Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59) King Unique válasza Donki Hóte (#58) üzenetére


King Unique
titán

A most leírtak a valós kapacitással kapcsolatban tök evidens dolgok, amiről kb. mindenkinek van itt fogalma és tisztában van vele. Szóval a miértje nem teljesen világos, meg az az állítólagos gond sem, de mindegy... :D

"Ha pedig ennyi a valós kapacitása, akkor a Windowsban lépő particionáló eszközzel csak a valóságot állítod vissza."

Ezzel viszont az a gond, hogy csak a logikai partíciót állítja vissza a használható méretre. De ez csak elfedi a problémát, viszont teljesen nem fogja megoldani. Meg addig működik, amíg csak az újonnan létrehozott partíció használatáról van szó. Viszont amint újraparticionálása kerül a pendrive, máris visszaáll a korábbi állapot... Ahhoz pedig elég pl. a sokak által használt Rufus is, ami eleve teljes újraparticionálást csinál a pendrive-nál. Aztán ott van egy sebességteszt olyan programokkal, amelyek nem szimplán csak a partíción, hanem a teljes felületen mérnek. De hasonló alapon pl. egy adatmentés is, ha a fizikai eszközt és egyben a teljes felületet szkenneli a program. Ezeknél okozhat meglepést, ha meg van buherálva az eszköz kapacitása. Ilyen szempontból a nemrég linkelt másik megoldás a jobb. :)

Ha az a User Guide ez, akkor azt tényleg nem én írtam. De mondjuk nem is értem miért nekem részletezted, eddig is ment anélkül. Na meg Windowsnál nemcsak a fájlkezelő és a lemezkezelő használható egy pendrive formázásához és particionálásához, hanem ott van parancssorban a DiskPart. Azzal ráadásul több mindent be lehet állítani, magam is azt használom inkább. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.