Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

"formája sokak számára furcsa"

én nem fogalmaznék ennyire eufemisztikusan. bűnranda! nem tudom, kinek az agyából pattant ki, de vagy a) visszafeküdhetett volna aludni, b) nem kellett volna az adott alkoholt túltolni... értem, hogy tesztautóról vagy jót vagy semmit, de ehhez képest formatervezésben még egy 10 éves Swift is mestermunka.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) shield válasza anulu (#1) üzenetére


shield
őstag

A "csigazabálók"-nak mindig is fura ízlésük volt, a régebbi autóknál is. A 'citrom'-oknál főleg, bűn rondákat tudnak tervezni, ha ezt tervezésnek lehet mondani. Persze, ízlések és pofonok....
Amúgy nekem más gyártók egyes típusai sem igen tetszenek, a modern dizájn jegyében, ahogy a gyenge-kicsi "tescobevásárlókocsi' kaliberűek sem. De hát megint, ízlések és pofonok....

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#3) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Megláttam a címet, és már féltem előre, hogy le leszek hurrogva, ha leírom hozzászólásban, hogy milyen randa jószág. De úgy látom, nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel. :D
Igaz, nekem a multipla sem tetszett (az eleje még most sem tetszik), de az legalább praktikus kis autó.:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4) #56573440 válasza anulu (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

Naaaaa :DDD Ez szerintem inkább megosztó, a bűnranda az a multipla és az már szinonima gyakorlatilag :P

Ez bizonyos szögekből inkább szokatlan a szememnek, kívülről, a műszercsoportot helyettesítő kijelző inkább zavar, de úgy alapvetően sokkal inkább egy ilyenben ülnék mint egy swiftben. Vagy egy Multiplában... ;]

(#5) PZsolt27


PZsolt27
tag

Képeken nem jön át, de élőben még sokkal rondább. Borzalom... :(

(#6) anulu válasza #56573440 (#4) üzenetére


anulu
félisten

újra megnéztem a képeket (meg láttam már nem egyet élőben is), és még mindig rondának találom. azért azt a kijelzőt meg lehet csinálni sokkal jobban is, lásd Audi Virtual Cockpit.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) shield


shield
őstag

Van még egy másik csoport is, amin elcsodálkozom. Nem mondhatni rondának csak olyan mintha félbe hagyta volna a tervező és hiányzik a hátulja. Azokra gondolok amelyeknek a hátsó kerekei majdnem kilógnak a hátsó lökhárító mögül. Na, ezek is gyönyörűek. Ezt nem tudom megérteni, pedig csak pár négyzetméter lemez kellett volna még hozzá és kinézne valahogy.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#8) #56573440 válasza anulu (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

Persze hogy jobban is meg lehet csinálni, ezzel nem is vitatkoztam. Ízléssel nem vitatkozok, mert elég szubjektív :D
Én se néznék vissza a parkolóban remegő térdekkel miatta, de pl tudom hogy asszony imádná pl.

Az Audi meg megint más téma, és más árkategória is :)

(#9) Cifu


Cifu
nagyúr

Azért mielőtt mindenki 'lerondázza', tegyük hozzá, hogy a tervezők direkt kaptak szabadabb kezet. A PSA konszernél a konzervatívabb márka a Peugeot, a Citroen pedig fordul vissza (sajnos csak a design terén) a régi Citroenes hagyományokhoz, amely az egyediséget tükrözi. A régi DS, aztán a maga idejében a kocka BX vagy újabb korszakból a C6 egyedisége szerintem jól jellemzi ezt, és inkább örülni kéne - az Audi-k egyen-vasalt kinézete már szabályosan fájó dolog (oké, nem az Audi TT, hanem az A4-A6-A8 trió). Ne ezt semmivel nem kevered össze...

Rondának már csak azért sem mondanám, mert aki találkozik az utakon Ssangyong Rodiusal, a Subaru Tribecával, az utána visszasírja a Cactus látványát. Izlések és pofonok, én örülök, hogy látni ilyen autókat is az utakon. Oké, kelleni nem kellene...

Ezzel együtt nekem két méretes gondom van az autóval:
-Nagyon kíváncsi leszek arra, hogy fognak a külső műanyag-betétek kinézni 5-10 év múlva.
-Ha már kívül mertek nagyot gondolni, a belső miért ilyen 'maradi'? Amikor megszereztem a jogsit, a családi autónk egy Citroen BX volt. A hidrós rugózása, az iszonyú kényelmes ülései mellett a műszerfala miatt szerettem, annyira futurisztikus volt az elfordulós számokkal kijelzett sebesség, és a két előre nyúló konzolra elhelyezett index / ablaktörlő / világításkapcsoló / stb. miatt. A Cactus műszerfala sem sima kör alakú óra szerencsére, de ezzel együtt sincs olyan "WTF" érzés, mint anno amikor először beültem egy C4-be...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) mepet


mepet
addikt

A "bűnronda" témához annyit tennék hozzá, hogy szerintem élőben sokkal szebb, mint a képeken. Mikor először jött szembe, már majdnem tetszett. :B

(#11) cintula187


cintula187
addikt

Szvsz atomot dobnék erre a formára.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Hát a bűnronda azért túlzás, de hogy nem szép az is biztos.

(#13) cintula187 válasza Ghoosty (#12) üzenetére


cintula187
addikt

Elb@szott mint egy multipla.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14) ceia


ceia
őstag

Jól nézne ez ki, csak a foltokat kellett volna lehagyni róla, főleg ami az oldalán van :Y és a lámpák alól. Akkor inkább lenne rendes lökhárítója. Belül is jó lenne, ott csak a középkonzol kijelző alatti rész nem tetszik. Olyan hasznonjárműves stílusú. De úgy összformára dögös

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#15) Ghoosty válasza cintula187 (#13) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ezt minél többet látom, annál jobban megszokja a szemem, de Multipla esetében ez nem megy. Az tényleg bűnronda.

(#16) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Az az igazság, hogy szerintem ezt az autót egy dolog teszi rondává. Legalábbis számomra. Ez pedig a műanyag betétek/airbump. Maga a kocsi szerintem simán élvezetesen vezethető, múlt hónapban volt szerencsém kipróbálni.

Live-Die-Respawn

(#17) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Nekem tetszik. ha ez ronda akkor milyen az alfa? ja! hányadék az összes!

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#18) gooool


gooool
őstag

Én sokáig nem szívleltem az autót, de be kell látni, hogy amiért csinálták arra tökéletes lett. Az emberek véleményt formálnak róla, legyen az pozitív vagy negatív értelmű, de kevesen hagyják szó nélkül (mintha a Juke is anno ilyen tömeghisztériát váltott volna ki, nemde?! :) )
Ha nem akarjuk ennyire felextrázni és elszállni az árral, hogy a Totalcar-os tesztből vegyem a lényeget, akkor egy teljesen jó autót kapunk, mert 4 milla körül az egyik legnagyobb és egyéniség, az már biztos.

Nincs hátul elektromos ablak? Ugyan már...klímás autók korát éljük, amiket nagyrészt 1-2 ember használ...Család meg nem ilyet vesz. Ha meg mégis, akkor csak hogy idézzek egy anyukát: "De jó, hogy ilyen a hátsó ablak, a gyerekre nézve biztonságosabb adott esetben."

Jah és C Automobil Import Kft. egy ideje az, nem Citroen Hungária (Magyarország?). :)

Üdv, Balázs

(#19) Ghoosty válasza gooool (#18) üzenetére


Ghoosty
őstag

A Juke-os hisztériáról lemaradtam, ha volt egyáltalán. Amúgy jobban tetszik, mint ez. (De egyetértek, hogy az se egy szépség.)

Én szívesebben engedem le az ablakot, minthogy bekapcsoljam a klímát. Bár lehet, hogy a pesti dugóban másként gondolnám, de itt nem igazán vészes a levegő sehol sem. De ha már klíma, akkor fontos megemlíteni, hogy az utas oldalon kihagyták az ablak melletti légbefúvót is.

De azt elmagyarázhatná nekem valaki, hogy miért biztonságosabb egy ilyen ablak?! Mert nem tud rajta kiesni? Történ már a világon ilyen baleset? (Gyorsan rákerestem és nem találtam.)

[ Szerkesztve ]

(#20) Cifu válasza Ghoosty (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ablak téma: a gyerek nem tud játszani vele, nem fogja az ujjait, végtagjait, esetleg a nyakát odacsípni vele.

Erről viszont komoly gyűjtés van már a neten...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) #56573440 válasza Cifu (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

Egy top gear részben volt valami családi egyterű, amiben hátul is volt rádióvezérlés a karfában :D Jeremy kifejezetten jó ötletnek találta ;]

(#22) hNp88


hNp88
aktív tag

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#23) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

-150 kilóval könnybben, nem crossoverként kéne
-Ebben a formában hidróval kéne
-Így pont nem kell

(#20) Cifu: +Kutyatulajok is díjazni fogják szerintem (legalábbis ott nagyobb a kiugrás veszélye).

(#24) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nem kenyerem a meg nem értett művészek pátyolgatása, de meg kell védenem a C4 Cactus formatervező csapatát, mert ez az autó egy korszakos design ikon.

A feszültséget az okozza, hogy a többség az orvosi steril szobánál is unalmasabb VW-konszern formaterveknél bonyolultabbtól rosszul van és az ipari formatervezéssel kapcsolatos alapvető ismeretek is erősen hiányosak.

A C4 Cactus egy remekül megkomponált tanulmányautó, amit végül kiengedtek az utcára is. Nem azoknak készült, akiknek egy Volkswagen (hasonlóan unalmas másik márka insert here) a non plus ultra, nem azoknak készült, akik kapuzárási pánikot kompenzálva akarnak feltűnősködni (random olasz szupersportkocsi márka insert here), nem azoknak készült, akik el akarnak vegyülni a forgalom szürkeségében. A C4 Cactust azok vásárolják, akik nyitottak a nem hétköznapi formákra.

Egyébként a C4 Cactusból készült egy szörfös-tengerpartos kivitel is, ami a szintén idővel ikonná vált Méhari leszármazottja, slaggal kimosható belsővel, meg ilyenekkel:

A Méhari innen lehet ismerős a legtöbb magyarnak:

Nem gyártottak belőle sokat, de azért Saint Tropez környékén még most is sok szaladgál belőle és imádják a gyűjtők.

Apropó hétköznapi formák: A Citroen a 2017-ben érkező C3-at is hasonló elvek mentén rajzolta meg, de már emészthetőbb csomagolásban. Szóval a most fintorgást kiváltó megoldások is idővel beleolvadnak a katyvaszba, akár a Nissan Juke vagy jó pár ős-Citroen.

(#25) Ghoosty válasza Cifu (#20) üzenetére


Ghoosty
őstag

1. tényleg létező probléma, ez nem ugrott be elsőre (Köszönöm)
2. újat szerintem ezzel is be lehet csípni
3. ez csak elektromos ablakemelős probléma, tekerős még lehetne ettől
4. Némileg eltúlzott a probléma főleg régi autókat érint és nagyobbrészt USA probléma
4.1 EU-ban 10-ből 8 autó már 2004-ben tartalmazott automata visszahúzó technológiát, (USA 10 ből 1-2)
4.2 Ezekkel együtt is ezres nagyságrendű sérüléssel járó baleset történt 1990 óta az USA több milliónyi autójában
4.3 Ma már a Dacia is a biztonságosnak mondott süllyesztett kapcsolókat használja
4.4 Már a Daciaban is olyan verzió van, amivel a vezető ülésről tilthatod, hogy piszkálja a gyerek az ablakot

(#26) QG


QG
tag

Óriási hibának tartom a hangerő- és hőmérséklet-szabályzó dedikált gombok hiányát. Ezeket sokszor kell állítgatni vezetés közben is, jobb ha egy mozdulattal megvan, mintha Menü -> Beállítások -> Környezet -> Hőmérséklet -> Fel megoldással érhető el.

Az egyszerű kezelőfelelület nem egyenlő az egyszerű kezeléssel:

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#27) Stauffenberg válasza Ghoosty (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"ez csak elektromos ablakemelős probléma, tekerős még lehetne ettől"

A fő célcsoport, olyan fiatalok, akik még nem éltek a billenthető ablakok korában. Nekik ez nem hiányosság, hanem kúl fícsör.

(#28) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Újabban kölcsön adnak autókat embereknek akik írnak egy cikket 10km-es karika után és bekúszik ide mint "reklám" bocsi címlapos írás. :DD

(#29) pomorski


pomorski
őstag

Egyszer egy bölcs ember nekem azt mondta, amikor új kocsit akartam venni: "A francia autók jók, sőt kur**jók, de nem a magyar utakra, ugyanis a magyar utakon egyszerűen széthullanak." Én ezen jótanácsát megfogadtam és német autót vettem. A közeljövőben sem veszek mást. Ennek ellenére a teszt tetszett, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30) Cifu válasza pomorski (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pro és kontra lehetne sorolni az érveket, de van a japán autós, van a német autós, van a francia autós, van az olasz autós és így tovább. Megingatni őket a hitükben nem lehet, és mindig van ellenérvük minden felhozott érvedre. :)

Én minden estre a húgom fél éves VW Passat-al való kanosszája után inkább nem a nemzetiségét nézem a kocsinak, hanem azt, hogy mik az általános tapasztalatok vele...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) Ghoosty válasza pomorski (#29) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én mindig jót mosolygok, mikor az autók nemzetisége előjön. Az autókban manapság mindenféle országból kerül bele mindenféle alkatrész. Sok esetben a motort már akár másik márka gyártja, vagy mástól licencelik. A legritkább esetben gyártják abban az országban ahol tervezik és valamikor a tulajdonos egy negyedik országbéli.

Pl Opel

Amerikai tulajdon
Német tervező központ
Magyar motor + nemzetközi alkatrészek
Több gyára van a világban

(#32) norbert29


norbert29
tag

Az autó formájával semmi baj nincs.
Csak azokkal a csúnya barna betétekkel az ajtón.

(#33) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Belülről még viszonylag jól is néz ki, de a külseje....

(#34) UnA válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


UnA
Korrektor

+1. A környéken van több is, nekem tetszik.

(#35) sdd2 válasza Kolondrum (#28) üzenetére


sdd2
veterán

A reklám témát már a múltkori cikknél kiveséztük, hogy nem az, a másik fele pedig az, hogy minden autó 1 teljes hétig van nálam, illetve nem 10 km-et megyek velük, hanem kb 400-600km-et minimum. Az én hitelességem és becsületem ócsárolását pedig kikérem magamnak, én ezt hobbyként csinálom, nekem ebben pénzem van (minimum annyi, hogy elmegyek az autóért, elhozom, visszaviszem és onnan eljövök haza). Szeretném ha ezt te is és mindenki tiszteletben tartaná és nem az irigység beszélne mindenkiből!

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#36) TTTotya


TTTotya
senior tag

Sztem elfogadható a külseje és amire szánták arra megfelel, más kérdés a francia minőség. Itt Angliában egy olcsó alternatíva a többi márkával összehasonlítva.

[ Szerkesztve ]

(#37) BoB válasza UnA (#34) üzenetére


BoB
veterán

Nekem is tetszik a Cactus. Élőben tök jól néz ki, ha lenne pénzem ilyenre cserélném a Golf-om.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#38) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nekem kifejezetten tetszik. A bűnronda kategória nálam a Ssangyong Rodius. :DDD

<< Heimdal >>

(#39) arelim


arelim
tag

sárgában láttam egyet a környékünkön, úgy igen tetszetősen nézett ki.

(a kép illusztráció)

[ Szerkesztve ]

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#40) pomorski válasza Ghoosty (#31) üzenetére


pomorski
őstag

Akkor további jó mosolygást kívánok! :K

(#41) Retekegér válasza pomorski (#40) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Pedig van benne igazság. Mindenki megmondja a közhelyeit, amik mostanság marhára nem állják meg a helyüket. A PSA-nak is vannak/voltak/lesznek rossz szériái, ahogyan a VAG-nek is.

<< Heimdal >>

(#42) Stauffenberg válasza UnA (#34) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is egyre többet látok szaladgálni az utakon, de nehéz megtörni a jeget. Számos francia és olasz autó, amiknek a maguk idejében megosztó, furcsa formája volt, csak azután lett kultusz tárgy, hogy valamilyen hírességet láttak meg benne vagy filmben szerepelt.

Ide pedig járnak a stúdióba hírességek, olykor meg autókat fotóznak reklámokhoz. Múltkor egy Ferrari 488 GTB gurult be, most éppen egy Bentley Continental GT, ezekhez képest egy BMW M3 F80 vicces kis játékautó. Ezek is szépek a maguk nemében, de a C4 Cactus nem ezekkel versenyez, sőt igazából semmi mással sem. Ez tényleg csak az ínyenceknek való. Mindenesetre nekem üde színfolt már csak az egy szem vörös Mazda 6-ost megpillantani a rengeteg fehér-ezüst-fekete Volkswagen és Audi között, annyira vágyja már a szemem az ingereket.

Eddig egyszer láttam itt parkolni az iroda előtt C4 Cactust, az is egy fiatal ruhatervezőé volt. Nagyjából ezzel be lehet tájolni a célközönséget.

(#43) BoB válasza Stauffenberg (#42) üzenetére


BoB
veterán

Én "nyugaton" élek, és errefelé nap mint nap látni, egyáltalán nem ritkaság. Praktikus kis koccanásokra, amiből errefelé sok van (Olaszo.) :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#44) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Igazából szerintem OK a formálya. Ami nem ok, hogy a felszereltsége egy nagy semmi. OK, a katalógusban lévő dolgokat kipipálták, de olyan dolgok hiányoznak hogy kapaszkodó, zsebek a pakoláshoz vagy gombok a klímához. Abszolút fapad.
A másik az hogy nem tudom hogy képesek egy "városi vidám előremutató futurisztikus" autót kiadni hibrid hajtás nélkül.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#45) UnA válasza BoB (#43) üzenetére


UnA
Korrektor

Vannak ilyen helyek :) Pl. Párizsban is teljesen belefér az, hogy parkolás közben egy kicsit megkoccintják a másik autót. Ezért itthon ölni tudna a többség.

(#46) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Ez a kocsi kell a feleségemnek (automatával). Magas is, körbepárnázva puha műanyaggal. Parkolási balesetek megoldva. :C

plus ça change, plus c'est la même chose

(#47) Tanisz


Tanisz
senior tag

Borzalom a kinézete, mint a Juke-nak is:)
Fiataloknak, szabadidőautónak el tudom képzelni.
Igaz, legalább van valami ötletesség, csak hát a végeredmény nem lett megyerő. Igaz VW faék egyszerűségű,baltával faragott dizájnajai sem jobbak, amit már 20 éve nyomat :D
Bár azt még talán könnyebben megveszik,mert "szürke, egykaptafa", ennek elég szűk lehet a vásárlóközege.

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#48) AgFRjkUZT_3 válasza UnA (#45) üzenetére


AgFRjkUZT_3
tag

Busszal mentünk Párizsban, és az idegenvezető nő mesélte, hogy az itteni forgalomban mindennaposak a kisebb-nagyobb koccanások. A francia autós csak legyint egyet és már megy is a dolgára.
Mit adj' Isten, éppen a diadalkapu körforgalmában lavíroztunk a böszme buszunkkal, amikor hirtelen le kellett állnunk, mert valakivel összeértünk. Én, mint utas, persze semmit nem észleltem belőle, nem lehetett egy nagy ügy. Rendőrt kellet hívni, akkora balhét csinált a "partner". Jött a zsaru, de nem tudott angolul. Minálunk meg senki franciául. Kellet várni egy angolul tudót. Nagyjából 3 órát elfecséreltünk ezzel, mire tovább mehettünk..

[ Szerkesztve ]

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#49) scope2007


scope2007
addikt

Nálam multipla van a dobogó tetején, ami Irritál kocsi xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#50) Lacok


Lacok
őstag

Én a külső formával nem akarok foglalkozni mert az vagy bejön valakinek vagy nem. Viszont ami rögtön megragadta a tekintetem az a kormánykerék ami valljuk be kissé groteszkre sikeredett és a műszerfal ami pedig elég unalmasra.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.