Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsc


lsc
nagyúr

Aztán az az acélos proci mit fog meghajtani ? 9400 1 Gb ddr 2-őt ?

Az élet kegyetlen .

(#2) Alex91


Alex91
félisten

Egyre ertelmetlenebb ez az Atom platform :Y

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) stevve


stevve
nagyúr

:DDD Ezt érdemes volt bejelenteniük... bár azért várom, miket fognak a tesztlaborok belepakolni tesztelésre.

(#4) b3er válasza stevve (#3) üzenetére


b3er
aktív tag

Intel Atom+ 4870x2 nem? :D tök fölösleges volt ez..., a másik meg, az az LPT port hiányzott oda... :P ;]

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#5) Male


Male
nagyúr

Jó közel van a PCIe 16X a memóriához... figyelni kell VGA vásárláskor erre már :(
(Még az AGP-s Radeon X700Pro-m volt olyan, hogy az alaplapomból kivette a RAM-okat a hátoldali hűtőbordája.... pedig az még nem is volt ennyire közel... )

Lassan leszokhatnának már a lapgyártók a 100-as hálókártyákról... a Gigabit filléres pluszköltség (ha egyáltalán drágább még).

(#6) #95904256 válasza b3er (#4) üzenetére


#95904256
törölt tag

Folding@Home-hoz ideális...

(#7) Bici válasza b3er (#4) üzenetére


Bici
félisten

Bele lehet rakni mondjuk valami Matrox kártyát, biztonsági őröknek térfigyelésre príma.
Nem csak otthoni felhasználás létezik. Bár, otthonra is elég jó letöltős/netezős/filmnézős gép lehet belőle valami alap videokarival, picit erősebbel meg a régi játékok is elmenek rajta.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) Móci


Móci
addikt

Ez most akkor minek? De komolyan. Valami értelmeset is kihozhatnának már...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) #65675776 válasza stevve (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Én speciel egy brutál SATA vagy SAS RAID kártyát raknék bele, és lenne egy jó kis NAS belőle.

(#10) ServerWorks


ServerWorks
tag

tuti energiatakarékos FTP server

(#11) lsc válasza Bici (#7) üzenetére


lsc
nagyúr

Letöltőnek ott van rajta a 950 .

Az élet kegyetlen .

(#12) Bici válasza lsc (#11) üzenetére


Bici
félisten

Ja, arra elég, meg netezni is, de a filmhez már érdemes valami értelmes kari, feltéve, ha HD filmről van szó.
960x540-es videó elmenne rajta h264 tömörítéssel. Egy mpeg2, vagy divx video még 1280x720-ban is. fullHD-hez szerintem már kell a vga minden fajta tömörítésnél.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) .mf


.mf
veterán

Az első négy ill. a 8. beszólónak: köszönjük Emesék, nagyon kellett :U

Ennek a lapnak igenis van értelme, én már rég várok egy hasonlóra. Végre nem csak egy PCI portra van korlátozva az ember, bele lehet rakni normális videókártyát, hangkártyát, RAID-kártyát, tunert, stb. Bárcsak kétmagos és végre valami gyorsabb (ld 1.86G-s Z540 a kezdetektől elérhető volt) Atom proci kerülne bele, esetleg nV ION társaságában, netalántán 5-6 SATA porttal és Gigabit ethernettel... szóval ez még nem az igazi, de végre elindultak ebbe az irányba.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) lsc válasza .mf (#13) üzenetére


lsc
nagyúr

Normális videokártyát belerakhatsz, de mivel hajtod meg ? Ionnal semmi gond nem lenne, de a 950 az alapokhoz elég, ha filmhez kell valami kártya akkor meg minek az integrált ? Ha úgy menne mint az ati hybrid cf akkor még rendben is lenne, de így ? Itt egy teszt a 230 "nyers erejéről" .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#15) TESCO-Zsömle válasza .mf (#13) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyetértek. Első ránézéstre látszik, milyen jó kis HTPC rittyenthető belőle...

lsc: minek az integrált

Először is nemigen van választás, mióta Intel bácsi hatalmas akcióval adja egységcsomagban az Atom mellé a 945-ös trágyákat. Másodszor, nem csak filmezni jó ez, mint írták is, egy NAS-nak meg nagyobb szüksége van egy komoly RAID-kártyára, mint egy VGA-ra.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16) lsc válasza TESCO-Zsömle (#15) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez a bajom hogy nincs választás, 950 mindig marad, akkor meg drágítja feleslegesen az egészet, ha htpc-ről van szó . Arra ott lenne az ion, aztán lehetne bármit csinálni a pcie foglalattal . Htpc-nek meg nem is kellene .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#17) g@bo


g@bo
nagyúr

dual atom nem fért volna rá?

gondolom valahol 20k + áfa induló ár...

(#18) P00By válasza #65675776 (#9) üzenetére


P00By
nagyúr

Ezzel szinte ki is lőttük az összes "értelmes" felhasználást! :D

(#19) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Azért látszik, hogy az ősrégi északi híd jobban melegszik mint az atomanti. De, hogy minek rá a +4-es kiegészítő tápcsati az számomra rejtély. Az LPT portot max alaplapi tűk formájában raktam volna rá. De, dicséretes az a PWM-es ventiszabályzás, valamire csak jó lesz. Régen láttam már olyan ferritgyűrűs (esetleg sima vas) tekercset, mintha már modernebb kiszerelésben gyártanák.

<-ƘƘ->

(#20) Neil Watts válasza Alex91 (#2) üzenetére


Neil Watts
veterán

meeeeer'? :)
Atom 230+9400 GT az fasza
Ha ugyan ezt megcsinálnák atom 330+9400 GT-vel akkor az bestbuy lenne :)

(#21) stevve válasza #65675776 (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

és ServerWorks:

Hmmm, ez igaz, ilyesmikre pont jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#22) Dyno


Dyno
veterán

Eddig az embereknek bajuk volt a integrált VGA-val, most kaptak PCIE-t az sem jó.....ezek vagyunk mi :K

330-as Atommal is kiadják, akkor betesz az ember mellé egy HD3450-t vagy 9400GT-t és már mehet is a mozizás otthon fullHD-ba.
És ez tökéletes azoknak akik nem Ionoznak.
Nagyon jó ötletnek találom rajta a PCIE-t.
Már csak azt sajnálom, hogy ez kis országunkban nem lesz szerintem kapható, szóval kiváncsian várom még melyik gyártó dob össze hasonló lapot.

[ Szerkesztve ]

(#23) Alex91 válasza Dyno (#22) üzenetére


Alex91
félisten

HTPC-nek eddig is lehetett megfelelo lapot talalni. Ez semmivel se kisebb, tan valamivel kevesebbet fogyaszt, bar HTPC-nel ez se lesz akkora kulonbseg, de legalabb lassu...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24) Dyno válasza Alex91 (#23) üzenetére


Dyno
veterán

HTPC-nek eddig is lehetett megfelelo lapot talalni.

Igen valóban, de drágább is ha már normális procit teszel mellé.....filmnézéshez, emg egy N330+HD3450 szerintem emg bőségesen elegendő, vagy ebben az esetben N230+HD3450.

(#25) Alex91 válasza Dyno (#24) üzenetére


Alex91
félisten

En nem vagyok meggyozodve, hogy ez olcsobb lenne. Filmnezesre meg egy WD TV is eleg...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26) fekeandras


fekeandras
őstag

Dual Atommal még némi játékra is alkalamas lehetne.Egy filléres HD2600 vga-t mellé tolni és a régebbi játékok (pl.CoD2,Quake4) szépen elfutkosnának rajta.

(#27) kingabo válasza Kendek (#19) üzenetére


kingabo
őstag

"De, hogy minek rá a +4-es kiegészítő tápcsati az számomra rejtély."

Az összes atomon ilyen van, amin nincs dc-dc adapter.
Erről kapja a proci a tápot. A nagyobb teljesítményűeknél még valamennyire érthető is, de, hogy az atomnál miért így kellett megcsinálni rejtély.

Dyno: én egyre inkább kezdem úgy érezni, hogy atomot el kell felejteni a htpc építéshez. Az ionosok árából normális gépet is össze lehet rakni, amik alulfeszelve egész keveset esznek. A nem ionos rendszereknél meg mindig ott a sokat evő északi híd, meg a több sebből vérző bővíthetőség. Ezen a lapon legalább van pci-e, de kiváncsi vagyok mekkora felárat kell érte fizetni...

[ Szerkesztve ]

(#28) twollah


twollah
nagyúr

Nem latom ertelmet ennek az alaplapnak.
Akkor inkabb a ION platform.

(#29) Killing


Killing
addikt

Ez a proci még a 7600GS-emet se hajtaná ki... :C

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#30) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

na végre... már vártam egy ilyenre!

There is no cloud, just other people's computers!

(#31) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Jólsejtem hogy a kissebb borda alatt van a proci? :DDD :DDD :DDD

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#32) Killing válasza CsendesMark (#31) üzenetére


Killing
addikt

Jól sejted,tényleg ott van.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#33) MuFFo


MuFFo
tag

Egy perc5 raid kártya (100$) meg 4 vinyó és máris van egy jó kis NAS-unk töredék áron...

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#34) benedekco válasza Neil Watts (#20) üzenetére


benedekco
addikt

azt már ion-nak híjják

Én arra vagyok kiváncsi, hogy mikor adja be az intel a derekát és mikor kezdi el gyártani az atom socket-es változatát :))

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35) DarkByte


DarkByte
addikt

Ha a nem ITX -sége miatt olcsó lenne ez a lap, simán bevállalnám. Még akár HTPC -nek se lenne rossz egy DXVA képes passzív VGA -val. Mondjuk az egymagos Atom a decrypt -en szokott elbukni, de a rip -ekhez ilyen úgysem kell.

(#36) Killing válasza Male (#5) üzenetére


Killing
addikt

Most hogy mondod én is észre vettem.Ha olyan kártyád van hogy mindkét oldalon van egy hűtőborda,akkor nem is tudod belerakni.Pl.:Az én videókártyámat mindig ki kellene szedni ha felnyitom az utlosó DIMM rögzítő pöckét. :(

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#37) Csaszykj válasza Dyno (#22) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Hát igen...

Én csak olvasgatván a HTPC-s híreket, jó elképzelésnek találom a PCI-Ex foglalatot, "legalább már van ilyen is", Full HD-hez pedig egy 9400GT-vel már első osztályú.
Átlag felhasználóknak első osztályú lesz :K

(#38) syC válasza b3er (#4) üzenetére


syC
addikt

Ú az mekkora lenne :D

(#39) hoax


hoax
aktív tag

Micro-ATX...?
Mondjon bárki bármit, én ezt akkor is Flex-ATX-nek nézem... :U

Don't panic!

(#40) Phantom1517 válasza lsc (#1) üzenetére


Phantom1517
csendes tag

Sziasztok!Ezt atom procit vmi okositással nem lehet beleberhálni asztali pc-be?

Daemon's world...

(#41) #65675776 válasza Phantom1517 (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl úgy, hogy az asztali PC-dbe egy ilyen lapot építesz.

A proci rá van forrasztva a deszkára...

hoax: Tulajdonképpen igen, de a beépíthetőséget nem defolyásolja, lévén retail piacon nem nagyon létezik olyan ház, amibe csak FlexATX lap lenne építhető. Amibe mATX befér, abba a FlexATX is.

(#42) hoax válasza #65675776 (#41) üzenetére


hoax
aktív tag

Igaz, beépíthetőség szempontjából mindegy...
Viszont kár lenne egy mATX házba beépíteni egy ilyen kis csöppséget!

Don't panic!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.