Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stratova


stratova
veterán

Ígéretes lapok. Igaz a ROG Strix X570-I Gaming-nél a táblázat picit csalóka, gondolom a formázásból is adódik, hogy szegény ATX-ként és 4 DIMM slottal szerepel. Reméljük az ára nem száll nagyon el.

[ Szerkesztve ]

(#2) Dr V


Dr V
őstag

VRM milyen lesz? Az nem szerepel a táblázatban.

(#3) Goblin12 válasza Dr V (#2) üzenetére


Goblin12
őstag

Igen ez az infó engem is érdekelne, remélem MSI-ből is lesz ilyen cikk. :R

(#4) TeeJay


TeeJay
félisten

Prime X570-Pro nekem bőven elég lenne de gondolom még ez is bitang drága lesz :Y

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5) monguz82


monguz82
tag

mini-DTX? Tehát vehetsz hozzá egy mikroATXes házat, mert az ITX házakban nem fér el... :(
Nagyon remélem, hogy a versenytársak értelmesebb megoldásokkal rukkolnak elő ITX fronton...

[ Szerkesztve ]

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#6) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hadd gratuláljak, mindegyik ventis :W Eddig csak a Gigabyte mutatott venti nélküli X570 lapot, de ők is csak a megfizethetetlen árkategóriában. Én igazán adni akartam egy esélyt az AMD-nek, de ez így számomra felejtős lesz sajna :(

(#7) Televan74 válasza GAI (#6) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ott a X470 vagy a B450,igaz nem lesz hozzá PCIE4.0. Én megvárom a B550 -es lapokat.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) tipuka


tipuka
addikt

mi ez az új ventilátoros mánia? :D

(#9) Vartanus válasza tipuka (#8) üzenetére


Vartanus
őstag

+1 :DD :DDD

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#10) Televan74 válasza tipuka (#8) üzenetére


Televan74
nagyúr

AMD tervezés! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) Barton válasza tipuka (#8) üzenetére


Barton
senior tag

Forro feju lesz az X570 =>ezert!
Maradj pl. B450-nel akkor csend van!

(#12) Vartanus válasza Barton (#11) üzenetére


Vartanus
őstag

15W a fogyasztás ahogy emlékszem, az még bőven bordázható hőmennyiség szvsz.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#13) Barton válasza Vartanus (#12) üzenetére


Barton
senior tag

olcsobb a venti + a fuldogo neked! :)

[ Szerkesztve ]

(#14) GAI válasza Vartanus (#12) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Pontosan, régen dupla ennyit fogyasztó chipsetet (Intel X48) is passzívan hűtöttek. Persze oda rendesen megtervezett hűtőborda kell, nem ilyen túldizájnolt, de nulla hőátadó felületű vackok, amik manapság divatosak. Egyszerűbb (és olcsóbb) a közepébe lyukat marni, és belerakni egy ventit, hadd visítson, majd 1 év múlva zörögjön a user fülébe, legalább vesz másikat :W

(#15) Barton válasza Televan74 (#10) üzenetére


Barton
senior tag

Intel Fanok mar itt vannak! :C

Ezt Inteles masinarol irom, de vannak AMD-s gepeim is.

(#16) tipuka válasza Barton (#11) üzenetére


tipuka
addikt

Ebből tényleg B450 vagy X470 lesz. :D

Televan: Már látom magam előtt, hogy jövőre az új fejlesztés "20%-kal hatékonyabb és 5%-kal nagyobb, de 10%-kal halkabb, dupla RGB-és(!!!) ventilátorokkal szerelik fel az új alaplapokat". :DDD Nade befejeztem, mert a végén azt hiszik valami troll/intelpárti/egyéb vagyok, pedig pont, hogy venni akarok az új procikból majd.

[ Szerkesztve ]

(#17) Barton válasza GAI (#14) üzenetére


Barton
senior tag

Majd Articnal kell normalis bordat jo penzert venni.
Ki van ez talalva! :)
Asus termeket soha tobbet nem veszek, mert eleve hibasan tervezik meg es aruljak ezeket, mint a notimat.
Katasztrofalis hutessel!
Ez is a ganyolas tipikus esete!

[ Szerkesztve ]

(#18) Wombath válasza Vartanus (#12) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

11 wattot mondtak nekünk több standon is, ezért kellenek a ventilátorok, bár van, ahol azt ígérték, hogy ezek azért félpasszív üzemmódban fognak dolgozni, tehát nem mindig kell majd hallgatni a sivítást. De egyelőre sajnos tényleg az van, hogy a pár luxuslap (mind például a vizes ASRock Aqua) kivételével mindenhol ventilátor van. Az MSI MEG Godlike-on is ez a helyzet. Öröm az ürömben, hogy az extra légáramlással több helyen azért az M.2 slotokat is hűtik.

(#19) Barton válasza tipuka (#16) üzenetére


Barton
senior tag

B450-es lapom van es tuti jo: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20) Televan74 válasza Barton (#15) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én ezt kikérem magamnak! Főként AMD -s vagyok.Bár voltak kilengéseim. :DDD

Valamit benéztek a tervezésnél ha így melegszik hogy ventilátor kell rá.Persze most azzal magyarázzák hogy jót tesz az alapi M2 SSD -nek,de szerintem ez nem kifogás.Eddig is jól megvannak passzív bordával és normális házszellőzéssel.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21) Vartanus válasza Wombath (#18) üzenetére


Vartanus
őstag

Nem hiszem el, hogy 11W-nyi hőt nem lehet passzív bordával megoldani. A telefonnom lehet több hőt termel és azon sincs borda,sem venti.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#22) tipuka válasza Barton (#19) üzenetére


tipuka
addikt

én valami komolyabbra gondoltam a magam részére, pl egy B450-es Strix-et. :)

(#23) Barton válasza Televan74 (#20) üzenetére


Barton
senior tag

Elnezest!

2 Inteles + 2 AMD-s gepem van AMD64-es gepem van amit hasznalok.

Az ASUS a bunos, mert jo sok penzert se rak passziv bordat!

(#24) Barton válasza tipuka (#22) üzenetére


Barton
senior tag

Hajra!

(#25) Armagedown


Armagedown
őstag

Visszafele fejleszt az Asus?
Régen, pl az Asus M2N lapjuknák meg tudták oldani venti nélkül is egy hőcsöves hűtéssel

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#26) Synthwave válasza stratova (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen, már javítottam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) #16939776 válasza monguz82 (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én úgy tudom hogy a két slot-os VGA-kat fogadó, mini-ITX házak is alkalmasak.
Mivel ezen a lapon a CPU-hoz közelebb került a 16X Pci-ex szlot - pont fordítva mint ahogy a mini-DTX-nél szokás - még azt sem kell elszenvedni,
hogy, két slot-os VGA üzemeltetésére alkalmatlan az összeállítás mITX házzal.

[ Szerkesztve ]

(#28) wwenigma válasza Armagedown (#25) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azert voltak ott problemak csak maskepp, Asus M2N-E lapjuknál nem tudtak milyen audio codec van ültetve a lapra és én pofaztam le supporttal hogy jo lenne ha cserélnék a drivert amit adnak hozza mert azzal nem tul sikeresen mukodik. :D

Sajnalom hogy mindegyik ventizik, gondolom hiaba fél vese egy csúcslap úgy gondolták hogy ez a menő. De a lényeg ugy is a B550-es lapok lesznek.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#29) Wombath válasza Vartanus (#21) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Lehet, csak magas lesz a borda, és akkor pont a drágább lapokon lesz valami a sok nagy VGA kártya útjában.

Ha jól rémlik anno az NForce4 idejében az ASUS is úgy kezdte az A8N-SLI Deluxe-szal, hogy egy visító és gyorsan tönkremenő ventilátort rakott a déli hídra. Szerintem nem volt ember, aki ezt nem cserélte le például a Zalman chipset-hűtőjére. Aztán az A8N-SLI Premiumnál áttértek arra a nagyobb bordás, hővezető csöves megoldásra, mint amit feljebb is linkeltek egy másik lap kapcsán. Az a gond, hogy itt a VRM rész is 300 wattra, vagy még feljebb van méretezve, tehát összekötni nem célszerű őket, ott helyben illene ezt megoldani valami minden felhasználót kielégítő cuccal. Legjobb lenne valami olyannal, ami mondjuk a 100 rugó alatti szegmensben is elfér még, mert én nem veszek még egyszer ventilátoros alaplapot, az biztos :)

(#30) GFerr56 válasza Televan74 (#7) üzenetére


GFerr56
aktív tag

...nem biztos, hogy nem lesz lehetőség a 4.0-ra. Én egy kicsit bízom abban, hogy "zászlóshajóm" van, ezekhez (is) lehetővé teszik. Sokat nem vesztesz, mert rögtön utána jön az 5.0, addigra befuthat a DDR5, meg ki tudja még mi, csak, hogy cserélj lapot (is).

Üdv

[ Szerkesztve ]

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#31) Vartanus válasza Wombath (#29) üzenetére


Vartanus
őstag

akkor a borda alapterületét kéne növelni. Továbbra is azt mondom ha egy zusammen 8mm vastag telónál megoldható a passzív hűtés akkor egy 11W-os déli vezérlőnél is meg kéne oldani.
DE értem én a mögöttes logikát Noctua hírnél is írtátok már készülnek direkt az X570-es lapokhoz ventikkel. Némi támogatás a 3rd party hűtő gyártóknak X% jutalékért :DDD

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#32) Los Angeles


Los Angeles
csendes tag

ASUS mostanában nem erőlteti meg magát miniITX szinten. A Thunderbolt 3 teljes mellőzését sem értem náluk... :W

(#33) R3laX válasza GFerr56 (#30) üzenetére


R3laX
addikt

Sztem szimplán megoldják úgy, hogy a mostani lapok(B450 X470) kapnak frissítést 4.0-ra, de viszont 5.0-ra már nem. Azt majd az új széria X570 B550 tudja majd ;) .

[ Szerkesztve ]

(#34) Wombath válasza Vartanus (#31) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

:) hát nem csodálkoznék, ha rárepülne erre a piac. Viszont akkor félreérthetően fogalmazhattam a noctuával kapcsolatban: nem dedikáltan az x570-re szánják a slim 60-as ventit, az csak az én megjegyzésem volt, hogy hamarosan a vártnál is nagyobb szükségünk lehet ezekre, amikor majd ki csendes hűtésért állunk sorba az első generációs X570-ekkel.

(#35) Yany


Yany
addikt

Ventilátor, ventilátor, ventilátor. :(

#6 GAI: pontosan. Ez nálam is dealbreaker. Ha nem találok a Meshify C-be normális lapot, akkor nagy baj lesz. Pedig már az első Ryzen generációnál eldöntöttem, hogy AMD lesz, de soha többet aktív hűtésű alaplapom nem lesz. Aki elég öreg, tudja jól, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36) Vartanus válasza R3laX (#33) üzenetére


Vartanus
őstag

A PCIe 5.0 szerintem már a DDR5-el jön az AM5-be és a hozzá való cpuval, vélhetőleg fizikálisan inkompatibilisen a régi AM4 lapokhoz.

Wombath: Lehet így hivatalosan nem lesz kimondva hogy dedikáltan X570-re készül, de valahogy mégis ez az érzetem.

Amúgy az X370 és 470 mennyit fogyaszt?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#37) MZsoltee válasza Yany (#35) üzenetére


MZsoltee
veterán

Miért eszik annyit az alaplap, hogy venti kell hozzá? Mitől nőtt meg a fogyi, a PCI-E gen 4-től?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#38) SECTORnooB válasza MZsoltee (#37) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Kis venti félpasszív üzemmódba fog működni,ha nem rottyanásig pakolod a lapod SSD-vel akkor nem kezd el forogni (mivel őket hűti)
Tehát a userek döntő többsége nem fogja hallani és látni sem egész életébe a ventit.
Ui elég szépen el "Intelesedett" a lapkínálat, Prime Pro tetszik bár oly annyira meghízott a műanyag szarja,hogy a 2 ventis broki már nem igazán férne el felette.
Még egy indok miért ne váltsak X470-ről :P

[ Szerkesztve ]

(#39) #16939776 válasza Yany (#35) üzenetére


#16939776
törölt tag

A történethez tartozik, hogy a "4.0-ás" m.2-es SSD-ket aligha fogjuk megúszni aktív hűtés nélkül, ha a chipset hűtőből kiáramló levegő egyben azt is elintézi, akkor a köztudatba már "nem olyan utálatos" dologként fog ez beégni..

Azt számolom, hogy a LAN-on kívül nincs szükségem a chipset szolgáltatásaira, minden más megvan a CPU-ból.
Szerintem, ennek a sávszélesség igénye a gyakorlatban nem jelenthetne akkora nagy disszipációt, hogy oly-erősen kelljen pörögnie annak a ventilátornak...

[ Szerkesztve ]

(#40) Yany válasza #16939776 (#39) üzenetére


Yany
addikt

Hát... az, hogy venti nélkül csak még nagyobb lesz a baj, az nem teszi meg nem történtté a múltat, aminek reinkarnálódásától eléggé tartok. Mindenesetre egy kisebb autó árát tervezem gépre költeni... azt nem épp egy mindössze 3 hónapig megbízhatóan működő zümmögővel a közepén tervezem. És egészen biztos lehet benne az AMD is, hogy csak akkor építek a platformjukra, ha ezt meg tudom úszni. Még az X470-re is több esélyt látok, pedig a múltat sem annyira fílgúd megvenni, mikor a jövő már itt van... csak az most picit sötét. :)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#41) #16939776 válasza Yany (#40) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha erre a problémára fizető képes kereslet mutatkozik, azonnal foglalkoznak vele az alaplap és aftermarket hűtő gyártók is, érdemes lenne megvárnod ezeket a termékeket.

[ Szerkesztve ]

(#42) Tidus válasza tipuka (#8) üzenetére


Tidus
addikt

Visszatérnek a melegedős AMD-s napok.

(#43) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Hát valamit ti nagyon félreértelmeztek... nem hiszem hogy egy nyamvadt M2 mellett nagyon kéne mit dolgoznia annak a ventinek...de majd úgyis meglátjuk.
A másik dolog,majd mikor Inteléknél is visszaköszön ugyan ez, akkor ott azért elfogadott dolog lesz nem? :DDD
Yany:
Ha meg az autó ára lesz beleölve a gépbe és ilyen hatalmasok az igények ott lesz az Asrock Aqua-ja, tehát van alternatíva.A téma margójára azért oda böffenteném,hogy biztosan nem a legalja megoldásról van/lesz szó és nem a helikopter leszálló pálya hangulatát fogja a gépházba csenni.
Zárójelben még mindíg olcsóbb alternatívát nyújt egy 12/24 Zen2 egy ezer dodós lappal mint az öcskös Xeon 1200 dodóért önmagába.

(#44) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Jajjjajjj :O Egyik szemem sír másik meg üveg...

Gyúrhatta volna még az AMD ezt az X570 chipsetet fogyasztás szempontjából, bennem bizony még élénken él, mennyi bosszúságot okoztak anno a chipsethűtő ventik.. Azok szakszerű pótlása a silány minőség miatt. Ezeknél a lapoknál nekem úgy tűnik, hogy a notebookokban is alkalmazott ventilátorokat használják, ami egyfelől jó dolog, mert talán tartósabb lesz, de a rácsozatok kialakítását elnézve elkerülhetetlen lesz a porlerakódás a design rések és rácsokban.. , külön feladat lesz ezeket rendszerint karbantartani.. Tapasztalatból mondom, a legtöbb user miután összerakja a gépet legközelebb akkor nyitja fel ha már baj van, tisztelet a kivételnek, na ezek a chipsethűtők lesznek az elsők amik eldugulnak és elkezd a chipset túlmelegedni, ami vagy fagyást vagy meghibásodást fog okozni...

(#45) Synthwave válasza Wombath (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A8N-SLI Premiumot még most is vennék. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#46) TeeJay


TeeJay
félisten

a chipset 14nm-en készül amúgy vagy miért melegszik annyira?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#47) hombre[EU] válasza TeeJay (#46) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Pl két PCIe4.0nvmeSSD(RAID)?

Life, Uh, Finds A Way

(#48) XuChi


XuChi
addikt

Értem, 5G LAN csak egy lapra tettek, a többi gagyi giga LAN. Bravo ASUS!!!

Hol vannak az MATX lapok kedves ASUS ????? Intel platformhoz persze van annyi mint a szemét, de AMD-hez egy sincs :C

(#49) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Most akkor a tizenkettő hogy is aránylik a tucathoz?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#50) R3laX válasza Vartanus (#36) üzenetére


R3laX
addikt

Meglátjuk, én a DDR5-öt későbbre tenném. Az új DDR memória mindig csillagászati árakon, szinte megfizethetetlen kategóriában kezd. Esetleg hibrid lapok jöhetnének majd. Asus P5KC lapomat nagyon csíptem, jó tuningpotenciállal rendelkezett 4db DDR2-es, és 2db DDR3-as foglalattal. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.