Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pug


Pug
veterán

Ezektől a vegyes megoldásoktól kiráz a hideg....

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#2) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Szerintem meg jó dolog. Nem egy komplett víz minőség, de nem is 200K. Lehet veszek egy ilyet és egy kis radis komplett vizet a Matrixra. thx Corsair!

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#3) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Nekem van egy Hydro H60 nagyon elégedett vagyok vele, szerintem ez egy nagyon jó megoldás figyelembe véve hogy az R9-295X -en milyen hatékonyan működik egy ilyen hibrid megoldás.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Tudon nem elsodleges cel, csak ne legyen ronda:)) Amugy jo 5 let... azutan, hogy a 295x t lehuti egy bordas radi, a h110 nek birnia kell a procit es a vgat...:)

(#5) h1mpi válasza Fail3D! (#4) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Egybe a kettőt, hogy tudod kötni?

(#6) Fail3D!: gondoltam, azért kérdeztem :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#6) Fail3D! válasza h1mpi (#5) üzenetére


Fail3D!
addikt

Mindenre van megoldas:) En csak a jovot irtam le, mert a mostani az kicsit sem gyari elkepzeles...:))

(#7) daneeeeee válasza Pug (#1) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Valóban furán néznek ki, de pont az R9 295X példája bizonyítja, hogy egy ilyen rendszer bizony lehet egyszerre halk és hűvös is.

(#8) ViZion


ViZion
félisten

Fura, h a VRM és a RAM nem lesz vizezve... mi értelme így? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) khes


khes
tag

Az NZXT már jó ideje kiadott hasonló megoldást. Igaz, nem ilyen stílusos, de csak 12$. És ott sokkal több supportolt kártya van.

(#10) nyunyu


nyunyu
félisten

A HG10 első, AMD kártyákhoz használható verziója 40 dollárba fog kerülni, és ezért egy komplett hibrid megoldást kapunk. Mindez azt jelenti, hogy a kiegészítő nem csak a hűtőblokk felszerelhetőségét oldja meg, hanem egy kiegészítő, halk ventilátor révén komplett hűtési megoldást kínál, tehát a kártya GPU-n kívül eső alkatrészeit (VRM, RAM) is hűvösen tartja – hűvösebben, mint a gyári megoldások.

Nem lett volna egyszerubb valami hocsoves megoldassal elvezetni a hot a GPU lefogatohoz, hogy a viz hutse azokat is?

Igy persze eggyel tobb zajforras van a rendszerben, mint kene.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Tudom én vagyok a hülye de nem nagyon értem a koncepciót. Annyire nem követem a hardverek világát mióta nincs pc-m, de tudtommal ezeket a Hydro szeriás, illetve a hozzá hasonló vízhűtéseket egy olyan CPU hűtésére tervezik meg amik kb max 80-100W-os TDP-vel rendelkeznek.

Na már most hogyan tud akkor egy ilyen hűtő egy GPU-t lehűteni, ha az alapból több mint 100+ W-os TDP-vel rendelkezik?

Live-Die-Respawn

(#12) big-J válasza ViZion (#8) üzenetére


big-J
őstag

Ezért van a venti, és ezért van nagyon is sok értelme a hibrid megoldásoknak, amit sokan nem fognak fel.

(#13) nyunyu válasza big-J (#12) üzenetére


nyunyu
félisten

Hibrid megoldas sikeresen otvozi a leghutes hatranyait a vizhutesevel.

Nem azert vizezem a VGAt, hogy utana egy ezres fordulatszamon jaro pocskoszorut hallgassak a VGA eredeti ventije helyett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) Pug válasza big-J (#12) üzenetére


Pug
veterán

Azt is elmeséled, hogy az a venti, hogy segít be a GPU által termelt hő elvezetésébe? ;]

Hint: sehogy... ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#15) nyunyu válasza oriic (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

Na már most hogyan tud akkor egy ilyen hűtő egy GPU-t lehűteni, ha az alapból több mint 100+ W-os TDP-vel rendelkezik?

Nyilvan nem a legkisebb H55-otot kell megvenni egy csucs VGA hutesere, hanem valamelyik duplaradisat.
Azoknak nem hinnem, hogy problemat okozna 200+ wattot eltuntetni a blokkrol.

[szerk:]Csokoltatom a corsairt, hogy nem birnak osszerakni egy epkezlab weblapot, ami nem esik atomjaira IE11 es chrome alatt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) Fail3D! válasza nyunyu (#15) üzenetére


Fail3D!
addikt

200+w... De nezd meg a 295 hoz milyen radi van es az 500w kepes lehuteni elmetileg... Ha az kepes re akkor barmelyik 1 radis lehut egy sima 290-t...

(#17) nyunyu válasza Fail3D! (#16) üzenetére


nyunyu
félisten

En azt azert nem vennem olyan biztosra.

Oke, hogy az en Mora2 radiatoromra 3600W-ot specifikaltak, de ezen elfer 2x9 12 centis venti, mivel 42.5x38.5x5.4 centi meretu.
H55-nek viszont csak 12x15x2.7 centi a radiatora.

Ha a mereteket aranyositjuk, akkor a H55 max 200W-ot bir huteni.
Ez mondjuk meg mindig boven eleg egy kozepkategorias VGA hutesere, de egy csucskartyat nem mernek rabizni, plane nem ketmagosat, amik a 300W-os keretbe is csak herelt orajellel, cipokanallal fernek bele.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18) oriic válasza nyunyu (#15) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Minimum dupla vagy tripla okés, de mondjuk például régebben láttam ezt a képet, és a mai napig nem tudom elhinni, hogy csendesen hűti rendesen a vga-t a single radival a cucc.

[link]

Live-Die-Respawn

(#19) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

kell a Tripla radi, mindenkepp.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#20) csontraket válasza Dr.FantastiK (#19) üzenetére


csontraket
tag

szerintem esztétikailag például csapnivalók ezek a félmegoldások. Lehet hűtésileg jobbak de én már csak a kinézet miadt sem vennék ilyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.