Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Let the brainstorming begin! :R

(#2) Redneck


Redneck
veterán

Ugyan nem válasz a cikkre, de nemrég én is agyaltam, mit vennék ha Androidot vennék. Egyedül a Samsung A3 2016 volt szimpi számomra elérhető áron (4,7" AMOLED, HDR-es kamera, jó üzemidő és erős hardver).

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#3) szupermacs válasza Redneck (#2) üzenetére


szupermacs
veterán

Pont ahelyett vettem inkább egy SE-t. Nem tudom, hogy a 2 GB RAM és a hardvere mennyire lesz jó 1-2 év múlva. És az sem mindegy, hogy meddig lesz támogatva. Mivel csak középkategóriás telefon, inkább nem akartam zsákbamacskát venni, pedig úgy indultam el a boltba, hogy márpedig én azt meg fogom venni és rettentő sokáig nyomkodtam és csodáltam a szépségét. Viszont semmivel sem volt kisebb az S3 Neonál, ami az előző telefonom. Mármint kijelzőre. Reméltem, hogy tudom egy kézzel használni. Nem sikerült.
Haveromnak jó ideig Xperia Arc S telója volt. Na azt visszasírom. Nekem akarta adni, de a Blue kártya nem ment a Tré függőség miatt. Pedig milyen szép és kicsi volt.

(#4) zsopu


zsopu
tag

Dedikált reset gomb? minek?
vagy nyom a telefon egy nagy restartot, vagy a bekapcsoló gomb nyomva tartása a reset
(de ez azért elég ritka eset normális telefonnál)
Értelmes android 5" alatt nincs...(talán még a 4,7)

[ Szerkesztve ]

(#5) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Túl nagyok az elvárásaid. Ilyen telefont neked egyik nagy gyártó se fog tudni legyártani, mert azok ott kezdik, hogy ugye saját UI-t hegesztenek az androidra. Kínai cégek vagy kickstarteres megoldások jöhetnének szóba ami egyet jelent azzal, hogy garanciád nem lesz a telefonra.

Én személy szerint nem igazán tudom felfogni azt, hogy miért kell az embernek kicsi okostelefon, régen nekem is túl nagynak érződött az akkoriban 4,3 inch-es kijelzős telefonom, most meg az 5,5 alá már be sem mennék, csak meg kell szokni...

iphone se vízálló tokkal és akkor nincs gondod

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#6) cinemazealot válasza zsopu (#4) üzenetére


cinemazealot
addikt

Számtalan esetben hallottam/olvastam/tapasztaltam már olyat, hogy valakinek (nekem is) lefagyott a készüléke, fizikai billentyű kombináció persze nem volt az újraindításra, és a beépített akksinak és a mindent kizáró, csak szervizben megbontható tokozásnak köszönhetően addig kellett várni, amíg az akksi le nem merült... vagy amíg az elektronika valamilyen csoda folytán fel nem ismerte, hogy ildomos volna újraindulni.

Az utolsó mondatodat nem teljesen értem, a blog bejegyzésem pont ebből az apropóból született.

(#5) AllTheBest
Több helyről hallom mostanában, hogy "iPhone SE", de ez is csak engem (és még néhányunkat) igazol: van igény kis méretű okostelefonra. Nem gond, ha ezt nem tudod felfogni, ettől ez még így van. :) Almára viszont nem akarok költözni, szóval... egyelőre marad az álmodozás.

[ Szerkesztve ]

(#7) jookomak válasza AllTheBest (#5) üzenetére


jookomak
őstag

Én is kisebb telefon párti vagyok, lévén nagyon kis kezem van. És néha azért jó egy kézzel használni, szóval nálam is max 5" a kezelhető méret.
Amit a kolléga keres olyan telefon már nincs, és feltételezem nem is lesz,

(#8) nemlehet válasza cinemazealot (#6) üzenetére


nemlehet
őstag

Én még olyat nem láttam, hogy a hosszan lenyomva tartott bekapcsológomb, vagy a megfelelő kombináció ne működött volna. Eleve ritka manapság, hogy teljesen befagyjon a telefon, de az, hogy a megadott hard reset ne menjen még nem volt példa a kezem közé kerülő telefonoknál.

Olyan, hogy nincs kombináció az újraindításra meg nincs. Legfeljebb ti nem tudtátok. Max 1 perces google kereséssel megtalálható még a legdzsunkább kínai telefonokra is. Amúgy a 30 mp-ig nyomva tartani a power gombot megoldás a telefonok 90%-nál.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) MineFox54 válasza cinemazealot (#6) üzenetére


MineFox54
őstag

Hááát, én nem sok készülékről tudok beépített akksival és reset kombináció nélkül...

(#10) cinemazealot válasza nemlehet (#8) üzenetére


cinemazealot
addikt

és (#9) MineFox54

Nem tudom, hogy a Sony Xperia acro S mennyire számít dzsunka telefonnak, de nekem már fagyott annyira csonttá, hogy semmilyen billentyű kombinációra nem volt hajlandó újraindulni. Az Xperia S-re olvastam a "hangerő fel + power" kombinációt, ami normál üzemben ennél is működik, de múltkor amikor fagyott, semmi nem hatott rá. Egyébként furcsamód párom Xperia SP-je (ami szintén beépített akksis) rendelkezik hátlap alatti dedikált RESET gombbal.

De lendüljünk túl ezen: ne legyen akkor fizikai RESET gomb! :R

[ Szerkesztve ]

(#11) MineFox54 válasza cinemazealot (#10) üzenetére


MineFox54
őstag

Egyébként ennek így most mi a célja? Lesz egy értelmes koncepciód, tudod hogy milyen teló kéne. És hogyan tovább? Mert nem létezik jelenleg ilyen.

(#12) AllTheBest válasza cinemazealot (#10) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Azok sonyk... Itt van egy xperia sp az asztalomon nekem is, gps-nek használom csak a motoromon, más feladatot nem is mernék rábízni.
Ellenben itt a redmi note 3 pro-m, amit csak akkor tudtam megfagyasztani teljesen amikor tévesen egy rossz custom romot flasheltem fel rá. 10 sec-ig ha nyomod a bekapcs gombot, akkor kikapcsol, nem kérdez vissza...
Főleg ezek a régi sonyk voltak hajlamosak befagyni elég szépen, azóta egy telefonon ha van fizikai reset gomb, akkor még el se gondolkodom a megvásárlásán...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#13) cinemazealot válasza MineFox54 (#11) üzenetére


cinemazealot
addikt

Éppen annyi célja van, mint bármilyen élménybeszámolónak, véleménynek vagy pl. a manapság nem ritka, pletykákra alapuló, de a realitástól akár messze elrugaszkodni képes 3D koncepcióknak. :) Az utóbbi időben több fent említett topic-ban futottam össze sorstársakkal, akik szintén szívesen lennének egy ilyen kisebb eszköz gazdái. Lehet, hogy csak annyi hiányzik ennek megvalósulásához, hogy kialakuljon egy egységes komponens- és látványterv egy szabad szemmel jól látható rajongói táborral. Ehhez én egy személyben biztosan nem leszek elegendő, de ha többen részt vesznek az agyalásban, talán elő lehet készíteni valami már-már kézzelfoghatót, hogy valaki felfigyeljen rá. Nem feltétlenül egy gyártó, elég ha csak a Mobilaréna vagy más hazai (esetleg nemzetközi) tech oldalak. Onnantól már akár esélye is lehet a dolognak.

(#12) AllTheBest
Igen, én sem tervezek a jövőben több Sony-t venni, és valóban, ha belegondolok, a fizikai RESET gomb engem is mindig elgondolkoztat, hogy "ennek most komolyan lehet létjogosultsága?". Szóval, ja, adom a pontot, nem kell RESET gomb.

(#14) Egon
Hát, az igényeid alapján újonnan csak ennyi. :D Pont ez a problémám nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#14) Egon


Egon
nagyúr

Egyébként van egyáltalán telefon bármilyen hardverrel, mondjuk 4.5 col alatt? A gyereknek kellene valami, de kis keze van, nem tetszik neki az én 5 colos Moto G-m sem.
Nekem (neki) már az is elég lenne, ha tetszőleges Soc-kal szerelt, 4-4.5 colos cucc jönne, 16 GB ROM-mal és 2 GB RAM-mal, több kitétel nincs is...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) nemlehet válasza Egon (#14) üzenetére


nemlehet
őstag

Amúgy nem érdemes csak a kijelző méretét nézni önmagában, mert elég jelentős különbség van a keretben. Pl az Mi4C alig nagyobb mint az A3 pedig 5" míg a Samu 4,5. (138,1 x 69,6 x 7,8 vs 130,1 x 65,5 x 6,9, szerintem az a 8 mm hosszban és 4 mm szélességben alig-alig észrevehető)

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#16) nemlehet válasza cinemazealot (#10) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekem az Acer Liquid Metalomon is volt fizikai reset gomb, de sose kellett. Dobtam is volna be a tengerbe a telefont, ha azt kellett volna nyomogatnom napi szintem...

Sony-ban nem vagyok otthon, erről nem tudok nyilatkozni, de elég sok Samu és kínai telefon járt nálam, egyiknél se volt gond a hard resettel. Persze ez nem reprezentatív de én nem fektetnék energiát a fizikai resetgomb keresésébe.

Szerk:
Sry a dupláért, valamit elcsavarintottam.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) Egon válasza nemlehet (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Pont a határ az egykezes használhatóság vonatkozásában. A gyereknek perpill. LG Leon-ja van https://mobilarena.hu/teszt/lg_leon_4g_lte_teszt/specifikacio.html, míg nekem Moto G 3 [link]
Nagyjából hasonlók az eltérések az általad említettel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Egon válasza cinemazealot (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy kis szisszenéssel még talán belefér a Z3 compact és a Samu A3 2017 is, de azok meg rettenetesen túlárazottak...:(
Más tényleg nincs...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) zsopu


zsopu
tag

Amit keresel az a Samsung S8 edge mini lesz!
Ha elkészül! 4,7"

[ Szerkesztve ]

(#20) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

[link] Az igényeiteknek legmegfelelőbb telefon ;]
Videó róla

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#21) Egon válasza AllTheBest (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Hehe.
Menjél pingpongozni a tutkó sziamiaú tepsiddel... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) cinemazealot válasza AllTheBest (#20) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ne félj, nem hagytam ki a cikkből. :K

(#23) AllTheBest
Azért azt előtte csekkold, hogy elég jó-e hozzá a szeme. Ha nem, még a végén dühében Hozzád vágja. :D

Szerk.: látod, akkor még családon belül is vannak olyanok, akiknek nem jó a tepsifon. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) AllTheBest válasza cinemazealot (#22) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Azt nem vettem észre, telefonról nem mertem linkeket megnyitni :D

Mellesleg ez még nem is rossz ötlet. Apámnak lehet beszerzek egy ilyen jelly-t karácsonyra, mert ő még a sony sp-t se akarja használni, mert neki túl nagy...

[link] Ez mondjuk lehet, hogy még jó is lenne nektek , viccen kívül :)

.
.
.
.
[link] vagy ez ;]

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#24) cinemazealot válasza AllTheBest (#23) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ne viccelj már, az a Blackview bő 8 centi széles. :D

Viszont a Vphone még tetszik is. Épp csak az üzemidejéről nem írnak semmit. ... Ááá, most nézem, még appot sem lehet rátelepíteni és a memóriája is hangyányi. Hagyjuk! :)

(#19) zsopu
Na, arra kíváncsi leszek. :K

(#25) Redneck válasza szupermacs (#3) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem is az SE volt a másik ami érdekelt, de végül rájöttem hogy annyit nem adok telóért, Androidot pedig nem akarok. :N

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26) #78693120


#78693120
törölt tag

Az én tökéletes telefonom:
- W10M operációs rendszer.
- Max 3-as kijelző széles kerettel.
- Fizikai, "klasszikus" számbillenytyűzet Nokia stílusú funkció, hívásfelvevő, híváselutasító és kurzorgombokkal. Nem kihúzható, hanem mindig látható legyen.
- Min 2 GB ram.
- Min 32 GB háttértár + microSD minél nagyobb támogatással.
- 12 megapixeles, kiváló fényképező + valódi vaku, nem ledes. Minimum egy iPhone SE szintű minőség. + Fizikailag fedett legyen és nekem kelljen kinyitni a használathoz.
- Előlapi kamera nélkül.
- 2-3 centis vastagság.
- Óriási akkumulátorkapacitás.
- USBOTG támogatás.
- Microusb csatlakozó.
- 3,5-ös jack csatlakozó.
- iPhone stílusú némító kapcsoló és hangerőállító gombok.

Ütésállóság, vízállóság nem alapkövetelmény, de jó lenne.

+ A képernyő átkapcsolása fekete-fehér üzemmódba, aminél hívások, sms, email, messenger, stb. elérhetőek lennének. Ezzel is lehetne növelni az akkuidőt.

Tudom, ilyen telefon nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27) cinemazealot válasza #78693120 (#26) üzenetére


cinemazealot
addikt

Pontosan mit értesz az alatt, hogy "3-as kijelző széles kerettel"? 3" képátló körülötte jó pár milliméter vastag kávával?

A billentyűzetet pedig egy klasszikus Nokia feature-phone számlapjaként tudnád elképzelni?

(#28) MineFox54 válasza #78693120 (#26) üzenetére


MineFox54
őstag

Létezik hasonló teló, valahol a link is megvan.

(#29) MineFox54 válasza #78693120 (#26) üzenetére


MineFox54
őstag

Azt hiszem ez volt az... Nem tudom hogy mindent teljesít-e, de az alapelvárások megvannak.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30) #78693120 válasza cinemazealot (#27) üzenetére


#78693120
törölt tag

Igen, pontosan értetted.

(#31) #78693120 válasza MineFox54 (#29) üzenetére


#78693120
törölt tag

Köszönöm, rá is keresek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.