Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherka


buherka
addikt

Tetszett... :R

Azért nem gyenge, hogy egy 10 éves gép még ilyen flottul működik. A mostani gépek, már atomjaira fognak hullani ennyi idő után. :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#2) .bableWes


.bableWes
őstag

Tetszett a kis irás! Nem mai csirke az a gép sem. Dicséretre méltő, hogy még mai is megy.

Becsüld meg, egy nap még nagyon sokat fog érni!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ez nem igazság, én is akartam róla írni :DDD
Nagyon jó kis összefoglaló volt, és köszi a reklámot is :B :R

(#4) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép darab! És hát ugye akkor még minőségi dolog volt a laptop, látszik, hogy még működik :) (És az ára, ahogy leírod, nagyot ütött akkor :D )

A memória amúgy valószínű tényleg 95MHz, az AMD K6 -hoz készült cuccok támogatták ezt a sebességet... De nem hiszem, hogy az az 5MHz hiányzik a RAM sebességből, inkább a chipset és a proci lehet a ludas a tesztekben - de egy mobil chipsetnek akkoriban ez megbocsátható volt.

Amúgy muszáj rá az a Windows XP? Rettenet lassú lehet... 192Mb-ra inkább 2000-t tennék, vagy egyből Linuxot...

Viszont az Everest képeket kitehetnéd linkbe, mert zavaró, hogy több oldalon keresztül csak kép van...

@buherka (#1) : Nekem van 10 évesnél öregebb notim is, ami 100% működik, és tuningolva is van :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) gtamate2


gtamate2
veterán

De szép noti :D Grat a teszthez, amikor említetted hogy a ph egyik tuning őrülte keresi egyből gondoltam hogy bacsis lesz az ;] ;]

*Sn0w

(#6) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Király teszt :)
Milyen hőmérsékleten mennek az alkatrészek?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7) bacsis válasza Cucuska2 (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tényleg, az engem is érdekel, hogy tudja-e neked rendesen mérni a proci hőmérsékletét? mert nekem állandó 21fokot jelez :U

(#8) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Szia.

Van egy K6-2 533 asom. Ha gondolod, ingyen odaadom bele :)
Ránézésre asztali CPU való bele. ( Bocsi ha tévedek, nem néztem utána így hirtelen ).

Memóriakezelésben pedig egyrészt chipset lesz a ludas, gondolom a lapolt memóriakezelésről még véletlenül se hallott. VIA-enablert próbáld ki (MVP4-et támogatja):

[link]

Tibi

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#9) Napfénysüti

Nem semmi szerkezet. :R

Més que un club!

(#10) Oti86 válasza BlueAthlon (#8) üzenetére


Oti86
tag

:R Köszi a felajánlást, de sajnos az asztali nem jó bele. vagyis belemegy szerintem, de valószínűleg sokkal jobban melegszik, és megsülne. Csak a mobil AMD K6-2 procikkal lehet hajtani :)
a memóriakezelés meg tényleg szörnyű... még a VIA-hoz mérten is

[ Szerkesztve ]

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#11) Oti86 válasza bacsis (#7) üzenetére


Oti86
tag

Azért nem lett átfogó cikk az enyém, biztos ki tudod egészíteni pár dologgal... valami jó kis tuning... ;] ;]
Én Everesttel akartam megnézni a hőmérsékletet, de nem ír ki semmit, a Bios-ban szintén semmi:U nemtudom pontosan hány fokon kulloghat :)

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#12) bacsis válasza Oti86 (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A tiedben teljesen normál asztali K6-2 van, szal akár el is fogadthatod menni fog benne :R
a mobil K6-2-k a +-os jelzést kapták, szal hajrá, upgradelj te is :R
Jahh tuning eredmények.. 60-os VGA kártya tuninghoz a 0% gyorsulás :DDD :O

(#13) Oti86 válasza bacsis (#12) üzenetére


Oti86
tag

Nem asztali van benne, hanem ilyen :) [link] Bár azt nem tudom, mi a különbség az asztali és a mobil között. lehet semmi :DDD

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#14) Oti86 válasza bacsis (#12) üzenetére


Oti86
tag

;] Biztos procilimites a VGA :DDD :DDD :DDD ;]

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#15) bacsis válasza Oti86 (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nyugodtan rakd bele... kb annyi a különbség, hogy a tied 80fokig megy, a sima meg 65ig... legalábbis a hivatalos leírása alapján.. meg a tied 2V-on megy az 533-as meg 2,2-n.. de az is beálíltható az alaplapon... és keméyn 3W-al fogyaszt többet...

(#16) laci1128 válasza hcl (#4) üzenetére


laci1128
tag

Nem minden tekintetben "gyorsabb" a Windows 2000 a Windows XP-nél. :N
Sőt! Windows XP esetében rövidebb a bootolási idő, ellenben ami a memóriafelhasználást illeti, közel 10 MB-tal kevesebb memóriával beéri a Windows 2000, mint a Windows XP. (Frissen telepített rendszerek esetén, természetesen, 128 MB memóriával. :) )
Igaziból lényegi sebességbeli különbség nincsen közöttük szvsz. (Tehát nem fog túlzottan megtáltosodni a kis masina egy Windows 2000-től sem szerintem.)
Megfelelő Linux disztribúciókkal viszont valószínüleg jobb eredményeket lehet elérni(természetesen az XP-beli sebességekhez képest. :) ) - bár ebben kevésbé vagyok jártas.

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#17) Oti86 válasza laci1128 (#16) üzenetére


Oti86
tag

:) az XP-is egész szépen elfut rajta. Bár biztos több memót megeszik, de nem mondhatnám, hogy lassú. Linuxot, meg a 2000-et még nem próbáltam. :)

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#18) mv válasza buherka (#1) üzenetére


mv
aktív tag

Azért egy mostani 400-500 ezer Ft-os gép is ki fog bírni (remélhetőleg) jó pár évet. :)

--
Oti86: köszönöm az érdekes olvasnivalót. :R

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#19) BlueAthlon válasza Oti86 (#17) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Tedd csak fel a VIA enablert, amit mutattam, nézzük jelent-e valamit a memóriakezelésnek...

Megsülni meg végképp nem fog, ha ezt a procit belerakod...

Tibi

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#20) hcl válasza mv (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy nem... én nem nézek ki belőlük ilyen masszivitást.

@laci1128 : Bootidő, az nekem soha nem számított, mondjuk általában asztali gépekkel van dolgom. Viszont, hogy a 2000 az 256Mb rammal is elvan, az XP meg min. 512 ilyen kis gépeknél, az elgondolkodtató...
Csak ugye hamarosan az egész okafogyottá válik, hiszen az XP supportja is csak pár év még, a 2000-hez meg már nincs is.

A kisebb memóriafogyasztás meg sokat jelent. Főleg abban, hogy mennyit swappel, attól lassul, mint atom...

@bacsis (#7) : Örülj neki hogy jelez valamit :D Nekem még olyan K6/P1 lapom nem volt, ami mért volna :( Ha lett volna, akkor kevesebbet szopok a 90-es évek végén a K6-osom tuningolásával :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) Oti86 válasza BlueAthlon (#19) üzenetére


Oti86
tag

:) Kipróbálom azzal is, hátha segít, mert elég meglepő, hogy csak ennyit bír kihozni belőlük

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#22) bacsis válasza Oti86 (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Majd írd meg mire jutottál, mert akkor feltolom én is :R
Én az enyémbe most dobtam be egy alacsony feszültségű K6-III+-t ami igaz hogy "csak" 400MHZ-es, de 2V-on sokkal jobba megy mint a450-esem, így most 570-en megy :C (6X95MHz) :Y

(#23) Syl


Syl
nagyúr

Szerintem a A Compaq cégről: bekezdésbe feltétlen írd bele, hogy egy évvel az alapítás után 1983 márciusában kiadták a Compaq Portable nevezetű számítógépet, ami valójában az első, 100% IBM PC kompatibilis gép volt a világon!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) FerroChrom


FerroChrom
tag

Ilyen gépem nekem is volt. :)

Ez a törött zsanéros dolog valami gyermekbetegsége lehetett ennek a típusnak, mert az enyémnek is törött volt a zsanérja.

Nekem még a CSTN-kijelzős verzió volt meg, aminek szintén 800x600-as volt a felbontása.

Jó volt megint látni a kis gépet, köszönöm az írást!

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#25) Rover623


Rover623
félisten

Mind a GPU, mind a memória sebessége 57 Mhz, ami meglepő, hiszen nincs saját memóriája, és ennek ellenére nem igazodik a laptop ??95Mhz-en futó moduljához.
Ezt melyik "okos" program állította...?:DDD
GPU-Z a tippem...:DD

primus inter pares

(#26) bacsis válasza Rover623 (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Pl a Powermizer

(#27) Rover623 válasza bacsis (#26) üzenetére


Rover623
félisten

Asse rossz...mondjuk, annak sincs több köze a régi és/vagy integrált VGA-khoz...:DD

primus inter pares

(#28) bacsis válasza Rover623 (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de az engedi tuningolni legalább.. más kérdés hogy nem hoz gyorsulást :O :W

(#29) hcl válasza bacsis (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ld. még hülyegyerek az autó alatt neonnal...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) G_P válasza buherka (#1) üzenetére


G_P
tag

ezek a gépek 10 év múlva már újra mennek-csak mint újrahasznosított alkatrészek
szóval télleg nem lesz belőlük semmi sem.
ha csak nem marad egy-egy a padláson, és nem találják meg a gyerekek, esetleg unokák.XD

(#31) Oti86 válasza BlueAthlon (#8) üzenetére


Oti86
tag

Feltelepítattem a VIA Enablert és a 4 az 1-ben szervízcsomagot is. Némi javulást sikerült elérni vele.
memória olvasás: 232 MB/s
Írás: 110 MB/s
Másolás: 148 MB/s
Késleltetés: 182.6 ns

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#32) BlueAthlon válasza Oti86 (#31) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Sok kicsi sokra megy :)

IGP valamennyire fogja még, azért az is látszik...

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#33) Oti86 válasza BlueAthlon (#32) üzenetére


Oti86
tag

:DDD Azzal, már lehet előbbre is tud lépni valamennyit. sőt mintha a memó időzítéseket is lehetne állítani a BIOS-ban ;] :D

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#34) FerroChrom válasza Oti86 (#17) üzenetére


FerroChrom
tag

Régen lefényképeztem az én példányomat, mikor még megvolt:

Mint látható, ezen is XP volt, de nem volt rajta sokáig, mert nekem nagyon lassan ment. Helyette Windows 2000-ret raktam fel, ami már egész kellemesen ment rajta. Ha jól emlékszem, akkor 64 MB RAM volt benne, ami a Windows XP minimális rendszerigénye, viszont a 2000-nek csak 32 MB kell, így az már jó sebességgel ment rajta.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#35) Oti86 válasza FerroChrom (#34) üzenetére


Oti86
tag

:DDD Ez már a nagyobbik testvére, egy Compaq Armada 100S. Bacsis épp ilyenhez keres kijelzőt :)

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#36) FerroChrom válasza Oti86 (#35) üzenetére


FerroChrom
tag

A meglétekor én is ki akartam cserélni az én gépem kijelzőjét, mert én TFT-panelt szerettem volna bele, mert a CSTN-panelnek szörnyű volt a képminősége és a válaszideje. :)

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#37) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az első i7-es noti. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38) alamuszi


alamuszi
senior tag

Szuper teszt, köszi!

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#39) laci1128 válasza hcl (#20) üzenetére


laci1128
tag

Valóban igaz a swap halálossága, amit valószínüleg tetéz az ekkori noti winyók teljesítménye is.
Másrészről viszont böngészésre (több tabbal akár), irodai munkára használható swappelésmentesen a Windows XP is akár 256 MB társaságában (igaz mondjuk, hogy PIII-EB procival megtámogatott notival szereztem tapasztalatot erről).
Egyébként a Windows XP (igaz az újabb változatokra is) valóban nagyvonalú a memóriakezeléssel kapcsolatban. A - telepített memória nagyságától függetlenül - rendelkezésre álló memória felét (vagy háttérben futó programokkal akár ennél többet is) szereti elfogyasztani már üresjáratban, ha lehet hinni a Feladatkezelőnek. :)

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#40) angyalpc2 válasza lezso6 (#37) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

LOL :C

de én is csak néztem, a diagrammoknál hogy mi az az i7 :D

[ Szerkesztve ]

(#41) Oti86 válasza angyalpc2 (#40) üzenetére


Oti86
tag

:DDD Hát igen, a Trident messze beelőzte saját korát

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#42) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon szép állapotban van még 10 év után is! Köszi a tesztet! :R

(#43) kokyt


kokyt
senior tag

De kár, hogy csak most találtam ide :O
Nekem is volt egy példányom ebből a típusból, igaz az nem Compaq márkanév alatt került forgalomba, hanem Mitac, de a felépítése és a típus megnevezése teljesen ugyan az. Ha jól tudom ezen a két néven kívül még HP néven is forgalomba került. 5 évesen vettem, ekkor még 1 órát kibírt akkuról. 192 mega memóriája volt, és HPA kijelzője. Hihetetlenül strapabíró széria, többszöri leejtés és 8 év aktív használat után is teljesen üzembiztos volt (előfordult napi 15-20 óra aktív használat).
Imádtam. 2 éve elajándékoztam egy közeli rokonnak, akitől egy "műértő" ellopta :O A szívem majdnem meghasadt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.