Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Elrood


Elrood
őstag

Hmm, nem akarok reklámozni, de SaveAs-nak volt ilyen tanulmánya pár hete.
Egyébként szót érdemelt volta a WPA2, azaz a WPA,ami TKIP helyett AES titkosítási algoritmust használ. Bár nem tudom, hogy erre is vonatkozik-e a WPA-PSK feltörési módja. Szó volt itt a 20 karakteres jelszóról, hát nekem csak 16 karakteres:).
Egyébként, ilyen home-made dolog, leszereltem az antennát a wifi routerről, így már egy betonfalon túl is elég gyenge a jel, ezért nem attól kell félnem, hogy az utcán feltörik, mert oda nem jut el a jel, de a felső és alsó szomszéd elég veszélyes lehet;];];].

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#2) napos2600


napos2600
tag

en most lehet hulyeseget mondok, de az ssid ''publikalasa'' csak kenyelmi funkcio, pl. vallalati kornyezetben majd megprobalom elmagyarazni az osszes ''nagyembernek'', hogy ezt a nevet jegyezze meg es allitgassa o a halozatot?
vagy az ssid kuldesekor barmi mas olyan informacio utazik, amely veszelyes lehet a halozatra nezve?
most megszamoltam a jelszot, nekem pont 20 karakter, mindenfele extra karakterrel, akkor en most mar pont biztonsagban vagyok? :))

(#3) X-COM válasza napos2600 (#2) üzenetére


X-COM
nagyúr

tudtommal ssid csak kényelmi, céges környezetben nem is nagyon szokás tiltani.

otthon sincs sok értelme szerintem, mert, ha már csak egy nyamvadt wep be van állítva, a szomszéd pistike ''csakúgy'' nem tud netezni. Ha meg a wep-et megtöri, akkor az ssid tiltása sem lesz akadály.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#4) napos2600 válasza X-COM (#3) üzenetére


napos2600
tag

közben utánna néztem és kiderült, hogy az ssid kikapcsolása az igazi látvány védelem.
Bővebben: link
és az igazi védelem:
Bővebben: link

(#5) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Jó kis cikk! Érdekes.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) erhas01


erhas01
tag

udv:
a nemet tv adon volt egy oras musor errol.
a felhasznalo lakasatol 176m re !!!!!!!!
is tisztan lehetett laptoppal fogni barmely szamitogepes radiojelet, ami a routeren keresztul zajlott.
demonstraltak azt is szinesszekkel, egy illetektelen hogyan olvassa el leveleket, maganeletit es hivatalit egyarant.
ilyen [ levego ] vedelemre fel kellenne kesziteni a jovoben az ecdl es egyeb oktatason a kezdo, es halado tanitvanyokat.
a penz nem az ablakon szorom, hanem a falon . . . is ! ?
udv:erhas01

(#7) loszerafin válasza Elrood (#1) üzenetére


loszerafin
senior tag

Én is leszereltem az antennát otthon.
Viszont ha a vevőnek jobb antennája van mint amire számítasz, nem sokat ér ez a védelem.

(#8) domi007


domi007
őstag

Csak berakod a WPAt/WPA2-t és nincs semmi gáz.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#9) Pompi válasza domi007 (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

És közben azért nem árt figyelni a dátumra sem.

Feel Good Inc.

(#10) Gézengúz válasza Pompi (#9) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szia!

Miért is???

Köszi....

(#11) kali válasza Gézengúz (#10) üzenetére


kali
legenda

talán mert egy 3 éve kelt hozzászólásra reagált...

[ Szerkesztve ]

(#12) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

:D Szerintem hozzám hasonlóan jópáran most olvasták először életükben ezt a cikket. Viszont a hozzászólásokban is talált linkek alapján egész jól körbe lehet kutakodni tudásügyileg. Csak persze ezt pont azok nem teszik meg, akiket a téma kellene, hogy érdekeljen.
1-3 éve boldog-boldogtalannak figyel otthon a rádiós router, és a legtöbb esetben olyan lámák hozzá, hogy az valami szégyen. De "használják", mert megtehetik. Olcsó, mindenki által elérhető, és különösebb hozzáértést sem igényel a beüzemelése. Jópárszor elgondolkodtam már rajta, hogy ha egyszer beköltöznék a városba, simán megspórolhatnám a net-előfizetésem árát.

(#13) Gézengúz válasza kali (#11) üzenetére


Gézengúz
addikt

Valóban....

Mi az a 3 év....

[ Szerkesztve ]

(#14) kali válasza Gézengúz (#13) üzenetére


kali
legenda

3 év ezen a szakterületen - vagy úgy általában az informatikában - különösen sok idő... :DDD a wifi azóta rendesen kinőtte magát!

(#15) domi007 válasza kali (#14) üzenetére


domi007
őstag

De még mindig van elég wepes hálózat a környéken...

Pompi:
Köszönöm, elnéztem.

DOMy

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.