzenetére

hokuszpk
veterán

rajtamkivul azt se sokan vartak, hogy B350 -be menjen a Zen3 :D

(#39) Chaser válasza hokuszpk (#38) üzenetére

Chaser
titán

ahhoz nem kellett változtatni a tokozáson
ha olcsóbb alternatvát akarnak arra ott lesznek az 5xxx-ek, drágának meg a zen4

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) poci76 válasza hokuszpk (#36) üzenetére

poci76
aktív tag

Nem biztos, hogy lenne értelme. Ha a ZEN4 egy AVX512-vel kiegészített, magasabb órajelen járó ZEN3, akkor ebből az AVX512 az otthoni felhasználóknak érdektelen, az 5800X3D pedig hozza azt az FPS-t, amit a ZEN4 magasabb órajele hozna, így az AM4-es ZEN4 nem jelentene érdemi előrelépést.

(#41) Wilks válasza hokuszpk (#31) üzenetére

Wilks
junior tag

Szerintem martonx nem a lassusagra célzott.
Az biztos,h "lehetne" 25-30%-os növekedés-gyorsulas,de ugye most ellőni a puskaporos hordót,h későbbre ne legyen semmi, kész öngyilkosság profit miatt. :P

[ Szerkesztve ]

(#42) Dragon3000 válasza arabus (#25) üzenetére

Dragon3000
veterán

A 20-30e-res b450 alaplapokon se volt, amik nekem voltak, persze biztos van olyan gagyi gyártó aki tesz rá, annak a termékeit el kell kerülni.

(#43) arabus válasza Dragon3000 (#42) üzenetére

arabus
őstag

Mindegy is mert az a múlt.
20-30 ezres lapok már nem lesznek.
Volt nekem is b450 hát azért tényleg nem sirom vissza a csavarhúzós clear cmos-t,ha szerencséje volt az embernek akkor sikerült ha nem meg vga ki,hangkártya ki,elem ki stb.

(#44) sb válasza SindaNarmo (#22) üzenetére

sb
veterán

A Computerbase-en kiemelték, hogy arról beszélt, egyben értendő: IPC+freki.
Ha így nézzük akkor nem is gyorsult (lassult? :) )
5.5GHz Turbo / 1.15 = 4.8GHz

Innen 15% "tisztán" órajelből jön. (Nyilván azért nem feltétlen lineáris, de itt akkor a ram sávszélesség növekedést is rögtön belevehetnénk...)

szerk: Az 5950X-nek 4.9 a turbója, akkor nem szóltam. Azt hittem 4.5-4.6 körül járunk.
Ezek szerint még az is lehet, hogy gyorsult IPC-ben. :)

@hokuszpk
rajtamkivul azt se sokan vartak, hogy B350 -be menjen a Zen3

Vicces volt ez a támogatás mizéria. Én nem követtem, de nemrég rájöttem, hogy visszamenőleges támogatás jött régi lapokra is. Cpu-t cseréltem, kipróbáltam az A320-ban az 5600G-t, nem mozdult. Bekerült a 4650G, simán ment. De már van bios azóta az 5600G-hez is...

Így jóval több procit támogat mint a B550-es lapom.
Ráadásul az A320 antituningnak indult, de azt is feloldották tudtommal. A cpu-t nem néztem, de a ram/IF frekit kb. 10 perc alatt belőttem 4000/2000-re. Gond nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

(#45) tibaimp válasza hokuszpk (#33) üzenetére

tibaimp
veterán

Akkor ez kissé gátolni fogja az elterjedését, de ez van. Bevállalták!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#46) Fücsök007 válasza hokuszpk (#36) üzenetére

Fücsök007
senior tag

Az az I/O chiplet is sokkal fejlettebb, nem biztos, hogy megoldható lenne AM4-re átrakni. Továbbá mindenki beláthatja, hogy anyagilag pláne nem érné meg, illetve maximum Zen3+ (Warhol) jöhetett volna még, de már régóta törölték asztali változatban. Az mindenképpen jó, hogy a konkurencia hatására normalizálódtak a régebbi lapok is, és betartották az ígért 5 éves fejlesztési ciklust. (Csak jelezném, hogy Intel részéről utoljára 2004-2009 közötti S775 korszak volt ilyen, de akkor sem teljesen, mivel 2 évig (2006-ig) az alaplapok nem kezelték a későbbi Core illetve Core2 procikat.)

(#47) KISDUCK válasza MasterDeeJay (#24) üzenetére

KISDUCK
őstag

Hát ilyen alkatrészeknél szerintem a spiáter is beleférne, mivel nincs kitéve mechanikai hatásoknak.

(#48) Dragon3000 válasza arabus (#43) üzenetére

Dragon3000
veterán

Nem az ár volt a lényeges, hanem, hogy olcsó megoldás esetében se műanyag szar került a vrm hűtésre.

(#49) hokuszpk válasza Fücsök007 (#46) üzenetére

hokuszpk
veterán

"Az az I/O chiplet is sokkal fejlettebb, nem biztos, hogy megoldható lenne AM4-re átrakni. "

azt nem is kell, tekintve, hogy azt kellene kicserelni a regi i/o chipletre. Ha a fabric valtozatlan ( bar biztos tekertek azon is ), keszek is az AM4 verzio alapjai.

(#50) arn

arn
félisten

Tudni fogja az apple m1 hatekonysagat?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.