Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dtomka


Dtomka
veterán

Dinnye? :)

Tudom nem játékra lesz, de kíváncsi lennék, hogy szerepelnének...

(#2) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Végre folytatódik az Abu's Magic Dreams rovat! :)

Az a proci család az durva lesz.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) total90 válasza .LnB (#2) üzenetére


total90
veterán

Papíron meg a showkon mindig az, aztán meg lufi.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) arn


arn
félisten

Igy egyre valoszinubb a 16 magos zen2 mainstreamen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) Jim Tonic válasza total90 (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Threadripper mikor volt lufi? :U

Medvedisznóember. Ez meg simán csak bunkóság.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) BrezaJ válasza Cobra652 (#4) üzenetére


BrezaJ
csendes tag

Ő Lisa Su, AMD CEO. :D

(#9) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Ezek szerint kapunk még 2 iterációt a GCN-ből és csak aztuán jön valami frissebb.
Szerintem amugy egyik gyártó se tudja hogy mi a fenére lenne szükséges az elkövetkező években igazán és inkább csak húzzák az időt, hogy kiderültjön ( VR/AR, gépi tanulás, ray trace stb..).
Szerintem most először fog eljönni za az időszak amikor a Software fogja megmondani hogy merre fejlődjön a HW és nem fordítva.

Mindkét oldalon következő lépésben csiszonak egyet a jelenegi GPU-kon 20-30% átlag teljesítmény növekedésel, következő lépésben kisebb csíkszélre rakják ami a fogyasztáson segít majd így megint mehet a plsuz teljesítmény. Szerintem ez lesz kb az utiterv.

(#10) total90 válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


total90
veterán

Még is mennyire terjedt el, amióta megjelent? Az is be volt harangozva, hogy de majd most ez összetöri az Intelt. Nem úgy néz ki...

A másik meg, ahogy gondolod ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) Johnny_vT válasza Lacccca87 (#9) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Valaki magyarázza már el nekem, hogy mi a fészkes francért van mindenki ennyire ráizgulva a ray-tracingre?
Elolvastam 3-4 cikket és összefoglalót róla, értem mi ez, de mégis __mi__a__búbánatos__fenéért__ kezeli az egész ipar ezt a tök jelentéktelen, de cserébe kifejezetten erőforrásigényes technológiát úgy mint a Messiást? Komolyan nincs jobb dolguk?

Mondjuk dolgozhatnának a fizikán, a továbbfejlesztett tesszeláción, új élsimítási eljárásokon, élethű füstön, vagy az ebben a cikkben említett AI-részegységhez hasonlóan fejleszthetnének részfeladat-specifikus gyorsítókat az új videókártyákra.

Egy laikus

Szerk.: vagy csak az egyik fél jobb volt belőle mint a másik, erre a másik fejlesztett, erre az egyik visszavágott és így tolják egymást előre valódi indok nélkül?

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#12) Jim Tonic válasza total90 (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Még is mennyire terjedt el, amióta megjelent? Ez hogyan kapcsolódik a processzorok teljesítményéhez?

Tudsz értelmeset hozzászólni, vagy csak a troll f@szkodás, illetve olyan személyek sértegetése megy, akinek a kisujjáig sem érsz?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) quarros válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


quarros
tag

A threadripper abban volt lufi hogy nem hozta az elvárható stabilitást mindenben. A PCI-e buszon hibázik sok esetben, és bár ez elvileg szoftverrel orvosolható lenne, ennek ellenére még idén x bios frissités után is probléma sokaknál fent áll. (Félreértések elkerülése végett: Nekem nagyon tetszik az irány amit az AMD megcélzott, de még némi csiszolásra szorul)

(#14) keIdor válasza total90 (#3) üzenetére


keIdor
titán

Pedig nem úgy néz ki... a 32 magos Threadripper ellenfele az új 28 magos Cascade Lake lesz, és valószínűleg az AMD CPU-ja most már gyorsabb lesz.

Hiába tud papíron az Intel 5GHz-en járni, a valóság az, hogy 500W-ot eszik úgy, vízzel sem hűtesz le akkora hőmennyiséget akkora területen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15) t72killer válasza keIdor (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nem az intel takony van alatta, hanem direct die-contact vagy egy jó fémpasztával tapasztott kupak, akkor megoldható az 5-600W elvezetése komolyabb vízzel.:R.

A hírhez: várjuk a 32-magosítható 8magos TR procikat :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Jim Tonic válasza quarros (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az Intel CPU-i meg hemzsegnek a lyukaktól...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) X Factor válasza Johnny_vT (#11) üzenetére


X Factor
addikt

Valaki magyarázza már el nekem, hogy mi a fészkes francért van mindenki ennyire ráizgulva a ray-tracingre?

Mert cinematic render-ben scene-től függően 10-50X gyorsabb render időt tudsz tolni, mintha mindez cpu based lenne.

Te most arra gondolsz, h. olvasgattál miszerint game graphics szinten is kezdik pedzegetni h. lehetne lehozni a mainstream-be. Ettől független a technológia régóta velünk van.

Nézd meg mire képes a ray tracing egy octane-l,vagy egy redshifttel és egyből szembeötlőbb lesz, h. miért is fontos :)

Make things work

(#18) Abu85 válasza keIdor (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ahogy látszik a Computexből, idén a jobb perf/wattra mennek csak. Egyértelműen ez az aktuális Zen ereje, és ezt a lovat akarják megülni. Szóval szerintem nyers teljesítményben jobb lesz az Intel, mert egyszerűen fogják magukat és beállítják az órajelet egy magasabb TDP-hez, nem törődve a perf/wattal.
Ez egyébként nagyon érdekes már most a kommunikációban. Az AMD folyamatosan a perf/watton rugózik, míg az Intel az abszolút teljesítményen. Ők már nagyjából tudják, hogy miben lesznek jobbak, és már most úgy adják elő, hogy ez volt a cél. :DDD

Az abszolút teljesítmény csak jövőre kap szerepet a 7 nm-es EUV node-on, a Zen 2-vel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) quarros válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


quarros
tag

"Az Intel CPU-i meg hemzsegnek a lyukaktól..."
Tény!

De értelmetlen hasonlitgatni a kettőt, mert mindkettőnél találnánk csontvázakat a szekrényben. A threadripperben ez volt a hiba és kész. Egy ekkora architekturális generáció ugrásnál törvényszerü hogy lesznek hibák az első körben.

Remélem hogy az új threadripper széria majd orvosolja ezeket a random buszhibákat mert engem eddig ez tartott vissza attól hogy én is beruházzak egyre.

[ Szerkesztve ]

(#20) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

matematika kedvelőknek - folytassa a sorozatot ..

INTEL HEDT: 18core -> 28core -> 38?? -> 48??
AMD HEDT: 16core -> 32core -> 64?? -> 128?? :Y

4-5 év és a játékok egy részéhez 32core kell ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#21) djculture válasza quarros (#13) üzenetére


djculture
félisten

Memória kezelés is elég kókány ezeknél. Annyi inkompatibilitás van velük mint régen még a slot a-s termékeknél :) Erőben fejlődtek és elég jók de közben meg támogatásilag egyre szarabbak. Régen pont fordítva volt.

S_x96x_S: Ettől nem kell félni ezek nem játékra valók. Pont hogy a játék szoftverek alig használják ki a processzorok erőforrásait inkább a vga meg a memória az amiból semmi nem elég jó...

[ Szerkesztve ]

(#24) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez a magyarázat nekem kicsit sántít a miért nem lesz nyolccsatornás memvezérlő kérdésnél. Mi gátolná meg abban a céget, hogy ne adjon ki egy top vonalat, esetleg egy automatikusan kapcsoló procit, s mellé egy abszolút csúcs alaplapot, ha nem az EPYC piacának megnyesése, így az ottani profit elvesztése? Miközben azért még mindig ott lenne az opció, hogy HEDT és szerver nem ugyanazt igényli.

(#25) Atmil


Atmil
aktív tag

Szerintem, nagyon rendben van, hogy kialakult egy egészséges versenyhelyzet. Ez a processzor pont azt tudja, amit a célközönség elvár tőle. Már leírták, hibák mindegyik újonnan megjelenő processzorban voltak és lesznek.

Én is olvastam az előd hibáiról és erősségeiről is. Ezért vettem Ryzen 7-tet.
Mellesleg előtte volt i7 6700K, i7 7700K. Mindegyiknek voltak hibái. Pl. a paszta miatti melegedés.

Nem vagyok sem Amd fan, sem Intel fan. Azt veszem amelyiket jobbnak találom a saját igényeimhez.
Ennyi. :)

Üdv! Atmil.

(#26) Atmil válasza Ribi (#23) üzenetére


Atmil
aktív tag

Köszönöm a jótanácsot. :R
Nem személyeskedésnek szántam előttem már Jim Tonic megírta a tutit. :R

Üdv! Atmil.

(#27) Dilikutya válasza S_x96x_S (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezek munkaállomás processzorok, nem otthoni gépekbe valók. Ebben a szegmensben már 2010-ben is volt 8 magos processzor, míg asztaliban most kezd megfizethetővé válni. És hazugság lenne azt állítani, hogy túl sok olyan játék van, ami érdemben megdolgoztatja mind a 8 magot. Sőt, a 4C/8T i7-ek is inkább az egyszálas teljesítményük miatt erősek, ott se minden szál izzad meg rendesen. Több múlik a VGA sebességén és memóriáján, még a RAM órajele sem olyan lényeges, sőt, a mennyisége sem, most tartunk ott, hogy a 8 GB komolyabb új játékoknál már kevés lesz lassan, elvétve akad, ami ennél többet is megkövetel. Más kérdés, hogy ha van több memória, tud vele mitkezdeni, de ettől függetlenül a kevesebb sem baj még.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) Atmil válasza Dilikutya (#27) üzenetére


Atmil
aktív tag

+1

Üdv! Atmil.

(#29) Abu85 válasza #06658560 (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Semmi, akinek kell azoknak ott az egyutas EPYC. Nem lenne olcsóbb az otthoni modell, szóval teljesen mindegy, hogy EPYC, vagy Threadripper névért fizeted ugyanazt a pénzt.

Csak annyit, hátha ez még nem jutott el hozzátok. Amiket most hoz az AMD és az Intel, azok kiegészítik a termékskálát. Ott veszik fel árban a fonalat, ahol a mostani csúcs lerakja. Az AMD ezt elviszi 2000 dollárig, míg az Intelnél 4000 dollárról szól a pletyka. Egyszerűen az van, hogy a szerverpiaci megoldást átöltöztetik asztaliba, de ettől még nem lesznek olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) Manbal válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


Manbal
senior tag

ejjj látom vannak akikre hatott az ige... :) ;]

majd jövőre kíváncsi leszek a szájízedre, mikor kijön az új Intel architechtúra 10nm-en, és közben meg majd szépen tálalják mellé a Ryzen "lyukait" :C

a Meltdown és a Spectre alapból bullshit, mert a CPU cache tartalommal kitörölheted a segged, semmi éppkézláb adathoz nem jut hozzá a hacker, nem véletlenül nem használja ki a mai napig semmi! sokkal jobban "harapnak" a tolvaj bácsik az oprendszer feletti teljes irányítás átvételi biztonsági réseken keresztül...

(#31) wwenigma válasza Manbal (#30) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Menj orvoshoz.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32) #06658560 válasza Abu85 (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az nekem ok, hogy hová jön. De nincs teljesítménybeli eltérés a Threadripper és az EPYC között, órajel oldalon? Mert mondjuk fogyasztásban jobban el lehet engedni egy egyedül csomagolt procit, mint egy olyat, amit nagyobb eséllyel pakolnak rackbe?

(#33) Atmil


Atmil
aktív tag

"AMD szerint nem mindenki van oda a vízért, így a Cooler Master segítségével kifejlesztettek, egy Ryzen Wraith Ripper nevű hűtőt, ami szimplán levegővel is elvezeti a keletkező hőt. " [link]

Üdv! Atmil.

(#34) keIdor válasza t72killer (#15) üzenetére


keIdor
titán

Chiller kell hozzá: [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35) .mf


.mf
veterán

"Az AMD 24 és 32 maggal rendelkező Ryzen Threadripper modellekkel készül. [...] A második generációs, Colfax kódnevű Ryzen Threadripper modellek augusztusban lesznek elérhetők"

Jön a dinnye-szezon

"Ennek a végleges neve nem ismert, de a rajta lévő Vega GPU 32 GB-nyi HBM2 memóriát kap"

Ilyen RAM-árak mellett lehet tippelni, hány számjegyű lesz az ára... "Csak tessék, csak tessék, 32 GB RAM, mellé ajándék GPU-val!"

"A Vega 20 fő extrája viszont a GMI linkek megjelenése, így az Infinity Fabric már kifelé is skálázható, amivel több, maximum négy Vega 20 köthető össze, de akár más, GMI linket használó hardverekkel is kialakítható a kapcsolat, például a processzorokkal. És a GMI a PCI Express interfésztől eltérően egy jóval gyorsabb, memóriakoherens megoldás, érdekes lehetőségeket tartogat a következő évre. Erről az AMD még nem beszélt, de nyilvánvaló előnye a rendszernek, hogy a CPU-val közös tokozásba helyezve a GPU-t, az egész konfiguráció egységesként viselkedik, vagyis a két lapka megoszthatja a virtuális- és rendszermemóriát, míg a szintén tokozásra helyezett HBC gyorsítótárként funkcionálhat."

Erről már vagy 10 éve megy a duma. Talán IBM és NV is beszélt már róla, hogy az évek óta létező, PCIe-nél sokkal gyorsabb és alacsonyabb késleltetésű NVLink is majd memóriakoherens lesz.
Mindenesetre jöhetne végre egy AMD-s Kaby Lake-G, Ryzen refresh plusz új Vegával, 8 GB közös HBM plusz még DDR4, emelné a szintet a laptopok grafikai képességénél.

"A következő időszak általános célja egyébként a FreeSync kiterjesztése a nappaliba, vagyis a tévékre, méghozzá anélkül, hogy a már megfelelő tévével rendelkező felhasználónak ezért fizetnie kellene. Ezzel kapcsolatban nagyon érdekes az AMD álláspontja a variálható frissítési frekvenciáról, a cég szerint ugyanis ez mindenkinek jár, és semmiképpen sem szabad prémium árazáshoz kötni, mivel nagyban hozzájárul a játékélmény növeléséhez."

Ez is egy olyan jó hír, aminek már rég ideje lenne.

Total90: ezzel magadat minősíted. Szerintem ennél sokkal több tiszteletet érdemel, nézd meg, hol volt az AMD és milyen piaci kilátásai voltak, amikor átvette a vezetést, és hogy hol tart most.

Lacccca87: "Ezek szerint kapunk még 2 iterációt a GCN-ből és csak aztuán jön valami frissebb."

Évek óta ott van az útiterveken, hogy mi lesz, ahelyett, hogy itt találgatnál...

Johnny_vT: teljesen egyetértek. Nem a raytrace-től lesz jó egy játék. Sőt, az utóbbi években rogyásig jönnek a csilivili, de teljesen lapos, felejthető játékok; ellenben néhány tíz-, tizenéves játékot még a mai napig előveszünk, az avítt grafika ellenére, mert olyan volt a játékélmény, a történet, a karakterek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#36) vicze válasza Manbal (#30) üzenetére


vicze
félisten

"mikor kijön az új Intel architechtúra 10nm-en"

Ja mikor, tic-toc-toc-toc-toc-toc-toc-toc..... :U Addigra 7nm-en lesz az AMD, jelen állás szerint.

(#37) Duddi válasza Manbal (#30) üzenetére


Duddi
aktív tag

A 10 nm az Intel és intel fanok nedves álma. úgy várják mint a megváltót. De pont ahogy a 2. eljövetel ez is mindig átkerül egy későbbi dátumra.
És mielőtt megmondod hogy de már gyártanak rajta. Neked is be kell látni hogy az a 2 magos letiltott IGP-s az a 14nm esével megegyező fogyasztású (amiben megy az IGP) "termék" igen csak szánalmas képet fest a gyártástechnológia jelen állapotáról.
Nem kívánom hogy bukjanak bele de pont olyan csodát vársz tőle mint az AMD vérganok a Vegától vártak.

(#38) Z_A_P


Z_A_P
addikt

https://prohardver.hu/tema/nagy_amd_k10_topic/hsz_21524-21524.html

Mellekesen, nagyon jo lett volna ha bemutatajak azt az Uber APU-t (1.2Ghz HMB-el, stb)... en azt vartam volna.

Hopp, jott valasz is: https://prohardver.hu/tema/nagy_amd_k10_topic/hsz_21526-21526.html

[ Szerkesztve ]

OK

(#39) Duddi válasza .mf (#35) üzenetére


Duddi
aktív tag

"Johnny_vT: teljesen egyetértek. ...."
De a mikrotranzakció DLC és Season Pass fejlesztésekben élen jár minden kiadó és játék fejlesztő :D

Amúgy egyetértek. Lenne más értelmesebb cél is. Viszont ennek van most nagy híre ezt fogják tolni.

(#40) pomorski


pomorski
őstag

32 mag, az szép!

(#41) Z_A_P válasza .mf (#35) üzenetére


Z_A_P
addikt

Mindenesetre jöhetne végre egy AMD-s Kaby Lake-G, Ryzen refresh plusz új Vegával, 8 GB közös HBM plusz még DDR4, emelné a szintet a laptopok grafikai képességénél.

https://wccftech.com/amd-fenghuang-apu-3dmark-specs-performance-leak/

OK

(#42) vicze válasza Z_A_P (#38) üzenetére


vicze
félisten

"bemutatajak azt az Uber APU-t"

Nem hiszem, hogy az önvezető autó piacra akarnának belépni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#43) keIdor válasza Duddi (#37) üzenetére


keIdor
titán

Rossz minőségű paszta szándékos használata, socket/kompatibilitás mizéria (Z170-ben is megy a Coffee Lake), Sandy Bridge-től Kaby Lake-ig fejlődés szándékos visszafogása... csak néhány példa arra, hogy de, megérdemelne az Intel pár kemény évet... főleg az első kettő miatt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#44) vicze válasza keIdor (#43) üzenetére


vicze
félisten

Teljesen lényegtelen kb. minden ok, mert ami számi, hogy két minél erősebb szereplő legyen jelen a piacon, mert ha nincs akkor pontosan oda vezet, hogy az Intel azt csinál amit akar.
Az a vicces, hogy 2x játsszák el ugyanezt, jelenleg a Core pont ugyan azon az úton jár, mint a P4(NetBurst) és pont ugyan úgy az AMD letesz egy használható alternatívát és egyből gondban vannak.
Egyszerűen abbahagyta az Intel a Tic-Toc-ot és megállt az élet...
AMD-nek az volt a problémája, hogy nem volt megfelelő gyár. Most, hogy a mobil SoC-knek háló a Samsung és TSMC olyan fejlesztésbe kezdett amivel az Intel már nem tudja felvenni a versenyt lassan lépéselőnybe kerülnek, és ha nem csinál valami az Intel akkor nagyon gyorsan megelőzik őket.

Nekünk felhasználónak a verseny lenne jó, pont olyan mint a mobil SoC szinten van, ami lassan rámászik az x86-ra. Az Intel rajongóknak az erős AMD lenne jó, hogy minél jobb termékeket kapjanak, és fordítva, aki ezt nem látja pusztán egy szimpla troll.

(#45) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

8 évig nem volt használható AMD CPU ez azt eredményezte hogy az Intel nem csinált semmit, Isten ments hogy bármelyik gyártó egyedül maradjon mert szint tiszta lehúzás lesz az egész.

(#46) Egon válasza .LnB (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Végre folytatódik az Abu's Magic Dreams rovat! :)

Kb. nekem is ez jutott eszembe a cikk olvastán. Ha csak a ph-ról tájékozódnék, és látnék egy feliratok nélkülia grafikont a piaci részesedésekről, bizisten azt gondol(hat)nám teljes bizonyossággal, hogy az AMD-nek van 75-80 %-os részesedése a CPU és a VGA piacon is... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) leviske


leviske
veterán

Miért jönnének új X399 lapok? Hol marad akkor a X499?

"A fejlesztés ugyanakkor úgy néz ki, hogy gyorsabban halad vártnál, mivel a 2019-re tervezett megjelenéshez képest kicsit korábban, valamikor az év második felében már elérhető lehet az első ilyen termék."

A Capsaicin eseményen a Navi még 2018-ra volt feltüntetve.

(#48) Abu85 válasza leviske (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Really. Az év elején azt mondta az AMD, hogy a Vega 20 mintáit nyár végén kezdik el szállítani, és valamikor a következő év elején jelenhet meg ténylegesen. Jelenleg a mintáit már szállítják, és a megjelenés is megoldható idén.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) füles_


füles_
őstag

Onnan tudhatod, hogy az AMD egy odab*szó terméket tett le az asztalra, amikor a PH! fórumban:
1.) az AMD haterek/az Intel és az NV fanok kritizálják az AMD CEO-t, hogy hogyan néz ki
2.) az AMD haterek/az Intel és az NV fanok Abut és a cikkét ócsárolják
3.) megjelenik Manbal és elkezd beszélni az Intel 10nm-es architektúrájáról, hogy az majd helyrerak mindent, a Spectre és a Meltdown pedig nem ér semmit.
Mindeközben a megjelent AMD termékről egy szó sem esik a részükről.

A 28 magos Cascade Lake-X valószínűleg gyorsabb lesz pár százalékkal, de az AMD-t ismerve ez fele annyiba fog kerülni, és még a hűtése is könnyebb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#50) keembo válasza füles_ (#49) üzenetére


keembo
tag

Ámen. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.