Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [cizoe:] Windows 7

Hozzászólások

(#1) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Igazából amikor felkerült a Win7 hozzám egy ideig kipróbálni, akkor én is csak azt rögzítettem, ami a jó öreg XP alatt sokat használt program volt és kint volt a gyorsindításon. Nevezetesen a Total Commander-t és az Operát. A tálcán lévő aktív ablakok hivatkozásait is az XP alatt látható "csíkszerűvé" állítottam vissza és csak a két rögzített progi volt négyzet alakú. Én ezt szoktam meg, már a Win98SE óta, nem fogok még egy darabig változtatni a szokásomon. :)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#2) cizoe válasza Badman 4ever (#1) üzenetére


cizoe
őstag

Eleinte nekem is nehezen ment, de mióta megszoktam, vissza nem térnék a régi rendszerre.

(#3) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Egyébként én már xp-ben is az asztal helyett a gyorsindítás tálca-eszköztárat pakoltam tele.
Két sorból ez volt a felső sor az alsó pedig ugye a futó programok.

- http://pazsitz.hu -

(#4) h_rowley


h_rowley
tag

Hagy legyen már egy hülye kérdésem:D, te milyen win 7es verziót használsz, mert én letöltöttem a windows 7 professional-t msdnaa-mról, és most még az RC van fenn:D, hogy milyen különbségek lehetnek ilyesmi? Érdemes most rögtön szöszmötölni az újratelepítéssel?

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#5) cizoe válasza h_rowley (#4) üzenetére


cizoe
őstag

RC óta nincs funkcióbeli változtatás. Szóval funkcionalitásban ugyanaz, egyedül optimalizáció és bugfix történt a végleges verzióig. Amúgy nekem is Professional van, RTM.

#6: Na én most nem megyek vissza Szegedre, kicsit parkolópályára raktam az egyetemet. :)

OFF: Unatkoztam ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) h_rowley válasza cizoe (#5) üzenetére


h_rowley
tag

Kösz akkor majd átrakom, csak nem most hamarosan go vissza Szeged city egyeteeem:D

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#7) h_rowley válasza cizoe (#5) üzenetére


h_rowley
tag

Hogy van ilyen skinje a firefox 3.7ednek? :Y

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#8) Apollyon válasza h_rowley (#7) üzenetére


Apollyon
Korrektor

All Glass Firefox Mod, meg gondolom pivot-ban tolja a monitort.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) cizoe válasza h_rowley (#7) üzenetére


cizoe
őstag

Jaja All Glass + Hide menubar + egy két okosság [link]

[ Szerkesztve ]

(#10) whiz


whiz
aktív tag

"60%-uk nem használja a tálcára rögzítés funkciót"

Pedig tényleg az egyik legjobb dolog benne. :K

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#11) gabor85 válasza whiz (#10) üzenetére


gabor85
őstag

Az új rendszerrel való ismerkedés alapja, hogy megnézem mindennek a tulajdonságait, hogy mi változott az előző rendszer óta... ;)

(#12) whiz válasza gabor85 (#11) üzenetére


whiz
aktív tag

Öm... ezt most miért írod nekem? :F

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#13) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nekem még nem volt W7-em, és még nem is lesz jó darabig (1GB RAM...), el tudnátok nekem magyarázni, miben is áll ez a funkció, miért jobb a gyorsindító-eszköztárnál? (És miért jó, ha nem látom a tálcán a szövegeket, ha mondjuk megnyitottam négy Word-öt és két Excelt? :D)

(#14) whiz válasza Crystalheart (#13) üzenetére


whiz
aktív tag

Be lehet állítani úgy is, hogy lásd. Egyébként 1GB RAM-mal is gyorsabb, de legalábbis van olyan gyors mint az XP (én Eee 901-en használtam).

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#15) Crystalheart válasza whiz (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azt tudom, hogy be lehet állítani, de mi visz rá valakit arra, hogy ne lássa a címkéket? :) Másik, hogy ezt a superbart nagyon hasznosnak mondják, de igazából nem értem, mi benne olyan fene különleges.

Nekem még az XP is lassúnak tűnik ezen a gépen (jól telepítettem és konfigoltam), W7-et nem merek rátenni főrendszerként. Majd ha kijön a végleges, kipróbálom egy külön partíción, de az egész masina - számomra - olyan régi, és így is olyan kínlódva végez el sok mindent, amit kell, pl. videoszerkesztés-vágást, hogy inkább maradok a bevált XP-nél, ennek legalább már ismerem a legtöbb szegletét.

(#16) JColee


JColee
őstag

ejnye, mi az a torrent ottan? :D

(#17) harylmu válasza JColee (#16) üzenetére


harylmu
őstag

te nem szoktál open source cuccokat torrenten tölteni? :F

;];]

[ Szerkesztve ]

(#18) cizoe válasza JColee (#16) üzenetére


cizoe
őstag

Linux isokat töltök nonstop.

(#19) whiz válasza Crystalheart (#15) üzenetére


whiz
aktív tag

Én alapvetően nem szoktam több doksit megnyitni egy programban, így ez a dolog annyira nem izgat. Egyébként meg ikon alapján is felismerem a programokat, nem kell ehhez címke. :)
A fene különleges azon kívül, hogy a futó program nem foglal plusz helyet az az, hogy hozzá lehet bindelni a doksikat a programokhoz. Tehát ha jobb gombbal kattintasz az excel ikonokon, akkor feldobja az utoljára megnyitott, vagy a hozzá rögzített doksikat. Elég sok progi támogatja, nekem pl. tök kényelmes hogy a távoli asztalhoz csak egy jobbklikk és kiválasztom az elérni kívánt gépet, és már megy is a connect. Nem mintha sokkal több klikk kéne a program indítása, és a gép kiválasztásához a legördülő menüből, vagyis hagyományos módszerrel, de ez így mégis jobb. :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#20) JColee válasza harylmu (#17) üzenetére


JColee
őstag

én családi videókat osztok meg a barátaimmal :K :D

(#21) Crystalheart válasza whiz (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igaz, ez hasznos dolog.

És amúgy kicsi ikonokat is lehet csinálni, ugye? Mert én mindenhol csak nagyokat látok, vastag tálcával. De az egy lapos képernyőn túl sok helyet használ, annyit, mint egy egész böngésző-toolbar, és ha már választanom kell...

[ Szerkesztve ]

(#22) cizoe válasza Crystalheart (#21) üzenetére


cizoe
őstag

Persze, nekem is kicsin van most. [link]

(#23) Crystalheart válasza cizoe (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ah, mindjárt más. De tudom, hogy könnyen agyramegyek, de a kicsi ikonok szélességét lehet olyasmire állítani, mint a magassága? :D Mert neked is kb. annyi ikonod van ott, mint nekem, és majdnem az egész szabad szélességet lefoglalják, míg XP-ben egy ujjhossznyi.

(#24) cizoe válasza Crystalheart (#23) üzenetére


cizoe
őstag

Az igaz, viszont nem kell több hely, hisz ha a gyakran használt progik be vannak rögzítve, nem fog újabb nyílni a tálcán ami foglalná a helyet. :)

(#25) Crystalheart válasza cizoe (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha jól számolom, nekem ez 24 progi. Asszem, a RocketDockot W7 alatt is használni fogom, különben a Jegyzettömb már nem fog látszani. :D

(#26) gabor85 válasza whiz (#12) üzenetére


gabor85
őstag

Előzőleg félrekattintottam, bocsánat :))

(#27) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A lomtárat hogy éred el ha nincs az asztalon no meg a saját gép is kényelmesebb ha kint van az asztalon mint a startmenübe lenne

(#28) cizoe válasza ToBeY (#27) üzenetére


cizoe
őstag

Lomtár, sajátgép be van pinnelve az intézőbe. Szóval még a startmenübe se kell menni.

(#29) ToBeY válasza cizoe (#28) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szóval ha sajátgépet ráhúzom tálcára ott lesz minden? :U

(#30) cizoe válasza ToBeY (#29) üzenetére


cizoe
őstag

egyenként kell rápinnelni

(#31) ToBeY válasza cizoe (#30) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És hogyan lehet meghajtókat mappákat rápinelni?

(#32) cizoe válasza ToBeY (#31) üzenetére


cizoe
őstag

A mappát/meghajtót ráhúzod az intéző ikonra és elengeded. Ennyi.

(#33) Móci


Móci
addikt

Én is inkább a tálcát használom, méghozzá így néz ki nálam a Win7: Katt!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [cizoe:] Windows 7
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.