Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mmdms


mmdms
addikt

Itx házaknál marhajó megoldás lenne egy ilyen duplatáp, két irányba elhelyezve. :)

Az természetes hogy nekem kell kiválasztani hol nyisson fórumtémát első hozzászólóként?

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#2) #16939776 válasza mmdms (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Oda a lapos megoldások jönnének jól... pl.: a az alaplap tálca alapterületű, max. 25mm vastag táp, jobban elhelyezhető, mint két ekkora kiterjedéssel bíró hasáb.

igen, az.

[ Szerkesztve ]

(#3) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Elso kepen jo az a tap..
Szivesen csatlakoztatnam magam hozza :D

(#4) Pyrox válasza fRooStzzZ (#3) üzenetére


Pyrox
csendes tag

Kértük, hogy legyen lányokról is kép, és megkaptuk. :DD

(#5) ViZion válasza Pyrox (#4) üzenetére


ViZion
félisten

:( Nagyot zuhant szememben az FSP... csak egy hostes csajra fuSSa? ;] :D

FSP normális gyártó sztem, jók az olcsó tápjaik is, ez a minimum, amit használni/ajánlani szoktam.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) Gyok2 válasza #16939776 (#2) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Elárulnád, hogy mi az az "a az alaplap tálca" ? Szint az van, bmeg...

Tiszta Windows rendes ház

(#7) #16939776 válasza Gyok2 (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egészségedre! :U

(#8) Reggie0 válasza ViZion (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Raider eleg tre volt, mar sokak nemtetszese mellett elmeseltem, hogy hullottak mint a legyek.

(#9) #20655360 válasza Pyrox (#4) üzenetére


#20655360
törölt tag

Csak ne nagyítsd ki. :)

(#10) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nekem eddig bevált a márka, bízom a hyper 600-as 600w-os tápjukban hogy legalább 5 évig bírni fogja, csúcs terhelést sosem fog kapni.

[ Szerkesztve ]

(#11) ->Raizen<- válasza fRooStzzZ (#3) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Csatlakozz inkább a központi agyra, ő az enyém! ;] :DDD

(#12) Venyera7 válasza Pyrox (#4) üzenetére


Venyera7
senior tag

Már ezért érdemes kimenni. :DDD A friss hardver csak hab a tortán. ;]

(#13) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"természeti katasztrófa utáni mentéshez. " - vizualizáltam, ahogy valaki ezt a koffert a 20 centi maró vörösiszappal/ár-belvízzel vagy épp romokkal borított utcán cibálja maga után, esetleg lepottyan a mentéshez használt suzuki swiftről samurairól.

Ez a "feltölthetjük olcsóárammal/napenergiával" is eléggé vicc kategória manapság, az utolsó képeken szereplő "bútordarabba" pakolandó 10+kilónyi lítium vagy 50+kilónyi ólomakksi nettó amortizációs költsége több, mint amennyit megspórol, nem beszélve a feltöltésére ténylegesen alkalmas pár m2-es nagyhatásfokú napelem költségeiről. Persze ha EU "ingyen"pénzből van, akkor nem szóltam.

Apropó, feltöltés éjszakai árammal: ezekszt az "olcsó" időszakban kb 30%-kal kerül kevesebbe az áram, szeretnék én olyan szünetmentes rendszert látni, ami ennél kevesebbet bukik el az AC->DC->AC konverzión+önkisülésen+sajátelektronika üzemeltetésen:U. Ok, ahol nagyon kell, hogy menjen a szerver/fűtőrendszer keringetője, stb, oda kell ennyi áramtartalék, de magánembernek elég költséges lenne egy ilyen...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) dementor


dementor
senior tag

Csatlakozom. Csak FSP-t használok. Csendes, tartós és erős tápok. Hibám is csak egyszer volt, azt is megoldotta 2 elkó csere.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#15) Shifty01 válasza fRooStzzZ (#3) üzenetére


Shifty01
tag

Nekem is ez jutott eszembe ;]

(#16) big-J válasza t72killer (#13) üzenetére


big-J
őstag

A marketingduma mindenhol ugyanaz, az már nagyon terület specifikus, hogy éppen hol éri meg. Van, ahol fele annyiba kerül az éjszakai áram.

(#17) Reggie0 válasza t72killer (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Manapsag az online ups-ek is 90% folotti hatasfokkal mennek.

(#18) #16939776 válasza Reggie0 (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hálózatról igen, de telepről nem, ott még mindig 60-70% körüli a kivehető töltés a telepből, a betáplálthoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#19) t72killer válasza big-J (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez igaz (bár fele-duplája arányt még nem láttam), de még 50%-os áramktg-nél is necces kigazdálkodni a dolgot. Konzumer méretű MÁRKÁS ups-ekről (APC) olvasom, hogy nettó 40-50W körül zabál egyik-másik modell, 10W alattiról nem hallottam még. Márpedig egy vékonyabb NAS megoldható 10W-ból. Nem tudom, de még ha 70%-nyi áramot is ki lehetne venni az akksiból ÉS feleannyi lenne az éjszakai, abból a 20%-nyi deltából kétlem, h egyáltalán nullszaldóra ki lehetne hozni az ups+akksik amortizációját.

#17: "Manapsag az online ups-ek is 90% folotti hatasfokkal mennek." - naja, ahogy a kolléga mondja, ha csak "átmegy rajtuk az áram", akkor igen. Én szvsz 5% lesápolást a semmiért (=nem tölti az akksit v a töltésen felül ennyi) nem neveznék jónak:U Persze az ellátásbiztonság érdekében lehet, h kell, de akkor senki se papoljon az éjszakai áram olcsóságáról - oda-vissza forgatva nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Reggie0 válasza #16939776 (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak a zseles akksival szereltek. A lithium-ionos usp-ek eseten 80...90%

(#21) t72killer válasza Reggie0 (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még ideális esetben is:

1. feltöltöd az akksit egy valós esetben ~85-90%-os hatásfokú AC-DC-vel
2. kisütöd az akksit egy ~85-90%-os DC-AC-val
3. üzemelteted a felügyeleti elektronikát (ha UPS üzemmódról van szó, nem csak "rákapcsoljuk a gépre az akksit reggel").

Ez max 70-85% mínusz az elektronika fogyasztása. Mifelénk az éjszakai árelőnye <35%, azaz legjobb esetben is ~20%-nyi áramktg-ből kéne kigazdálkodni a rendszert - ami bizony gyorsan amortizálódik, ha minden nap jár az ember egy teljes akksiciklust (pl lítiumos cucc =<1000 ciklus ~3év).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Reggie0 válasza t72killer (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

85-90 helyett 90-96. Egy komplett online ups mindenestul 90% folott van, ha nem az akksit nyuzza. Azaz ebbol mar csak az akksi jon le, igy siman elerheto a teljes rendszerre >80% is.

[ Szerkesztve ]

(#23) t72killer válasza Reggie0 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mostanában kerestem ipari AC/DC tápot, esetleg a 48V-ra termelők érték el a 90%-ot, a normál 12V-osok inkább 85% környékén voltak. Lehet van jobb is, de ezek tényleg, hitelesítve ennyit hoznak.

DC-ről használható AC-re is elég macerás a konverzió, az aktív PFC-s tápok a szép szinuszos jelet szeretik, amit nem olcsó egyenáramból szintetizálni (=nagyobb a veszteség+drágább az elektronika). A készülő háziszerverünkhöz tervezek egy házibarkács UPS-t összerakni, de ez közvetlen 12VDC-n fogja etetni a gép paneltápját - így már értelmes hatásfoknál leszek, bár így se tervezem az akksit naponkénti merítéssel gyilkolni munkanaponkénti 3Ft(!!!)* kedvéért.

*: a konfi bruttó fogyasztása <20W lesz, az éjszakai áram kWh-nkénti 10Ft-os árelőnyével és 16órás csúcsidőszakkal számítva.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) t72killer válasza t72killer (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Váá, kicsúsztam. Szóval tovább számolgatva, még 100%-os hatásfok mellett is a 16-óra működéshez szükséges - esetemben 20+Ah-s, kb 20eFt-os - akksi megtérülési ideje 6600+munkanap, azaz 18év. Folyamatosan mélymerítgetve az akksit jó, ha 3évet kibír... Erre mondják, hogy még akkor se éri meg, ha ingyen kapod a cuccost:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) dabadab válasza t72killer (#23) üzenetére


dabadab
titán

"DC-ről használható AC-re is elég macerás a konverzió"

Ráadásul tök felesleges, mert utána a gépnek az első dolga, hogy újra DC-t csináljon belőle. Az ember azt gondolná, hogy teljesen logikus lenne DC kimenetes UPS-eket használni, de nem nagyon látni ilyet.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26) t72killer válasza dabadab (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos magunknak kell barkácsolni, a "pórnépnek" meg marad a vastag pénzkidobás a szinuszos csodákra - alternatívaként vehet dzsunka, aktív pfc-t nem tartalmazó tápot is az ember, aminek mind1.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Reggie0 válasza t72killer (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, egy normalis szunetmentes minimum 48VDC-nel kezdodik, de az igaziak olyan 208VDC korul mozognak. Minimum IGBT vagy SiC tranyokkal.
Ha komolyabb athidalast szeretnel, akkor meg inkabb vanadium redoxot javaslom, mamar eleg barati aron lehet kapni, meg en is elgondolkodtam, hogy berakok a kamraba egyet. Ha tul draga akkor meg a litiumos akksik helyett inkabb a natrium ion akksikat nezd meg. Mivel ilyen alkalmazasban a fajlagos tomeg nem szamit, igy tokeletes olcso alternativaja a litiumos akksinak(energiatarolasi elve ugyan az).

(#25) dabadab: Pedig van, mert a tavkozlesben a -48VDC a szabvanyos. Meg ATX tapot is talalni -48V-os bemenettel. Amugy DC kimenetrol(>100V) meg lehetett hajtani a regi ATX tapokat, persze csak a minosegieket, mert az ocskaknal annyia sporoltak az AC/DC konvertereken, hogy az egyeniranyito diodak csak 50%-os terheles mellett viseltek el a disszipaciot. Nekem van negyszog kimenetu inverterem, amivel meg az ocska tapok is elmentek. Aztan jott a PFC buzulas es ezzel vege is lett ennek. Emerson, MSE peldaul gyart DC kimenetu UPS-eket.

[ Szerkesztve ]

(#28) t72killer válasza Reggie0 (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy írtam is, még az én DC/DC rendszeremmel a picoPSU 96%-os hatásfokával, de akár 100%-al számítva sem térül meg az akksi ára.

Vanádium, Nátrium-akkuk: na ezeknek se a sarki bontóban árulják kilóját 5Ft-ért... Konkrétan az ebay üresen tátong a Vanadium battery keresésre, Na-ion-ra találtam ezt az olcsóságot;] De továbbra is, számold végig légyszíves, hogy mekkora kapacitás kell a 16 óra csúcsidő áthidalásához teljesen ideális esetben (=minden komponens 100%-os hatásfokon, önkisülés, vezérlőelektronika, stb nélkül működik). Ezt vesd össze a kWh-nkénti mondjuk 15Ft-os különbséggel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Reggie0 válasza t72killer (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt nem is mondtam, hogy megterul, csak azt, hogy a hatasfok manapsag nagyobb.

Vanadium redox az nem sima akksi, hanem flow battery(nem tudom mi a magyar neve). Regebben neztem es 40kWh mar van 2 misi korul.

Amit talaltal az eleg jo akksi, 90% folotti energiahatasfokkal(toltes*kisutes), es Li-nel tartosabb es olcsobb is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.