Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az árban az operációs rendszer licence is benne foglaltatik." - és ez egy NAS esetében mennyit kóstál? Utoljára kb server 2003 idején láttam szerver os árlistát, az akkori tétel kb megháromszorozta volna egy nas árát...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) mikung


mikung
aktív tag

Ebből úgyis flame lesz. :D

Figyelitek a promóanyagot/képeket ?

Windowsos : Felhőcske, cuki kiscsaj a réten, kulcsszavak, cloud ready, easy to use, ...
Linuxos : Borg csaj, scifi design, kulcsszavak : World class value, indrustial storage solution, 4k, ...

Ha nem lenne ott hogy Win/Lin, csak a kulcsszavak, szórólap alapján nem hiszem hogy sok wines kelne el. ;]

(#3) szegedilaci


szegedilaci
tag

Teszteltem egy Thecus NAS-t az atom processzor halál, fél óra egy rendszer indulás, és ez játszik le 4K-ban? kétlem...

(#4) Воланд válasza t72killer (#1) üzenetére


Воланд
titán

"A W2000 valamivel 100 000 forint körüli ára pusztán a hardvert tekintve soknak tűnhet, Linux alapon tíz-húszezer forinttal olcsóbban is megkapjuk ugyanezt akár a Thecustól, de a konkurenciától is. Ha viszont beleszámoljuk, hogy a rajta lévő operációs rendszer licence önmagában drágább a NAS-nál, máris teljesen más a leányzó fekvése." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) mikung válasza szegedilaci (#3) üzenetére


mikung
aktív tag

Akár le is játszhatna (GPU HEVC gyorsító), inkább az lesz a gond hogy nem csak ez az egy feladata lenne ... ha már minden egybe megoldás - nem költünk szerverre és médialejátszóra külön - gondolom raknál rá torrent klienst, menne rá backup, ... tehát a rendszernek nem lesz elég fölösleges erőforrása hogy biztosítani tudja a 30-50-100 -as bitrátát.

(#6) rudi válasza mikung (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Épp most fejeztem be az N2810 tesztelését, nagyjából úgy van, ahogy mondod. A 30 fps-es 4K, sőt pár komolyabb formátum sem gond, ha nem "izélik" a háttérben a gépet más feladatokkal. Persze ilyen esetekre meg ott az N2810Pro négymagos processzorral, abban már több a tartalék.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) t72killer válasza Воланд (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Lényegesen olcsóbb, mint a 8-900$-os szerverlicenszek, amikre a 2000-es évek elejéről emléxem:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) Воланд válasza t72killer (#7) üzenetére


Воланд
titán

Most is drága a server licenc, de itt a gyártó kedvezményesen kapja. Ahogy laptopok esetében sem kell kifizetni a windows "rendes", bolti árát.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Tetszik ez a Thecus N5810 Pro a beépített szünetmentes nagy ötlet, ha kicsi a hely jól jöhet.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#10) mikung válasza rudi (#6) üzenetére


mikung
aktív tag

Hogy őszinte legyek szerintem ez a cumó úgy ahogy van hülyeség. Induljunk onnan hogy a TV mellé nem szokás kikábelezni a homeservert mert meleg, morog, a modem is kerüljön akkor mellé, meg a router, insta kábeldzsungel és a végén akad ha használod is minden funkcióját. :(

Max koleszba, nyaraláshoz, ... lehet valami létjogosultsága amikor amúgy is inkább offline megy, nincsen terhelés és otthonról felkaptad a fél médiatárad.

Apropó, nem látom, van rajta RGB vagy legalább CVBS AV + sztereo hang kimenet a nyaralósTV módhoz ?

(#11) rudi válasza mikung (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

HDMI és annyi. Van aki a komplett informatikát a nappaliba (vagy tévés/filmes) szobába telepíti egy hangszigetelt és szellőztetett szekrénybe, neki jó ez a megoldás. De egyébként abban is van bőséggel logika, amit a Synology csinál, hogy egyáltalán nem tesz HDMI-t a NAS-ra, mert szerintük az nem való oda.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) t72killer válasza mikung (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk ez van, a TV asztalkástól egy ruhásszekrény-szekcióban ül, asztalka alsó polcán modemrouter, felső polcára jön hamarosan egy kis i3-6300T-s konfi egy állandóan futó 2.5"-os és egy alkalmilag bekapcsolt 3.5"-os winyóval. Sikítást nem terveztem neki, a poci alul lesz feszelve és egy noctua nh-l9i fogja hűteni, áramot pedig egy picoPSU-tól kap majd, ami a házventi előtt foglal helyet (öszvissz hangkeltők: 1-2 winyó, egy Lian Li 12centis és egy NF-A9x14 venti). A kábelek a TV asztala mögött futnak egy db elosztóba, így a szekrényből 1 áram + 1TV és egy netkábel távozik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) mikung válasza rudi (#11) üzenetére


mikung
aktív tag

Ejjj, ha nekem lenne egy külön tv/filmes szobám ... minden fölösleges hangkeltő menne ki a szobán kívülre. :)

Ha kívül van minden, könnyebb hatékonyabban megoldani a szellőztetést, és a 7200RPM -el pörgő ZFS vagy RAID5 tömb se zavar.

Persze szerintem se fog rájuk rohadni a készlet. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.