Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rimuru


Rimuru
veterán

placeholder

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#2) 0xmilan válasza Rimuru (#1) üzenetére


0xmilan
addikt

Ennel volt elarazva a 64 GB verzio a 32-es arara, azert ugrott ra mindenki. En is rendeltem, de meg nincs itt - vagy csak nem tudok rola.

(#3) Rimuru válasza 0xmilan (#2) üzenetére


Rimuru
veterán

Elsonek en se ezt akartam, de ezt is az emlitett topicban mutatta valaki (es leheletnyivel olcsobb volt mint a masik).

Vigyázat, csalok!

(#4) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Pendrive, memóriakártya tesztelésére a világ 99,999999999999 %-a a H2testw programot használja.

Ha azzal teszteled, akkor mindenki össze tudja hasonlítani a saját teszt eredményeit a tiéddel.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5) Rimuru válasza Donki Hóte (#4) üzenetére


Rimuru
veterán

A maradek nem hasznal Windows-t. :)

Vannak macos-re es linux-ra is ilyen celra keszitett programok/scriptek, de minek, gyorsabban megnezem kezzel mire keresek ilyet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#6) Flashback


Flashback
addikt

Visszatalálós :)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#7) Donki Hóte válasza Rimuru (#5) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az erre a célra írt programok azt is mérik, hogy milyen gyors a kártya, mérik az írási/olvasási sebességet.

Hiába van meg egy kártyán a papírra írt kapacitás, ha tetű lassú a sebessége. Az olcsó kártyák sajnos sokszor lassúak is :(

Amúgy nekem mindegy, de ha nem akarsz összehasonlítható méréseket csinálni, akkor elég lett volna egy hsz az eredeti topikban :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8) ivana


ivana
Ármester

A /dev/zero-t pont hülyeség dd-zni, mert az konkrétan teleírja nullával, ha visszaolvasod akkor is csupa nulla lesz. Vagy /dev/urandom-ot dd-ztél csak valamiért ezt raktad ki?

(#7) Donki Hóte Erre a célra nem kell programot írni, erre írták a dd-t valamikor a '70-es években :) Esetleg time-al pároztatva ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) Rimuru válasza ivana (#8) üzenetére


Rimuru
veterán

Az a gyorsasag meres miatt van. (ott van a kep alatt hogy 'sebesseg' :DDD )

Egyebkent leeloeriztem hexdumppal azt is hogy tenyleg minden nulla-e.

Donki Hóte: Az eredeti topicban el lett mondva hogy ne legyen tobb hozzaszolas a temaban, azert keszult el ez.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#10) ivana válasza Rimuru (#9) üzenetére


ivana
Ármester

Egyebkent leeloeriztem hexdumppal azt is hogy tenyleg minden nulla-e. Ha nincs meg a kapacitás akkor többször mappelik általában a flash csipet, szóval ráír. Magyarul mondjuk, 8 giga után megint a nullásat írja, mert levágja az utolsó bitet. Szóval nullával írni felesleges, mert a nulla felülírva nullával nulla lesz.

(#11) Rimuru válasza ivana (#10) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezt azert csinaltam (amolyan utolso lepeskent 'sebessegmeres' utan) mert elofordulhat olyan hogy nem tudod felulirni (max latszolag), tehat ha megjelenik nem nulla is az is gond.

Vigyázat, csalok!

(#12) Beni2360


Beni2360
félisten

Hát nekem is megjött a 2 db 64 GB penem.
Az elsőt rögtön formáztam az SD formaterrel és extfatra csinálta és azóta semmi, megbolondult a gépem tőle. Nem lehet vissza formálni fat32-re. Talán NTFS megenged.
A másikat meg ketté osztottam és most tesztelem h2testw_1.4-l. Olyan 6.85-l ír rá.
Majd holnap jelzek mi lett a vége.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13) Wesder


Wesder
félisten

Up

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) KISDUCK válasza Beni2360 (#12) üzenetére


KISDUCK
addikt

Minitool partition wizarddal próbáltad formázni?

(#15) Tibko8


Tibko8
senior tag

Visszatalalo. Amint megjött az enyém is

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#16) Beni2360 válasza KISDUCK (#14) üzenetére


Beni2360
félisten

Letöltöttem a AOMEI Partition Assistant Pro Edition 7.1 (DEMO) és van hozzá sz.sz. tud magyarul.
Avval vagy egy olyan, hogy felezi a meghajtót. Na ez csinált 2x 29 GB-tés az egyiken lefuttattam az első raticiót 1/3 részig és az 7 írással vissza olvasással jó volt de már nem volt időm.
A másik extfat-s ami megbolondult formáztam NTFS-re majd onnan feleztem és az első felét fat 32-re formáztam. A második fele már nem ment ott valami gubanc van. Ott van formázatlan és még törölni, elrejteni semmit nem enged vele.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Kiadsz 1000-1200 ft-ot valami noname 4-8GB-os pendrive-ért, amikor 2000-ért van SanDisk Ultra Fit 16GB.

(#18) Apollyon válasza Jhonny06 (#17) üzenetére


Apollyon
Korrektor

:F
Bejegyzésben írta:
"Kezdenem, innen rendeltem 2db 32GB-os darabot."

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) etooo válasza Jhonny06 (#17) üzenetére


etooo
senior tag

Lásd #2.
Nem 4/8/16 GB-os pendriveot akartunk venni 1000 forintért, hanem 64est. Van már 3 különböző ezer forintos 32es pendriveom, egyikkel sincs gond, szóval az elárazott 64es is hihető volt.
A mostani 64es helyett én is csak 8ast kaptam, de erre van a refund. Emellett azért átformáztam a valós méretére, rádióba még így is jó lesz.

(#20) chatran


chatran
őstag

Sajna én is rendeltem két darab kamu 64GB-s pendrive-ot. H2testw-ben 30GB után kezdett hibákat dobni.

Ez azt jelenti, hogy 30GB-os pendrive-ként megállná a heylét? Milyen progival tudnám valós méretre formázni?

(#21) King Unique válasza chatran (#20) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windowst használsz, akkor a fake pendrive javítási segédlet alapján meg lehet próbálni a helyreállítást. De csak saját felelősségre, mivel ha nem megfelelő a tool, akkor könnyen "téglásítani" lehet vele a pendrive-ot!

(#22) puttputt


puttputt
őstag

Most rendeltem a promódnak köszönhetően egy minit - ugyanerről az oldalról, de másik szolgáltatótól, s kicsit más kivitelben - 17USD-ért (+ingyen posta), 256GB ígért tárhellyel!
(Ha megérkezik - egy örökkévalóság... -, majd beszámolok, mit tud a kicsike. Ha bukta is, ez még nem annyira terhelő összeg, ráadásul kötelesek visszavenni.)
Ráeresztem majd a h2testw-t. Ha korrekt, akkor linkelem az oldalt, mert egy halom van még náluk eladó.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#23) dugo_ válasza puttputt (#22) üzenetére


dugo_
veterán

Simán lesz rajta 8GB-nyi valós hely... ;]

Én is szeretek csalóktól 25%-os áron vásárolni, majd a Paypal megoldja utólag, egyszer pedig csak bejön... :D

(#24) Beni2360


Beni2360
félisten

Na meg lett az egyik pen tesztje amit kétfelé particionáltam. :W

The media is likely to be defective.
29.2 GByte OK (61405964 sectors)
690.6 MByte DATA LOST (1414388 sectors)
Details:192 KByte overwritten (384 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
690.4 MByte corrupted (1414004 sectors)
66.5 KByte aliased memory (133 sectors)
First error at offset: 0x0000000751f41800
Expected: 0x0000000751f41800
Found: 0xffffffffffffffff
H2testw version 1.3
Writing speed: 4.05 MByte/s
Reading speed: 7.55 MByte/s
H2testw v1.4

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25) Oldman2 válasza Beni2360 (#24) üzenetére


Oldman2
veterán

Mennyi idő alatt futott le ez a teszt?

Nálam 5 órája fut, a Writing szakaszban 57GB-nál jár egy elvileg 64G-s pendrive-on.

(#26) Beni2360 válasza Oldman2 (#25) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel én két felé vettem így csak 32 GB vplt a teszt,de nem mértem az időt.
Én refundolni fogom mindkettőt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#27) Oldman2 válasza Beni2360 (#26) üzenetére


Oldman2
veterán

Én jelenleg itt tartok az első pennel (kettőt rendeltem):

Én írtam egyelőre egy üzenetet az eladónak.

(#28) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Én még várom a fake64-es pent, bár a sok visszajelzésből kiindulva 99% hogy kalap sz@r lesz. :D

(#29) w.miki válasza King Unique (#21) üzenetére


w.miki
veterán

Nekem nem ment. :( A chip ID-t ki tudtam olvasni.
USB Device ID: VID = 048D PID = 1234
Serial Number: _
Device Vendor: General
Device Name: UDisk
Device Revision: 0100
De nem találtam meg a flashboot.ru oldalról mit kellene leszednem.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#30) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Úgy látom össze-vissza kapott mindenki mindenfélét 8-32 GB-ig. A szerencsésebbek 32-est, a szerencsétlenebbek meg 8-ast. Azt kell csinálni, hogy a MyDiskFix programmal beállítani azt a max. jó szektor mennyiséget, amit a H2test mutat. (Pl. Beninél 61405964 sectors) Utána már csak annyinak fogja látni a Win.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#31) w.miki válasza Digitalpimp (#30) üzenetére


w.miki
veterán

Hogy jött ki ez a szám?
Nálam ez az eredmény, mit írjak be a Mydiskfix-be? A 32 mellé?
Warning: Only 61296 of 61297 MByte tested.
The media is likely to be defective.
8.2 GByte OK (17232384 sectors)
51.6 GByte DATA LOST (108301824 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
51.6 GByte corrupted (108301824 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x00000001fde70000
Expected: 0x00000001fde70000
Found: 0x0000000000000000
H2testw version 1.3
Writing speed: 3.25 MByte/s
Reading speed: 8.58 MByte/s
H2testw v1.4

Ez alapján az első számot másoljam át? 17232384

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32) etooo válasza w.miki (#31) üzenetére


etooo
senior tag

Igen, azt. Ha esetleg nem működne a módszer, akkor előbb fat32re kell formázni.

(#33) puttputt válasza dugo_ (#23) üzenetére


puttputt
őstag

Igen, egyfajta kihívás. ;] :DDD
Ennyit egyébként tényleg megért még így is, ha meg működik (ekkora mérettel), az kisebb csoda.
Legfeljebb visszaküldöm majd nekik. :U ;] :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#34) Tibko8 válasza w.miki (#31) üzenetére


Tibko8
senior tag

Kéne egy kis help.
Lefutott a teszt ami ezt az eredményt hozta

A MyDiskFix programba pedig a leírtak szerint csináltam mindent és amikor jönn az a rész hogy feldobja a formázás ablakot akkor nekem 59,8 GB-ot ír és csak exFAT és NTFS van csak. FAT32-re nincs is lehetőség. Formázás után pedig ugyan úgy 59,8 GB-nak látja.
Ötelet? :F

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#35) Digitalpimp válasza Tibko8 (#34) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az ok szektor számát beírtad? (17244160) Mert akkor jónak kellene lennie.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#36) Tibko8 válasza Digitalpimp (#35) üzenetére


Tibko8
senior tag

Igen azt írtam be.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#37) Digitalpimp válasza Tibko8 (#36) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Akkor próbáld ki azt, hogy előbb Win alatt leformázod FAT32-re, aztán kezded el a mókolást a Fix progival.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#38) Tibko8 válasza Digitalpimp (#37) üzenetére


Tibko8
senior tag

Nem tudom FAT32-re formázni. Nincs lehetőség. Vagy van valami más módszer rá?

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#39) dugo_ válasza Tibko8 (#38) üzenetére


dugo_
veterán

Parancssorból próbáltad?

CMD rendszergazdaként, majd:

diskpart
list disk
select disk xx (ahol xx a pendrive-od sorszáma)
clean
create partition primary
select partition 1
active
format quick fs=fat32
assign
exit (kilép a diskpart-ból)
exit (kilép a parancssorból)

(#40) King Unique válasza Tibko8 (#34) üzenetére


King Unique
titán

"feldobja a formázás ablakot akkor nekem 59,8 GB-ot ír és csak exFAT és NTFS van csak."

A 32 GB-nál nagyobb köteteket a Windows nem tudja, nem engedi FAT32-re formázni. Legalábbis a beépített particionáló eszközök nem, ellenben külső programok már igen (példa).

A MyDiskFix egyébként nem csinál semmi extrát, ahogyan próbálgattam. Csak a partíció méretét változtatja, illetve a teljes kapacitásnál kisebb partíciót hoz létre a pendrive-on, ha kisebb érték van beállítva a formázásnál. A fennmaradó lemezterület pedig utána nem lefoglalt lesz. Viszont firmware szinten nem nyúl bele, nem írja át pl. a MaxLBA-t sem.

[ Szerkesztve ]

(#41) w.miki válasza Tibko8 (#34) üzenetére


w.miki
veterán

nekem sem ment elsőre, valamiért, próbáld a leírás alapján
Talán fogja a win a meghajtót, próbáld újra berakni, próbálkozz többször.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#42) Tibko8 válasza w.miki (#41) üzenetére


Tibko8
senior tag

Siker.
Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R
De a harmadik USB port után sikerült. FAT32 és 8,22 GB-nak látja már. :R

(#39) dugo_
Hibát dobott egyébként előtte azt is megpróbáltam.
Sima exFAT végül sikerült.

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#43) King Unique válasza Tibko8 (#42) üzenetére


King Unique
titán

Mármint gondolom a fájlkezelőben az új partíció lett akkora, ellenben a lemezkezelőben a pendrive fizikai kapacitása maradt az eredeti. Vagy netán esetedben az is változott annál a fake modellnél? :D

(#44) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok,nekem is a 64 csigás fake,nálam 29,4 gb lett jó h2 testw szerint(61688080), de amikor átakarom irni,ezt irja a myfixdisk Error occurred during the test - Overflow!

ChipGenius szerint:
USB Device ID: VID = 048D PID = 1234
Serial Number: 9207126E7C283228181

Device Vendor: USB
Device Name: Disk 2.0
Device Revision: 0200

Manufacturer: VendorCo
Product Model: ProductCode
Product Revision: 2.00

Controller Part-Number: Unknown

[ Szerkesztve ]

(#45) Tibko8 válasza King Unique (#43) üzenetére


Tibko8
senior tag

Nem tudom. :B De most 8 GB-nak látni és a kocsiradióban is működik rendesen.
Nem néztem meg jobban csak a feladatkezeloben. De majd holnap megint felhozom a kocsiból és megnézem.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#46) King Unique válasza Tibko8 (#45) üzenetére


King Unique
titán

Erre gondoltam a lemezkezelőnél, illetve erre a nyers fizikai tárolókapacitásnál.

Köszönöm!

(#47) w.miki válasza King Unique (#43) üzenetére


w.miki
veterán

Hogyan lehetne átírni a fizikai kapacitást is? Ha így marad, egy formázás után megint elromlik a pen?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#48) Rimuru válasza w.miki (#47) üzenetére


Rimuru
veterán

Amíg nem particionálod újra addig jó lesz (sima formázásnál pedig nem történik ilyen)

Vigyázat, csalok!

(#49) King Unique válasza w.miki (#47) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz már komolyabb, firmware szintű beavatkozás kell, amire korábban linkelve volt példa. Vagyis az adott chiphez való gyártói tool segítségével, viszont megtalálni a megfelelőt már macerásabb.

Ha a használható lemezterület már el lett különítve a pendrive-on és csak az van particionálva, akkor azon egy sima formázás nem változtat, nem rontja el. Akkor áll vissza az eredeti állapot, ha a teljes fizikai meghajtó újraparticionálásra kerül.

(#50) Beni2360


Beni2360
félisten

Czimby fórumtársunk útmutatója. Ha már volt bocs.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.