Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

Két hónappal a harmadik generációs Ryzenek megjelenése előtt aki X299-et vesz, meg bele valamilyen Skylake-X processzort, hát...
Imádom a gyártókat! A legjobbak az átnevezett alaplapok lesznek (X299 -> X499). :(

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2) Depression válasza westlake (#1) üzenetére


Depression
veterán

De ez intel!
Ha valaki ilyet akar venni, azt is ki kell szolgálni.
Viszont annak én is örülnék, ha az atx szabvány végre módusulna, mert a mostani gyakorlatban a vga többszörösét fogyasztja a procinál, mégse arra lehet kilós hűtőket szerelni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) Shin Chen válasza Depression (#2) üzenetére


Shin Chen
tag

Mire gondolsz?
A VGA kártyáknak általában van többé-kevésbé megfelelő hűtője, sőt moddolni is lehet a legtöbb esetben.
Más elrendezésre én is kíváncsi lennék, de ezt már csak az átállás miatt sem biztos hogy említésre méltó változás, megerősített PCI-E csatolóval pedig vannak alaplapok, igaz ennek a legitimitásában nem vagyok biztos...

Mindent a szemnek, szerintem ez az évtized mottója.

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#4) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Hát, ez az Utopia nem egy igazán átgondolt cucc szerintem. A látványra és a vízhűtésre épül az egész. Több értelme lenne a RAM slotokat elforgatni 90°-al, hogy ne gátolják a levegőáramlást és jobb legyen az alaplap hűtése.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) Pete55555


Pete55555
addikt

Az ötlet jó, a kivitelezés pocsék. Sokkal több értelme lenne a VGA-t az alaplap felső részébe "dugni", 90 fokkal elforgatva az alaplap síkjába. Vannak is ilyen mITX lapok egyébként, tán 1-2 ház is van hozzájuk.
A rendes bővítőkártyák is megmaradhatnak szvsz, de nem kell 6-7 db, elég 4 - mint egy mATX lapon. Hiszen van aki használna mondjuk hangkártyát, vagy bármi mást, amihez kell a pci-e interfész.
Így pedig egy oldalról lenne látható és megoldható is a VGA és a CPU hűtése is, ami látvány, és hatákonyság szempontjából is jobb lenne, nem beszélve arról, hogy így már lehetne a VGA-kra is toronyhűtő jellegű hűtéseket gyártani, amivel sokkal jobb áramlás lenne kivitelezhető, ezáltal hatékonyabb, és csendesebb hűtéseket lehetne készíteni.

Meg is találtam, az ASRocknak van ilyen lapja.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#6) arn


arn
félisten

Az asusnak mar 95 kornyeken is jol csengett a neve :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) DEJVID válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére


DEJVID
őstag

10 éve láttam utoljára, hogy valaki a BTX után siránkozott, akkor sem nagyon értettem.

(#8) Geri Bátyó válasza DEJVID (#7) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A BTX ebből a szempontból nem volt rossz, az más szempontból volt az. Nem is siránkoztam utána (még véletlenül sem említettem). Viszont ezt a tervezési részt átvehetnék, mert hasznos.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) DEJVID válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére


DEJVID
őstag

Felhasználok ezrei imádkoznak 5 fokkal hidegebb alaplapért (wtf :F ). Amúgy megy ennyit a jó szellőzésről.

[ Szerkesztve ]

(#10) Geri Bátyó válasza DEJVID (#9) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Foglald össze kérlek, hogy miről van szó, mert egyrészt nincs kedvem megnézni, másrészt nem beszélni jól anglius.

Amúgy nem véletlen, hogy mindenki alacsonyabb hőfokért imádkozik. Megnöveli az alkatrészek élettartamát.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) DEJVID válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


DEJVID
őstag

Először csak megnézi, hogy ha nincsenek szépen rendezve a kábelek, mennyit számít hőmérsékletben, aztán egyre több dolgot tesz be a házba. A végén az összes ventilátor elé/mögé dobozokat/pólót/sapkát tesz, kb. teleszemeteli a házat, és ekkor mérhető egy kis difi. Erősen meglepne ezek után, ha a 90 fokkal elforgatott RAMok 5 percnél többel hosszabbítanák meg egy alaplap életét (nem mintha évente kéne cserélgetni őket a gyors elhalálozás miatt).

(#12) Geri Bátyó válasza DEJVID (#11) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Lehet, hogy ez lapfüggő/chipsetfüggő is. Nekem az X58-nál szerintem segítene, ha a memóriák nem állnának a légáram útjában. Memóriának is jó lenne, a VRM-ek is több levegőt kapnának és a chipset is jobban érezné magát, mert nem lenne pangó meleg levegő a környezetében.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) DEJVID válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


DEJVID
őstag

De neked hány évente megy tönkre alaplapod a meleg miatt, hogy ennyit lovagolsz ezen?

(#14) Depression válasza DEJVID (#13) üzenetére


Depression
veterán

Altalában pont az alaplapok hullanak el.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#15) pengwin válasza DEJVID (#11) üzenetére


pengwin
addikt

Szóval a PC gaming mustard race egyik újabb mániájáról derült ki, hogy blődség. Sokkoló. :))

Üdv, pengwin

(#16) Geri Bátyó válasza DEJVID (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Erre én is kérdezhetném ,hogy neked miért lenne probléma, ha hűvösebb lenne egy alaplap?

Amúgy igen, volt már bajom túlmelegedéssel.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.