Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Vosonic X's-Drive Pro VP300 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zoz


Zoz
őstag

''A Vosonic X's-Drive Pro VP300 támogatja az összes jelenleg kapható memóriakártya-típust, így bármilyennel is rendelkezzünk, nem fogunk csalódni.''
Kivéve az XD-t :(

(#2) Kellytech válasza Zoz (#1) üzenetére


Kellytech
csendes tag

Nos, sajnos az xD és a Vosonic közötti jogi huzavona miatt ez kissé kényes téma... :) de tulajdonképpen megtalálható rajta a kártyafogadó nyílás és működik is... :B

(#3) Sanya


Sanya
nagyúr

jó kis cucc:))

ja ezek nettó vagy bruttó árak?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) ptiboy válasza Sanya (#3) üzenetére


ptiboy
senior tag

engem az érdekelne hogy ha vinyó nélkül veszed meg akkor mire lehet használni?

:)

(#5) MLaca válasza Sanya (#3) üzenetére


MLaca
őstag

Bruttó kisker árak. Ennyiért bárki az utcáról megkapja.

http://mlzphoto.hu/

(#6) MLaca válasza ptiboy (#4) üzenetére


MLaca
őstag

Teszel bele esetleg más forrásból esetleg olcsóbban vinyót és esetleg olcsóbban jössz ki :)

http://mlzphoto.hu/

(#7) rATdrAgOn válasza ptiboy (#4) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Kartyaolvasonak pl. ;)))
De utolag is lehet bele vinyot rakni, a kis miniCD-n van egy ''szoftver'' amivel FAT32-es particiot lehet lethrehozni a diszken (2000/XP alatt az ''okos'' XP csak NTFS-t akar ra letrehozni, ami addig jo is, ha csak hurcolhato kulso USB 2.0-as vinyonak akarod hasznalni, de a funkciojat igy keptelen ellatni a draga :Y). Kuzdottem vele egy napot, mig rajottem hogy mit es mikor kell kipipalni benne... de utana egy 60G-s Toshiba vinyora megcsinalta a FAT32-t, le is formazta es utana minden jo lett. :)
Szoval, megfelelo kis cucc, de szvsz csak diszkkel egyutt vedd meg, es akkor nem fogod megszivni ezt a kis szoftot.:)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#8) MuzX válasza rATdrAgOn (#7) üzenetére


MuzX
tag

Nekem még az előző verzió (VP-2060) van, de azon nem volt semmi gond a diszk berakással. A srác előttem szerelte be, felnyomta egy XP-s gépre és leformázta oszt kész.
Már egy éve hiba nélkül működik, nagyon király kis eszköz, de erősen gondolkdom, hogy upgradelni kéne erre, de akkor viszont nekem nem kell a HD bele, mert egyszerűen átcserélném a mostanit.
Főleg az MP3 lejátszó képessége érdekelne, van tapasztalat ezzel kapcsolatban?

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#9) MuzX


MuzX
tag

Na, izé, úgy értem, mennyi időt bír MP3 lejátszás üzemmódban? Mert ha jól rémlik, az enyém cirka 2.5 órát üzemel, de akkor nincs folyamatos használatban a vinyó. És azért ez kevés. a kis duál bővítőkártyás MP3 lejátszóm egy ceruzaelemmel 8-10 órát is elmegy.

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#10) Pompi válasza MuzX (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A srác előttem szerelte be, felnyomta egy XP-s gépre és leformázta oszt kész.

Mekkora vinyóról van szó? Nekem is a 2060-as van, és egy 40GB-os hdd-t raktam bele, viszont az XP nem akarta FAT32-re formázni csak NTFS-re, de bebootoltam egy Win98 CD-ről és megformáztam azzal.

Feel Good Inc.

(#11) MuzX válasza Pompi (#10) üzenetére


MuzX
tag

30 gigás Hitachi. De lehet, hogy nem FAT32-re formázta? Már nem emlékszem, de eddig sehol se volt vele gondom még.

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#12) Lacix29 válasza MuzX (#11) üzenetére


Lacix29
őstag

Sajnos 32 GByte fölött nem hajlandó az XP FAT32-re formatálni.
(Pedig hallottam FAT32-re formázott 80 GByte-os vinyóról is (Asszem Milleneum alatt megy a dolog) )

(#13) twollah


twollah
nagyúr

2 ora MP3 lejatszasi ido az nagyon karcsu, vagy az MP3 lejatszas csak extra feature a keszulekben?

(#14) twollah válasza Kellytech (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

Minden szentnek maga fele fog hajlani a keze?

(#15) TheVeryGuest válasza twollah (#13) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ha az ember berhel hozzá egy szivargyújtós töltőt jó lehet autós jukebox-nak.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#16) twollah válasza TheVeryGuest (#15) üzenetére


twollah
nagyúr

Azt csinaltak mar a magyarok Dension vagy milyen neven.

(#17) MLaca válasza twollah (#16) üzenetére


MLaca
őstag

Szvasz, rég láttalak! :)

Az mp3-nyomulása csak extra fícsör. Mint írtam, meglepően jól szól, viszon 2 óra az csirke.

http://mlzphoto.hu/

(#18) MuzX válasza twollah (#16) üzenetére


MuzX
tag

Csak kiba' drága, és ehhez képest nem tud kártyát olvasni se... az jó arra, amire készült, de nem ilyen sokoldalú, mint ez a kütyü.

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#19) MuzX válasza MLaca (#17) üzenetére


MuzX
tag

Mondjuk én vettem az enyémhez egy külső akkupakkot is (nem gyári, csak úgy), azzal még elvan pár órát pluszban, de kicsit sok már így, mert annak is külön töltője van.

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#20) dark bit


dark bit
tag

Nem éri meg ilyet venni, még nagyon gyermekcipőben jár ez a fajta termék.
Nagy, nehéz, drága és zabálja az áramot.

d[-_-]b Cool Walley

(#21) atus válasza dark bit (#20) üzenetére


atus
senior tag

Ha viszont pont most van _szükséged_ egy ilyenre, akkor nagyon is megéri. Egy 12 gigás CompactFlash kerek hárommillió forint külföldön, ez meg annál nagyobb kapacitású. Persze nagyobb, nehezebb, többet fogyaszt, de ha ordas tárhelyre van szükséged fotózáshoz, akkor ez egy igen költséghatékony megoldás.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#22) Yany


Yany
addikt

Nem lehet rossz cucc, csak sztem nagyon szűxavúra sikeredett a cikk. Se összehasonlítás nincs benn a konkurrens termékekhez képest (pl. Digibin), se teljesítménytesztet nem olvashattunk (feltöltési/letöltési sebesség). Egy akárhánygigabájtos cuccnál sztem a legfontosabb kérdések 1ike (főleg ilyen rövid üzemidő mellett).

Na meg egyéb nyúzós tesztek sem ártottak volna, mint pl. mennyit bír az akksi egy 4200 RPM-es 30GB-os Hitachi-val versus egy 5400 RPM-es 40 GB-os Samsung-gal, stb.

A cikk alapján egyáltalán nem tudom jobban, hogy meg vegyem-e, vagy sem, márpedig valamilyet vennem kéne. Amúgy tetszik, hogy ebbe a témába is belevágtatok, mert a digicam-ek is egyre nagyobb hangot kapnak a fórumokon/online sajtóban.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#23) Yany válasza Yany (#22) üzenetére


Yany
addikt

Bocsi, még csak annyit szerettem volna mondani, hogy a Prohardvert azért szeretem olvasni, mert belemásznak minden kis ''szemét'' kérdésbe, amikor egy termékről cikkeznek. Ezért csalódás nekem egy kissé ez a pár sor/oldal jellegű ismertető.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#24) MuzX válasza dark bit (#20) üzenetére


MuzX
tag

Ez így elég szakszerűtlen vélemény.
Gondolj bele, hogy elmégy külföldre 3 hétre, van egy 6 Mpixeles géped, RAW formátumban használod, és van mondjuk egy 512 Megás CF kártyád, de nincs notebook-od.
Hová teszed a fényképeket? Azt a kártyát egy nap alatt meg lehet tölteni.
Én sokat járok külföldre és nagyon hasznosnak találtam.
Hogy nagy lenne? Ha jártam a helyeket fotózni, a mellényem zsebébe befért az X's Drive, és bármikor menet közben átnyomhattam rá az egész anyagot, naponta tucatnyiszor is. 3 hét alatt azért keletkezett rajta néhány giga fotó.
Sőt, ezen kívül kiválóan használható arra, hogy az otthoni meg az irodai gépem közt adatokat hurcolásszak, de bárhová elvihetem, ahol van USB.
Sose volt szükség rá, hogy a tartalék akksit használjam, de az megkétszerezi az üzemidejét.
Nehéz? Mihez képest? Egy notebooknál lényegesen könnyebb és kisebb.
Drága? Ugyan... ilyen mofbil tárolókapacitást hol kapsz olcsóbban?
Na jó, én mondjuk Tajvanon vettem az enyémet, ahol majdnem feleennyibe került, mint itthon. (42e Ft volt az X's Drive II VP2060 30 Gb Hitachi HD-vel.)

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#25) MLaca válasza Yany (#22) üzenetére


MLaca
őstag

''[...]Se összehasonlítás nincs benn a konkurrens termékekhez képest (pl. Digibin), se teljesítménytesztet nem olvashattunk (feltöltési/letöltési sebesség).[...]'' - mivel ez egy bemutató, ezért nem is hasonlítom össze más gyártók termékeivel. Ez NEM teszt! És igen, nem mértem sebességet, mert azt itt [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=276&p=3[/L] már megtettem, s gyakorlatilag u.a.

''[...]Na meg egyéb nyúzós tesztek sem ártottak volna, mint pl. mennyit bír az akksi egy 4200 RPM-es 30GB-os Hitachi-val versus egy 5400 RPM-es 40 GB-os Samsung-gal, stb.[...] - kb. ugyanannyit, mint a fenti linken található testvére.

''[...]A cikk alapján egyáltalán nem tudom jobban, hogy meg vegyem-e, vagy sem, márpedig valamilyet vennem kéne.[...]'' - kár :(

http://mlzphoto.hu/

(#26) MLaca válasza Yany (#23) üzenetére


MLaca
őstag

Ezeknek az ismertetőknek (inkább bemutatónak nevezném) pont ez a lényege: hírt adunk az új cuccokról, kicsit mélyebbre is ásunk, majd jön a teszt, ahol kivesézzük.

http://mlzphoto.hu/

(#27) Yany válasza MLaca (#26) üzenetére


Yany
addikt

Ok, ok, bemutató, nem teszt, de pont ez a bajom. Egyébként igazad van, kell ilyen is. Csak igazából nem vagyok túl otthon a hordozható háttértárak témájában, s nagyon örültem volna egy kimerítő tesztnek. S nálatok szinte már mexokja az ember a velős cikkeket :) (ez most egy bújtatott bók volt :)).

Szóval én szeretettel várok a témában egy Digibin versus Vosonic versus Etc. tesztet.

Thx, hogy válaszoltál!

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#28) hakapeszi


hakapeszi
csendes tag

Nos osszehasonlitani nem tudom massal, de ezzel van par tapasztalatom, amit itt nem irtak meg:
mp3 lejatszonak lofitty, tenyleg csak szukseg esetere jo. Asszem meg tekerni se tud a szamokon belul.
A gumilapkaja kisse gagyi, a harom dugobol csak kettot fed. A jack-be alig tudom neha visszatunkolni a gumifutyit, az usb-n meg alig marad ott. Ez utobbi nem nagy gond, mert a tokja ugyis leszoritja.
Apropopo tok: ez a leggazosabb, mert szerintem ugy elcsesztek, ahogy csak lehet. Meg szerencse, hogy zseni vagyok es athidaltam... lehidalok magamtol :) Szoval ha szepen leszoritod a tokjaban a tepozaras szijjal, az pont a bekapcsolo ''ledsor'' folott van es allati konnyen be is kapcsolja, ami egy tura kozben nem egeszseges a vinyonak es az idegeidnek sem, amikor rajossz, hogy nem tudod hasznalni, mert lemerult. Ilyen lemerulesek utan neha csak tobbszori resettel koritve tudtam ujra elinditani. Megoldas: a szijat nem keresztbe, hanem kb 45 fokban csalen kell zarni, igy nem is csuszik vissza a gomb fole.
Nekem csak egy 10G-s vinyom volt elfekvoben, amit bele tudtam tenni, de rohadtul megerte, mert a fel gigas kartyamat 3 es fel 7 alatt 6x huztam at a tarolora ugy, hogy egyszer el is csesztem es nem volt feltoltve az aksi. Azota is jol kihasznalom, mint hordozot. Sulya nekem nem szamitott 3000m folott is folyton a hatizsakban volt es jobban zavart volna, ha nincs ott...

hat igy hirtelen ennyi...

(#29) MuzX válasza hakapeszi (#28) üzenetére


MuzX
tag

Lemerült? Pedig pár perc után ha nem használod, automatikusan kikapcsol, legalábbis az én régebbi cuccom. Igaz, ha folyton macerálja a gombokat, végül is lehet.
Engem baromira nem zavarna, ha számon belül nem tud tekerni, sose szoktam. Hallgatom, oszt kész. 1 dolog hiányozna (nem tudom, van-e, az én lejátszómban van), az 5 sávos, programozható equalizer.

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#30) dark bit válasza atus (#21) üzenetére


dark bit
tag

Najó, ne fárassz ilyen hülyeségekkel. Miért kéne átlagembereknek ekkora ordas tárhely fotózáshoz. Egy nagyon nagy felbontású fénykép 3 mega és az már untig elég. 512 mega CF kártyával ez 170 kép! (20 rugó)

Tegyük fel neked KELL ilyen kütyü hivatásból. 3 megásak a képek 20 gigás a vinyó benne és 3 mp alatt készítessz el egy képet (mert gyors vagy) akkor még mindig 5 órát minimum üzemelnie kéne, ami alatt a képek elkészülnek, mert ugye folyamatosan töltöd rá, de valójában sokkal több idő (áttöltés, gombnyomkodás stb), és 5 óra már 2x is sok, de megsúgom még egy 10 gigás se bírná elég aksival a teljes kihasználtságot igénylő felhasználást. :))

Kivéve extrém esetek pl. járod a világot és közben mindne hotelban van 220 és töltöd és 1 év után hazajössz és akkor nagyon sok nagyon jó képed lesz. De hány ember van ilyen köztünk komolyan?

d[-_-]b Cool Walley

(#31) MuzX válasza dark bit (#30) üzenetére


MuzX
tag

Rossz a kindulásod.
Egyrészt feltételezed azt a 3 megát, na az már nem annyi.

A kicsit komolyabb kamerék már 8Mpixelesek, de vegyük csak a 6 Mpixeles Canon EOS 300D-t.
Ha az ember igényes képeket akar, akkor RAW formátumban fotózik, ami ennél a gépnél 5.6 Mb körüli fájlokat eredményez.
De a Canon PS Pro1 már 8 mega fölötti fájlokat csinál, a Nikon Coolpix 8700 már 12 mega fölött jár, a Sony DSC-F828 pedig több mint 18 megát generál!!!
Még ha a legkisebb, első értéket is veszem, kb. 90 kép megy egy 512-es kártyára, ha a max. értéket nézem, csupán 28!!!
És akkor még nem vetted figyelembe, hogy az utóbbi gépek videót is vesznek fel, mégpedig általában csak a memóriakártya korlátozza a hosszát, tehát 10 percnyi videóval eléggé be lehet tölteni a kártyát.
Én annak idején pl. Mexikóban mikor városnézésen, kirándulásokon voltam, naponta simán csináltam annyi anyagot, hogy többször kellett a kártyát lementenem.

Ja, és azért ilyenhez már nem árt egy ultragyors CF kártya, az meg nem 20e Ft.

Aztán abban is hülyeséget beszélsz, hogy mennyit kéne használni. Telelőtted a kártyát, bekpacsolod a vinyót, berakod a kártyát, majd mondjuk 6-8 perc alatt átnyomja az anyagot rá. Aztán kikapcsolod. Ennyi. Ezt, ha szigorúan számolom, legalább 15-20x eljátszhatod egy töltéssel. Akkor meg miről beszélsz? Nekem a gyakrolati használatban, mikor még 5 Mpixles gépem volt és JPG-ben foóztam a lehető legjobb minőségben, 3 db 128 megás cserekártyával jártam, ha egyik betelt, betettem a másik üreset, közben meg ezt letöltöttem a vinyóra. Na, egy nap kb. 5-6 áttöltésre volt szükségem, ettől még félig se merült le.
Azt meg végképp nem értem, mit akarsz a 220-as töltőtől a hotelekben. A töltőt viszem magammal a csomagomban, működik 220-ról meg 110-ről is, csak egy adapter kell hozzá, azt meg mindenki vesz, aki utazik.
Ha meg nagyon hátizsákos túrát csinálsz a vadonban és sokáig nem vagy elektromos hálózat közelében, 20e ft alatt kapsz napelemes töltőt, vagy ennyiéert vehetsz még hozzá legalább 2, de inkább 3 szett 2000 mAh külső Ni-Mh akksiszettet, amivel 2-3x annyi ideig tudod használni.
Sőt, ennél lényegesen olcsóbban lehet hagyományos ólomalapú kis modellezőakksikat venni, csak az persze jóval nehezebb is.

Egyre több 6-8 Megapixeles gép lesz elérhető, a kicsit is igényes hobbifotós átlagemberek is egyre több ilyet vesznek majd, miért ne lenne hasznos ez a cucc?
Persze aki csak arra használja, hogy a családi ünnepségeken készítsen vele agyonvakuzott, pirosszemes képeket nagy ritkán, annak nem kell.

[Szerkesztve]

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#32) mr. Coyote


mr. Coyote
csendes tag

Nekem ''csak'' 3 mega egy kép a masinával és egy 128-as MS-em van. Az ugye kb. 40 kép, ami egy szülinapon elmegy, de máshol (pl. nyaralás, kiállitás) már gagyi. Egy 128-as (oridzsi) MS kb. 15 ruppo. A cuccost 54 eFt-ért (270 USD) vettem 40 gigás lemezzel. Nem kezdek matekozni, de asszem nem is kell.

''Tegyük fel neked KELL ilyen kütyü hivatásból. 3 megásak a képek 20 gigás a vinyó benne és 3 mp alatt készítessz el egy képet (mert gyors vagy) akkor még mindig 5 órát minimum üzemelnie kéne''

????????
Telepakolom az MS-s és mikor fullon van átmásolom. Egy töltéssel kb. 30-40x. Valoban nem lehet telepakolni a lemezt egy töltéssel, de nincs is rá szükség.

Ami sztem kimaradt: Csak a 9mm lemezt lehet beletenni, erre fel is hivják a figyelmet.

Vélemény: Nekem bejött mind kártyaolvasonak, mind külsö HDD. Az USB 2.0 elég gyors, nem öszül meg az ember egy méretesebb anyagnál sem. MP3? A hang nem rossz, de a szolgáltatás kritikán aluli. Nem lehet beletekerni a számban, a hangerö harmatos, a cim scrollozása olyan lassu, hogy a szám végére ki is derül a cime. Külsöre nem rossz, bár nekem a piszkosfehér változata van. Egy valami azonban (sztem) nagyon gáz. A gumi. Egyszer benne hagytam az USB madzagot hosszabb ideig, a gumi felkunkorodott és azota lehetetlen visszadugni. Bár ez nem uj, a fejhallgato részbe csak trükközve lehetett eredetileg is bevarázsolni.

Röviden: Ajánlom mindenkinek aki nem akar nagy vagy sok memoriakártyá venni.

Tudom, keveset szólok, de akkor is minek.

(#33) MuzX válasza mr. Coyote (#32) üzenetére


MuzX
tag

Minek tekergetitek a számokat? :))))
Vagy csak az első refrénig hallgatjátok? :)))
Speciel engem ez zavarna a legkevésbé.

A gumi védővackot az USB-ről én eleve eltekertem, sose nyomom vissza rá.

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#34) mr. Coyote válasza MuzX (#33) üzenetére


mr. Coyote
csendes tag

Pl. ha uj számokat hallgat az ember nem biztos, hogy érdekli az egész vagy az elején még nem tudja eldönteni, hogy érdekli vagy sem.

Tudom, keveset szólok, de akkor is minek.

(#35) MuzX válasza mr. Coyote (#34) üzenetére


MuzX
tag

Ha csak úgy nem... :))

Bár nem egészen értem, én olyan számokat nem teszek fel a lejátszómra, ami nem érdekel, vagy még nem tudom, érdekel-e. Otthon a gépen kimazsolázom, aztán csak azt nyomom át, amit biztosan szeretek.
Na jó, ha valakitől mondjuk kapsz egy komplett anyagot, sok ismeretlen zenével és erre másoljátok, akkor tényleg hasznos lehet.

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#36) dark bit válasza MuzX (#31) üzenetére


dark bit
tag

18 megás kép!!! Jesszus, ilyen már létezik...?
Ezek a kütyük amiket felsoroltál nem olcsó cuccok, sőtt nagyon drágák. Ha ez a Sony DSC-F828 nem csak katalógusban létezik még akkor nagyon drága lehet. Ennél sokkal puritánabbakat is jóval fél milla fölött árulnak, el tudom akkor ezt képzelni, ejha.
Én eddig 1 megás jpg formátumú képet csináltam max... annak fele nem fért el 17 coloson.

d[-_-]b Cool Walley

(#37) hakapeszi


hakapeszi
csendes tag

valszeg ki-be kapcsolodott, az nyiffantotta ki mindig.

dark bit:
170 kep az nem sok foleg ha 1-2 videot is csinalsz. Nekem voltak mar 200 kep folotti napjaim es biztos, hogy ez nem is kulonleges.
En szeretek utazni es pont ezert vettem a bigyot. Nem is ajanlom senki ''amator''nek (ertsd: nem maniakus). En tudtam, hogy meger 30parezret, hogy nem kell elvinni es felteni a laptopot. Azt is pontosan tudtam, hogy a legkisebb vinyo is eleg nekem, amit ingyen meg tudok szerezni.
Meg ha nincs is 220, akkor is kibir a cucc 10-20 attoltest de inkabb tobbet (512es teli kartyakkal szamolva)
Nem ertem mit szamoltal, mintha nem lenne vilagos szamodra, hogy mikent is muxik ez...

udv
haka

(#38) Yaye válasza dark bit (#36) üzenetére


Yaye
őstag

El vagy kicsit tévedve. A Sony F828 régen kint van már, 8 megapixeles gép, és csak a RAW formátumú képe (ami az érzékelőről lejövő nyers adat) 18 mega méretű. Ja és bruttó 250 ezer körül már kapható...

(#39) dark bit válasza Yaye (#38) üzenetére


dark bit
tag

hülyéskedsz... kettőt veszek belőle akkor!
:)

d[-_-]b Cool Walley

(#40) atus válasza dark bit (#30) üzenetére


atus
senior tag

Nem fárasztalak vele ha nem akarod, de a hülyeséget te beszéled. A Sony V1-em 3 megás jpg-ket készített, és 2 db 128-as kártyám volt, ami kb 90 képre elég. Egy hosszabb kiránduláshoz édeskevés. Most a 300D-m átlag 7 megás rawokat készít, és a jpg-k is 3-4mb körül vannak. Márpedig ha minőségre megyek, akkor rawban fotózok, és így a két 256-os kingston kártyámra 70-80 kép fér. Egy nyaraláson ennyit pár óra alatt el lehet lőni. De ha sorozatot lősz, akkor egy gombnymásra már sokszoros mennyiségű kép keletkezik, és nem órák, hanem percek alatt betelik a fél giga hely. Úgyhogy érdemesebb egy ilyen vosonic-ot venni, és hozzá két kisebb, de gyors flash kártyát. Így a sebességgel se lesz gondod, tárhelyed is lesz bőven, és amíg az egyikkel lősz, a másikról töltheti a képeket.

De látom nem vagy képben ebben a témakörben (F828 fél milla :) ), úgyhogy hagyjuk is. Csak azt nem értem, hogy akkor minek fikázol ekkora lendülettel...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#41) dark bit válasza atus (#40) üzenetére


dark bit
tag

Jó, nem fél milla hanem 300e Ft... na bumm, nem a legutsó katalógus szerint informálódtam. De nekem ez is sok bőven, és tuti, hogy ehhez még veszel aksikat meg memóriakártyát, meg minden kiegészítő kütyüt.
Azt nem értem, hogy az analóg korszakot hogy bírtátok átvészelni, ha most 90-100 kép is kevés?
Ez a raw számomra új. Nemtom mennyivel szebb, de valami olyasmit írtak, hogy van ahol 10mp elmenteni egy raw képet a kártyára... na ezzel lőjjél sorozatot.
Szerintem akkor is túl drága és fölösleges. 3 megapixeles gép, jpg fótó nagyon jó, elhiszem, hogy lehet fokozni csak szerintem most még túl sok az a pénz amit kérnek érte.

d[-_-]b Cool Walley

(#42) MuzX válasza dark bit (#41) üzenetére


MuzX
tag

Jelenleg bruttó 255e-ért kapható a Sony DSC-F828 (ami egyébként ebben a kategóriában nem a legsikerültebb darab, bár az elődjét, a 717-est nagyon szerettem), az Olympus C-8080 243e (szerintem lényegesen használhatóbb), de van Nikon meg Canon meg Minolta is, hasonló árfekvésben.
300e-ből már kijössz kártyával/tartalék akksival együtt is.
Az analóg korszakban az ember vitt magával 10 tekercs filmet.

A RAW annyit tesz, hogy a gép nem módosítja az érzékelőről lejött adatokat a mindenféle agyontuningolt belső szoftverével (színmódosítás, élesítés, tömörítés, stb.), hanem csak nyersen nyomja ki a képet, gyakorlatilag ahogy lejön az érzékelőről, többnyire tömörítés nálkül, de legalábbis veszteségmentes tömörítéssel, ezért olyan nagy a fájlméret.
Ez azért jó, mert ezeknek a gépeknek az átlagfotós átlagigényeihez lett optimalizálva a képfeldolgozó modulja. Milyen igényei vannak az átlagfelhasználónak?
''Hát, legyen szép színes, meg jó éles...''. Tehát gyakran ordenáré módon bele tudnak avatkozni a színvilágba, még inkább az élesítésbe.
Kimondottan jellemző az a módszer, ahogy Photoshop ''Unsharp mask'' szűrőjéhez hasonló eljárással élesítenek, vagyis a kontrasztos részek határterületén néhány pixeles tartományban meredeken növelik a kontrasztértéket, ettől ezek a részletek jobban elkülönülnek és élesebbnek látszanak. De egy ilyen képet nagyítva ez a mesterséges hatás jól kiütközik.
Talán 10x15 cm képméretnél még nem túl észrevejető, de ha már egy A4-es nagyítást akarsz, baromira látható lesz és aki igényes, azt zavarja.
És akkor még nem is szóltam a JPG artifacts néven ismert tömörítési zajról, mely főleg a homogén felületeknél lehet nagyon észrevehető.
A RAW képet egy jó utófeldolgozó szoftverrel szinte tetszőlegesen módosíthatod, sokkal finomabb esközökkel és sokoldalúbban, mint ahogy a digitkamera saját szoftvere teszi.
Ami a sorozatot illeti, a legtöbb illyen gép elég nagy belső pufferrel rendelkezik, hogy 4-6 képes sorozatot tudjon lőni.
Pl. A Canon 300D asszem 4 képet tud belenyomni RAW formátumban gyors egymásutánba a pufferbe, de még akkor sem áll meg a világ, mert párhuzamosan képes az előfeldolgozást és kiírást, meg a következő kép felvételét végrehatani, perse ha betelt a belső memória, azért jócskán lelassul.

3 Mpixeles géppel igényes minőségben max 10x15 centis képet érdemes csinálni, esetleg egy fokozattal jnagyobbat még talán-talán.

De menj el egyszer egy fotókiállításra, ahol diáról csinálnak A3 méretű nagyítást, és hasonlítsd össze akár csak egy A4 méretűvel, amit egy 3 Mpixeles képről csnáltak.
Ég és föld...

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#43) chris_


chris_
csendes tag

Van egy ilyen készülékem :) Vettem egy 20GB-os winchestert is, de azt a laptopomba szereltem inkább, és az onnan kiszerelt 6GB-osat szereltem az X's drive-ba.
CSAKHOGY! Az a vinyó két particiós! Biztonsági okokból nem töröltem róla semmit, hogy meglegyen, ha vmit nem mentettem le a lenti gépre. Most viszont kéne a hely :) Tehát szeretném törölni a két particiót, és FAT32-esként újra formázni, ANÉLKÜL, hogy csavarhúzót ragadva, vissza kéne szerelnem a laptopba. Van ilyen progi? (a win csak az első particiót látja (mármint gondolom a készülék látja csak azt) ) A Partition Magic nem hajlandó vele foglalkozni. Csak a gépbe szerelt vinyót ''látja''.

(#44) atus


atus
senior tag

No mostmár a lejátszó is megvan, meg a vinyó is. De nem akarja a 40G-s vinyót formatálni, azt tanácsolja, hogy előbb win98 alatt fdiskeljem meg. De hogyan tegyem ezt? Laptoppal? Elképzelhető, hogy bootlemezzel fel tudja ismerni az USB-s vinyót?
Plíz help! Rögvest bekattanok!

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#45) atus


atus
senior tag

Egy kis ápdét azoknak akiket érdekel a dolog. Nekem a ráncfelvarrt, háttérvilágításos VP-3310 van meg. Külsőre olyan, mint egy túlsúlyos iPod utánzat.
Sikerült működésre bírni, nagyon szépen másolgat mindenfele, és nem is túl lassú. Mondjuk 12G adat több, mint egy óra alatt kúszott át, de ennyit úgyse gyakran kell mozgatni. Az mp3 lejátszás viszont elkeserítő. Működik, de olyan torz, kásás hangja van, hogy idegesítő hallgatni. Pedig nem vagyok egy vájtfülű audiofil.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Vosonic X's-Drive Pro VP300 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.