Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

450-500w-osat kérek belőle! annak lenne is értelme. 2 vidkaris gépet nem sfx méretben raknék össze. :N

(#2) Chaser: gold hatásfok mellett én már el tudnám viselni a hangját terhelés alatt is. 92mm-es venti már elég nagy ahhoz, hogy ne legyen magas, süvítő hangja. szerintem.

persze ha a hangtalanság a cél, akkor inkább atx méret.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) Chaser válasza Narasim (#1) üzenetére


Chaser
titán

Sztem.meg azt se tudna normalisan huteni a ventije, illetve porszivo hangja lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) MMIX válasza Narasim (#1) üzenetére


MMIX
addikt

Nincs akadálya, Silverstone SX500-G

Egyébként ha valakit érdekel, Sirtec/HighPower belső.

(#4) Chaser

Nem rémlik, hogy egy-két kisebb malőrön kívül bármi komolyabb gond lett volna a Sirtec tápokkal.
Mindig ajánlott volt mióta fórumozok, van gyengébb olcsóbb táp, amit gyártanak, ha az olcsót keresik a vevők.

[ Szerkesztve ]

(#4) Chaser válasza MMIX (#3) üzenetére


Chaser
titán

Regen a sirtec jellemzoen nem tundokolt, ez valtozott mara?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Aki kis gépet épít SFX táppal, nem igazán akar atomerőművet. 350-400 W bőven elég lenne neki, akkor nekem is jöhetne egy.
Egyébként ezt az SFX méretet kicsit elba.... anno, mert ha egy kicsivel mélyebb lenne a táp mehetne bele normál 25mm vastag 92mm-es venti, és akkor biztos halkabb lenne, mint ezekkel a slim ventikkel. Bár ha jó a ventivezérlés, akkor nincs gond a zajjal sem.

(#4)Chaser
Igen változott a helyzet, egész jók a Sirtec belsős tápok. Pl SFX méretben a Zalman és a Kolink is ugyan azt a Sirtec belsőt kapta, és nagyon jól helytált a teszten is, és még a ventivezérlés is barátságos.

[ Szerkesztve ]

(#6) Graphics válasza Chaser (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Sirtec teljesen rendben van és régen is jó volt :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jöhetnek az itx megoldások HEDT procival és 2080TI VGA-val:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) t72killer válasza t72killer (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, nem mellesleg ilyen pici méretben nem ártana a platina-titán hatásfokot megcélozni, hőtermelés szempontjából nem mind1, hogy 100-89%=~80W vagy 100-94%=~40W hőt kell egy icipici tápból, icipici házból elvezetni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Chaser válasza hegegabi80 (#5) üzenetére


Chaser
titán

Koszonom

Duliee
Amikor meg tapokkal foglalkoztam a sirtec nem volt a lwgjobbak kozt, max vallalhato volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Piftuka válasza MMIX (#3) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

Azon gondolkodom, hogy mi lenne a Prohardver, tápegységekkel kapcsolatos információkra kíváncsi közönségével, ha Te nem volnál itt a fórumon...!? :)

"Aquila non captat muscas."

(#11) Piftuka válasza Graphics (#6) üzenetére


Piftuka
veterán

Azért az erős túlzás. :)

Mindenesetre éppen ebben a "High end" kategóriában nem látom semmi létjogosultságát annak, hogy valaki ne Seasonic, vagy Super Flower belsővel szerelt tápegységet vásároljon...

"Aquila non captat muscas."

(#12) Graphics válasza Piftuka (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért, mi gond van vele? Az olcsó szegmensben is vállalható belsőket csinálnak.

Gagyit nem igazán láttam tőlük, még az ősidőkben a 410-es szériás High Power-ek esetleg gyengélkedtek...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) AAAgold válasza t72killer (#8) üzenetére


AAAgold
senior tag

végső soron a felvett teljesítmény 100%-a hővé alakul, nem? :)

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#14) t72killer válasza AAAgold (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, mindenből hő lesz. Viszont a táp bukóját hozzá kell adni a hardverelemek teljesítményfelvételéhez. Ez mondjuk ház szinten tényleg nem egy tragédia (6-7%, mondjuk 2 fok). A táp saját melegedése viszont kritikus lehet, mert ha 80W hő képződik 40 helyett egy ilyen pici tápkockában, akkor a táp pici ventije pörögni/visítani fog, mint az állat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Kár, hogy nem SFX-L. Sima SFX--ből idáig nem találkoztam olyannal, ami halk lett volna.

(#16) Chaser válasza AAAgold (#13) üzenetére


Chaser
titán

Nem teljesen, ami a tapban fut az a nem 100%-os hatasfok hatasfok miatt tortenik jpreszt, nem mindegy h 100w szukseges energiahoz konnektorbol 105w is eleg, vagy 120 kell, amiknek a 100 feletti resze teljes egeszeben hoenergiava alakul
Notebook tapokbol sok eleg jo hatasfoku, 90% es felette, ha jol is van meretezve hiaba passziv, az enyem pl szoba ho kozeleben mozog

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.