Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

Készülj fel a kommentekre, hogy az LC-Power tápegységet cseréld le. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) Tálydi válasza sanzi89 (#1) üzenetére


Tálydi
senior tag

Te jó ég, az a táp :W

Eeeeh, what’s up, doc?

(#3) Duree


Duree
veterán

Szerintem ügyes kis cikk,szájbarágós,de az a jó benne.Mindenesetre hiánypótló a teszt.Köszönjük

duree54

(#4) veector válasza Tálydi (#2) üzenetére


veector
senior tag

Táp? Hol?

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Stabilitáshoz:
IBT vagy linx 100-200-as futtatása 1-2GB memória használattal.
Prime 24órás futtatása.

Ha ezek megvannak 99%, hogy stabil a rendszer 24/7. :)

Hint:
LC Power 550W LC6550B SILENT <=erre egy ledet nem bíznék, nemhogy számítógépet. ;)

(#6) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Gart a teszthez. De az LC-Power táp kuka, főleg egy nem kis fogyasztású 4870-el...

(#7) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ami kimaradt, bár képen lehet látni:

Ha belőjjük a ramot 1.65-re(ha nincs ilyen érték elég az 1.64) akkor az alatta lévő beállítások, a ram feszültéségének a fele kell hogy legyen.

[link]

Tápról no komment, tapasztalatom nincs vele, nekem az i3-at egy chifi hajtja. :)

Live-Die-Respawn

(#8) sith7


sith7
nagyúr

A cikk jó, a táp nem ;]

Gratula, tényleg jó a cikk, :C .....ha valamikor kedvet érzel csinálhatnál egy ilyent pl. AMD Phenom II 940 BE - re is :DDD

(#9) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Király vagy, később átolvasom részletesen. :K :R
Ja és az LC csak alsó kategóriába kerülendő de úgy látszik már divattá vált fikázni.. :(( :W

(#10) Silentfrog


Silentfrog
veterán

A táp támát én már körbejártam,mivel bahalt az Fsp 400Wattos tápom és vitte magával az alaplapot is.
5-6 számtech. bolba jártam,hogy kesessek helyette egy megfelelő tápot.Igy kérdezgettem a boltosokat akik javitással is foglalkoznak.
Lengagyobb meglepetésemre azt mondták több helyen,hogy nem visznek több gépet,és tápot vissza az olcsobb kategoriábol mint a drágábbol.
Ráadásul láttak már több alaplapot merevlemezt is elfüstölni minőséginek mondott tápegységektől.
Lehet hogy a nagy statisztikai átlagban több az olcso táptol elhalálozó hardver de egy közepes forgalú szervizben nem kimutathato az olcsobb tápok okozta probléma.
Én nem értek hozzá.ezt a boltosok mondják./több szerviz/

[ Szerkesztve ]

(#11) DeltaPower válasza Silentfrog (#10) üzenetére


DeltaPower
őstag

hacsak nem megbízató, közel(ebb)i ismerős dolgozik a boltban, ezeket a véleményeket érdemes fenntartásokkal kezelni. a boltos ugyanis - érthető módon - az olcsó tápot is el akarja adni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12) sith7 válasza DeltaPower (#11) üzenetére


sith7
nagyúr

+1 :K

(#13) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Kis érdekesség: az ASRock deszkák közül jópár kínál előre belőtt CPU beállításokat a BIOS-ban, elég csak kiválasztani a kívánt sebességet, és aztán lehet tesztelni, bírja-e a gép. Sőt, van egy I.O.T. funkciója is i3-hoz, ami max. +10%-kal dobja meg a BLCK-t, ha kell (kvázi olyan, mint az Intel Turbo Tech).

[ Szerkesztve ]

(#14) _Oscar válasza SityiSXT (#13) üzenetére


_Oscar
aktív tag

A kétmagos i5-öknek is van GPU-juk. [link]

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#15) agemate


agemate
addikt

A tápegység valóban nem a legjobb, sőt. De a cikk nem erről szól, úgyhogy próbáljunk már inkább a témához hozzászólni! :W

Köszönöm a tesztet, végre egy jól összeszedett írás az 1156-os procik tuningjáról, hamarosan az i5-750 birtokában újra átnyálazom majd, cél a 4GHz szintén. :K

(#16) Marci79


Marci79
aktív tag

Nagyon jó lett a cikk! Köszi!

Több ilyen elkelne.

A táp tényleg egy hulladék. Ezzel tuningoltál? Bátor vagy. :DDD

(#17) MrTwister


MrTwister
őstag

Jó lenne egy ilyen szájbarágós leírás a Sandy procik overclockjához is:-)

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#18) agemate válasza MrTwister (#17) üzenetére


agemate
addikt

Szorzóemeléshez? :)

(#19) MrTwister válasza agemate (#18) üzenetére


MrTwister
őstag

Nem tudom! Csak ennyi lenne? :D Belenéztem a Giga UD4 BIOS-ába aztán elszörnyedtem annyi opció van! De ha azt mondod csak a szorzót kell babrálni akkor no problem :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#20) Silentfrog válasza DeltaPower (#11) üzenetére


Silentfrog
veterán

Azt is mondták,hogy a tápoknak a 90 százalékát az olcso kategoriábol adják el.

(#21) oriic válasza oriic (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ami kimaradt, hogy nagyon jó teszt lett, gratula hozzá. :C

Live-Die-Respawn

(#22) superecneB válasza DeltaPower (#11) üzenetére


superecneB
őstag

Pontosan. Ráadásul sokan vissza sem viszik a rossz tápot hanem kidobják pl.: szomszédomnak pont egy LC-Power pukkantotta el a lapot és a cpu-t. Mondanom sem kell meg sem fordult a fejében hogy még egy alsó kategest vegyen. (összességében drágábban jött ki a silányabb táppal.)

A teszt tetszik, részletes kezdőknek biztos hasznára fog válni a jövőben :R

[ Szerkesztve ]

(#23) agemate válasza MrTwister (#19) üzenetére


agemate
addikt

i7-2600k, tehát szorzózármentes. A szorzót kell emelni igen, meg gondolom egy idő után a feszültséget is, de ennek olvass utána. Ha ugyanúgy kell, mint a BE AMD prociknál, akkor marha egyszerű.

(#24) MrTwister válasza agemate (#23) üzenetére


MrTwister
őstag

Délután megy fel a Noctua hűtő a gyári helyett aztán rápróbálok egy 4 GHz-re! :C

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#25) D1Rect válasza agemate (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Pár százMhz plusz mindenféle tekergetés nélkül lehet nyerni a 2500K-2600K-nál csak szorzó állítással. Komolyabb tuninghoz azért már nem csak ennyi kell.

[ Szerkesztve ]

(#26) mpierre válasza D1Rect (#5) üzenetére


mpierre
veterán

És hyper pi 32M, magas prioritáson. A stabilnak vélt beállítást el tudja fektetni...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27) horush


horush
addikt

Jó kis cikk :) Bár sose értettem ezeknek a 40ezres, két magos prociknak az értelmét.. :F Nagy lehúzás csak az intel részéről... Igaz, hogy van ezekből a 680-as is, azért vagy 2x ennyit kérnek :D

(#28) D1Rect válasza mpierre (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem nem dobta el a 24/7 beállításokat soha.
De tényleg hasznos, mert baromi gyorsan lefut és jó eséllyel kifagy ha nem stabil a rendszer. :K

(#29) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

a kistesója (i3-540, ugyanez csak ohne turbókór) nekem igy megy 24/7ben

van még benne kráft, 1,32-vel 4,6on is stabil, 200as fsb mellett ennyi a max szorzó, hétvégén becélzom az 5-öt levegővel :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Szia!

A cikk nagyon jó lett érthető. Nagyon nagyon bátor ember vagy hogy be mered kapcsolni a gépet a táppal. :) Komolyra fordítva a szót tényleg érdemes lenne lecserélni.

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#31) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

" A két felálló tűhöz kell hozzáérinteni egy kicsit és kész is. Az alaplap kézikönyvében le van írva, hogy hol találod meg"

Igen, és ahol 3 tüsi van? :)

(Ott a középső+valamelyik oldalon van alapból a jumper -> átteszed a középső + másik oldalra -> vissza ahogy volt.

Amúgy jó a cikk, néha nagyon Giga specifikus, de jó, hogy valaki írt egy ilyet is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nya, amúgy jó lett, érthető :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) dave666


dave666
aktív tag

Köszi, az érdekes tuningolt cikket :R
Jó volt olvasni lépésről lépésre, hogy mit kell csinálni :R

Dave666

(#34) vakondvok


vakondvok
tag

Szerintem is nagyon jó lett :R ! Ugyanilyen CPU-m van ami 4,2Ghz-en fut. Elsőre nekem is fura volt a BIOS és maga a tuning, utoljára én is pár éve egy c2d-t húztam(E8200),azóta ez az első asztalim! Majd otthonról linkelek képet.

(#35) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Grat jó írás ! :R Nekem alapon is elég a 650 :D

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#36) perszeusz


perszeusz
csendes tag

Tudna nekem valaki segíteni? Nem nagyon értek a gép tuningolásához, nekem intel core i5 760 as procim van és a BIOS-ba nem mutatja a torbomode techet, ahol elvileg lehetne húzni a procit, ez mi miatt lehetséges? A válaszokat előre is köszönöm.

(#37) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Köszi a tesztet. ;)

A táp kukeráj! :K

(#38) Gude


Gude
senior tag

Tetszett nagyon az cikked.Gratula ;)

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#39) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon részletes ésügyes írás lett, grat hozzá! :K

(#40) krammerka


krammerka
őstag

Köszönjük!!!

:R

(#41) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Mekkroa jó írás, köszönöm/köszönjük, már mentem is le magamnak :R
Amin ténleg meglepődtem, hogy itt már külön foglalatonként is lehet a memóriáknak időzítést állítani? :Y :R

(#42) KAMELOT


KAMELOT
titán

ha már tápot választunk legyen minőségi!!! :K :K :K
Coolermaster
Corsair
FSP
Chieftec
Enermax

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Azért az LC védelmében annyit megjegyeznék, hogy tényleg szar táp ( :DDD ) de legalább ugy döglik meg, hogy nem visz el magával semmit. Ez azért becsületére váljék.
Egyébként kis mocsok dög, mert 2 év 1 hónaposan szokta feladni a harcot. (2 év a gari rájuk ha jól emlékszem)
Enyém és ismerősé is így tett. :N

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44) Silentfrog válasza KAMELOT (#42) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az az minőségi FSP ami nemrég elfingatta az alaplapom?
Arrol van szo? :DDD

(#45) #19617792 válasza D1Rect (#5) üzenetére


#19617792
törölt tag

"IBT vagy linx 100-200-as futtatása 1-2GB memória használattal.
Prime 24órás futtatása.
Ha ezek megvannak 99%, hogy stabil a rendszer 24/7."

Nana, ez még nem teszt. ;] Nekem már borult meg anno az E5200, pedig ment minden tesztprogi maxon, sok óráig. Ilyenkor mindent rá kell engedni. Full HD flash, Full HD mkv, gamek, esetleg egy forráskód lefordítás, vagy kernel forgatás...

(#46) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

nekem valami jól húzható de olcsó lap kéne 1156-ra, nemtud ilyet esetleg valaki?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#47) vakondvok


vakondvok
tag


itt az enyém is : )

[ Szerkesztve ]

(#48) D1Rect válasza #19617792 (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

Gyere át amikor azt mondom a 2500K-ra, hogy stabil. ;]
Ha megfekteted kapsz egy sört. :)

(#49) #19617792 válasza D1Rect (#48) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ha nagyon akarom, olyan bugot is elő tudok idézni, ami nem létezik. ;] Windowson VirtualBoxban Linux kernel forgatás, esetleg másik VirtualBox szintén Linux, gcc-vel lefordítani valami nagyot, közben full HD flash, full HD mkv, több videó-transzkódolás, folding, játék... Na, ezt mind egyszerre is bírná? ;]

(#50) mpierre válasza mpierre (#26) üzenetére


mpierre
veterán

Az jó!
Tulajdonképpen az uncore stabilitást tudod vele ellenőrizni.

EarL 007: Kevesebbtől is elfekszik. LinX 2-3GB memóriával, full hd film 2× lejátszás, bele-bele tekerve, esetleg flash játék...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.