Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szente


szente
addikt

Még valszeg teszek be egy-két videót...

(#2) Coyot válasza szente (#1) üzenetére


Coyot
őstag

én várom, kellemes zenék :)

Má' nem

(#3) NoLF válasza szente (#1) üzenetére


NoLF
addikt

hát kemény, micsoda dolgokat tudnak az emberek "réginek" "retronak" nevezni...

pedig kvázi tényleg azok. ezrek buliztak rá, és a mai cuccok meg sem közelítik ezeket a zenéket.

ám szerintem ez a zene hígulás kb akkoriban kezdődhetett el, mikor ezek mentek. ezek is már sok embernek idegesítően egysíkúnak tűntek, ebben biztos vagyok. és ebből kihagyjuk természetesen azokat, akik nem is szeretik ezt a stílust.

azok, akik az elektronikus tánczene kezdetén ismerkedtek meg a stílussal, már biztos ezeket is gagyinak tekintik, pedig szerintem a dallam, a szöveg, és az alárakott zene együttesen elég nagy élményt ad.

köszönöm, hogy emlékeztettél ezekre a finomságokra :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4) Vamp válasza NoLF (#3) üzenetére


Vamp
senior tag

Azért az utolsót kihagytam volna...:D

Bulizene? Erre bulizom mostanában.

;]

(#5) szente


szente
addikt

na még tettem fel egy párat...jah modjo-t kihagyhattam volna, az eléggé nép zene volt,de én akkor olyan 13-14 éves körül lehettem,szóval nekem az is jó volt :D

nolf: korábról is vannak halvány emlékeim, mint pl sq1-can you feel the bass meg talán a cadoc-the night train is régebbi,de az már nagyon régen volt,nem is emlékszem igazán :B

a dream theater-t talán mellőzzük itt :DDD :R

(#6) Raymond válasza szente (#5) üzenetére


Raymond
félisten

Modjo - Lady egy kib@szott jo orokzold. Az oka az hogy mar az eredeti szam is jo volt es hogy a dance-esites nem egy bizonyos era dob/basszus vonalat nyomja hanem olyan kiegyensulyozottab. Ez a szam mindig hallgathato lesz.

Egyebkent ez erdekelhet, nezd/hallgasd vegig: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) i400


i400
senior tag

vááááá fiatalságom nagy zenéi :Y (most se vagyok annyira öreg csak 21 :DDD)

stardust, vandue project, daft punk, phats & small nagy kedvenceim :DD

esetleg még ez is idejöhetne: http://www.youtube.com/watch?v=MicSwhJcNxY

(#8) kovecses


kovecses
aktív tag

Kiegészíteném a listádat a következő számokkal:

Eclipse - Makes Me Love You
David Morales - Needin' U II
Pete Heller - Big Love
Arman van Helden - You don't know me
Phats &Small - Turn around
Stardust - The music sounds better with you
Spiller - Groovejet
Modjo - Lady
Junior Jack - My feeling
M&S presents The Girl Next Door - Salsoul Nugget
Negrocan - Cada Vez
afro medusa - pasilda
Danny Tenaglia - Music Is The Answer
Mambana - Libre
Ritmo Dynamic - Calinda
...
lehetne még sorolni atöbbieket.

(#9) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Én a szétválást, a clubbokba/pubokba rendeződést a 90'-es évek elejére tenném, a hatalams rave partyk, világraszoló bulik és klasszikusok születésének idejére.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#10) nesa


nesa
veterán

Ezek a muanyagok lennenek a retro pfff nemtom ez meg ez vajon akkor mi :F

(#11) szente válasza kovecses (#8) üzenetére


szente
addikt

nem tudom miért kellett lelőni a poént :P ;) amúgy az általad felsoroltak közül 5 öt én is beraktam :F de amúgy tetszik az izlésed :)

(#12) NoLF válasza nesa (#10) üzenetére


NoLF
addikt

az, hogy a te fiatal, bulizós idődben mik voltak a slágerek, valamint a mi időnkben mik voltak a zenék amikre nagyokat buliztunk, szerintem nem rajtunk múlik, úgyhogy hiába műanyagozol meg püffögsz...

az idő halad, a világ változik. el kell fogadni.

engem is ki fognak majd röhögni, mikor 20 év múlva ezeket a zenéket mutogatom a fiataloknak, ez a világ rendje.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#13) i400 válasza nesa (#10) üzenetére


i400
senior tag

igen amiket te linekltél azok is retrok... csak a címet olvasd el... "CLUB zene régen és most." az pedig nem az ;)

NoLF: valamelyik talán eljut arra a szintre akkorra mint ahol pl a bee gees - stayin alive van :D

[ Szerkesztve ]

(#14) szente válasza nesa (#10) üzenetére


szente
addikt

hát kinek a pap kinek a papné....nekünk annó megtették ezek a műanyagok is...és csak hogy még jobban be tudjál szólni, ide korcsosultam.
amúgy én még tervbe sem voltam, amikor ezek a számok voltak slágerek,szóval nehezen tudnék rajtuk nosztalgiázni....

amúgy nem szeretnék ezen vitázni :R

[ Szerkesztve ]

(#15) szente válasza i400 (#13) üzenetére


szente
addikt

wááááááááá attól a számtól meg halok,eszméletlen király :DDD

(#16) Vicoo


Vicoo
senior tag

Továbbá:

Faithless-God is a DJ
Felix-Don't you want me
Scooter -Hyper Hyper
Apollo 440 - Ain't no talkin'
Darude-Sandstorm
iiO -Rapture
Tomcraft -Loneliness
Three Drives On A Vinyl - Greece 2000
Energy 52 - Cafe Del Mar
Underworld - Born Slippy
Jakatta - American Dream
Robert Miles -Children

Sőt nekem nagyon tetszik: katt

[ Szerkesztve ]

(#17) i400 válasza szente (#14) üzenetére


i400
senior tag

jó a zene a filmrészletek meg a csodabogarakból van :D

hamár vadulunk és én ezen kint voltam :Y ;] eszméletlen jó volt

[ Szerkesztve ]

(#18) szente válasza Vicoo (#16) üzenetére


szente
addikt

hagyjatok már nekem is valamit :O

(#19) nesa válasza i400 (#13) üzenetére


nesa
veterán

Fel oraja meg masvolt a cime,de mind1.

szente !

Eszem agaba nincs beszolni mindenki azt halgat amit elbir viselni :DD

Es ense vagyok 60 eves csak a fele :D

(#20) i400 válasza nesa (#19) üzenetére


i400
senior tag

ööö azt nem láttam :U :B

szerk.: erre most hal le jutub :W

[ Szerkesztve ]

(#21) Vicoo válasza szente (#18) üzenetére


Vicoo
senior tag

Bocs:D Remélem azért van olyan is amit nem vettem el előled;)

(#22) szente válasza nesa (#19) üzenetére


szente
addikt

esküszöm nem változtattam meg a cimét.na mindegy felejtsük el ;)

te bulizz arra én bulizok erre és szent a béke :)
egyébként meg hulla részegen el tudnék rá tombolni :D

na de kanyarodjunk vissza az elektronikushoz...nem hittem volna hogy ennyi kockát érdekel az ilyen zene :P (nem megsértődni)

(#23) szente válasza Vicoo (#21) üzenetére


szente
addikt

hát most már fejből nem nagyon tudok,de végig hallgatok egy két régi mixet aztán fel frissitem magam

(#24) Vicoo válasza szente (#23) üzenetére


Vicoo
senior tag

Rakd be őket akkor az írásba,hadd lássák az anti elektro kockák is h kik vannak köztük:D

(#25) i400 válasza szente (#22) üzenetére


i400
senior tag

pedig de :P (de elektronikus zenén belül is van olyan amitől hányhatnékom van)

nemrég volt egy hasonló kategóriájú írás csak az a 90es évek nagy hip-hop zenéit mutatta be.. az is elég szépen kibővült :)

(#26) dabadab


dabadab
titán

"manapság miért nem tudnak ekkora slágereket gyártani, mint anno például Dj Junior játszott 2000 körül?! Manapság hallgatom a „club slágereket” és mint ha egy kaptafára épülne az összes"

:DD

Hihetetlenul viccesek tudnak lenni ezek a "bezzeg a mi idonkben" szovegek :)

(Egyebkent a King of my Castle-t eredetileg egy masik videoklippel nyomtak, amit a Ghost in the Shell c. animebol vagtak ossze - es az szerintem sokkal utosebb volt, mint ez a semmitmondo darab.)

DRM is theft

(#27) i400 válasza dabadab (#26) üzenetére


i400
senior tag

igen azzal a klippel futott.... de ebbe van görl is a "kotzkáknak" had örüljenek :DDD

(#28) szente válasza dabadab (#26) üzenetére


szente
addikt

pedig még 10 éve sem volt....
igen,én is meglepődtem amikor ezt dobta a youtube. a zene csatornákon más ment..

raktam be még egyet,mi elött le lőné valaki

[ Szerkesztve ]

(#29) Raymond válasza dabadab (#26) üzenetére


Raymond
félisten

Hat igen, az eredeti Ghost in the Shell-es videot meg is neztem parszor :) Lehet azert mert sokkal jobb volt mint maga a szam...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) dabadab válasza i400 (#27) üzenetére


dabadab
titán

A masikban is volt, raadasul o egyreszt jobban nezett ki, masreszt lenyegesen aluloltozottebb volt, szerintem ilyen szempontbol is az a verzio volt a nyero, aki nem hiszi, nezze meg maga.

(Egyebkent kulturtorteneti (hah! :) ) erdekessegkeppen megemlitenem a klipben lathato "matrixos" betuket, meg azt, hogy a GitS '95-ben, a Matrix meg '99-ben jott ki :) )

DRM is theft

(#31) i400 válasza dabadab (#30) üzenetére


i400
senior tag

igen-igen tudom de ez húsvércsaj :DDD

nekem animefan haverom mutatta a ghost in the shell-t hogy nem ismerős?!?!?! :)

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

Nagyon jó felsorolás! :R

Roger Sanchez - Another Chance
Deja-vu - I cant stop

Még ezekkel kibővíteném, két kiszerelmem :B :C

[ Szerkesztve ]

(#33) szente válasza hemaka (#32) üzenetére


szente
addikt

köszi,már kettővel kevesebb :O :D

anime dologba nem tudok beleszólni, akkor még nem is tudtam hogy létezik ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#34) szente


szente
addikt

egyébként a phats and small-turn around-nak nem volt olyan klipje hogy egy néger csávó aki tele volt fuxal,meg talán még mikrofon sérója is volt,pörgette a lemezeket egy szobában?én valami ilyesmire emlékszem...

(#35) God Vazzeg válasza szente (#34) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Erről jutott eszembe ez :K :D

(#36) Csemike válasza Raymond (#6) üzenetére


Csemike
csendes tag

Épp azon gondolkodtam, hogy egyszer hallottam a Ladynek egy acoustic verzióját, és nagyon szépen szólt. És azóta se találom sehol, youtube-on sincs fent. :(

(#37) Csemike


Csemike
csendes tag

Amúgy jó a felsorolás. :) (Egy zenei mindenevő)

(#38) edward2


edward2
addikt

kezdtem azt hinni hogy én vagyok az egyetlen retardált akinek hiányzik ez a kor és stilus. 96-01 közt eszméletlen sok zenét tudnék felhozni ami per pill hiányzik. jo kis gimis éveket buliztunk erre. sajnálom hogy ma a legtöbb helyen a club zene ez a feketezene...

(#39) today05


today05
csendes tag

A post elolvasása előtt kéretik figyelembevenni, hogy én inkább a progresszívebb, kevésbé könnyen emészthető vonalat szerettem mindig is, ezt tükrözi a hozzászólásom.

Ez igencsak kényes téma..:) nem kell megkövezni, de nekem ezek inkább popzenének minősülnek, igaz az alapok a klubzenéből merítenek, de szerintem nem teljsen azok.

hirtelen pár, tobbféle stílusból ami nekem a nagy bulikat eszembejuttatta:

way out west - ajare 1994
Nalin & Kane - Beachball 1997
L.S.G. - Netherworld 1997
Armin - Blue Fear 1997 (sztem mai napig armin van buuren legjobb saját szerzeménye)
Hybrid - Finished Symphony 1999
bedrock - heaven scent 1999
liquid - orlando dawn 2000
John Creamer & Stephane K - I Love You 2001

De elég elővenni egy sasha - gu013 - ibiza, nick warren - gu011 - budapest, vagy egy slam jr - strictly trance symphony CD-t. Nekem azok voltak az igazi klasszikus clubzenék.

A postíró listáját kiegészítve ( ezek inkább afféle zenék)

Rui Da Silva - Touch Me 2001
Narcotic Thrust - Safe from Harm 2002

és még lenne pászáz szám amit a klasszikusok közé sorolnék.

Ezenkívül egyetértek a postíróval, pont a minap elmélkedtünk a haverokkal, hogy nemigazán akarnak olyan hatású zenék íródni az utóbbi 4-5 évben mint kb 8-10 évvel ezelőtt.

(#40) djbahool


djbahool
senior tag

Teljes mértékben egyet tudok érteni a szerzővel, mivel én is épp a napokban gondolkodtam el rajta, hogy az utóbbi években teljesen gallyra ment a club zene.
Évente max. 4-5 értelmes, a többi szemét.
Régen szinte nem győztem végighallgatni 1 cd-t, full zsír számokkal, már jött is a következő.
Most meg kb. évente sikerül összeszednem 1 CD-ra való anyagot :((

(#41) DarkByte válasza edward2 (#38) üzenetére


DarkByte
addikt

Pont ez fogalmazódott meg bennem is. Én nem voltam az a bulizós alkat, de gyerekkorom kedvenc zenéi mind a 90 -es években születtek és most nem csak az eurodance, hi-nrg típusú számokra gondolok. Hozhatnám pl. az Ace of Base -t, amely már inkább dance pop és mainstream zene, de azóta sem sok olyan csapatot tudok felsorolni akik fel merik vállani hogy az albumaik fele legalább nem újrafeldolgozás. Akik most eszembe jutottak, Milk Inc. : meg kell nézni valamelyik Supersized koncert DVD -t és látható hogy mennyi embert vonz és nagyon jó hangulatot tudnak csinálni. Aztán ott van még Cascada, Sylver.
A régi nagy kedvencek közül én pedig a 2 Unlimited -et emelném ki. A Best of CD -jükkel én nem tudok betelni, mindig végig tudom hallgatni elejétől a végéig. Ők még tudtak jó zenéket csinálni.

Manapság én leginkább Vocal Trance felé húzok ha klub zenéről van szó. Armin van Buuren zenék közül van pár ami nagyon beletalál a hangulatvilágomba. És van pár rádióban is aktívan játszott zene ami tetszik (Rihanna zenéinek klub változatai nem rosszak; aztán ott van Laurent Wolf, akinek a Wash My World c. zenéje még mindig nem nagyon látnám hogy eljutott volna kishazánk rádióiba, még mindenki a No Stress -re pörög, nálam meg már kifutóban van mindkettő; Eric Prydz -től a Pjanoo -t hallgatom már jó ideje, van egy Chicane vs. Natasha Bedingfield crossover: Bruised Water is ami megintcsak jól sikerült szvsz és persze az Armin/Sharon den Adel duettet se hagynám ki; mindent persze nem tudok felsorolni itt, csak pár példa). Érdemes talán a svéd RadioSeven -t felhozni, ott egész nap friss és 90 -es évekbeli zenék mennek és elég frissek is a kínálat tekintetében.

(#42) bentsze88888 válasza i400 (#17) üzenetére


bentsze88888
tag

Fuu,en is ott voltam,ez tenyleg allat volt! =) Az "en idomben" (fu,de kikurt oreg vagyok:)) is ezek a zenek mentek,amiket felsoroltatok,de en az "undergroundabb" vonalat jobban szerettem/szeretem!

@39: Egyetértünk! :)

[ Szerkesztve ]

(#43) wierra


wierra
senior tag

Nagyon kellemes "Selection"-t sikerült generálni, gratulálok, gyakorlatilag egytől egyig mind nagy favorit, ami a számomra a "ZENE" kategóriába tartozik. Nagy fájdalom ugyanakkor, hogy ezeket nem feltétlen egyszerű összevadászni jó minőségben (min. 320 Kbps MP3 vagy FLAC) :O

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#44) Taky


Taky
senior tag

Sziasztok!
Bár én nem ezt a stílust szeretem, de a zene hígulás sajnos jelen van más zenei irányzatokban is. A techno is alaposan felhígult... 5-8 éve rendszeresen jelentek meg jobbnál jobb track-ek, ma meg tényleg csak elvétve van egy egy tényleg jó zene!

Vagy talán csak azért nem jönnek be kevésbé a mai zenék, mert öregszünk, és fiatalabb korunkban fogékonyabbak voltunk a zenére?

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#45) robi0604


robi0604
őstag

Ne haragudjatok meg rám, de Én és még sokak szerint az évezred egyik legjobb zenéje, már említették, de konkretizáljuk :) : ez!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#46) DeltaPower válasza Taky (#44) üzenetére


DeltaPower
őstag

így van, a rock/metál felhozatal is egyre gyérebb... a régi nagyok vagy önmagukat ismételik újra és újra unásig, vagy megpróbálnak "megújulni", és teljesen elrontják az arculatukat. az újak időnként berobbannak egy meglepően jó albummal, aztán elmennek más (leginkább numetalos/punkos) irányba a második-harmadik lemeznél.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#47) Goose-T


Goose-T
veterán

Fölösleges keresgélni, ezen minden rajta van, ami említésre méltó volt ebből a korszakból és stílusból...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#48) robi0604 válasza robi0604 (#45) üzenetére


robi0604
őstag

És egy kicsit később, ha a Fatboy Slimet emlegetjük... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#49) Raymond válasza Csemike (#36) üzenetére


Raymond
félisten

Dehogynincs: [link] :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50) robi0604


robi0604
őstag

És még egy gyöngyszem: :)

Bocs, hogy külön írkálom, de folyamatosan jönnek az emlékek...

Sajnos a régebbiek már nem jutnak eszembe név szerint.
Talán egy mégis: :)

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.