Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

KIcseszett szánalmas ez így... a mutli térképekkel pedig nyalják meg a sót. Esetleg ki lehetett volna adni úgy a játékot, hogy van benne alapból egy normális Earth map, nem csak játszhatatlan szemét.

Alapjában véve semmi bajom a DLC-kkel, de nevetséges az egész Civ5, ahogy van.

Sectumsempra - For Enemies

(#2) Nunder


Nunder
őstag

Kamehameha? Hmm... Ennek bizony utána kell olvasni. :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#3) Timbu


Timbu
tag

A helyzet szerintem már akkor sem lenne rosszabb, ha az Activision megvenné a Take-Two-t. A 2K a Mafia 2-vel és a Civ5-tel is bizonyította, hogy kapzsisággal hogy lehet tönkretenni egy remek játékot.

(#4) Morden24 válasza Timbu (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Minden szavad igaz :O

Sectumsempra - For Enemies

(#5) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Tárgytalan. Nem tudok írni és olvasni. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Dare2Live válasza Timbu (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nemtudom kapzsiság e, de a CIV5 katasztrofálisan gyenge lett. 3hét után letöröltem és mentem vissza a CIV4 elé.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7) zebrafish válasza Dare2Live (#6) üzenetére


zebrafish
tag

Én is így voltam vele.. ráadásul a tudat, hogy civ4-et anno lewarezoltam, civ5-öt meg megvettem megjelenése napján..

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#8) Jarlaxle


Jarlaxle
senior tag

Szerintem jo a Civ5 is, inkabb sakk jellege van az egesz jateknak az unitstackeles hianya es a joval kevesebb lehetoseg miatt. Mig ezzel szemben a Civ4 a ket kiegjevel mar eleg kiforrott "birodalomszimulator". Szvsz teljesen jol megfer a ket jatek egymas mellett, tekintve, hogy nagyon kulonbozoek a korokre osztott jatekstiluson belul.

(#9) kovsol válasza Jarlaxle (#8) üzenetére


kovsol
titán

Civ4 nek három kiegje van, vagyis nekem annyi van megvéve steamen

amúgy csak szerintem furcsa, hogy egy adott játéksorozaton belül, sőt az egymást követő részek ennyire eltérjenek egymástól?

May the Force be with you!

(#10) ollie válasza kovsol (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kettő:

Warlords
Beyond the Sword

A Colonization nem kiegészítő, hanem önállóan futtatható total conversion, a régi Colonization remake-je.

***

(#11) kovsol válasza ollie (#10) üzenetére


kovsol
titán

azért tévesztett meg akkor mert úgy írják hogy: Sid Meier's Civilization IV: Colonization, így egyértelműnek tűnt számomra, hogy ez is egy kiegészítő, de most nézem írják is steamen nem szükséges a civ4 alapjáték a futtatásához

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12) Morden24 válasza kovsol (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Civ mindig ilyen volt, kb. attól függően, hogy Meyer mennyire ugatol bele a részekbe, vagy éppen, hogy semmi köze hozzá. Ettől függetlenül a Civ5 egy elég gyengére sikerült, leegyszerűsített gyerekjáték - ha a 4. részhez viszonyítom, akkor az egyetlen dolog, amin fejlesztettek, az a grafika (ami tényleg szép... a grafika, nem a dizán, mert pl. az improvementek, főleg a trading post és a university olyan szinten gusztustalanok, hogy az valami embertelen). Minden mást csak lecseréltek, és - mit tesz isten - egyszerűbb, kevsébé bonyolult, könnyebben kezelhető marhaságra, ld. négyzet helyett hexa feloszás, unit stack hiánya, államformák, vallások, vállalatok teljes hiánya, város igen gyenge mikromenedzsmentje, pénz/kutatás/kultúra/kémkedés lehetőségének kidobása, resource-ok csökkentése, erős egységlimit stb.

Aztán ezt a salátát megfejelik a pofátlan DLC-zéssel, meg azzal, hogy egy normális multi Earth map nincsen az alapjátékban.

Sectumsempra - For Enemies

(#13) BemAnyó válasza kovsol (#11) üzenetére


BemAnyó
senior tag

a Beyond the sword szerintem eddig a legjobb ;) Civ 5 egy szégyen, ez a DLC nek nevezett nulla meg csak hab a tortán, inkább kiadhattak volna hozzá utólag egy AI -t mert az szerintem kimaradt, egy c64 es sakkprogiban sokkal több a spiritusz mint ebben,

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.