Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Komolyak a házak, de az infraablakot nem látom rajtuk a FLIRC-SE-nek. Ezeken már nem lenne olyan? (Remek kis eszköz pedig, távirányítóval kapcsolgatni ki/be a gépet jó. :) )

Ez a mágnestábla meglepő egy valami, demonstrációs célokra el is tudnék képzelni egy hasonlót. Majd kiderül, hogy ha lesz, akkor mi lesz a koncepcióból.

[ Szerkesztve ]

(#2) #74018560


#74018560
törölt tag

Most hogy végigolvastam, szeretném tudni miért esett le a cikkíró álla :)

(#3) arn válasza #74018560 (#2) üzenetére


arn
félisten

Lepra

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) DoItYourself válasza #74018560 (#2) üzenetére


DoItYourself
addikt

A mágneses hdd rögzítőtől nekem is leesett. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#5) Cooper911 válasza DoItYourself (#4) üzenetére


Cooper911
senior tag

Mindíg lesz hely a winyón. Mert a régi adatok elvesznek ;]

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#6) Narasim válasza DoItYourself (#4) üzenetére


Narasim
aktív tag

ha meg elég erős a mágnes, akkor solid state drive lesz a vinyóból ;]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#7) Fex


Fex
tag

Mágnes és alumínium???

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#8) tecsu válasza Fex (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Sőt, Computex meg 2018! :C

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9) XuChi


XuChi
addikt

Leesett az állatok ? De mégis mitől ? :((( Imádom ezeket a címeket :W

(#10) Normen1976 válasza Fex (#7) üzenetére


Normen1976
csendes tag

"amely gyakorlatilag egy acéllemez, igényes, alumíniumból készült kerettel és lábakkal."
:K

(#11) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Mi mással is rögzíthetnént egy mágneses adattárolót, mint mágnessel? Már látom lelki szemeim előtt a fejlődést: egy baromi nagy elektromágnes lesz a tálca! :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) wolruf válasza macilaci78 (#11) üzenetére


wolruf
őstag

... áramszünetkor pedig minden lepotyog :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13) moleculez válasza Cooper911 (#5) üzenetére


moleculez
veterán

Az meleg lesz... Meg úgy egyáltalán, nem hiszem, hogy a többi alkatrésznek jót tesz némi mágnes itt-ott

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14) borg25 válasza macilaci78 (#11) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Az lesz majd az igazi!
Nem rögzíted az alkatrészeket, hanem majd szabályosan lebegnek a mágneses térben. A HDD-k közt nem lesz rezonancia. Nem is értem eddig miért nem alkalmazták storage táraknál ;]

(#15) b.


b.
félisten

nekem nagyon tetszik az utolsó mágneses megoldás, attól nekem is leesett az állam.
Kíváncsian várom az előttem szólók által felvetett problémára ( mágnessség vs HDD) a megoldásukat, mert gondolom erre ők is gondolhattak.
Nagyon tetszik a megoldás és ezt igazából itthon meg tudom valósítani hasonlóan igényes kivitelben, mert van hozzá szinte minden eszközöm . ( eszterga, maró stb)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) simonzé válasza Fex (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Nem figyelsz! Nem mágnes és alumínium.

Mágnes és alumínium, ÉS HDD.

Egyik részlet pompásabb, mint a másik.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#17) simonzé válasza XuChi (#9) üzenetére


simonzé
addikt

Te sem figyelsz. Nem mondták, hogy a látottak és az álleesés között lenne ok-okozati összefüggés.

Mondok egy példamondatot, hogy megértsd:

A strandon csodaszép bikinis csajok jöttek felém, egy aknafedéllel orrbavert a lángosos.

I don't fit in. I fit out.

(#18) tecsu válasza simonzé (#17) üzenetére


tecsu
addikt

Honnan volt nála aknafedél? :D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Látom, sokan nincsenek azzal tisztában, hogy egy mágnesnek egy HDD-re, meg úgy az egész számítógépre semmilyen hatása nincsen. Oda kellett volna figyelni a suliban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) borg25 válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Kérdés, hogy a HDD külső borítása mennyire akadályozza meg, hogy a külső mágneses tér elérje a tányérokat.
Ha nem, akkor a HDD-ben a fejet motor és mágneses tér pozicionálja. Ez hogyan befolyásolja a működést, ha tartómágnes által keltett mágneses tér más és más erővel és iránnyal hat a fejre attól függően, hogy hol van. Nem lehetetlen a korrekciója, csak nagyobb munka, és a fejnek nagy pontosság kell.
Indukciós áram két módon alakulhat ki: Ha a mágneses tér változik a vezető körül, vagy ha a vezető mozog a mágneses térben. Itt ugye a tányérok forognak, az anyaga általában alumínium ötvözet, valószínűleg jól vezeti az áramot. Ahol áram keletkezik, ott keletkezik mágneses mező is, ami az őt keltő mágneses tér ellen hat.
Szóval itt azért vannak kockázatok.
De fejtsd ki te is bővebben, hogy szerinted miért nincs hatása a HDD közelébe tett mágnesnek?

Jut eszembe, hőskor megvolt neked? 1.2, 1.44 floppy lemez? Mikor kiírtad az adatot floppyra, aztán reménykedtél, hogy utazás végén is tud olvasni a lemez tartalmát, és ne legyen bad sectoros? A jó öreg kis csomagoljuk fóliába a lemezt, hogy utazás alatt ne legyen semmi baja.

(#21) Jim Tonic válasza borg25 (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]
De röviden összefoglalva: A HDD-ben két brutálisan erős mágnes dolgozik, amelyek még a házon belül sincsenek hatással az adatokra. Akkora erejű mágnesre lenne szükség ehhez, amit otthonra egyszerűen be sem lehet szerezni.
Floppyt kár idekeverni, teljesen más kategória.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) tecsu válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


tecsu
addikt

Végre, itt az első értelmes komment. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) DoItYourself válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


DoItYourself
addikt

Most már áruld el kérlek, melyik iskola, milyen tantárgyán volt tananyag a mágnesek hatása a hdd-re, csak, hogy tudjuk mit mulasztottunk el.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24) tecsu válasza DoItYourself (#23) üzenetére


tecsu
addikt

Általános iskola - környezetismeret, talán 3. évfolyam. :U
Na jó, talán 7. az, ahol már részleteiben, pl. az erő-távolság összefüggés is a tananyag része.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) DoItYourself válasza tecsu (#24) üzenetére


DoItYourself
addikt

Van otthon hetedikes gyerekem, sajnos nem tudta eddigi tanulmányai alapján megmondani, hogy milyen erős mágnes, milyen távolságból, mennyi idő alatt okoz hibát egy hdd-nek. Floppynál ez valós veszély volt, a hdd pedig ugyanolyan elven működik, nagyjából ez az amit mindenki tud.
Egyébként lehet okosnak tűnni netes cikkek alapján is, és tévhitet oszlatni, trendi, vérpistikés beszólás ("Oda kellett volna figyelni a suliban") nélkül is - ezért hoztam fel a témát, nem másért.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#26) #72042496 válasza DoItYourself (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mi középiskolában fakton tanultuk az elektromágnesességet, a mágneses indukciót, illetve a Maxwell-egyenleteket. Differenciálszámítás kell hozzájuk, ez szerintem semmiképp sem általános iskolai anyag.

Humán pályán pedig lehet, sokan egyáltalán nem is találkoznak ezekkel a fogalmakkal, pedig a természettudományos alapműveltseghez hozzátartoznának.

(#27) tecsu válasza #72042496 (#26) üzenetére


tecsu
addikt

Ácsi. Itt nem a kiszámolásról van szó, hanem józan paraszti becslésről.
Azon sem kell sokat számolni, (ha esetleg nem lenne ilyetén tapasztalatunk) hogy a szobában lévő két hangfal gravitációja összerántja-e egymást. Természetesen nem rántja össze, mert sokszoros nagyságrendbeli különbség van a tényleges és a feltételezett erők között.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) #72042496 válasza tecsu (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem ezek a tanulmányok adták meg azt, hogy átlássam a jelenséget, és ha már meg is koptak a dolgok, gyanús legyen egy-egy állítás, és utánanézzek gyorsan. Aztán lehet, hogy most kalapácsom van és szegnek nézem a világot (ezt a kérdést legalábbis), ezt hajlandó vagyok elfogadni. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.