Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Úgy fest igazam lesz/volt. Nagy csinnadrattával demóznak valamit, egy vitrinben végzi a sarokban, de az üzletek polcaira nem kerül ki. Kicsit sincs az egész RoG vonal az Nvidia kezében.[link]

(#2) Solten


Solten
addikt

Jok ezek az ultravekony gamer notik, visitanak mint a hajszarito.

Saor Alba

(#3) matteo_szg válasza Meteorhead (#1) üzenetére


matteo_szg
őstag

Miről tetszik beszélni? :)
Érkezik hazánkba is a G702ZC, pont azzal a konfiggal, mint ami a Computexen is kiállításra került. Bárki kipróbálhatja, YouTube-on is találsz pár first hands-on videót.

Ha pedig a GX501 a kérdés, akkor szintén érkezik hazánkba, illetve kipróbálható a Computexen. :)

jupiiii

(#4) borbastomi


borbastomi
csendes tag

Miért van egy MSI a Zephyrus mellett?

(#5) Dhampir válasza Meteorhead (#1) üzenetére


Dhampir
félisten

Végül is az Intel és az Nvidia adta a cég felemelkedésének lehetőségét.

2001-ben megkapták az NVIDIA legjobb partnerének járó díjat.

2007-ben debütált a G1 és a G2 játékos notebook, melyek az Intel Core 2 Duo processzoraira és mobil GeForce-okra alapoztak.

Forrás

2012-re az AMD Brazos-ra épülő netbookjaik is voltak és a K-szériás AMD notebookok. Az utóbbi időben a gyenge kasztnis X-szériában kapott helyett még az AMD.

ROG-szériából hazai pályára nem jutott eleddig AMD konfig, ha jól tudom.

(#6) stratova válasza matteo_szg (#3) üzenetére


stratova
veterán

Egy tendenciáról, ami most talán véget ér. (Itthon hivatalosan "kapható" AMD-s N széria, Leggyorsabb AMD-s FX-9830P + RX 460-as X széria). Utóbbi ha nem tévedek kifejezetten a keleti piacon került csak forgalomba, szóval ez nem csak a hazai forgalmazón múlt, hanem en bloc az EMEA nem volt a célkeresztben.
Tegyük hozzá, a HP mellett talán egyedüliként csinált az Asus olyan kategóriájú AMD-s gépet, amit más gyártók nem, még a nem olyan sikeres modulos központ egységekkel is.
Ezzel meg is ragadnám az alkalmat, kérdezve várható-e itthon a közeljövőben Ryzen mobile alapú prémium ultrathin notebook vagy 2in1 gépezet <=14" méretben.

[ Szerkesztve ]

(#7) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Négy kiló alatt nincs igazi gémer laptop. Illetve van, csak hangos, és throttling-ol.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#8) Dhampir válasza noPublicFG (#7) üzenetére


Dhampir
félisten

Kérdés, hogy kinek mit jelent a játékgép. Például ThinkPad T510 notin a benne lévő NVS 3100M-el toltam végig a Call of Pripyat játékot HD+ felbontáson, és élvezetesen vitte, alig kellett babrálni a játék beállításaival. A Lost Alpha már lehet, hogy kifektette volna, de az Intel HD Graphics 4000 azzal is megbirkózott (utóbbi játékot HD felbontáson teszteltem).

Anno az asztali számítógépemben lévő Inno3D GeForce 6600GT, ami egy igazi csöndgyilkos volt, ahhoz képest a mai igpu-k is csodára képesek, szerényebb igényekkel alkalomadtán játékra is képesek.

(#9) Goblin12 válasza Dhampir (#8) üzenetére


Goblin12
őstag

Egy normális gamer laptop például a MYSN XMG U717.

(#10) matteo_szg válasza stratova (#6) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ezzel egyetértek, én viszont inkább arra kérdeztem rá, hogy mit demóz az ASUS, ami majd aztán egy vitrinben végzi? :)

A G702ZC most kb. ugyanúgy szerepel, mint annak idején az U38N, ami az egyik első AMD APU-s ultrabook volt; szerette is mutogatni az AMD.
Egyébként valami olyasmi, amit írsz, hogy EMEA nem teljesen fókusz sem az AMD-nek, sem az ASUS-nak AMD konfigokkal. De ezt nem úgy ell érteni, hogy mert az egyik piros, a másik zöld, és utóbbi jobban tetszik. Egyszerűen eddig nem nagyon volt piacképes, nagy számban eladható AMD-s platform, ami pl. CPU teljesítményben is rendben volt. Gamer kategóriában pedig max. a high end GPU-k kerülhettek bele egy-egy gépbe, de iszonyat ritka volt. És akkor még itt van a Magyarország-faktor, hogy AMD-s notebookot nehéz eladni, mert a viszonteladók és vásárlók fejében is negatív emlékképek vannak.

Na, ez most változhat, de a G702ZC még csak egy "korai" példa, ráadásul gamer kategória. Az igazi startot majd a Mobile Ryzen-ek jelentik, az ASUS roadmapre is felkerültek ilyen gépek az utolsó negyedévre.

Szóval javulni fog a helyzet, és minden bizonnyal más gyártók is ráharapnak majd a Ryzenre. Csak ez nem megy az egyik pillanatról a másikra...

jupiiii

(#11) rvs válasza Goblin12 (#9) üzenetére


rvs
aktív tag

Neked. Egy roguelike "gamernek" (jelentsen ez akármit is) meg bőven elég egy kényelmes, csendes szubnotesz is. :)

(#12) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Tök ugyan ezzel a speckóval jön egy Acer Predator is....Ennyit a ROG vonalról...

szerk: [link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) matteo_szg válasza tibaimp (#12) üzenetére


matteo_szg
őstag

Mint ahogy számos más termék esetében tök ugyanaz a specifikáció. :)

Viszont különbség a billentyűzet és a hűtés; illetve az Acer nem várta meg az NVIDIA bejelentést, ezért New Yorkban kb. csak annyit mondhattak, hogy GTX1080.
Szóval cseppet sem "ennyit a ROG vonalról..." és pláne nem a Predator vonalról. Ez nem NVIDIA-ASUS exkluzív dizájn, bárki csatlakozhat, és fognak is.

jupiiii

(#14) Meteorhead válasza matteo_szg (#3) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Az asztalomon virító ASUS G73Jh biztos csak képzelgés akkor. Vagy teljesen AMD-s konfigra gondoltál? Előtte pedig egy MSI GX610-em volt, amit szintén nagyon szerettem. Az előbbi ma is nagyon szépen muzsikál, míg az MSI videokarija megsült a nyári WoW maratonok alatt.

(#15) Meteorhead válasza stratova (#6) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Ilyen gépet hol lehetett kapni? Elég sokat gugliztam hasonló konfigok után.

[ Szerkesztve ]

(#16) matteo_szg válasza Meteorhead (#14) üzenetére


matteo_szg
őstag

Teljesen AMD-s gépre gondoltam. Na olyan bizony nem igen volt...

jupiiii

(#17) Akula válasza tibaimp (#12) üzenetére


Akula
őstag

Most magyarázd meg vérpistikéknek...
Ha ezt felfognák, ez a piaci szegmens kihullna. Így legalább dübörög a gazdaság. :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#18) CptAdamica válasza tibaimp (#12) üzenetére


CptAdamica
veterán

Álmaim gépe lenne, kár, hogy sose fogom tudni megfizetni. :)

Megyen!

(#19) Dhampir


Dhampir
félisten

AMD-sek ugrani fognak erre a cikkre. :D

Meglepő felfedezést tett egy szerencsés hardverrajongó, akiknek már kezébe került az Intel által éppen csak pár napja hivatalosan bejelentett Core i9 lapkák egyik példánya. Az új processzor szétszedése során ugyanis észrevette, hogy annak fedőlapja alá az Intel egy rádióazonosító (RFID) chipet is elrejtett - egyelőre ismeretlen okkal.
...
A gyártó mindenesetre egyelőre nem volt hajlandó kommentálni a felfedezést, hiába kérdeztek rá arra nála.

(#20) Wombath válasza borbastomi (#4) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Mert úgy tűnik, kicsit már álmos voltam a képek válogatásánál :W . De így legalább előre láthatóvá vált az MSI Max-Q-t használó notebookja :) :R

(#21) noPublicFG válasza Dhampir (#8) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ha játékra használod, attól még nem "gémer".
Olyasmi ez, mint bármi más. Például autó: attól, hogy egy M3 BMW-d van, még nem versenyautó. Ez versenyautó.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#23) tibaimp válasza CptAdamica (#18) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) stratova válasza Meteorhead (#15) üzenetére


stratova
veterán

AMD-s Gamer Asus-t az EU-ban nem nagyon lehetett. U38N-t több helyen is árultak én anno a bestbyteban láttam élőben, akkoriban nem volt még fölös 215-öm rá, de nagyon tetszett (ugyan tükröződős de egész kellemes képe volt). Meg Inkább vettem volna A10-4655M-mel (és utána profilozom, ahogy most az Asztali Kaverit) mint a 200 alatt kifogható A8-4555M-mel mert az tényleg nem volt egy izmos darab.
Viszont ilyen felszereltséggel és géptestben az Inteles gépek bőven 300 felett mentek akkoriban. Arra kimondottan kíváncsi leszek hasonló árelőny, megmarad-e akkor is, amikor egy versenyképes 4/8-as AMD APU-t lehet pakolni ilyen gépházba.

Ravenből egy Stoney-féle csonkítás(felezés) is elférne, mert így is 2/4-es CPU és 5-6 CU-t jelentene. Cserébe 2in1 tablet-subnotebook kombóért, mint a Transformer 3 Pro.

[ Szerkesztve ]

(#25) tibaimp válasza stratova (#24) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Arra kimondottan kíváncsi leszek hasonló árelőny, megmarad-e akkor is, amikor egy versenyképes 4/8-as AMD APU-t lehet pakolni ilyen gépházba." --- na erre én is kíváncsi leszek, főleg ha tényleg vega alapú lesz az igp!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) stratova válasza tibaimp (#25) üzenetére


stratova
veterán

AMD saját sajtóanyaga szerint az:

[ Szerkesztve ]

(#27) tibaimp válasza stratova (#26) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja tényleg, el is kerülte a figyelmem, köszi! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.