Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez egy nagyon drága multichannel optocoupler, verébre ágyú megoldás. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) cinemazealot válasza lezso6 (#1) üzenetére


cinemazealot
addikt

Látnád a felhasznált Lego alkatrészek számláját... :D Sajnos nincs készletem, így el tudod képzelni, külön megvásárolva, mennyire lehetett horror.

(#3) bakter24


bakter24
őstag

Az ötlet abszolút jó, de én okostelefon helyett mégis jobbnak látom egy dedikált hardver (raspberry+ledek, vagy kijelző) felprogramozását a vezérléshez. A mobil macerás, lemerül, elmegy a kép valami értesítés miatt, spontán újraindul, ilyesmik. Biztos lenne olyan terület, ahol hasznos lehet, vagy pl oktatásban, ahol a figyelem felkeltésére maximálisan alkalmas az ötleted!

Viszont maga az elv, hogy fémes vagy bármilyen fizikai kontaktus nélkül vezérlünk nagyfeszültségű áramkört, az tetszik. Az ötletet lézerfénnyel kombinálva, mondjuk a konyhaablakból a garázs adott pozíciójára lőve nyitjuk a garázskaput, vagy indítjuk a locsolót!

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#4) cinemazealot válasza bakter24 (#3) üzenetére


cinemazealot
addikt

A hangsúly az optocsatolón van, de hogy mivel állítod elő a mintát, lényegtelen. Talán nem hangsúlyoztam ki eléggé (mindjárt pótlom is), de a fényminta bárhonnan származhat, nem csak mobilról. :R

(#5) bakter24


bakter24
őstag

Kicsit olyan az ötleted, mintha kombinálnánk a QR kódot meg az NFC-t!

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#6) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

ESP8266 + wifi host + weboldal

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#7) nyuzoka válasza Blindmouse (#6) üzenetére


nyuzoka
tag

+1 :DDD

Jópofa ez a lego-s ötlet is ;)

(#8) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Aztamindenit! Nem semmi eszmefuttatás... Még az analóg hozzáállásommal is megértettem az elvet :R De nagyon nem akarok ilyet csinálni. A suszter meg a kaptafa - esetemben ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#9) cinemazealot válasza MrDerekas (#8) üzenetére


cinemazealot
addikt

Akkor a célom el is értem. :D Hiába léteznek a fentebb is említett ESP8266 alapú megoldások, ha elektronikai és alacsonyszintű programozói tapasztalatok kellenek az összeállításához. Ennek meg bekötöd a reléit, odadobsz neki egy méretre igazított képet (akár kijelzőn, akár egy átvilágított papírlapon), és már megy is.

(#10) DonElvis válasza cinemazealot (#9) üzenetére


DonElvis
tag

:R A topic gazda előállította a 21. századi lyukkártya olvasót! Engem megvett az ötlet.

DTMF jelekkel csináltam hasonlót pár évvel ezelőtt. A teló mikor hatótávon belűl ért a BT füleshez akkor konnektált vele, így a DTMF kódokat el tudtam küldeni a vevőhöz. Így négy eszköz ki-be kapcsolgatása vált lehetővé.

Ami nem számít, az nem érdekel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.