Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

Ez a végén olvasható házasítás(média lejátszó+NAS),miben jobb ,mint egy HTPC?

Nem látok több elönyt,vagy csak nem vagyok annyira otthon ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

"Egyetlen kérdés marad csak, hová rejtik a két winchester és a ventilátor hangját?"

Ez most azt jelenti, hogy teljesen halk?

(#3) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Jók ezek a Qnap cuccok. Én is beneveznék egy sima 4 lemezes Nas-ra csak ne lenne ilyen horror ára. :(

Romani ite domum.

(#4) rudi válasza D1Rect (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Túl nagy zaj volt kinna a csarnokban, nem derült ki, mi lesz a hanggal. Lehet egyszer majd megnézzük tesztben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) rudi válasza MZperX75 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Abban hogy megveszed, odateszed és megy. Ellenben egy HTPC amellett, hogy rugalmasabb, halom konfigurlás igényel, ha olyan szinten akarod használni adattárnak, mint amit ezek a NAS-ok tudnak (júzerkezelés, offline/online hálózati elérés, különböző stramelés a hálózaton, automata mentés, printserver), akkor a HTPC-re külön NAS-os oprendszert is kell majd telepíteni, ami nem két perces meló.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Nekem van NAS-om is, meg médialejátszóm is, meg gigabites kábelezésem. Ennek ellenére sem működik minden mindennel tökéletesen. Ráadásul úgy látom egy DVB tuner is van ott az USB-ben amiért különösen nagy pirospont.

Ha megfelelően kialakított helyre rakja az ember mondjuk green HDD-kel akkor nem jelentős ezeknek a célhardvereknek a hanga. Ráadásul használat közben a tv hangja simán el is nyomja, anélkül meg teljesen néma is lehet ha nem néz róla semmit az ember. Nekem is leáll a ventilátor ha semmi, vagy csak minimális terhelése van, de működés közben is igencsak fülelni kell már 3 méterről hogy működik-e.

(#7) .mf


.mf
veterán

"Ennek kiküszöbölésére a QNAP úgy döntött, hogy Sigma Designs SMP8643 chipre épülő médialejátszóját két-és négyfiókos NAS-sal házasítja össze. Az ötlet egészen érdekes"

Nem volt ilyen termékekkel dolgom, mert inkább építettem egy ionos minigépet magamnak, de ez mennyivel tud többet, mint egy ethernet-csatlakozós, szoftveresen okosítható (linux fw) merevlemezes multimédia-lejátszó? Jó, ez legalább gyárilag, és talán jobban tudja ugyanazt, amit a másiknál kézzel kell beállítgatni, de az ötlet nem új.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) mepet


mepet
addikt

Ilyen igényes reklámvideót minden számítástechnikai terméknek! :C

Én egy olcsóbb NAS-t választottam, de mindig is tetszettek a QNAP termékei, a régebbiek közül a 2.5 colos vinyós változatra fájt a fogam sokáig, az sem volt egy "hétköznapi" példány...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.