Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goblin12


Goblin12
őstag

Ez már talán egy jobb alternatíva a ASUS ROG Strix XG438QR ellen. :K

(#2) Dester31


Dester31
tag

És a GSync hol marad? :U

Des

(#3) Synthwave válasza Dester31 (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát nyilván soha nem jó semmi. :DDD


Amúgy ha valaki ilyen kijelzőt vesz és még sync-elgetni kell bármit is, valamit nagyon rosszul csinál. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) Ixion77 válasza Dester31 (#2) üzenetére


Ixion77
őstag

Az Nvidiánál, a jogdíjaik miatt.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#5) Foglalt név válasza Ixion77 (#4) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azért az érezzük, hogy ezt nem a tesco-ban fogod levenni a polcról, ahol megnézed hány forint a vizes zsemle? :U
Vicces egyébként, hogy mióta a full hd-nál összeért a monitorok és a tv-k felbontása, azóta a tv a racionálisabb választás monitornak, leszámítva a hdmi kiherélése miatti távirányító kényszert.

(#6) Duree


Duree
veterán

Gyanítom, hogy az ára 1 milla környékén lehet viszont ami aggaszt az iszonyatosan magas fogyasztás, igaz ez jellemző az OLEDekre.

duree54

(#7) Synthwave válasza Foglalt név (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Maximum akkor racionálisabb, ha übercasual vagy.

Esetleg ha racing simekkel nyomulsz, de akkor is csak OLED.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) #16939776 válasza Synthwave (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azért a panel frissítésének a kezelését is meg kell nézni, mielőtt letesszük a nagy-esküt mellette, és itt a "komolyabb gaming-re" gondolok. Mert ugyan azt a problémát vélem felfedezni itt a nagy méretű Oled "gamingmonitoroknál" mint a korai nagysebeségű IPS monitoroknál láttam. Pl.: egy hevesebb gesztus közben eltűnik a komplett kézfej az újjakkal együtt, majd a mozdulat végén meg újra megjelenik a képen.

Szerintem még bőven gyerekcipőben jár ez a technológia, mert a TV-s szinten kiváló, tartalomfogyasztást megcélzó meghajtókat használnak. Legalább egy alkalmas FPGA-t tegyenek bele, ami képes lefrissíteni minden egyes pixelt, minden egyes frame-nél.

(#9) Synthwave válasza #16939776 (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem is, de nem akartam ennyire drasztikus lenni. TV-hez konzol való, azzal nincsenek ilyen gondok.

Mondjuk én a másik véglet vagyok, mert az sírok, hogy a ROG XG17AHP annyi, amennyi, merhogy igazából az kéne..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) XoZ válasza #16939776 (#8) üzenetére


XoZ
aktív tag

A panel biztosan képes a megfelelő frissítésre, mert az OLED bármilyen színátmenetet végrehajt kevesebb mint 1 milliszekundum alatt: TFTCentral LG CX review.
A vezérlés is szinte biztosan tudja a megfelelő sebességet az UHD 120 Hz-hez, nem láttam egy olyan tesztet sem, ami ennek az ellenkezőjét bizonyítaná.
Az eltűnő kézfej szinte biztosan motion interpolation hiba, de ilyen funkciót játék módban nem szokás bekapcsolni az input lag miatt, és megfelelően nagy bemenő képkockaszám esetén nem is szükséges. Ebben a monitor OLED-ben valószínűleg nincs is motion interpolation funkció.

[ Szerkesztve ]

(#11) Goblin12 válasza Synthwave (#9) üzenetére


Goblin12
őstag

Csúnyább darabot nem is találtál? #kirzázahideg

(#12) Synthwave válasza Goblin12 (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez egy monitor, nem egy autó. Mondjuk hogy mi ezen a "csúnya", azt nem tudom...

De ha mutatsz nekem olyan 17,3 hüvelykes (lehet 18,5 hüvelykes is), állványos/talpas kijelzőt, ami legalább 144 Hz-et tud DisplayPorton/Type-C-n keresztül és értelmes valós válaszideje van alacsony input laggal, esetleg még egy audio jack is van rajta, ami olcsóbb a ROG-nál, és kapni is lehet, akkor átnyergelek arra... Lehet TN is, lényegtelen, csakúgy, mint a bármilyen sync. Akku meg hangszórok sem kellenek rá.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) csako


csako
veterán

Oázis egy laza 750k-t adott meg, gondolom placeholdernek, olcsó nem lesz szerintük se :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#14) Foglalt név válasza Synthwave (#7) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ezt aláírom. Arra 20 éve sikerült rájönnöm, hogy sosem leszek azon a szinten, hogy játékból éljek meg, innen kezdve nem stresszelek rajta. Statisztikai alapon többség így van ezzel, értsd nem az eszközökön múlik, hogy nincs benne a top100-ban.
Kb. a kvék volt az utolsó, amit online játszottam. Egy Tomb Raider nekem látványos a QLED-en is, az Alyx-nak meg mindegy. :R

(#15) Komplikato válasza #16939776 (#8) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez nekem annak fényében fura, hogy az OLED elég gyors, annyira gyors, hogy jó pár évvel ezelőtti hírben szerepelt 1700Hz-es(!) kísérleti darab az NVidia laborjában.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#16) Dester31 válasza Komplikato (#15) üzenetére


Dester31
tag

Mennyivel jobban hangzik az, hogy 1.7 kHz-es! :D

Des

(#17) #16939776 válasza XoZ (#10) üzenetére


#16939776
törölt tag

A linkelt tesztben a 60Hz-hez tartozó ufós kép, a csészealj teljesen elhalványodott lába hasonlít erre, akkor az is interpolált kép lenne?
alt="" title=""
Mert nekem úgy tűnik mintha egyszerre 3 gyenge, kontraszttalan képet rajzolna ki, egy helyett, arányítva a 120Hz-es képen látottakhoz.

#10 XoZ & #15Komplikato

Teljesen tisztában vagyok vele, hogy ez nem az OLED miatt ilyen direktben, annak túlmutat a reakció ideje mindenen, ezért is írtam végig a meghajtásának a problémájáról. Valószínűsítem pont az OLED teljes után húzás nélkülisége miatt, a lehetséges képvillogást próbálták jótékonyan elfedni az elektronikával, a hozzá adott blur-al.

[ Szerkesztve ]

(#18) #16939776 válasza Synthwave (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem ez egy nagyon jól kitalált cucc, mert mivel hordozhatónak szánják, az áramfölvételét és így a max. fényerejét is el lehet fogadni limitáltnak. Ha ezt az élményt asztali monitor formában szeretnék eladni, akkor a vásárlók követelhetnék a végtelen fényerőt, és a HDR-t a specifikációba, ami az apró méret miatt kb.: megölné a panelt egy hét alatt. De nyugtasson meg, hogy 25"-ban is ugyan így járna desktop monitorként, csak több idő kellene hozzá.

Abból a kevés értékelhető video-tesztből ami rendelkezésre áll:
Nincs, vagy minimális az után-húzása. A legrosszabb pillanatokat elkapva is csak a 2. frame van kint az ernyőn, ami k. jó. Cserébe ​ugyan ettől, összhatásában idegesnek hat a kép, egy teljesen átlag gépre rádugva, valószínű fárasztóbbnak fogod találni, egy másik, gyengébb képességű monitorhoz képest, amin a 0-nál erőssebben jelen van a blur-ing a pixeleken.

[ Szerkesztve ]

(#19) XoZ válasza #16939776 (#17) üzenetére


XoZ
aktív tag

Az UFO-s képeknél tényleg nincs interpoláció. Ezek a képek azt mutatják be, hogy nagyjából mit lát az emberi szem, ha egy mozgó objektumot követ a képernyőn. Ennek a szimulálásához mozgó kamerát használnak: motion clarity pursuit camera. A mozgás miatti elmosódás neve eye tracking motion blur.
Az LCD és az OLED alapvetően sample and hold megjelenítő, azaz frissítési frekvenciának megfelelően állóképek sorozatát jeleníti meg. 60 Hz esetén 16,7 ms-onként, 120 Hz esetén 8,3 ms-onként változik a megjelenített kép, és a váltást befolyásolja az, hogy milyen gyorsan tudja a panel a színek közötti átmenetet végrehajtani. Ha az átmenet megfelelően gyors, akkor a mozgó kamerán és a mozgást követő emberi szemen elsősorban azért történik elmosódás, mert egy kitartott állóképet kamerázunk/nézünk mozogva. Ezen a problémán két módon lehet segíteni:
1. Minél több különböző állóképet kell megjeleníteni egy időegység alatt, azaz egy képet minél rövidebb ideig kell kitartani. Ez látható a 120 Hz-es képeken. Játékoknál ez megoldható, ha a hardver elő tudja állítani a megfelelő képkockaszámot, egyéb tartalmaknál pedig az interpoláció jöhet szóba.
2. Black Frame Insertion használata, azaz fekete képkockák beszúrása, amivel csökkentjük az állókép megjelenített időtartamát, cserébe villogás és fényerő csökkenés tapasztalható. A fényerő csökkenés természetesen kompenzálható addig, amíg a panel maximális fényereje engedi. Az UFO-s teszttel ki lehet próbálni a BFI hatását: https://www.testufo.com/blackframes.

(#20) Allihoppa válasza Goblin12 (#1) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Ha ebben a monitorban nincs HDR, akkor egy Alienware AW5520QF-el ér fel, ami a piacon van már közel 2 éve. :) Szerintem, ha OLED a szempont akkor egy LG OLED TV-t jobb ár-érték arányban meg tudsz majd venni, mert ez is lesz közel 1 milla. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) abridabri


abridabri
veterán

Ez miben más mint az LG CX48" OLED TV ? Pont ugyanezt tudja az is ( 120 hz /free-gsync /HDR ) fele -harmad áron.

(#22) #72042496 válasza abridabri (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bemenetek mások picit, talán a szotfver eltérő rajta, esélyesen ki-/bekapcsol a PC-vel együtt, de alapvető különbség szerintem nem lesz köztük.

[ Szerkesztve ]

(#23) tyaty1 válasza abridabri (#21) üzenetére


tyaty1
tag

Ezen van disply port.
Panel valószínűleg ugyanaz , mint a48" LG OLED TV-kben

(#24) CamelX


CamelX
csendes tag

A display port és hogy monitorként viselkedik, nagy plussz lenne nekem hogy nincs RTX 3xxx kártyám, viszont hülye lennék ez miatt 2x-es árat fizetni. Marad a LG 48" C1.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.