Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picike8


Picike8
aktív tag

De jó!! Egy kultúrális bejegyzés. thx

(#2) Thome


Thome
addikt

:R

(Nem a flémkeltés végett, de én jónak látnám, ha leváltanánk a jelenlegi himnuszt valami derűlátóbbra, mert ez nagy borúlátó, valami lelkesítőre lenne szükség, őszintén szólva a jelenlegit nagyon nem szeretem... :U
Tudom, hogy ilyenek voltak a régi idők, és ezt írja le, a bejegyzésben is szó van róla, de én akkoris azt mondom, hogy rég volt, elmúlt, emlékként, ilyesmiként ellehet tenni az új idők számára is, de váltani kellene... :U )

(#3) Tim82 válasza Thome (#2) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudod, utoljára Rákosi elvtárs alatt akarták lecserélni a magyar himnuszt. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) ^Clown válasza Picike8 (#1) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szívesen! Olvasgasd el a verseket is, amiket kitettem :)

(#5) CséZé válasza Thome (#2) üzenetére


CséZé
őstag

na oszt mire váltanád le?

(#6) Thome válasza Tim82 (#3) üzenetére


Thome
addikt

Ezzel most arra célzol, hogy kommunista vagyok? :((

(#5) CséZé: Szoroz. Nem tudom, de valami lelkesítőbbre kellene mindenképp.

(#7) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Én akár ezzel a himnusszal együtt is tudnék lelkes lenni. Nem a Himnuszon múlik. Hajdanán Rákosi utasította Kodály Zoltánt egy új himnusz megírására. Azt mondta Kodály: Nem kell új himnusz! Jó a régi. (Azon kevesek egyike volt, aki ilyen kijelentést megengedhetett magának)

(#8) Thome válasza potyautas (#7) üzenetére


Thome
addikt

"Nem a Himnuszon múlik."

Akkor csak én látom úgy, hogy a Magyar himnuszunk bemutatja a magyar remélést, 'látást'. :B

(#3) Tim82: Szóval, még egyszer. Én nem azért dobtam fel a témát, mert rákosi fan vagyok és pusztítsuk el az eddigi magyar kultúrát (szó nincs róla), hanem mert én ilyen reformer stílusú személyiség vagyok, inkább építeném a magyar kultúrát, jobbá tenném (legalábbis ötletekkel), viszont ha erre nem vevő senki (már pedig nem), akkor ezt leginkább támadásnak, flémkeltésnek vélitek. Valaki meg csak kötekedni akar egyet, gondolja jó buli (csézé).

(#5) CséZé: Csak a kedvedért, kicsit gondolkoztam, és például az (olaszok által írt) Avanti Ragazzi elég lelkesítő, szerintem még jó is lenne, de csak a hurrogást kapom majd ezért is (Na nem tőled, te csak flémelsz, hanem a többiektől.)

[ Szerkesztve ]

(#9) jorden06 válasza Thome (#8) üzenetére


jorden06
senior tag

egy szelsojobbos indulo jo lenne magyar himnusznak? okos

(#10) CséZé válasza jorden06 (#9) üzenetére


CséZé
őstag

az pl egy fasiszta dal, de az tökéletes, de tudom én csak flame-elek :DDD

szerk: és olasz szövege legyen, úgy az igazi. :W

[ Szerkesztve ]

(#11) Thome válasza jorden06 (#9) üzenetére


Thome
addikt

Kezd nyílni a bicska. Előbb még komcsi voltam, most szélsőjobbos. Mondd, tudod hogy hogyan, miért keletkezett az az "induló"?
(Mert inkább induló, mint Himnusz, csak a lelkesítést akartam szemléltetni)
Vagy csak mert elkezdték használni a szélsőségek, és ebből én egyből szélsőjobbos vagyok? ('56-os véres forradalom leverése végett írták az olaszok szimpátiából, nem szükséges googlézni, hazug ember még (...) nem vagyok.)

Okos.

Clown, kérlek készíts egy új Himnuszos bejegyzést! Ezt meg írd át valami Off bejegyzésre, mert csúnyán össze lett piszkítva a bejegyzés... :U

(#10) CséZé: A fenti sorokat neked is címzem. Azért bízom benne, hogy néha neked is sikerül gondolkozni, és nem az olasz szöveget felfedezni (hanem a magyart is megtalálni). De akkor ismétlem magam: "(Mert inkább induló, mint Himnusz, csak a lelkesítést akartam szemléltetni)"

Bízom benne, hogy senki nem lát a továbbiakban nácinak, komcsinak, szélsőkeresztbaljobbegykettőoldalinak.

[ Szerkesztve ]

(#12) ^Clown válasza Thome (#11) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem készítek új bejegyzést, ez nem engem minősít, hogy a kultúra napjáról szóló bejegyzésben 11hsz. alatt idáig jutott a topik...

Amúgy meg nem tartott senki sem kommunistának meg fasisztának.

[ Szerkesztve ]

(#13) jorden06 válasza Thome (#11) üzenetére


jorden06
senior tag

senki még emlitest sem tett a politikai hovatartozasodrol, ugyh ezen ne huzd fel magad.
ertjuk mi, hogy mit akarsz te, csak lelkesiteni, buzditani lehet demokratikus keretek kozott is

(#14) Tim82 válasza Thome (#8) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hol állítottam, hogy "Rákosi-fan" vagy?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15) Tim82 válasza Thome (#6) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, Potyautas utánad jövő hsz.-ében van a magyarázat.

Nem szokásom sem bolsizni, sem nácizni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16) Huma


Huma
addikt

Szerintem is jó lenne egy új himnusz. A mostani egy egybefüggő siránkozás.

A szobor amúgy jó. Bár én Isten-alak helyett valami mást raktam volna oda, pl István Királyt vagy Árpád Vezért. Főleg az utóbbi lenne nálam esélyes.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#17) Crystalheart válasza Thome (#2) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A magyar nemzetnek két himnusza van, a Himnusz és a Szózat. Ha lelkesítőbb kell, ott a Szózat, de e kettőhöz mérhető művet sosem találnánk. Ahogyan Kodály is mondta a szóbeszéd szerint: jó a régi. Ha valaki szívből, a hazában való hittel mondja el ezeket a sorokat, annál nincs lelkesítőbb.

Azt az indulós javaslatot remélem, viccből írtad, hogyan is érhetne a magyar költészet és zeneművészet remekbe szabott alkotásainak nyomába? Igazán nem kívánom leszólni a többi ország himnuszát, de én szívből örülök, hogy hazánk nem kölcsönzött kaptafát, mint tette azt majd' mindenik.

(#18) Huma válasza Crystalheart (#17) üzenetére


Huma
addikt

A szózat első hat versszaka szerintem jobb lenne himnusznak.

A mostaninál az is idegesítő, hogy egyetlen versszakot nyújtanak óra hosszáig és ettől olyan lassú lesz mint egy siratóének.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#19) Tim82 válasza Huma (#16) üzenetére


Tim82
nagyúr

A mostani egy egybefüggő siránkozás.

Sokkal inkább könyörgés vagy ima Istenhez.

*
Egyébként nem kell szeretnetek a Himnuszt, találjatok ki jobbat, amit mindenki annak fog ítélni...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20) Crystalheart válasza Huma (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"A mostaninál az is idegesítő, hogy egyetlen versszakot nyújtanak óra hosszáig és ettől olyan lassú lesz mint egy siratóének."
... o.O Erre nem tudok mit mondani. Kölcsey pont azért írta meg így, mert irodalmilag, művészetileg így tökéletes. Egyébként gyanítom, nem hallottad még jól elszavalva, azért vagy róla ilyen véleménnyel, mert szépen elmondva egyszerűen jobb struktúrát nem is kívánhatnánk.

És a Szózatból miért csak az első hat? Ugyanazt hozhatom föl, mint az előbb. A Szózat úgy, tizennégy versszakkal egy egész. Minden szavának súlyos jelentése van, és egyetlen sor hiánya is felborítaná az egyensúlyt, amit a szónoklatban érezhetünk, ha jó művész mondja el.

(#21) Thome


Thome
addikt

(#13) jorden06: Köszönöm, csak kicsit felkaptam a vizet. :R Akkor sajnos ötletem nincs, hogy mit lehetne tenni. Fellelkesíteni az embereket? Ezekkel a szavakkal lehetne: Minimálbér 150 ezer lesz a következő hónaptól... :DDD

(#14) Tim82: Természetesen sehol, csak ez jött le nekem abból a mondatodból.

(#15) Tim82: Ehhen nincs hozzáfűznivalóm! :R

(#17) Crystalheart: Valószínűleg félreérthettél, csak arra céloztam, hogy himnusznak lehetne valami lelkesítőbbet is, mert ami most van, az (Humával egyetértve) szó szoros értelmében siránkozás (siralom).

A Szózat viszont jó is lehetne, kocka nyelven 'primary' himnusznak, cakk-pakk, ugyanúgy végig, mint ahogy a 8 versszak a Himnusznál is van.

[ Szerkesztve ]

(#22) ^Clown válasza Huma (#16) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A szobor-témához: úgy kezdődik a Himnuszunk, hogy:

"Isten, áldd meg a magyart..." Tehát nem úgy, hogy Árpád-vezér.

(#23) Crystalheart válasza Thome (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem véletlenül énekeljük a Himnuszt és a Szózatot is az ünnepeken, egyenértékűek. Nem is tudom, van-e más ország, aminek két hivatalos himnusza van, amellett, hogy persze az egyiket ki kell választani a főbbiknek, például az olimpiára. :) Fölösleges ezen görcsölni - mint a címükből is kitűnik, a Himnusz ima - és mint ilyen, ima-jellegű is -, a Szózat szónoklat. Az ünnep imával kezdődik és a szebb jövő és hazaszeretet képével zárul - szebb nem is lehetne.

(#24) Huma válasza ^Clown (#22) üzenetére


Huma
addikt

Végülis logikus. Mondjuk abba nem mennék bele, hogy mi Istenről a véleményem mert abból flame lenne.

Tim82: Szerintem tudnék jobbat írni, de nem fogok mivel nincs értelme.

Crystalheart: "Egyébként gyanítom, nem hallottad még jól elszavalva"
Ez azért erős volt. Szerintem 30 év alatt elég sokszor hallottam már a Himnuszt.

"A Szózat úgy, tizennégy versszakkal egy egész."
A Himnusz pedig nyolc versszakkal egy egész, mégis csak az elsőt éneklik.
Szóval hat versszak még mindig majdnem a fele a szózatnak nem pedig az egynyolcada.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#25) Crystalheart válasza Huma (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja hogy te elénekelnéd az első hat versszakot? :D Egyébként nem, strukturálisan elég rossz lenne. A Himnuszban az első és utolsó, a Szózatban az első és utolsó kettő a keret, ezért a keret első felét énekeljük. A köztes részt nem lehet szétbontani, sem értelmileg, sem szerkezetében.

Nem gondoltam, hogy nem hallhattad elégszer a Himnuszt, bár talán tényleg erős volt, de nem tudok mire gondolni. Egyébként nagyon-nagyon kevesen tudják jól elmondani, a legnagyobb színészeink közül is. Épp ezért lehet e két nagy művel jól tanítani a versmondást.

[ Szerkesztve ]

(#26) Tim82 válasza Huma (#24) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem tudnék jobbat írni, de nem fogok mivel nincs értelme.

[irónia on]Érdekes, én is mindig úgy szoktam gondolkodni, hogy ha nekiállnék festeni, lealáznám Picassót...[irónia off]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27) Huma válasza Crystalheart (#25) üzenetére


Huma
addikt

Nem mondom, hogy rosszak csak az a véleményem, hogy egy himnusznak nem erről kéne szólnia. A Szózat már majdnem jó, de még azon is lehetne változtatni. Szerintem.

Honnan jöttünk, hová tartunk. Kik voltunk, kik vagyunk. Stb.
A panaszáradat nem való egy himnuszba szerintem.

Tim82: Utálom Picasso képeit. Amúgy meg nem kell hinned nekem. Elég ha én tudom mire vagyok képes. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#28) Tim82 válasza Huma (#27) üzenetére


Tim82
nagyúr

Értem, szóval az asztalfióknak író, meg nem értett zseninek tartod magadat, aki nem próbál lefeküdni a kommersz közízlésnek holmi "bizonyítással". ;)

Egyébként Picassónak vannak nagyon jó képei (főleg a kék és a rózsaszín korszak), még mielőtt elment volna avantgárdba (szerintem igazából csak a neoprimitív, gyerekes jellegű képei a gyengék).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29) Huma válasza Tim82 (#28) üzenetére


Huma
addikt

Pontosan! :D

Kivéve, hogy nem írok az asztalfióknak sem mert utálok írni. Unalmas. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#30) Thome válasza Tim82 (#28) üzenetére


Thome
addikt

Nem akarok beleszólni, de nagyon sok író, meg nem értett ember volt. Lehetséges hogy tudna írni jobbat. Ha van benne egy kis írói véna, akkor miért ne tudna? :K

Szerk: Látom nem szeret, de attól még lehet, hogy tud... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) Crystalheart válasza Huma (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem panaszáradat, hanem számvetés és fohász a jobb jövőért. Egyébként meg... nézz utána a himnusz definíciójának, és hogy abba mi való.

(#32) ^Clown válasza Crystalheart (#31) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Pont ezt akartam javasolni... Röviden-tömören a Himnusz egy fohász.

Egyébként meg - már bocsánat - a belem kifordul, annyira undorító ez az így szar a Himnusz meg úgy tudnék jobbat írni duma. Gyerekek, ma többek között azt ünnepeljük (és nem fikázzuk!), hogy egy Kölcsey nevű ember megírta ezt a verset 1822-ben, napra pontosan 189 éve, amelyet aztán később előbb elismerték, majd beleírták az alkotmányunkba.

Kicsit ízlelgessétek ennek a rövid bekezdésnek az utolsó mondatát. Remélem eljut a tudatotokig:

1903 előtt az állami himnusz Joseph Haydn „Gott erhalte” című műve, az osztrák császári himnusz volt. A magyar himnusz az egyetlen állami himnusz a világon, amelyet 1990-ig semmilyen törvény, sem uralkodó, kormány vagy országgyűlés nem tett kötelező érvényűvé. Maga a magyar nemzet tette saját himnuszává.

[ Szerkesztve ]

(#33) Tim82 válasza ^Clown (#32) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pont ezt akartam javasolni... Röviden-tömören a Himnusz egy fohász.

Srácok, a #19-ben már írtam ezt. Fizessetek kopirájtot.

Thome: azt vágod, hogy Huma állítása, hogy ő annyira jó, hogy tud jobb himnuszt is írni, mint a jelenlegi (értsd: amit ő írna, az jobban kifejezi a magyarság lényegét, mint a Kölcsey-féle), egyelőre bizonyítatlan állítás - spekuláció?

Btw, nem szeretem a Himnusz alatti kötelező vigyázzállást, de ettől a Himnusz még egy nagy és egyben nagyon fontos, nagy hatású vers, mert pontosan megfogott valamit a nemzeti öntudatból. Ha tényleg felmutattok jobbat, akkor - szigorúan annak felmutatásával - lehet azt mondani, hogy a jelenlegi szar. Addig viszont ez van. Fogadjátok el. Nem lehet mindenki Kölcsey, még ha azt is hiszi magáról...

Amíg ilyen - szerintem gyenge - próbálkozások vannak (félig-meddig bevallottan helyette), addig köszönöm, inkább Kölcsey. A "bújt az üldözött s felé kard nyúlt barlangjában / szétnézett s nem lelé honját a hazában" és hasonló sorok egyszerűen hátborzongatóan fejezik ki a magyar történelmet.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34) Thome válasza Tim82 (#33) üzenetére


Thome
addikt

Igen, mondhatjuk azt, hogy bizonytalan. Ez olyan "ki tudja" dolog. Bár igazából nekem mindegy, hogy tud-e jobbat, mert ha tudna is, nem sok esélyt látok arra, hogy megreformálják a Magyar kultúra ezen részét. :U

[ Szerkesztve ]

(#35) Tim82 válasza Thome (#34) üzenetére


Tim82
nagyúr

nem sok esélyt látok arra, hogy megreformálják a Magyar kultúra ezen részét.

Igencsak rossz területeken akarod megreformálni a magyar kultúrát szvsz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36) Thome válasza Tim82 (#35) üzenetére


Thome
addikt

Ez szimplán mellébeszélés? A kutya nem beszélt a többi részéről, én szimplán csak erre a részre gondoltam, nem kell túllátni a dolgokon mindig.

Egyébként meg őszintén, olyan, mint "Magyar kultúra" számomra nem létezik, vagyis rosszul fogalmaztam, úgy értem, hogy én nem érzékelek belőle sokat, legalábbis ami Magyar. Ez már maximum az én bajom/hibám, gondolom.

(#37) Tim82 válasza Thome (#36) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem értem, miért próbálsz "mellébeszélés" címkézéssel visszaütni, csak mert nem tetszik a reakció.

A Himnusz konkrétan egy olyan tradíció része (a magyarság reformkori kulturális fellendüléséé), amely máig sokkal inkább követendő, semmint elvetendő példa. Ráadásul a magyar azonosságtudat egyik legfontosabb eleme is. Az eddigi legjobb érved ellene egyébként az volt, hogy pesszimistának tartod (amire írtuk többen is, hogy nem egészen igaz rá).

Egyébként kíváncsi lennék, reformáló hévvel még mi mindent dobnál ki a magyar kultúrából. El lehetne hagyni pl. a magyar zászlót, más színeket festeni rá; el lehetne hagyni a magyar nyelvet, mert úgysem versenyképes a nagyvilágban...

én nem érzékelek belőle sokat, legalábbis ami Magyar. Ez már maximum az én bajom/hibám, gondolom.

Mondjam azt, hogy ez generációs, illetve neveltetési különbség? (Direkt nem "problémát" írok, mert nem lesz ettől jobb vagy rosszabb véleményem rólad - ez számomra szigorúan egy elvekről szóló vita.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38) Crystalheart válasza Thome (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Egyébként meg őszintén, olyan, mint "Magyar kultúra" számomra nem létezik, vagyis rosszul fogalmaztam, úgy értem, hogy én nem érzékelek belőle sokat, legalábbis ami Magyar."

...

Illyés Gyula: Haza a magasban

(#39) Thome válasza Tim82 (#37) üzenetére


Thome
addikt

Azért jöttem a mellébeszéléssel, mert simán mellébeszéltél, ennyire egyszerű. Ha ez nem mellébeszélés, akkor nem tudom mi: "Igencsak rossz területeken akarod megreformálni a magyar kultúrát szvsz."

Igen, pesszimistának tartom. Sőt, továbbmegyek, siránkozó, könyörgő, fohászkodó. Ez erős jellemre vall, úgy őszintén? Értem én hogy tradíció, el is fogadom, mert nincs mit tenni.

"Egyébként kíváncsi lennék, reformáló hévvel még mi mindent dobnál ki a magyar kultúrából. El lehetne hagyni pl. a magyar zászlót, más színeket festeni rá; el lehetne hagyni a magyar nyelvet, mert úgysem versenyképes a nagyvilágban..."

Ez szvsz szimplán hülyeség, vagy csak ismét 'mellébeszélés', ezekről szó nem volt, sőt, semmi bajom nem volt vele. A nyelvet meg abszolúte nem is nem lehet, nem szabad elhagyni, a legszebb nyelv a magyar nyelv... De ha már a zászlónál tartunk, a magyar címert simán beleiktatnám a közepébe hivatalos zászlónak, erősítsük, hogy mi bizony magyarok vagyunk, mutassuk meg a világnak a jelképeink. :U

(#38) Crystalheart: Köszönöm, ezzel sokat adtál számomra! :R

(#40) Crystalheart válasza Thome (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Isten, legalább hagyj meghalni minket, mert magunktól még azt sem tudunk; annyi balsorsunk van, hogy már nincs is értelme az egésznek... Na, ez a pesszimista. :) Nem értem, a szebb jövőért való ima miért volna pesszimista.

(#41) ^Clown válasza Thome (#39) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

"Igen, pesszimistának tartom. Sőt, továbbmegyek, siránkozó, könyörgő, fohászkodó. Ez erős jellemre vall, úgy őszintén? Értem én hogy tradíció, el is fogadom, mert nincs mit tenni."

Szembenéz a múlttal, számot vet, és imádkozik egy szebb jövőért. Ezt csak az igazán erősek tudják megtenni.

(#42) Thome válasza Crystalheart (#40) üzenetére


Thome
addikt

Ne ez valóban pesszimista volt.

Viszont hülyeséget is beszéltem, a szebb jövőért imádkozás valóban nem pesszimista, az tán már túlzott optimizmust is takar... ;) Ettől független eléggé borúlátó (nem is csoda, ha egyszer a valóság is ilyen volt).
Most mondhatnék 1-2 dolgot még, de akkor még kapnék, amiért ilyeneket beszélek... :N

(#41) ^Clown: Mondhatnánk azt is, hogy a régi időket elsiránkozza. (A vallást nem keverném ide, csak egy röpke pillanatig. Isten ugyebár segít fentről minket, de nekünk tennünk is kell azért valamit, hogy változzon szebbé a jövő. Tehát az Ima nem sokat ér ilyenkor. Ha pedig hiszünk Istenben, akkor ima nélkül is segíteni fog.)
No offense, félreértés ne essék!

[ Szerkesztve ]

(#43) Tim82 válasza Thome (#39) üzenetére


Tim82
nagyúr

mert simán mellébeszéltél, ennyire egyszerű.

Már ne haragudj, de azt sem tudod ezek szerint, hogy mi a "mellébeszélés" szó jelentése. Amúgy meg csak vagdalkozol, az elejétől kezdve (ld. "lekommunistáztál!?"-jellegű reakció). Azt amúgy is sokkal könnyebb, mint értelmezni.

Elég szomorú lenne egyébként, ha pusztán azért, mert nem tudod felfogni a Himnusz jelentőségét (igenis legalább annyira része már a magyarságtudatnak, mint a zászló pl., sőt, annál sokkal jobban), vagy mert a tetszésindexeden alacsony helyezést ért el, kivághatnád a hagyományból. Bár ha annyit jelent neked a magyar kultúra, ill. hagyomány, mint ahogy itt írtad, inkább ne is erőlködj.

Ez erős jellemre vall, úgy őszintén?

By the way, gondolom, a kereszténység (amelyik úgy ezer éve összeforrt a magyar kultúrával) alapállása, miszerint Istenhez fohászkodunk, imádkozunk, könyörgünk, mert ő a Mindenható Atyánk és ezért alázattal és szeretettel szólunk hozzá, számodra nem jelent semmit, ahogy nézem. Az égadta világon semmi köze nincsen ennek bármiféle jellemhez!

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44) Crystalheart válasza Thome (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A valóság most sem rózsásabb, mi több, kulturális szempontból sokkal lehangolóbb, mint akkor. Persze ez világjelenség, nem specifikus magyar probléma, de attól még ez a helyzet.

(#45) Thome válasza Tim82 (#43) üzenetére


Thome
addikt

Őszintén, szólva, az első hozzám szólásod alapján mire gondoljak?

Hagyjuk a dolgot, tökéletesen máshogy látom a dolgokat, mint te/ti. Innentől kezdve az egész egy parttalan vita.

Az előbb fentebb kifejtettem a Vallás részét a témának Clown kollégának címezve, az szintén az én látásmódom. Tehát itt is hiába kezdjük el megmagyarázni a másiknak, a nézeteim én sem engedem el, te sem fogod.

(#44) Crystalheart: Ebben tökéletesen egyetértek veled!

[ Szerkesztve ]

(#46) Crystalheart válasza Thome (#45) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Himnusz lecserélése valami lelkesítőbbre akkor volna reális, ha a Titok vagy A Most hatalma megnevezésű nyomorékságok is reálisak lennének.

(#47) Tim82 válasza Thome (#45) üzenetére


Tim82
nagyúr

Őszintén, szólva, az első hozzám szólásod alapján mire gondoljak?

Pontosan az volt, ami: utoljára hivatalosan akkor és attól az embertől volt ilyen felvetés a Himnusz cseréjére (egyben érzékeltetni is kívántam, hogy baromira nem tartom jó felvetésnek). Hogy utána nagy érzékenységedben ennél többet olvastál mögé és azt magadra vetted, az talán nem az én bűnöm.

A nézeteink valóban nem fognak közeledni egymáshoz, de azt is tegyük hozzá, hogy részemről legalábbis a nézeteltérésünk is a topikon belülre korlátozódik, mert számomra ez nem személyes, hanem elvi jelentőségű vita. (Értsd: nem gondolok egyébként csúnyákat rólad amiatt, hogy itt vitatkozunk. :) )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48) Thome válasza Tim82 (#47) üzenetére


Thome
addikt

Rosszra gondoltam az első hsz-odkor, ennyire egyszerű. Itt is látszik, hogy nem tartod jó ötletnek, mivel kialakult ez a vita. Senki nem mondta, hogy a te bűnöd!

Ez nem több egy vitánál, vélemény-nézetütköztetés, attól nem fogok utálni/másként tekinteni egy adott személyre, mert más nézeteket 'vall'. Tehát ez részemről is a topikban marad. Na meg őszintén belegondolva, értelme sem lenne kivinni, mert ez senkinek sem válik a javára.

Egyébként pedig köszöntem a vitát, talán ez volt az első normális vitám a regisztrációm óta! :R

(#46) Crystalheart: Az a baj tudod, hogy ebben a világban minden hazug, álszent, kamu. (Nem csak Magyarországra gondolva.)

(#49) Crystalheart válasza Thome (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Minden és mindenki semmiképp sem... A mi feladatunk és küldetésünk, hogy a hazugok közt igazak legyünk, és hogy az igaz értékeket - mint amilyen a klasszikus magyar irodalom, vagy amilyenek a magyarság lelkébe véglegesen beleivódott jelképeink - mind továbbvigyük, mind átmentsük, bármi áron. Csak ezek lehetnek azok, amiket az egyes embertől sosem lehet elvenni, és míg él a nemzet, fenn kell maradniuk. A Haza a magasban többek közt erről is szól.

(#50) Thome válasza Crystalheart (#49) üzenetére


Thome
addikt

Kissé vetítettem, de nagyjából így van. :U Már ami a felsőbb köröket illeti.
Itt az alsóbb körökben (vagyis a nép körében) kell terjeszteni a dolgot, 'identitást' adni az embereknek, ahogy írod, pontosan. Amíg lesz ember (nép), akinek átlehet adni ezt a tudatot, addig nem kell aggódni. Már pedig most nem kell aggódni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.