Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #04430080


#04430080
törölt tag

Kész retro. Ventis alaplap, rx590... :DDD

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Az a X570 Phantom Gaming X nagyon tetszene,csak az ára nem ha most szeretnék váltani. B550 alaplapokig marad a X370 Gaming X. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Akula


Akula
őstag

Az a DeskMini pont gy néz ki a képen, mint egy táp. Aztán mikor elolvastam, látom, hogy micsoda.
UP! :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#4) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Remélem, ha már szállingóznak a 2,5Gbe megoldások az alaplapokon, akkor lassan eljön az ilyen külön lan kártyák ideje is és nem lesz csillagászati az áruk.

(#5) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Nem lesznek nem '70-es 500-as chipek?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6) tipuka válasza Televan74 (#2) üzenetére


tipuka
addikt

Nekem a Taichi jön be. :D B550-eseket már én is várom.

(#7) Televan74 válasza ledgeri (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Állítólag az ASMedia fogja gyártani, a X570 után két hónappal jelenik meg és most olvasom hogy nem fogják támogatni a PCIe 4.0 -át. Ha csak PCIe 3.0 támogatás lesz hozzá,akkor marad a X370 -es lapom.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) Cifu válasza Dragon3000 (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos nem nagyon látok effélét a piacon, az Aquantica árulja csak a saját megoldását, 70 dollárért.

Mondjuk "pozitívum", hogy az ASUS XG-C100C ára mostanába elkezdett csökkenni. 30e Ft-ért 10Gbit/s már nem is olyan rossz. Csak épp a hozzá való router vagy switch még mindig elég drága, és nincs igazából normális választék... :(

Pont emiatt nem is igazán értem minek raknak a deszkákra ilyen 2,5gbites csatit. Azt a logikát pedig végképp nem értem, hogy miért a Wifis deszkákra rak az ASRock csak ilyen csatit....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Cifu válasza Televan74 (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

LoL. Ne már... a PCI-Express 4.0 X570 kiváltság lesz?!?! :Y

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Ugyan nem oszt nem szoroz túlságosan, de az első táblázat hibás, ugyanis a Taichi nem rendelkezik 10G lannal, azt a Creator birtokolja a sima gigabites Intel mellett.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11) Dragon3000 válasza Televan74 (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom csak a chipset lesz PCI-e 3.0, mivel a vga és az elsődleges m2 a procitól kapja a sávokat.

(#12) Dragon3000 válasza Cifu (#8) üzenetére


Dragon3000
veterán

A realtek lassan 1 éve jelentette be a 2,5Gbe chipjeit így ideje lenne már, ha jönne ilyen lan kártya.

(#13) Televan74 válasza Dragon3000 (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is ezen gondolkoztam, hisz a CPU -ba PCIe 4.0 van. Ezért is kaphat néhány X470 is PCIe 4.0 támogatást.Talán csak azok a funkciók nem lesznek elérhetők,amik a X570 -ben megvannak. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) Seirei


Seirei
tag

Látom továbbra sem kap sok szeretet a matx, viszont ez az 1 is ami ki lett rakva tetszetős :K

(#15) Dragon3000 válasza Televan74 (#13) üzenetére


Dragon3000
veterán

Úgyis kiderül, de ha lesz korlátozás, akkor a chipset után már csak 3.0 megy tovább, de gondolom ez nem lesz gond, mivel b550-nél nem várok 2,5gbe meg nagyobb lant, meg ennyi usb3.x-et, hogy ez gond legyen.

(#16) Solten válasza Akula (#3) üzenetére


Solten
addikt

Es kb akkora is. :) Iszonyat jo kis keszulek.

Saor Alba

(#17) XuChi


XuChi
addikt

Elképesztő, hogy a gyártók mennyire leszarják az MATX méretszabványt :W

Képtelenek egy értelmes high-end matx lapot berakni a kínálatba....ITX nem jó mert kell a 2 pci-e.

Ez a x570M egy sima középvacak darab :((

A másik, hogy hol vannak a 10G Lan-ok ??? 2019 van, nem 2009!!!! Egy rohadt giga lan van mindegyiken (kivétel a 2.5G az egyik lapon, de az is kula)

Annyira szeretném leváltani ezt a rohadék intel-t, de ha nem lesz értelmes lap, (értsd: a Maximus XI Gene szintű, de AM4 lap!) akkor hagyom a francba.

[ Szerkesztve ]

(#18) M@cika


M@cika
őstag

Biztos én vagyok a vaksi, de kb. ár ezeknél hol van? (Nekem bőven elég lenne a 570M is)

Nasit a kis fehér medvének!

(#19) Vartanus válasza M@cika (#18) üzenetére


Vartanus
őstag

Ezeknek még nincs áruk :)

Más:

Azt nem értem, hogy a Creatorra minek kell belső Displayport bemenet és hogy a külső is miért bemenet? 2 DP in és csak egy HDMI out, ennek mi a logikája?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#20) M@cika válasza Vartanus (#19) üzenetére


M@cika
őstag

Sejtettem, csak akkor minek írta valaki, hogy annyiért nem kell a Phantom Game X. Nyilván nem 1000 dollár lesz. A weboldalukon csak Taichi meg ez a pgX van, a többit is felrakhatnák. Mondjuk van még 1 hónapjuk a 3000-es széria rajtjáig.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#21) Man0gatya válasza XuChi (#17) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Mégis minek 10G lan hol is lenne kihasználva? :D nem szerver lapok ezek.

(#22) Man0gatya válasza Televan74 (#13) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Nem fog kapni mivel a szabvány az csatlakozó szinten is él mivel ez az új csúcslapka ezért biztos nem lesz x470en 4.0ás pcie

(#23) Man0gatya válasza Cifu (#8) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

hol használnál ki 10G ás netet? mutass már egy szolgáltatót aki kínál ilyet

(#24) Vartanus válasza Man0gatya (#22) üzenetére


Vartanus
őstag

És ezt hogy tudod ilyen biztosra mondani? Melyik alaplapgyártónál dolgozol?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#25) Dragon3000 válasza Man0gatya (#23) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hol írta, hogy net felé kellene a 10G vagy bármi is? Belső hálózatról hallottál már? Megsúgom, hogy a jelenleg kapható hdd-k is bőven többet tudnak, mint a gigabit, így jó lenne, ha végre a 2,5Gbe el kezdene terjedni, mert külön kártyák nem akarnak megjelenni, pedig már vannak vezérlők hozzá. Ha meg nvme ssd-k közt másolnál hálózaton, arra már a 10Gbe is kevés. De ha már net felé terelted a dolgot, ott a telekom a 2/1Gb/s nettel, az első lépcső.

A 22-es hozzászólásodhoz annyit fűznek hozzá, hogy gigabyte b450hez is van olyan bios már amiben PCI-E 4.0-ra lehet állítani a 16x portot.

[ Szerkesztve ]

(#26) Zalanius


Zalanius
tag

Apróság, de a két táblázatban meg kellene cserélni a feliratokat: "USB 3.1 Gen1 " és "USB 3.1 Gen2". Jelenleg pl. a Taichinél a gen1-es sorban szerepel 3, a másikban 8, de ez fordítva van.

--= Zalán =--

(#27) XuChi válasza Man0gatya (#21) üzenetére


XuChi
addikt

Nálam lenne kihasználva, és még sok hozzám hasonlohoz. 10G Lan a NAS-ban, és a gépben is. SSD háttértárak a NAS-ban és ahhoz a GigaLan már nem igen elég....

Most itthon már a 4Gbit-et is kiakaszottam, szóval alap a 10G főleg 2019-ben!

Az meg főleg gáz, hogy az intel lan-t (i219-V) úgy kiakasztja a hálózaton keresztüli másolás, hogy egy weblap-ot alíg bír megnyitni a gép! Szégyen!!!

[ Szerkesztve ]

(#28) Cifu válasza Man0gatya (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nézd meg a Logout blogomat. 3 gép (NAS, HTPC és játékos gép) van összekötve 10Gbiten....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) Lacc


Lacc
aktív tag

A Steel Legend nekem a kepek alapjan a shield es a chipset kornyeken eleg otvar muanyagnak tunik, nem? En remelem, hogy nem. Meg a tobbi vilagos szinunel is az latszik. De remelem tevedek, de nekem ez jon at.

(#30) pengwin válasza Televan74 (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Én PCIe 4.0-tól függetlenül is váltanék, csak támogassa a lap az ECC RAM-ot és legyen passzív a chipset hűtése. Eddig az X570-ek közül ezt nem nagyon tudta hozni egyik lap sem.

Üdv, pengwin

(#31) M@cika válasza pengwin (#30) üzenetére


M@cika
őstag

Minek neked az ECC modul?

Nasit a kis fehér medvének!

(#32) pengwin válasza M@cika (#31) üzenetére


pengwin
addikt

1. Munkára is használom a gépet.
2. Olyan fájlrendszereket használok, amikhez kifejezetten ajánlott az ECC RAM.
3. Majdnem az összes AMD CPU/APU támogatja, miért korlátozzam le mesterségesen az alaplappal?

+1 szerintem már-már alapnak kéne lennie, mert egy nagyszerű fícsör.
+2 A mostani lapom is támogatja... ja, és ugyan olyan, mint a tiéd: gondolom nem fáj, hogy benne van a támogatás.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#33) M@cika válasza pengwin (#32) üzenetére


M@cika
őstag

Nem vagyok képben, hogy mennyivel drágább az ECC mint a normál RAM. Mivel igencsak elszállt árak voltak amikor a memóriát vettem, fel sem merült. Meg örültem, hogy QVL-be benne volt a RAM, amit beszereztem.

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.