Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Húú de jó kis tápok ezek.
12 év gari az azért ritka

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#2) pomorski válasza 7Heads Drago (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Jól hangzik tényleg.

(#3) NomadND1 válasza 7Heads Drago (#1) üzenetére


NomadND1
senior tag

Bizony azok és csendesek is :R
Tavaly emelték meg az alap 10 év garanciát 12-re a PRIME sorozatnál.

Akinek komolyabb gépe van, annak kötelező darab.

[ Szerkesztve ]

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Azt a fanlesst el is fogadnam. :D

(#5) Lacok


Lacok
őstag

A 600 wattos fanless 12 év garanciával nagyon komoly. :Y

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) Titanone


Titanone
tag

Nekem egy PRIME 750 W Titanium van. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Bár az ár/érték arányban ,azért kételkedem, mert nem volt olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#7) xEon1337 válasza Titanone (#6) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem egy 650W-os Prime Gold, de sajnos úgy néz ki, hogy gyárilag csapágyas a venti vagy valami más gond van vele, mert ha épp nem passzív módban van, akkor halkan kerreg. Ettől függetlenül eszem ágában sem lenne más márkát választani, ősszel küldöm vissza garanciába, amikor veszek helyette egy Prime Titaniumot, mert azért ~1 hónapot mégsem lehet kibírni gép nélkül. :)

Remélem nem lesz túl nagy felára a fanless verziónak.

"Less but better" - Dieter Rams

(#8) tomcat78 válasza xEon1337 (#7) üzenetére


tomcat78
őstag

Miért lenne feláras???Hiszen venti sincs benne ;] :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#9) bteebi


bteebi
veterán

Dicséretes, hogy nem csak tök értelmetlen, kW-os tápok vannak a kínálatban. Az én gépem átlag 60-70 W-ot fogyaszthat, pedig van benne pár HDD... Mondjuk árak nélkül nehéz bármi értelmeset nyilatkozni. Az nonszensz, hogy egy "valamire való" táp nagyon alsó hangon 30k-ba kerül, de ez simán megugorhat 50-60-ra is.

#8: :)) :R Pedig pont hogy drágább lesz, mert szét kell szerelni a ventilátorosat, és kiszedni belőle a ventit (amit aztán ráadásul kidobnak a p*csába), ami így erősen megdrágíjja...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) Joshi


Joshi
titán

Nekem is Seasonic tápom van, de szerintem enyhén szólva is túlárazott. A legtöbb neves gyártó rendelkezik bőven minőségi táppal jóval olcsóbban. Ez is olyan márka ami "biztonságot" ad, persze minden meghibásodhat még egy Rolls-Royce is, csak ezt sokan nem veszik figyelembe.

(#11) .mf válasza Joshi (#10) üzenetére


.mf
veterán

Tizenéve Seasonic tápjaim vannak, egyik sem volt kifejezetten drága a hasonló kategóriájúakhoz képest, és még most is megbízhatóan, gond nélkül üzemelnek...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) NomadND1 válasza Joshi (#10) üzenetére


NomadND1
senior tag

1-3 esetleg 5 év garanciával kapsz "neves" gyártótól tápegységet mondjuk 25e-től. Ha fontos a garancia, akkor cseréled 1-3-5 évente. Ott van még a hatásfok kérdése is, ami szintén több pénzt hagy a zsebedben havonta.
Szóval miért is lenne túlárazva?

(#13) Joshi


Joshi
titán

Egy 7-800W-os tápért 70k szerintem enyhén szólva is sok pénz. De lehet hogy csak én gondolom így. :B

(#14) Plexicushio válasza tomcat78 (#8) üzenetére


Plexicushio
senior tag

:C

(#15) .mf válasza Joshi (#13) üzenetére


.mf
veterán

Persze vannak drága modellek is, de szerencsére vannak más darabok is a kínálatban ;)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Joshi válasza .mf (#15) üzenetére


Joshi
titán

Ne beszéljünk félre, mondj konkrét típusokat ami szerinted jó áron van. Az itt említett Prime 750W Titaniumot meg se mutatják 70k alatt 10-12év gari ide vagy oda. Ez számomra olyan mint a Kia autókra adott 7év gari, tök jól hangzik de attól még nem lesz jobb a konkurenciánál. Nálam ami elmegy pár évig az rendszerint sokkal többet is, szóval nem a gariért akarok fizetni.

ui.: ja és a gyári gari mindig macerás, nem oda szól ahol vetted. Postázni, keverni-kavarni kell.

[ Szerkesztve ]

(#17) TaaT


TaaT
veterán

Nekem sincs igazán bajom a Seasonic tápokkal, de az egyik corsair matricás darab kicsinálta a gépemet anno. :DDD :(((

Give them hell Ukraine!

(#18) .mf válasza Joshi (#16) üzenetére


.mf
veterán

A sallang-mentes OEM SS-széria és az S12-II és moduláris társa, M12-II, bár már régebbi kiadások kicsit alacsonyabb hatásfokkal (real-life használatban pár watt), de ugyanúgy Seasonic minőség és megbízhatóság -- egy átlagos 1-GPU-s konfighoz az 500~520W-osak 20k körül vannak, ez szerintem egyáltalán nem drága.
Ha magasabb hatékonyságú kell, az már zsebbenyúlósabb, Goldos S12G-550 32k körül, vagy magasabb teljesítménnyel a még újabb Prime Gold 650 37k. Teljesen passzív 400-as táp 42k.
Ennél sokkal jobb árakat más minőségi gyártóknál sem találsz...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) wolfman


wolfman
veterán

Titanium fanless sorozatból kibékülnék egy 460W-os modellel.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#20) TaaT válasza wolfman (#19) üzenetére


TaaT
veterán

Elég lenne a 460W? :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#21) icp1970


icp1970
senior tag

Nagyon komoly tápok.

(#22) Cs1csó válasza icp1970 (#21) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom, de nekem egy 550W-os FSP Raider tápom van 80+, de amikor a HDD-m leáll, ugye a rendszer SSD-n van, akkor csak a házventiket hallom és a CPU ventijét de az is épp csak megy. A GPU ventik sem mennek. Tehát a táp ventijeit nem is hallom, Enyhén túlzásnak érzem ezekt a venti nélküli házakat.

(#23) wolfman válasza TaaT (#20) üzenetére


wolfman
veterán

Most és soha nem kellene nagyobb! :) Már ezt ami nekem van is sokallom, de egye fene.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#24) bteebi válasza TaaT (#20) üzenetére


bteebi
veterán

460 W-nak minden normális gépbe illene elégnek lennie... Oké, akinek 2 húzott csúcsGPU-ja van SLI/CF-ben az agyonhajtott 6-8 magos proci mellett, és éjjel-nappal Furmarkot futtat, annak közel se lenne elég. Tuning világcsúcsokhoz meg végképp nem. Manapság azonban már egy normálisabb GPU se fogyaszt 150-200 W-nál többet, és a teljes rendszer se igen nyel be peakben 400 W-nál többet (idle-ben akár bőven 100 W alatti is lehet a fogyasztás). Szóval igen, illene, hogy elég legyen :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) TaaT válasza bteebi (#24) üzenetére


TaaT
veterán

Nem véletlen szegeztem a cimbimnek a kérdést. :) [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#26) wolfman válasza bteebi (#24) üzenetére


wolfman
veterán

Bizony én is ezen az állásponton vagyok, de mégis kifekszik a 390X-em társaságában a 460-as tápom. Ennek ellenére hamarabb fog máshoz kerülni a VGA mint a táp.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27) Cs1csó válasza wolfman (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen az a 460W-os táp? Egy Seasonic platinum? vagy legalább 80+ minősítésű? Mert egy 400W feletti gépen vinnie kéne egy átlag játékos konstrukciót.

(#28) NomadND1 válasza Cs1csó (#27) üzenetére


NomadND1
senior tag

Itt egy teljesítmény számoló a Seasonic-tól.
Nem minden arany ami fénylik :D

Katt ide

[ Szerkesztve ]

(#29) Kronos3000 válasza NomadND1 (#28) üzenetére


Kronos3000
senior tag

A kalkuláción ezt dobta ki:Load Wattage: 284 W
Recommended PSU Wattage: 334 W

Konnektorból fogyasztás mérővel(VOLTCRAFT SBC-500) idle:70-75W,szénné terhelve,egyszerre megy prime95+furmark 170W.

Ennyit a kalkulátorokról.

Wasabi...

(#30) NomadND1 válasza Kronos3000 (#29) üzenetére


NomadND1
senior tag

Pillanatnyi fogyasztást mértél, arról nem is beszélve, hogy annyira nem jó, ha 100%-on pörög a tápegység.
Az 50%-os terhelés jó a tápegységnek és a pénztárcádnak is és bele van kalkulálva a 10-20% további teljesítmény, ami előfordulhat, ha nem a p95+futuremark benchmarkokat futtatsz...

Szóval igen, ennyit a kalkulátorról ;)

[ Szerkesztve ]

(#31) wolfman válasza Cs1csó (#27) üzenetére


wolfman
veterán

Minden benne van TaaT kommentjében a link mögött. Seasonic platinum passzív. Alapból elbírja a konfigot még, átlag 420-30w a terhelt fogyasztás, dea vga tüskefeszeivel nem tud mit kezdeni! Az felkúszik 460w fölé simán. Leszabájoztam ati szoftverben a feszt 10%-al, most nem fagy le, csak amikir jönne a kiugró áramfelvétel, beszaggat pillanatra a játék.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32) Cs1csó válasza wolfman (#31) üzenetére


Cs1csó
félisten

HÜBAMEG!! Nem semmi, akkor nem olyan gond hogy, a konfigom alá egy minőségi 550-est vettem, CSAK i5 és NEM AMD kártya ami ugye zabálja az energiát hanem csak egy 970-es.

(#33) kalmani


kalmani
tag

Egy Seasonic Prime Titanium Fanless tápra beneveznék, de sehol nem lehet kapni.

(#34) Mr. Funes válasza kalmani (#33) üzenetére


Mr. Funes
csendes tag

Szia.

ha még nem vettél itt megteheted:

https://www.alza.hu/seasonic-prime-series-600-w-titanium-fanless-d5225870.htm

üdv
Dávid

Drechsler Dávid

(#35) Mr. Funes válasza kalmani (#33) üzenetére


Mr. Funes
csendes tag

Szia.

ha még nem vettél itt megteheted:

https://www.alza.hu/seasonic-prime-series-600-w-titanium-fanless-d5225870.htm

üdv
Dávid

Drechsler Dávid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.