Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Vajon ezek is ciceregni fognak, mint seasonic összes platinum tápja? :F

⭐ Stella

(#2) XuChi válasza radi8tor (#1) üzenetére


XuChi
addikt

Ne már.... :Y, ez most komoly???

(#3) radi8tor válasza XuChi (#2) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fanlessnél meg sokkal jobban hallható, mert nincs zajkeltő mellette.

Sajnos én is tapasztaltam ezzel meg a Corsair AX860i, AX1200 tápokkal is, amik szintén Seasonic gyártmányok.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4) hash99 válasza radi8tor (#3) üzenetére


hash99
senior tag

XFX tápnál (szintén seasonic belsős) engem is idegesített vízhűtés mellett. Mert a ventije nem kelt akkora vagy olyan zajt... El is adtam. :( És az csak Gold volt.

[ Szerkesztve ]

(#5) radi8tor válasza hash99 (#4) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyik bolt szerint nem a tápokkal van a baj, hanem az alaplapokkal. A gyártók kihagynak néhány fontos szűrő áramkört róluk, ezért rezonál össze vele a táp.
ASUS lapjaim voltak, Gigabyte-el nem is cicergett.

⭐ Stella

(#6) Viktor81 válasza radi8tor (#5) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nekem van egy 460-as Platinum Fanless amin egy Gigabyte Z87X-UD5H "ül" és szerencsére teljesen néma.
Sokat olvastam mielőtt megvettem és éppen a "coil whine" miatt majdnem Superflower lett a befutó (állítólag az csendesebb, bár az sem néma)
Cikkhez: jó lenne végre egy alacsonyabb tejesítményű 250-300W-os passzív modell, akár titánium is, bár attól tartok, az ilyen kis méretben nem megoldható.

Viktor

(#7) Nojbee válasza radi8tor (#1) üzenetére


Nojbee
tag

Nekem nem cicereg. Tökéletesen működik

(#8) #16939776 válasza radi8tor (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nincsen baj egyikkel sem, sem a lapokkal, sem a tápegységekkel, ez ilyen.

Nekem az utolsó táp, aminek az elektronikája nem cicergett, vagy nem adott ki susogó hangot az ez volt:[link] Érdemes megnézni a tekercset a primer kondenzátor mellett, hogy milyen minőségben van elkészítve...

Utána lévő ~10 évben általam vásárolt enermax, seasonic, bequiet, tápjaim mind ciceregtek, alaplaptól/kiépítéstől függetlenül.

A probléma forrása az: hogy túl ingadozó terhelés, és a túl jó hatásfokú PFC, tekercsének, nagyon nagy áramimpulzusokat kell átvinnie, ami szó szerint megmozgatja, és ebből lesz a hang..

cikkhez: egyre jobb elektronikák jönnek, de egyre magasabb max terhelhetőséggel, mert ilyet tudnak jó hatásfok mellett tervezni.

[ Szerkesztve ]

(#9) csakdzsó válasza #16939776 (#8) üzenetére


csakdzsó
tag

Nekem egy Seasonic x-750 -es tápom és egy Gigabyte z68xp-ud4 dolgozik együtt totál némán.Sem a tápegység sem a lap nem cicereg.Arra gondoltam,hogy az Asus bénábban oldja meg ezen részét a lapjain,ha ott van ilyen gond.

A Super Flower jobb minőségűbb lenne mint a seasonic?Na ez furi :U

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#10) Zotya84 válasza csakdzsó (#9) üzenetére


Zotya84
őstag

SF brutálisan jó minőségű cuccokra ment rá már elég régen. Voltak olcsóbb szériáik - Atlas -, amik azért annyira nem voltak olcsók - ellenben az általam látott tápjaik 85-90%-a megy a mai napig -, de az Aurorától felfelé már csak komoly tápjaik vannak. és azóta sokat fejlődtek. Amit az én Aurorám is kibírt már az elmúlt ~9 év alatt... Évi-kétévi takarításokkal, egy időben 0-24-es üzem mellett. Csak kár hogy a hatásfoka még nem éri el 80+t sem, így tervben van a cseréje. És szívesen vennék most is SF tápot, csak senki sem hajlandó behozni őket már.

A kérdésedre meg: hogy jobb lenne? Azt nem hiszem. De biztos van olyan tápjuk, ami elképzelhető, hogy veri a Seasonic által gyártott ellenfelét minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#11) hash99 válasza Zotya84 (#10) üzenetére


hash99
senior tag

A varázslótól tudsz rendelni super flowert vagy marad a külföld. Én is nagyon szemezgettem vele baromi jó tápok.

(#12) joe979


joe979
aktív tag

Érdekes , hogy "1 család " de a hatásfokok eltérnek.Ez miért is olyan jó ?

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#13) jerry311 válasza joe979 (#12) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mert 10 Forint alkatrészbeli különbséget el lehet adni 10k HUF-ért.

(#14) kalmani


kalmani
tag

Miért jó a teljesen moduláris tápegység?
Van olyan konfiguráció amihez nem kell az alaplapi 24 pólusú csatlakozó?

(#15) hash99 válasza kalmani (#14) üzenetére


hash99
senior tag

Könnyebb a kábelvezetés illetve ki tudod szedni a tápot anélkül hogy a kábeleket is kirángatnád. Kis házaknál tényleg praktikus a modularitás. Én is szeretem. Na meg persze cserélhető a kábel is csicsásra :)

(#16) #16939776 válasza kalmani (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

Megadja az esélyt, hogy le tudd cserélni -a tápegység megbontása nélkül- a kábeleket rövidebbre/hosszabbra/szálanként harisnyázottra ha úgy tartja kedved.

(#17) radi8tor válasza #16939776 (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kikapcsolt állapotban is cicergett, akkor pedig nincs rajta terhelés. :(

⭐ Stella

(#18) Viktor81 válasza Zotya84 (#10) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Nem tudom, alább mit takar a kolléga "varázsló" tanácsa, de a Merlinhardvernél szinte bármelyik típus elérhető.

Viktor

(#19) 04ahgy válasza joe979 (#12) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy család, három alcsalád.

(#3) radi8tor1: "Sajnos én is tapasztaltam ezzel meg a Corsair AX860i, AX1200 tápokkal is, amik szintén Seasonic gyártmányok."
Trollolo? Mindkettő Flextronics... :P

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#20) hash99 válasza Viktor81 (#18) üzenetére


hash99
senior tag

varázsló = merlin :P

(#21) radi8tor válasza 04ahgy (#19) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Affranc. :D

⭐ Stella

(#22) Viktor81 válasza hash99 (#20) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ááááá !
Akkor bocs. De maga szó nem azt jelenti, vagy igen ?

V.

(#23) hash99 válasza Viktor81 (#22) üzenetére


hash99
senior tag

Nem tényleg nem azt jelenti. De a legenda szerint Merlin egy varázsló volt innen a fordulat :D

(#24) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Superflower Platinummal nincs gond, és van rajta félpasszív mód is! :-D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#25) Zotya84 válasza hash99 (#11) üzenetére


Zotya84
őstag

Jó-jó. Csak épp az a termék, ami kéne, nincs náluk, nincs egyik terméknél sem típusszám, a típusleírás meg vagy egyezik a gyártóival, vagy nem.

Hogy csak egy példát hozzak: Varázsló vs. Gyártó.

Szóval, ők valahogy nem esélyesek ez alapján. :(

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#26) BgrGry válasza radi8tor (#5) üzenetére


BgrGry
csendes tag

Ezt alátámaszthatom tapasztalatból. Mikor vettem az 520-as fanless platinumot giga h77 d3h alappal még voltak aktív hűtésű alkatrészeim. A Vga volt az utolsó, csere után meghallottam a cicergést, ami nagyon zavart (pedig korábban észre se vettem). Lusta voltam gariba vissza vinni, szóval együtt éltem vele, volt később egy giga z77 is rövid ideig (azzal is cicergett), majd platformot váltottam, szintén giga z97 hd3. Ezzel szintén cicergett, de szerencsésen meghalt az alaplap :D, és kis ráfizetéssel z97 gaming5 lett, és láss csodát... Megszűnt a cicergés. A táp mostmár 3-4 éves lehet, szerintem a következő konfigomat is kiszolgálja még. :)

Uff

(#27) #72042496 válasza radi8tor (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én akkor hallom, ha este, zárt ablakok mellett odahajolok a gép mellé úgy, hogy nincs bekapcsolva mellette az erősítő. Egy méterről már így sem hallom. Ennyit felőlem nyugodtan cicereghet, a mindennapokban nem hallom meg.

Platinum Fanless 400.

[ Szerkesztve ]

(#28) hash99 válasza Zotya84 (#25) üzenetére


hash99
senior tag

Angol vagy német webshopot nézz akkor a posta kb. 3 ezer más költség nincs ott nagyobb eséllyel találsz olyat amilyet szeretnél. :)

(#29) radi8tor válasza #72042496 (#27) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok, de akinek nincs zaj a környezetében az hallja 0-24-ben ciceregni. ;)

⭐ Stella

(#30) #72042496 válasza radi8tor (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Este a zárt ablak meg a be nem kapcsolt erősítő pontosan azt jelenti, hogy nincs zaj. A ház oldalához hajolva hallani, a kanapéról nem.

Bárcsak a többi eszköz is csak annyira ciceregne, mint ez a mostani táp a mostani gépemmel.

[ Szerkesztve ]

(#31) Zotya84 válasza hash99 (#28) üzenetére


Zotya84
őstag

Tudom, csak ha neadjisten garoztatni kellene, amiatt nem akarok onnan. (Bár őket ismerve nem nagyon várható vele gond.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#32) TaaT


TaaT
veterán

Neten néhol azt írták a C6/C7 power state disable megoldja a cicergés problémát.

Give them hell Ukraine!

(#33) radi8tor válasza TaaT (#32) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos az én ASUS miniITX lapomon nem volt ilyen. Abból kihagyták.

⭐ Stella

(#34) gyiku


gyiku
nagyúr

johetnenek mar :U

hüllő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.