Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ez az aktív zajcsökkentés dolog ígéretesnek tűnik. Kíváncsian várom, hogy mit találnak ki az értelmesebb színekkel operáló konkurensek. :B

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2) buherton


buherton
őstag

IP 77-nek is? Mekkora marketing bullshit. Lásd ezt. IP6x már teljesen porálló, és nincs is további szám, így maximum IP 67 lehet.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Védettség, ellenállóság, ehhez annyit hozzátennék, hogy többen mondogatták, hogy nem kezdenek el zörögni a noctua ventik, stb stb... Annó nálam 1 hónapot bírt, és elkezdett zörögni..

Viszont, ez a zajcsökkentés dolog még jó is lehet.

Véleményem szubjektív...

(#4) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Valami normális színnel is előállhatna már a gyártó.
jól hangzik az aktív zajszűrős venti, de hogy mennyire lesz pénztárcabarát mire eljut hozzánk az kérdés.

(#5) buherton válasza hackeeeee (#3) üzenetére


buherton
őstag

A két dolog != egymással. Lehet rossz minőségű golyóscsapágyat használtak vagy éppen gyári hibás volt, de lehet, hogy sikló csapágyas volt.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6) fi:zi'k válasza fondorlatos (#4) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez nem kérdés, mert nem lesz pénztárca barát.
A színkombó meg a cég imázsához tartozik.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) hackeeeee válasza buherton (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Már nem siklós volt.. Pontos típust már sajnos nem tudok. De mindegy végülis, nem is ez a lényeg. Csak pont azon volt a hangsúly, hogy nem kezdenek el zörögni, stb, stb, meg, hogy milyen tartósak a termékeik.. Negatív véleményhez pont elég volt, vagyis ahhoz, hogy ne vegyek többé noctua ventilátort, bármennyire is jónak mondják... Sajnos.

Öhm, be szokott menni a puha por a csapágyakhoz, nemde? Szal valamilyen szinten van ehhez is köze.

A másik, a szín a gyártóhoz igazodik, és szerintem jó. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8) Dominó85


Dominó85
veterán

No ehhez hasonló technológiát látni a Corsair új ventijeinél is. Kíváncsian várom az első példányokat a Hardveraprón. :D ;]

* Péter - 06302461862 *

(#9) Daywalker válasza buherton (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Termeszetesen eliras, mindjart javitom csak el kell ernem vkit, mert telefonrol kicsit nehez lenne :)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10) Hebry


Hebry
senior tag

Érdekesnek tűnik ez az aktív zajszűrés, kíváncsi vagyok rá.
A színnel nekem sincs semmi bajom.

(#11) Dagidög


Dagidög
senior tag

"Persze kérdezni sem kellett, rögtön áramlástani és akusztikai információkkal teli viharba kerültem." - 2500 RPM mellett nem csoda, ha vihart kavar a ventilátor. :DDD Nekem az a fekvő toronyhűtő tetszett meg, de valószínűleg úgysem az én árkategóriám lesz.
Ez az új technológia meg érdekelne majd élőben, kíváncsi vagyok rá, hogy ebben mennyi a marketing-bullshit és a valóságtartalom.

[ Szerkesztve ]

(#12) TESCO-Zsömle válasza Dagidög (#11) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát, lassan tényleg nem lesz már "hova" nyúlni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) haddent válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


haddent
addikt

Most nem fogok arról vitatkozni, hogy kinek mi tetszik (mert hogy nekem nagyon bejön, hogy ránézel és tudod, hogy ez 100%, hogy Noctua. Egyedi...), de ha te szín miatt nem használsz egy kiváló terméket, ami esetleg jobb, mint a más színűek, akkor nem tudok jobbat mondani, mint hogy megérdemled :P

(#14) TESCO-Zsömle válasza haddent (#13) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Modderként a szín igen gyakran létfontosságú. És én kérek elnézést, amiért nem szedek ripityára egy 5 év garos ventit, hogy át tudjam festeni. ;]

Am van több más gyártó, hasonlóan kiváló (vagy még jobb) termékekkel, ha ventilátorról van szó.

Hűtés témájában viszonylag tájékozott vagyok, ahogy modding témájában is, és nem én vagyok az egyetlen, aki a színe miatt "ejti" a noctua ventiket. Kevés olyan ház van, aminek a gyári színvilágához illeszkedik a Noctuáé.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15) ch003067


ch003067
addikt

Nah, jól hangzik (szó szerint) :D

(#16) =Mentor= válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


=Mentor=
őstag

Mindig is rühelltem azokat, akik még egy ilyen alkatrészél is a színt nézik... Ha jó a teljesítménye tőlem lehet rózsaszín is.

(#17) angyalpc2 válasza fondorlatos (#4) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Zárt házban van, most őszintén kit érdekel?
Egyébként meg nem rossz, nekem tetszik a színe.

A common fekete jobban tetszene...fesd be.

(#18) angyalpc2 válasza =Mentor= (#16) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

vagy hupikék lila :C

(#19) TESCO-Zsömle válasza =Mentor= (#16) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem vagyunk egyformák. Van aki a gépét csinosítja, van aki a házát, és van aki xarik bele mindenbe.

Utóbbi embereknek tudom ajánlani a 10.000RPM-es 4 centis ventiket.

Nagyon jó a teljesítményük, csak meg lehet süketülni mellettük.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) albert8 válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


albert8
addikt

Teljesen egyetértek :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#21) huntermati


huntermati
tag

Nemsemmicucc :B

(#22) tetrix


tetrix
tag

a zajszűrős elgondolás jó ötlet,csak egy ventilátorhoz igazítani felesleges; az a levegő amit befúj egy házba számtalan pc alkatrészen keresztül hömpölyög ás áramlik..így azok is nagyban zajtermelő források.. tán ha az egész gépházban lévő zajt szűrné.. ,akkor viszont hangszóró alapon működhetne

(#23) BlackPriest


BlackPriest
őstag

40 euro darabjáért. hát, azt hiszem nem hamar lesz ilyen ventim. a mostaniak annyival nem hangosabbak, hogy megérje lecserélni. szerintem

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#24) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Micsoda ötlet. Jónak tűnik, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle.
BlackPriest várd ki a végét. Még fejlesztés alatt van az ANC. ;]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#25) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

IP66-os ventiket a vízhűtéssel szerelt gépekbe ajánlják? :D

⭐ Stella

(#26) Male válasza hackeeeee (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt jó eséllyel ki tudtad volna cseréltetni.... másoknak is volt gondja Noctuával, és szó nélkül cserélték. (Kifogtam én is egyet, ami nem az igazi... de nem foglalkoztam vele, és egy idő után elhalkult.... ami fura rajta, hogy egy kicsit másabb barna, mint a többi, lehet, hogy hamisítják? :F )

Egy jobb videó erről a zajcsillapítóról... elég hatékonynak tűnik tényleg.

(#27) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nagy okosság ez az "ellenhangos" zajcsökkentés.Az F22-es vadászgépen már működik egy ehhez rendszer,mert a pilótafülkében nagy volt a zajterhelés.Mivel ott sikeresen alkalmazták,így itt is sanszos,hogy bejön,csak kérdés,hogy mennyiért...

(#28) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Mindenképpen jónak találom. De az ára is meglesz ennek.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#29) Glomgold


Glomgold
tag

Ha már ultra csöndes ventilátor, meg zaj-csillapítás a téma, íme két próbálkozás/kísérlet a mágnes-csapágyazással rendelkező mégis speciálisnak mondható csináld-magad/suffni- tuning ventilátorokhoz:

1. [Ez] egy koncepció stabilitás-tesztje (saját motor nélkül, külső venti-hajtással ezért zajos!)

2. [Ezek] pedig a már továbbfejlesztett, de még alacsony sebességű, viszont saját mágneses térrel stabilizált, ill. meghajtott venti-lapátok:

Reméljük egyszer majd azért begyorsulnak ezek, és az álló szoba-ventim is így pörög majd...
Ilyen "maglev-ekkel" egyébként már a 100.000-es fordulatszám sem elképzelhetetlen,
az pedig vajon miféle extRÉM fagyhatást-generálhat... :-) ?
lásd [itt], a cikk utolsó bekezdésében!

[ Szerkesztve ]

(#30) stranger28


stranger28
addikt

Hajrá!

(#31) hackeeeee válasza Male (#26) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy ki tudtam volna, de időm, hangulatom nem volt vele foglalkozni. Na meg ha esetleg küldözgetni kellett volna, akkor az meg csak költség.

Jah, elég jónak tűnik.

Véleményem szubjektív...

(#32) Tirexi


Tirexi
addikt

Nem rossz kis cucc ez csak kár hogy ilyen a színe.

(#33) lujó55


lujó55
őstag

Ez egy rohadt bonyolult és összetett probléma. Ilyen "smart" rendszerű zajcsökkentés még kutatási gyerekcipőben jár, értsd: speciális geometriára és zajforrásra sem érhető el vele 100%-os eredmény, nemhogy egy többtényezős, bonyolult rendszerre ahol egyszerre van csapágyrezgés, áramló levegő zaja, áramló levegő leválása miatt turbulencia és maguk a venti lapátok is rezegnek ami már önmagában egy óriási probléma. Abban szerintem mindenki egyetért, hogy egy ilyen irányú fejlesztés (matematika, expertising, num. és test kísérletek) csak azoknak a gyártóknak adatik meg ahol komoly gazdasági erőfölény van, mert a befektetett pénzt az eladásoknak vissza kell termelni. Ez pedig vagy volumen, vagy árfekvés kérdése.
Mindenesetre én már régen nem játszom, PH!-zni meg elég egy APU full passzív hűtéssel, SSD-vel, az teljesen néma :D

(#34) Male válasza hackeeeee (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, én is hasonló okokból nem foglalkoztam vele... aztán olvastam, hogy más egyszerűen írt a gyárnak, és szó nélkül küldtek egy másikat... szóval igen korrekt a gari.

(#35) hackeeeee válasza Male (#34) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmm.. Ezt jó tudni. :)

Véleményem szubjektív...

(#36) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Szép is meg jó is, de valahogy csak nem akaródzik majd nekem több 10e ft-ot költeni pár légkavaróra... :(

Szvsz ez a megoldás a felhasználók jó 90%-át nem "érinti" majd.

(#37) stranger28 válasza 5ent1nel (#36) üzenetére


stranger28
addikt

De, ha kell 1-2 darab az átlagnak, akkor lesz. Meg azért ez elég jó dolog vollogni is. :)

(#38) aram01 válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


aram01
nagyúr

menj már a színe a legjobb(kedvenc ventim)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) Srodney válasza 5ent1nel (#36) üzenetére


Srodney
senior tag

ezek csak arról szólnak hogy bemutassák a választékot,ha nem is mindenki de vannak olyan egyének nevezzük "a kemény 1%-nak se" akik bizony költenek akár többet is rá

(#40) Georg17 válasza hackeeeee (#3) üzenetére


Georg17
tag

Akkor peched volt. Nálam több, mint 3 évesek és ugyanolyan csendesek, mint új korukban. Ezek vannak a gépben: NF-S12B, NF-P12, NF-P14, NF-S8 Szóval még csak nem is egy fajta ventiről van szó az én esetemben.

(#41) Smani


Smani
senior tag

Lesz vagy 10.000 darabja.

(#42) ÉM válasza Georg17 (#40) üzenetére


ÉM
tag

Meg tudom erősíteni, nekem is van pár 12-es venti a gépben. A pontos típusát most nem tudom, de évek óta mennek hibátlanul, ugyanolyan halkak, mint új korukban. Anno mosolyra fakasztott, hogy a boltban 5 év garanciát mertek írni a papírra. A gazdasági környezetet tekintve, gondoltam a bolt sehol nem lesz már, mikor nekem még érvényes garanciám lesz rájuk. :) (Szerencsére)
Csak nehogy amiatt menjenek csődbe, hogy túl tartósak a ventijeik és lassabban forog a készlet. (Én sem vettem ventit már vagy 3, 4 éve) Mai fogyasztói társadalomban, inkább a "dobd el, vegyél másikat" a menő hozzáállás, az hozza a bevételt.

(#43) NoMagix


NoMagix
addikt

Nagy 5let ez a zajcsillapítás!
Nem is gondoltam, hogy milyen fejlesztésekkel lehet még javítani a ventiket!
Elképesztő! :C

(#44) Male válasza ÉM (#42) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, ma szokatlan ez a hozzáállás... viszont jó. Korábban nekem abból lett elegem, hogy megvettem egy halk ventit, aztán fél-egy év múlva vehettem újat, mert fokozatosan felhangosodott (illetve az olcsó halk ventik jellegzetessége, hogy mennek egyhuzamban pl 10 órát, akkor halkabbak, mint induláskor. Aztán ha pihennek pár órát, ismét halkak... nem tudom mitől van ez, de pl a 12-es SilentBlade-ek is csinálják, és a lassú Coolinknél is tapasztaltam. Ez pedig egy 24/7-ben pörgő venti esetén nem jó ) Megvettem a Noctuákat, azóta nem kell szerelgetni a cserék miatt (lassan talán az 5 év gari is lejár a legrégebbinél), nem hangosodik akkor sem, ha már hónapok óta pörög megállás nélkül, stb. Szóval oké, többszörös áron van, de összességében nem volt drágább, mintha mindig cseréltem volna az olcsót az évek során, a cserével járó macerát pedig megúsztam (és a szemétbe sem került egy rakás rossz venti, ami szintén nem elhanyagolható).

(#45) Findzs


Findzs
addikt

kettő árából már vizet vesz az ember kb. :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#46) TaaT


TaaT
veterán

Azért csendesnek még távolról sem mondanám, 2500rpm meg minek? :N

TESCO-Zsömle: "aki a színe miatt "ejti" a noctua ventiket"

Idehaza a legtöbben az áruk miatt ejti ezt a márkát... :)

Give them hell Ukraine!

(#47) haddent válasza hackeeeee (#31) üzenetére


haddent
addikt

Nekem is tönkrement a D14 két ventije. Írtam 1 emailt, kértek 1 számla fotót, küldték szó nélkül ingyen a 2 újat, és le kellett fotózni a két régit (miután el kellett törnöm őket). Tényleg nagy fáradtság kb. 10 ezer Forintért :DDD

(#48) stranger28 válasza haddent (#47) üzenetére


stranger28
addikt

És így működik ez már egész sok helyen, ami jó dolog. :K

(#49) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Van valakinek tapasztalata a Noctua NHC12PSE14-ről?

(#50) dchard


dchard
veterán

Nálam 3 éve mennek napi 8-10 vagy ennél több órában 800RPM-en 12cm-s noctuák, semmiféle csörömpölés és egyéb minőségromlás nem következett be náluk, pedig por az van...

Én esküszöm rá. Most éppen LCD TV-be keresek ventit ami 15mm vastag. Van nálam 3 különböző mind szar. A következő az új Noctua lesz a biztos...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.