Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Ez a mozgást menti le feldolgozható formába? Ha igen, akkor miért nem lehet vele írni rendes füzetbe?

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) veector


veector
senior tag

300 oldal azért nem kevés. A4 alapon? Mondjuk úgy is drága. Sima füzet 3 ez 13 ft/lap :(

[ Szerkesztve ]

(#3) ^Clown válasza veector (#2) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen, az az A4-es füzet ára.

szablya: nem tudom, pontosan hogyan működik a toll, és miért csak ezen a speciális papíron. Érdemes egyébként a youtube-on rákeresni, jó videók vannak fent róla!

(#4) XanD3R válasza szablya (#1) üzenetére


XanD3R
aktív tag

Szerintem kamera van benne es kellenek hozza a referenciapontok.

(#5) ^Clown válasza XanD3R (#4) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én is erre gondoltam: kell egy referencia, ami szerint a toll "fel tudja venni" az írást.
Lehet, hogy egy lézer van inkább benne?

[ Szerkesztve ]

(#6) szablya válasza ^Clown (#5) üzenetére


szablya
tag

Nem kellene inkább úgy megoldani, hogy amikor a toll hegye nyomás alatt van (azaz a papírhoz érinted), akkor vegyen? Szerintem üzlet nekik, ha csak spéci papírokkal működik...

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#7) ^Clown válasza szablya (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az tuti, hogy üzlet...
Szerintem is meg lehetne oldani, hogy ne kelljen hozzá spec. papír.

(#8) XanD3R válasza ^Clown (#5) üzenetére


XanD3R
aktív tag

Itt van egy egesz jonak tuno leiras, most kezdtem el olvasni.

szablya: Dot paper barmilyen papir lehet csak pontokat kell ranyomtatnod. Anoto mintanak hivjak a pontok elrendezeset neten van is par letoltheto minta pdf. Csak megfeleloen nagy felbontast tudo nyomtatoval kell kinyomtatni.

update: Diohejban: a toll infra voros fenyt bocsat ki ami visszaverodik a papirrol ezt veszi egy vevo egyseg ezzel erzekeli a mozgast (olyasmi mint egy optikai eger) a pontok a koordinaciojahoz szuksegesek ezektol lesz ez egy precizios eszkoz nem vmi veso :D. A tintat (amit te latsz a papirodon mikozben irsz) nem latja a gep az csak a te kenyelmedet szolgalja. Eleg zavaro lenne ha nem latnad, hogy mit irsz a papirra :)

[ Szerkesztve ]

(#9) veector válasza ^Clown (#7) üzenetére


veector
senior tag

A hivatalos videóban azt mondják, hogy mikrodotok vannak a papíron. Sztem vígan elmegy anélkül is

[ Szerkesztve ]

(#10) ^Clown válasza XanD3R (#8) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi, nagyjából így képzeltem el a működését.
Viszont ez új, hogy házilag is lehet ilyen papírt gyártani :)

(#11) XanD3R válasza ^Clown (#10) üzenetére


XanD3R
aktív tag

Korrigalnam magam. Megsem lehet otthon ilyet gyartani. Ez az Anoto minta egy bonyolult halmaza millionyi apro pontnak amibol ha egyszerre 6x6-ot lat a toll akkor be tudja loni a papiron a helyzetet.

Otthon nem hinnem, hogy sok ember tudna ilyet csinalni, ha belegondolunk az a toll olyan kozelrol eleg kis teruletet lat amibol arra lehet kovetkeztetni, hogy az a 6x6 pont eleg kis teruleten helyezkedhet el, hogy ki tudjuk nyomtatni megfelelo minosegbe. Persze ki lehet probalni, annyit boven meger.

(#12) ^Clown válasza XanD3R (#11) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ki lehet próbálni, csak ahhoz egy tollat is kell venni, az meg nem két fillért :)

(#13) szablya válasza XanD3R (#8) üzenetére


szablya
tag

Ha egy lézeres egér fut üvegen is, szerintem nem kéne neki feltétlen dotpapír :F

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#14) XanD3R válasza szablya (#13) üzenetére


XanD3R
aktív tag

Az optikai eger a feny visszaverodeset koveti ez nem a legprecizebb eljaras a forrasom szerint.
(Bar egy Razer eger birtokaban vitatkoznek ezzel.) A toll altal hasznalt megoldas sokkal precizebb ami eleg fontos ha azt akarod, hogy felismerheto legyen az irasod :D

Meg annyit errol az Anoto mintarol, hogy ez a 4.6 million km² teruletu minta ami 73 trillio egyedi papirlapot jelent. Ebbol ha a toll lat egy 6x6os mintat akkor megtudja mondani a papir tipusat meg x adatot ami bele van kodolva. Talan nehany helyen az is fontos lehet peldaul egy dokumentum azonositasaban.

(#15) szablya válasza XanD3R (#14) üzenetére


szablya
tag

De ez a cucc nem lézeres? Egy optikát nehéz is lenne beledugdosni... :F (nem néztem még meg a specifikációt)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#16) XanD3R válasza szablya (#15) üzenetére


XanD3R
aktív tag

Infra Led + Fenyerzekelo + mikroproci ami feldolgozza a kepeket es az Anoto minta szerint meghatarozza a koordinatakat + Bluetooth ado-vevo amivel tovabbitja az adatokat pl. a szamitogep fele.

(#17) szablya válasza XanD3R (#16) üzenetére


szablya
tag

Aha. Így már érthető.

Meg lehetne oldani ezt lézerrel is, szerintem, de az lehet, drágább lenne... Talán lesz olyan is.?

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#18) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Nem kell szkenner, hogy elektronikusan tárold a jegyzeteidet. Egy autofókuszos fényképezővel ellátott telefon is megteszi. Csak arra kell figyelni, hogy minden lapra rá kell írni elég infót, hogy mikor készült, milyen tárgyból, hányadik lap stb.

Sőt ha jegyzetet kell elkérni, mert hiányoztál, nem is kell rohanni, hogy lefénymásold, hanem csak lefényképezed a helyszínen, és már adhatod vissza.

Szerintem, tanulni az írott jegyzetből jobban lehet, mint számítógépről.

(#19) Gergő_


Gergő_
őstag

létezik ennél gagyibb, de jóval olcsóbb e-penna is: [link]
ha jól emlékszem 15-20 ezer forint volt hajdanán.

(#20) Bushmann


Bushmann
tag

Ilyet lehet most nyerni a coke.hu-n... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.