Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Hmm lehet megvan a ds213j utódja :D

(#2) vittorio7 válasza XuChi (#1) üzenetére


vittorio7
őstag

Melyik csaj kezében van? :))

[ Szerkesztve ]

(#3) thomasa válasza XuChi (#1) üzenetére


thomasa
senior tag

Hm, vajon mennyi lesz az ára?

[ Szerkesztve ]

(#4) kirukris válasza vittorio7 (#2) üzenetére


kirukris
tag

Van valami a kezükben? :F
Eddig észre se vettem :DDD :DD

(#5) vittorio7 válasza kirukris (#4) üzenetére


vittorio7
őstag

Pedig az lenne a lényeg. Nem a Cica magazint olvassuk, hanem a Prohardvert. :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) balajti válasza kirukris (#4) üzenetére


balajti
tag

Van. Csak kár hogy nem a ...khm... om ;]

(#7) XuChi válasza thomasa (#3) üzenetére


XuChi
addikt

Szerintem kb 100k :((

(#8) XuChi válasza vittorio7 (#2) üzenetére


XuChi
addikt

Az elsőében :))

(#9) vittorio7 válasza XuChi (#8) üzenetére


vittorio7
őstag

Jó választás. :K

(#10) thomasa válasza vittorio7 (#9) üzenetére


thomasa
senior tag

Csak nem ár/érték hatékony.

(#11) vittorio7


vittorio7
őstag

A nővel együtt már igen. ;] :D

(#12) XuChi válasza thomasa (#10) üzenetére


XuChi
addikt

Mi lenne szerinted a legjobb választás? ;]

(#13) Garada


Garada
őstag

Az árra leszek kiváncsi.

(#14) thomasa válasza XuChi (#12) üzenetére


thomasa
senior tag

Eddig ds213j a nyerő nálam.

(#15) XuChi válasza thomasa (#14) üzenetére


XuChi
addikt

Nekem is. Eddig. De mióta le lett frissítve a dsm, azóta akadnak az 1080p videók, a dsm felület csiga lassú lett. Nálam ezekkel el is vesztette a vezető pozíciót. Keresem az utódját. Valami 2 magos procival szerelt verzió kellene nekem amiben lehet a memóriát cserélni.

(#16) thomasa válasza XuChi (#15) üzenetére


thomasa
senior tag

Sajnos az nem 50-60e kategória. :(

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Szépen felszerelt cucc, egy tesztet megérhet.

(#18) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek a NAS gyártók mikor fognak már végre hatni a merevlemezgyártókra, hogy adják olcsóbban a HDD-t?
2014-ben már sokkal olcsóbban kéne árulni a 2-3-4 TB lemezeket.

⭐ Stella

(#19) Integra


Integra
titán

ts-470pro a tuti nas....
1200 dollár hdd nélkül :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) #16939776 válasza Integra (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez tuti kihasználja a 4db HDD-t által nyújtott sávszélt, ha ennél nagyobb tempó / több kliens kell 1misi fölött érdemes körülnézni.

(#18) radi8tor1: Olcsóbb nem lesz max. kevesebb anyag lesz benne. Fogyóeszköz.

[ Szerkesztve ]

(#21) Integra válasza #16939776 (#20) üzenetére


Integra
titán

otthonra nem kell több, bitang gyors és mindent tud, teljes értékű média lejátszó gyárilag xbmc-vel, hdmi-vel, saját cloud storage és még mi minden más... de durva ára van, tény.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) slashing válasza Integra (#19) üzenetére


slashing
senior tag

ez komoly? És valaki ezt megveszi? Ez még akkor is 2-3* drágább ha adnak bele 4db WD RED-et... Hogy nem rohad rájuk az ilyen cucc az rejtély számomra még akkor is ha nyugaton nem ilyenek a bérek....

Őszintén érdekelne hogy mi kerül ezen ennyibe és ne gyertek a fejlesztés költséggel...

(#23) radi8tor válasza slashing (#22) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért kerül ennyibe, mert kicsi és mivel késztermék ezért egyben él rá a garancia.
Cégeknek ez "jobban" megéri.

⭐ Stella

(#24) slashing válasza radi8tor (#23) üzenetére


slashing
senior tag

Azért a cégek is meg szokták?! nézni miért adnak ki ennyi pénzt, te is olvasd a HP-s fórumban azt a Dell gépet 100e alatt van az ára, oké nincs rajta egy csili vili UI, a HP-t meg csak azért nem említettem már előbb hogy ne legyek elfogult mert nekem is az....

Az a cég ahova ez jó lenne oda ez mocskos drága(szerintem) ahol meg ezt simán megengedhetik oda meg vajmi kevés ez a cucc és ott meg már inkább kötöttség a saját UI még akkor is ha kompatibilis bármilyen hálózattal.

(#25) Integra válasza slashing (#22) üzenetére


Integra
titán

kis pénz, kis foci.
hidd el, 1200 dollár nem nagy történet, veszik, jó a csomag, jó a support, ez nem az otthon farigcsálós kategória. nyílván nem a tinédzserek a célpiac.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26) zenix válasza Integra (#25) üzenetére


zenix
csendes tag

Ami a komoly a TS-470Pro-ban még az az, hogy ha titkosítod a merevlemezeket, a R/W sebesség akkor sem esik 60-7�0%-ot, hanem kb az eredeti értéken marad. :K

„Csak a Puffin lekvár adhat erőt és mindent legyűrő akaratot”

(#27) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem igazán értem, hogy miért vitték el a NAS-t ilyen multimédiás irányba. Jellemzően van otthon valami médialejátszó, akár egy smart Blu-ray player, akár egy smart TV, aminek elég egy hagyományos NAS médiakiszolgálóval. Egy NAS legyen ultratakarékos működés közben és idle módban is, mivel 0-24-ben fut amihez ez a dual core 2,4GHz-es celeron nem igazán passzol szerintem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) Integra válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


Integra
titán

akkor neked olyat kell venned, nem kell igazán értened sem, hogy miért... :K
én meg alig várom, hogy meglegyen a 470pro :)) de lehet, hogy lesz az 471pro is, mert valszeg hamarosan jön a frissítés.

azért próbálj ki egy hp microservert xbmc-vel, utána kifogod dobni a fenébe a hülye média lejátszót meg a többi bohóc eszközt :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) radi8tor válasza Integra (#28) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahhoz még nem árt egy VGA kártya sem, de valóban jó lehet, csak kicsit hangosabb egy médialejátszónál.

⭐ Stella

(#30) joergie


joergie
őstag

Csak nekem tűnik úgy, hogy kimaradt a cikkből, hogy mennyi és milyen hdd befogadására képes a szerkezet?

Amúgy...csak én érzem úgy, hogy ez nem egy nas, hanem egy htpc? de most komolyan. azért mert azt mondják rá, hogy NAS, és nincs előre telepített oprendszer, még akár windowst is lehetne rá rakni.
Ez így inkább egy popcorn hour konkurenciája, mint egy NAS-é. Nas-nak ott a wd mycloudja.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#31) Tigerclaw válasza joergie (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Elvileg 2db 3,5 vagy 2,5 inches HDD/SSD-t tud fogadni.

Aktív állapotban 15.6W, alvó üzemmódban 0,5W a teljesítményigénye. Az utóbbi jónak tűnik, de az 15.6W csak annak a függvényében, hogy ez csak a csúcs, mikor valami brutál videót dekódol, meg megy közben a letöltés rajta, vagy már akkor is ennyi, ha csak egyszerűen fut rajta egy torrent kliens, vagy csak médiakiszolgálóként, háttértárként üzemel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) #16939776 válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

A cikben szereplő "2,41Ghz" alapján szerintem J1800 lehet benne, aminek 10W a TDP-je.
Tesztekben 19W körül írják az átlagos (Tesztcsomag által kiterhelt) teljesítményfelvételét, alap felszereltségű itx lapban 1dbSSD és 2x2GB DDR3L 1333.-rammal.
1x1GB-vel és egyszerűbb felszereltségével, meghajtók nélkül, valószínűsítem hogy Load esetére adhatták meg a 15,6W-ot.

[ Szerkesztve ]

(#33) Integra válasza radi8tor (#29) üzenetére


Integra
titán

sok ismerősömnál van a nas a nappaliban a tv alatt és sosem volt a zajjal gond, legalábbis én még nem hallottam használat közben, mindegy, hogy 2 v 4 lemezes volt és ki volt a nas gyártója. ha meg mégis zajos, kicseréled a ventit valami profibbra :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.