Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Izzadtságszagú ez az idei Computex... A figyelemre méltó újdonságok aránya még kisebb, mint a tavaly, bezzeg az RGB LED-eké csak tovább nőtt...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) Chp válasza Locutus (#1) üzenetére


Chp
őstag

Szívemből szóltál.

(#3) MMIX


MMIX
addikt

Az Andyson-nál 2200W-ost raktak ki, PROMINER néven, 80 PLUS Gold.
Csak láttam ezt az FSP bányász táp prototípust a videóban, csak ezért írtam.

A Twins 500W már van a boltokban kb. 103 ezer Ft.

[ Szerkesztve ]

(#4) AAAgold


AAAgold
senior tag

megnéztem a videót, végülis bemutattátok, amit láttatok, de szerintem szerződjetek le egy kommunikációs céggel egy kis tréningre, hogy milyen módon mutassatok be dolgokat, mert ez így egy kicsit "házias" lett - de azért szerethető :D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#5) Daywalker válasza AAAgold (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Azt azért halkan jelezném, hogy elsőre csinálunk ilyet, mármint kiállításon videót, ilyen jellegűt. Tapasztalatot kell gyűjteni, mielőtt bármit csinálnánk vagy bárkihez fordulnánk. Ebből most rengeteget tanultunk, és meg is fogjuk beszélni ezeket - pl. magán a hardveres technikán is javítani kell, de legalább most már formálódnak az igények. A többi pedig majd alakul.
De azt is megjegyezném, hogy pár nap alatt extra programokkal és találkozókkal együtt (amik nem a kiállítótérben vannak) úgy 40 helyre kell eljutni legalább, de lehet, hogy több. Emellett nincs idő arra, hogy órákig tapogassunk egy terméket, ötvenszer felvegyük, minden apróságról beszámoljuk, mert közbe menni kell tovább. Ezt ha jól akarja az ember csinálni, akkor 10 ember kell, nem kettő. Vagy a mennyiségből kell lejjebb adni, de akkor meg hajunkra kenhetjük az egészet. Bízom benne, hogy alakulni fog még ez a dolog.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) carl18


carl18
addikt

Kíváncsi vagyok mennyi lesz a 2000 wattos bányász táp! Egy amcsi videósnál láttam hogy a minőségi tápok is kihalnak hosszú távú bányászat esetén.d

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#7) #06658560 válasza Daywalker (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ugye a csak videós bemutatókat később feldolgozzátok szöveges-képes módon is?

(#8) McSico


McSico
senior tag

Az a redundás táp érdekes lehet. Viszont az gépház nem néz ki rosszul.
2kW-os táp bányászatra, hmm derék. Úgy látszik a több GPU-s VGA-ák után a tápegység piacot fogja felrázni a bányászat.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#9) AAAgold válasza Daywalker (#5) üzenetére


AAAgold
senior tag

Tudom, hogy ez sok meló, és ember legyen a talpán, aki végig tolja ezt.

De pld. olyan apróságokra gondoltam első lépésként, mint hogy ha van két "testvér táp", akkor talán érdemesebb a kisebbel kezdeni a bemutatót, vagy párhuzamosan a kettőt, mert jelen esetben a nagyobb-bal kezdtétek, aztán szegény srác kényelmetlenül feszengve nem tudott igaziból semmit mondani a kisebbről utána, azon kívül, hogy hát van ilyen is.

Én drukkolok nagyon és örülök, hogy mentek ilyen irányba is, jó lesz ez :D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#10) Reggie0 válasza MMIX (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem igazan banyasztap. Banyaszni a fajlagosan legolcsobb, de minosegi tappal szokas. Persze, most mindenki probalja meglovagolni a temakort igy vagy ugy, csak hogy itt a koltseghatekonysag elsodleges szempont, igy nem lesz olyan egyszeru :) Ezt leginkabb egy ASIC miner gyarto rendelhette, hogy egy dobozt ossze tudjon rakni es kesz termekkent arulni, de banyaszok onmagaban nem nagyon vennek meg.

[ Szerkesztve ]

(#11) jacint78 válasza Daywalker (#5) üzenetére


jacint78
addikt

Hajrá. Csak annyit jegyeznék meg, hogy az ilyen mikrofonba nem kell közelről belekiabálni, az érzékenysége úgy van beállítva, hogy valahol rögzítve a mellkason nagyon jól hallani lehessen. ;)

McSico

Ez így van, nagyon keresik a KW feletti tápokat a bányászok, ahhelyett, hogy több kissebbet hazsnálnának.

Reggie0

Hogyne vennék ezt a tápot, pláne akkor, ha olcsóbb a puccos gémertápoknál!

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#12) Reggie0 válasza jacint78 (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudom, meg ha nem penzt kernenek erte, hanem adnanak melle, akkor megjobban vinnek. Megis mitol lenne olcsobb?

[ Szerkesztve ]

(#13) jacint78 válasza Reggie0 (#12) üzenetére


jacint78
addikt

Például azért, mert nem lesz puccos burkolata, nem lesz benne csendes ventilátor, hanem gólyóscsapágyas jó pörgös és nem lesz hozzá matrica, gémer felirat és rgb sem. Legalábbis ha én gyártanám, így csinálnám és azért kedvelem az FSP termékeit, mert sokmindent úgy csinálnak, ahogy én is csinálnám. :DDD

type your text here..

(#14) Reggie0 válasza jacint78 (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont fajlagosan sokkal dragabb a nagyobb teljesitmeny miatt es az elejen tuti kisebb peldanyszam.

(#15) jacint78 válasza Reggie0 (#14) üzenetére


jacint78
addikt

Nem hinném, hogy sokkal drágább lenne, egy kapcsolóüzemű táp nem igazán lesz drágább a nagyobb terhelhetőségtől, nem sok plusz anyag kell hozzá.

type your text here..

(#16) lapartman


lapartman
tag

Nem semmi az a táp :D

(#17) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A kisebbik FSP Hydrók csak a nevükben vizesek, ugye?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) lapartman válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


lapartman
tag

Amik már megjelentek? Ha azokra gondolsz, akkor igen.

(#19) kromatika


kromatika
veterán

2 kW.Huhhh.komoly.

(#20) MMIX válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


MMIX
addikt


Nincs semmi jele.

(#21) Reggie0 válasza jacint78 (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor miert nem akkora, mint a telefon toltoje? jol is neznenki ki, ha nem szamitana a terhelhetoseg. Helybol kezdjuk ott, hogy a melegedes negyzetesen fugg az aramtol. Tehat egy 700W-os hazhoz kepest vagy beraksz haromszor annyi tranzisztort parhuzamosan, hogy a csatornaellenallas ne valtozzon vagy veszel kisebb ellenallasut, ami szinten nem linearisan dragul. Ok, a trafo nem no csak kobosen, viszont a kondi ESR-je az elobbi problemat hozza. Ha nem viszed fel a kapcsolofrekit, akkor linearisan kisebb ESR kell. Ha feljebb viszed, akkor no az ESL miatti zaj, plusz a kapcsolasi veszteseg. Szoval igen is kemenyen szamit a terhelhetoseg, ha ugyan abban a terfogatban akarod megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#22) jacint78 válasza Reggie0 (#21) üzenetére


jacint78
addikt

500Ft-os alkatrészekről beszélünk... Ami így lehet nem 500, hanem 570Ft, vagy 610. :)

type your text here..

(#23) Reggie0 válasza jacint78 (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Hany darab ilyen alkatreszrol van szo? Es honnan veszed, hogy 500->610, azaz kb 20% a max dragulas? Szepen osszeadodnak am ezek. A kondik aranak sem artana rapillantanod.

[ Szerkesztve ]

(#24) jacint78 válasza Reggie0 (#23) üzenetére


jacint78
addikt

Nem értem ezt az egészet, manapság a hardverek árának az alkatrészköltség csak nagyon kis részét teszi ki. Az 1200W-os és 2000W tápon is ugyanaz a mérnökcsapat dolgozik, ugyanazok tesztelik, ugyanannyi ember kell a gáyrtáshoz, ugyanazt a gyárat kell üzemben tartani és ugyanazokat a gépeket kell beállítani, ezek a költség szempontjából lényeges dolgok, na meg a jóöreg márkajelzés. Ha az évgá ad 1200W-os tápot 100K-ért, ők adják ezt 104K-ért (kb ennyi lehet a plusz alkatrészköltség) hype és puccos megjelenés nélkül, akkor úgy fogják vinni, mint a cukrot.

type your text here..

(#25) Reggie0 válasza jacint78 (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Es mennyivel kevesebbet fognak eladni belole, mint az 1200-asbol? Csak mert annyival nonek az egy darabra eso koltsegek. Ha egy banyaba a 10db 1200-as helyett vesznek 6db 2000-est akkor helybol 66%-al no az egy egysegre juto koltseg a gyartas soran. Persze nyilvan a ket termek egymas mellett lesz meg, nem teljes mertekben valtja ki a regi szeriat.

Az alkatresz ar pedig azert fontos, mert az eleg rugalmatlan, azaz vagy kifizeti a gyar vagy nem, igy abbol szoktak szorzokkal elore kalkulalni sok mindent. A marketing koltsegeket jobban lehet hangolni.

[ Szerkesztve ]

(#26) jacint78 válasza Reggie0 (#25) üzenetére


jacint78
addikt

Úgy vettem észre, hogy mostanában annyit tudnak eladni, amennyit gyártanak, mert óriási hiány van az 1000W+ tápokból a bányászok miatt. Ezt nyílván ők is észrevették, ezért is mentek rá a bányászvonalra.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#27) Reggie0 válasza jacint78 (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahhoz kepest eleg konnyu venni. Biztos emiatt jutott eszebe az FSP-nek megrendelesre kesziteni es nem maguktol... Hat, ez a teoria kicsit sok sebbol verzik.

[ Szerkesztve ]

(#28) jacint78 válasza Reggie0 (#27) üzenetére


jacint78
addikt

Ez nem teória, ez tény. Nem tudom honnan tudsz venni, de a nagykereknél is megy a versengés mert az amd kártyáktől kezdve a btc lapokon át a bifla tápokig mindegyikre többszörös megrendelés van, mint készlet.

Attól, hogy az árukereső kidobja, még nem biztos, hogy lehet venni.

type your text here..

(#29) Reggie0 válasza jacint78 (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

De teoria, mert a tenyek ellentmondanak.
newegg-et javaslom ismerd meg. csak 1-2 noname vacakbol van hiany, meg egynel van kemegy 50db/fo limit...

Nezd meg a videot, abban is benne van, hogy csak vevoi keresre fejlesztettek a tapot, nem maguktol.

[ Szerkesztve ]

(#30) jacint78 válasza Reggie0 (#29) üzenetére


jacint78
addikt

Jaa, hogy a new egg-en van... Azt tudom, hogy vevői kérésre fejlesztették, le is van írva a cikkben, hogy még az sem biztos, hogy piacra dobják, de, ha így döntenek, nyílván okkal teszik.

type your text here..

(#31) Reggie0 válasza jacint78 (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Es nyilvan az oriasi hiany, miatt gondolkozni kell, hogy piacra dobjak-e. Aha, meselj meg.

(#32) jacint78 válasza Reggie0 (#31) üzenetére


jacint78
addikt

Igazad van! Kit érdekelnek a mindennapi tapasztalatok, a lényeg az, hogy te new egg-en megtaláltad. :DDD

type your text here..

(#33) Reggie0 válasza jacint78 (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

mindennapi tapsztalat!=szemelyes kepzelgeseid
sajnalom.

(#34) jacint78 válasza Reggie0 (#33) üzenetére


jacint78
addikt

Szánalom vagy... Érvek híján már csak a személyeskedés megy gondolom..

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#35) Reggie0 válasza jacint78 (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem szemelyeskedes. Csak egyszeruen bemondasz dolgokat, amit onnan tenynek nyilvanitasz, de semmivel sem tamasztod ala. Ez a kepzelges kategoria. A tenyek bizonyitekokra tamaszkodnak. En hoztam peldat arra, hogy hol kaphato minden, te egy relevans peldat sem tudtal megnevezni. -> kepzelges.

(#36) jacint78 válasza Reggie0 (#35) üzenetére


jacint78
addikt

Nézd meg a nagykereket, vagy hívd fel őket és kérdezd meg egészen nyugodtan. Íme néhány példa a wave-nél minden más rendelhető 2 munkanapra az 1000W+ nagyon sok napra, vagy egyáltalán nincs idő. Vajon miért? Azért mert a bányászok felvásárolnak minden ilyen tápot, ezt nem én találom ki, ráadásul mindenhol azt írják nincs sem AMD kártya, sem nagy táp és te vagy az egyetlen aki ezen vitatkozik, mert látszólag van a new egg-nél.. Lehet, hogy nem én képzelgek...

Szerinted mi a frászért kérték az FSP-ét ilyen táp tervezésére?

Nem furcsa, hogy a kissebbek nagyrésze raktáron van, míg a többi alig érhető el, ha egyáltalán...

Ezek csak egy nagyker példái, de nyugodtan nézd meg az összes többi európai nagykert.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#37) Reggie0 válasza jacint78 (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Na, tok jo. Akkor atvehetjuk a masodik reszet is a logikai feladvanynak. Ha azt allitom, hogy minden tehen fekete es valaki hoz ra egy peldat, hogy ez itt feher, akkor igaz lesz-e az allitas?

Az, hogy wave-nel hiany van nem lep meg. Kinalat is alig van naluk. Nezd meg a videokartyakat, na ott mar valoban vannak ellatasi gondok AMD 470/480/570/580 szeriakbol. Es nem csak a wave-nel. Sot egeszen a kiskerekig, kb. mindenhol.

"Szerinted mi a frászért kérték az FSP-ét ilyen táp tervezésére?"

Mert egyre nagyobb ASIC tomboket epitenek es oda mar kell a 2000W-os tap az uj szeriakhoz, mivel a jelenlegi egytaposak 1600W korul jarnak, viszont a legnagyobb kaphato tapok jellemzoen 1700W korul megallnak. Ezert. Szerinted, ha az FSP annyira be akar torni a banyasz bizniszbe, akkor miert csak megrendelesre tervezi a 2kW-os tapot?

[ Szerkesztve ]

(#38) jacint78 válasza Reggie0 (#37) üzenetére


jacint78
addikt

Mint mondtam, nézz utána nyugodta az összesnél én nem fogok neked minddent linkelni , vagy fényképezni, de nyomjad csak a dumát tovább, nehogy a végén az derüljön ki, hogy tévedsz... :C

Részemről befejeztem a veled való vitatkozást, mert értelmetlen, mindíg megmagyarázod, hogy a döglött ló alszik. Pláne, hogy nem azt mondtam, hogy annyira be akarnak törni, hanem, ha igen, akkor jó okkal teszik, de a tények ne zavarjanak, találj cska ki nyugodtan dolgokat.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#39) Reggie0 válasza jacint78 (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

#26: "Úgy vettem észre, hogy mostanában annyit tudnak eladni, amennyit gyártanak, mert óriási hiány van az 1000W+ tápokból a bányászok miatt. Ezt nyílván ők is észrevették, ezért is mentek rá a bányászvonalra."

Ajaj. Majd magaddal sem ertesz egyet :C

[ Szerkesztve ]

(#40) jacint78 válasza Reggie0 (#39) üzenetére


jacint78
addikt

Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy ők most annyira akarnák ezt piacra dobni, hanem azt, hogy megfontolják. Ha csak annak gyártanák aki rendelte, nyílván nem vernék nagy dobra, nem is tehetnék...

type your text here..

(#41) BoWDaN


BoWDaN
tag

2000w az szeeep
Most mar van mivel banyaszni

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.