Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DRB


DRB
senior tag

Akár hogy is nézzük, még a 350 dodo sem az a kimondott olcsó árkategória

(#2) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Az előbbiek MLC NAND flashmemóriás tárolók lesznek, míg az utóbbiak 2,5”-es típusok.

Ez a mondat csak nekem furcsa? Nem egy ellentétről van szó.

(#3) #27483136


#27483136
törölt tag

Nem értem ezt a koncepciót. Ennek az lenne a lényege, hogy egy kicsi-olcsó 10-30G SSD és egy nagy HDD.
Erre van rajta akkora SSD, hogy simán az egész OS, meg telepített alkalmazások, meg minden elfér rajta, plusz egy relatív drága notebook HDD.
Ennyi pénzből már lehet venni egy nagy SSD-t, meg 2T-nyi HDD-t. És nem kell trükközni sem.

[ Szerkesztve ]

(#4) RexpecT


RexpecT
addikt

Nem látom túl sok értelmét, az árából lehet venni egy 2TB-os winyót meg egy 128GB-os SSD-t, és akkor nem kell az esetleges kompatibilitási dolgok miatt aggódni.
Most látom hogy ELP is ugyanezt írta.... :)

[ Szerkesztve ]

(#5) #56573440


#56573440
törölt tag

éljen az ssd gyorsaságát és a vinyó tárolókapacitását is feláldozták a jó ügy érdekében :R ezt nevezem :DDD

(#6) #27483136


#27483136
törölt tag

Jah, mint Einstein esete a jó nővel: a gyerekük a nő eszét és Einstein szépségét örökli.

(#7) macilaci78 válasza #56573440 (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vakulj, paraszt! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) Malachi


Malachi
addikt

hát ezt én sem értem, de az OCZ-nél csak nem olyan hülyék, hogy 350 dollárért adjanak valamit, ami amúgy olcsóbban is kijön. kell legyen valami előnye.

(#9) yakuza.tora válasza #56573440 (#5) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Cserébe legalább drága! Valamit valamiért... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#10) pakesz


pakesz
aktív tag

olyanra meg nem gondoltak, hogy ddr ram foglalat van rajta + egy beepitett aksi + egy sata csati + vezerlok?

az aksi azert hogyha elszall az aram akkor a ddr tartalmat meg ki tudja irni

vagy mar az SSD koraban ez felesleges?

(#11) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Lehet kapni csak kártyát is, és arra azt dugsz rá amit akarsz.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12) stutga válasza pakesz (#10) üzenetére


stutga
tag

Van ilyen. Hatranya, hogy indulaskor ugyanugy be kell huzni a DDR ramba a fajlokat, es kicsi.

Vagy ugy erted orokke legyen online a DDR, meg ha a gep ki is van kapcsolva?

(#13) mghltm válasza KaiotEch (#2) üzenetére


mghltm
addikt

az elozo mondatra utal vissza: "A Hybrid verziói közt többféle kivitel is van, így az SSD mérete 60 vagy 120 GB lehet, a HDD-é pedig 500 GB vagy 1 TB. Az előbbiek MLC NAND flashmemóriás tárolók lesznek, míg az utóbbiak 2,5”-es típusok."

mlc nand = ssd, 2,5" = hdd ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#14) zzolika válasza pakesz (#10) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ilyenre gondoltál? Gigabyte i-RAM

(#15) zoltanz válasza zoltanz (#11) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Radásul biztonságosabb is 50 $ körűl van.

"A rendszer - legyen szó külső, vagy akár belső adattároló megoldásról - kétféle módot kínál: az úgynevezett biztonságos mód (Safe Mode) alkalmával a gyakran használt fájlokat az SSD-re másolja a termék fejlett algoritmusa, de ezek a fájlok a maximális biztonság érdekében a merevlemezen is megmaradnak"

[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16) #56573440 válasza Malachi (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah ez kompaktabb megoldás, így természetesen drágább is. kb ennyit tud nyerni rajta az ember. de az ssdnél lassabb és a hddnél kisebb kapacitású eszközt kap.

ezt egy jó marketinges úgy fogalmazza meg mint a cikkben is volt, nagyobb a kapacitása mint egy ssd-é és gyorsabb mint egy hdd. sőt ezek szerint kompakt is, akkor így már olcsó is:D

(#17) #27483136


#27483136
törölt tag

Kicsit azt nem értem, hogy az Intel Z68 ezen képességénél azt olvastam, hogy tulkép a korábbi Int chipekkel is menne ez a dolog, de az Int szoftvere, csak a Z68-astól támogatja.
Vagyis ez inkább szoftveres dolog, mint hardveres.
Ez lehetséges lenne?
(Mondjuk el tudom képzelni, hogy egy Raid képes vezérlő megfelelő szoftverrel tudja ezt a módot.)

(#18) yakuza.tora válasza pakesz (#10) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"olyanra meg nem gondoltak, hogy ddr ram foglalat van rajta + egy beepitett aksi + egy sata csati + vezerlok?"

Sőt!
+ egy CPU és
+ egy PCIe slot. ;]
Biztos, hogy ennyire túl kellene bonyolítani ezt a dolgot?
1 db SSD oprendszernek és progiknak és 1 (v több) db háttértárnak... ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#19) pakesz válasza stutga (#12) üzenetére


pakesz
aktív tag

en ugy gondoltam, hogy azokat a fajlokat rantja ra a rendszer az indulasakor, amik gyakorta vannak hasznalva, amikor kikapcsoljak akkor meg irja vissza a vinyora az adatokat
(aksi a hirtelen aramszunetekre)

nem tudom ki hogyan van vele, de indulasnal az a e.g. 4 GB belokese nem hinnem hogy sok ideig tartana, hiszen a vinyo mar 80 MB / sec adja az adatot...

(#20) azbest válasza zoltanz (#15) üzenetére


azbest
félisten

Így ránézésre szerintem ez is egy trükkös szoftveres raid megoldás... valsz csak kicsit megpiszkálták a raid drivert, hogy csak a lemez egy része legyen tükrözve (raid1)... a másik mód pedig sima raid0-nak hangzik. Mármint a linkelt highpoint kártya.

Ez a hírbeli akár komolyabb is lehet, csak drága.

[ Szerkesztve ]

(#21) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Hát ennek akkor még értelmét is látnám,ha nem ennyiért adnák.

(#22) zazahoho


zazahoho
őstag

biztos jó sokat eladnak majd belőle :U ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#23) zsirfecske


zsirfecske
addikt

úristem, ez ilyen formában megvalósítva szerintem hatalmas mellélövés. úgy néz ki mint valami szörnyszülött. nem értem hol lehet piaca ennek ennyi pénzért. sima hdd + ssd sokkal épeszűbb megoldásnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#24) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Érdekes megoldás.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#25) Alchemist válasza yakuza.tora (#18) üzenetére


Alchemist
addikt

1 db SSD oprendszernek és progiknak és 1 (v több) db háttértárnak.

A gyakorlatban ez sokszor úgy néz ki, hogy az oprendszernek és a progiknak csak bizonyos fájljait szükséges gyorsítani, viszont a (gyakrabban használt) adatok jó részét is kellene gyorsítani.
Ez persze csak kisebb SSD (< 64 G ?) esetében probléma...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#26) Duree


Duree
veterán

Az elképzelés nem rossz,a kivitelezés már nem annyira tetszik,igaz a gépen belül nem látszik,de még mindíg drága megoldás.Ez nemigazán fog elterjedni az otthoni szegmensben.

duree54

(#27) yakuza.tora válasza Alchemist (#25) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen, de 64GB alatt szerintem nem is érdemes SSD-t venni...

Alléz Olympique de Marseille!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.