Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Már majdnem úgy néznek ki mint egy bútor darab, ezzel a fa plusz edzett üveggel a házak.Szépek és biztosan drágák is lesznek. :C

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Hu de jol neznek ki. Ezekre nem sajnalnam a penzt.

(#3) #25954560


#25954560
törölt tag

a 806 nekem is bejon.

(#4) csako


csako
veterán

GamingCube A1 jöhetne ide, szinte pont úgy néz ki az a két fiók, ami a mostani gép alatt van :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#5) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Nekem meg pont nem kéne egy vágódeszka, gépház helyett!

(#6) twi452 válasza csako (#4) üzenetére


twi452
senior tag

Így kibelezve kábelek meg minden nélkül jól néz ki :)
kíváncsi leszek h majd hogyan fognak bele építkezni az emberek :)

(#7) arn


arn
félisten

Uveg nelkul erdekelne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Ujrahasznositott iskolapadbol van?:D

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

GamingCube A1 bejövős, viszont a csatlakozókat/gombokat tehették volna a fa lemez bal oldalára, a plexi fölé: úgy lehetett volna 90 fokkal elforgatva, plexivel előre állítani, pl. monitor fölé, a polcra. Így erre esély sincsen.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#10) tailor74


tailor74
őstag

A fa - edzett üveg kombinációk jók, jöhetne. De az a gömb már sok egy kicsit

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#11) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Egy-kettő jól néz ki, csak funkcionálisan nem tűnnek valami jónak. Nagyok, sérülékenyek (az üveg és a fa miatt) nem túl szellősek és valószínűleg nehezek is. Nekem egy háznál az elsődleges szempont a méret, kompaktság, kopás/ütés állóság, súly, légáramlás. A kinézet csak ezek után jön. Aminél a kinézet az első azt inkább dísznek mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#12) tecsu válasza arn (#7) üzenetére


tecsu
addikt

+1

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13) arminlok válasza VinoRosso (#11) üzenetére


arminlok
senior tag

Akkor kár volt kommentelned mert ezek a termékek nem neked készültek. :D Szerintem elég jól néznek ki és ez az ami számít itt.

(#14) Suker10 válasza VinoRosso (#11) üzenetére


Suker10
aktív tag

Akinek nagy ház kell, annak a kicsi nem jó. :D
Az üveg nem törik annyira könnyen, ahhoz olyan behatás kell.
A fát könnyű javítani. Be lehet vonni olyan anyaggal, amivel a keménysége megelőzi a fémek keménységét.
Azt sem tudni, hogy milyen fa, mert vannak nagyon kemény fák, melyeket szinte képtelenség megkarcolni (trópusi fák). Az acélhoz viszonyítva az üveg nehéz, az alumínium és a fa nem. Összességében könnyebb házakról van szó, mintha acélból lennének. Jó minőségű műanyagot kevesen használnak, az ára magasabb az acélnál.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#15) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A "fásított" házak tényleg nem rosszak, főleg mini-ITX-es tetszik. Akkor lenne full-os a dolog, ha az oldallap is fásított lenne, mert az üveglapnak, azon kívül, hogy ha rákukkantasz néha-néha és látod, hogy mikor kellene már kitakarítani nem sok előnyét látom. LED arzenált úgyse raknék belé, így hogy fa is van a dologban meg pláne nem.

Mondjuk biztos lesz egy árcédulája, szóval jó ideig csak képeken fogok még ilyet látni. :D

(#16) macilaci78 válasza Suker10 (#14) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fával dolgozom. Tehetsz te bármit a fára, ami kemény, de a fa akkor is puha marad és ha nem tudja megtartani a rátett kemény réteget, akkor sérül a fa, a réteg meg szakad, törik.

Ez egy tömör tölgy lapnak tűnik, szépen látszik a bütü metszet. Vékony, ha nincs ráragasztva egy hordozóra, borítékolhatóan elvetemedik, így se biztos, hogy megáll 10 évig.
Itt ugyancsak tölgy van, igénytelen rétegelt lemez kivitelben. Ezt az anyagot szokták eltakarni, inkább csak hordozórétegnek használják parkettáknál, vagy bútoroknál, aztán megy rá a színfurnér. A rétegelt kivitel miatt méretstabilabb, ezért merték ilyen szellősen illeszteni a fém házhoz.

Voltaképpen a fa olcsóbb anyag és a megmunkálása is olcsóbb, mint az edzett üvegé. Furnérgyártótól kaptam már névjegykártyát, ami egy réteg furnér volt, ráégetve a névjegy. :D

És olyan nincs, hogy egy akármilyen kemény fát szinte képtelenség megkarcolni. Egyszerűen csak azonos használat mellett később jutsz arra az elhatározásra, hogy kezdeni akarsz vele valamit. Nagyban függ ez a felületkezeléstől. Kezeletlen fával csak szerszámnyél formájában találkozol.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) tecsu válasza VinoRosso (#11) üzenetére


tecsu
addikt

Elsősorban nekem is a praktika számít, de azután fontos a bútorba való harmonikus beilleszkedés.
A legjobb persze, ha az egészet beépítjük adott faelemekkel úgy, hogy a bútorzatban van szellőzés és a szerelés végett kiforgatható.
Az asztalosok "szeretik" az efféle feladványokat, el is kérik érte a pénzt. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18) tecsu válasza macilaci78 (#16) üzenetére


tecsu
addikt

Nekem azok a fa bútorok tetszenek, amik úgy vannak lakkozva, mint a modernebb yachtokon.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) VinoRosso válasza Suker10 (#14) üzenetére


VinoRosso
veterán

Amennyibe ezek a házak kerülhetnek annyiért akár aranyból is lehetne. De nekem egy Cougar QBX a töredékéért sokkal többet ad, mint amit ezektől kapok.

(#20) Suker10 válasza macilaci78 (#16) üzenetére


Suker10
aktív tag

Ezért van puha és kemény.
Extrém puha: balsafa, amerikai hárs, fenyők stb.
Puha: duglászfenyő, papírnyír, lucfenyők, erdeifenyő (borovi), szilfa, nyárfa.
Kemény: európai dió, cseresznye, európai tölgyek, amerikai tölgyek, bükk, európai akác, kőris, nyír, juhar, kávé.
Extrém kemény: merbau, ipe, bikatölgy, királyfák, afrikai akác, pekándió, rózsafák (paliszander), vasfák, brazil cseresznye (jatoba), ébenfák, tigris mahagóni (tigrisfa), brazil dió, kempas, japán feketefenyő, wenge, katalox.
Én is fával dolgozom, de kizárólag luxus kategóriába tartozó, trópusi, egzotikus fákkal: ipe, királyfák, vasfák, vörös mahagóni, olajfa, zebrano, jávai dió, brazil dió, bolíviai cseresznye, iroko, merbau, wenge, makasszár ében, tikfa stb. Van olyan köztük, amiből 500 000 Ft egy négyzetméter (többszöröse a legdrágább fekete dióból és kiterített bambuszból készült padlónak). Szerintem ilyen fákkal nem nagyon találkoztál. :D
Közös jellemzőjük, hogy tönkreteszik a szerszámokat. Egyáltalán nem olcsó, ha kézzel történik a megmunkálása.
Az alapanyagból keveset veszek (ritkák), de milliókba kerül.
Ezeknél a fáknál egyetlen keményebb anyaggal találkoztam: speciális technológiával fonott bambusz (35 000 N Janka-féle keménység). Ez teljesen vízálló, vegyszerálló, kártevők ellen védett. Szabadban 50 év felületi garancia van rá, 100 év szerkezeti. Nagyjából a szibériai vörösfenyő tartósságára képes. Az anyag, amivel bevonják nem publikus, de 9-es keménységgel rendelkezik a Mohs-féle skálán. Beltérben gyakorlatilag örökös, laboratóriumi tesztek alapján legalább 5 000 év. Teljesen természetes anyagból is elő lehet állítani nagyon kemény bevonatot, ilyen pl. a gledícsia héját alkotó anyag, melyet rézzel, acéllal sem tudsz megkarcolni. Elképesztően erős.
Bútorokat fehér tölgyből is csinálok. Furnérral nem dolgozom, csak tömör fákkal, kivéve néhány speciális rétegelt padló, illetve különleges, bambuszból készült furnér, ami horror áron van, mert egy gyártó készíti ilyen minőségben.
Királyfát fogtál már a kezedben?
Tölgynek tűnik, nem annyira kemény, de azért abban sem könnyű kárt tenni. Egyébként nem is az a lényeg. Tölgyből pontosan olyan bútorokat csinálok, melyeken látványos "hibák" vannak. Ezeken nincs lakk, csak olaj. A felülete sokkal szebb a lakkozottnál. Nagy felületű behatásokkal szemben a fa nagyon ellenálló, a szilárd bevonat nem arra szolgál. A kemény anyagok karcolásától, károsító anyagoktól, kártevőltől védi, szépsége miatt használják.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#21) #45185024


#45185024
törölt tag

Az a deszka a gép tetején az tényleg olyan hatású mintha húst kellene rajta darabolni.
De a hajlított típus az már jobb.
És extra profit hogy adhatnak hozzá szú írtót :)

(#22) Lacok


Lacok
őstag

Az A1-es egy kicsit idétlenül néz, hogy csak a tetejére került fa burkolat. Viszont a 806-os lényegesen elegánsabban mutat.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.