Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Digital


Digital
addikt

Az utolsó konfig tényleg nagyon ütősre sikerült! 1,4misi:Y Azért még meg lehetett volna spékelni egy kompis hűtőrendszerrel...
Egy ilyen 2* 512 mb-os vga karis cucc mit rakhat 3D-ben:F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#2) rudi válasza Digital (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehetett volna még spilázni nagyobb LCD-kkel, lézeres egérrel meg még egy rakás dologgal. Amikor a Klipsch hangszórók között válogattam nem egyet láttam, ami a full konfignál is drágább volt ;)

A hardver teljesítménye távolról sincs arányban az árával, a két 512 MB-os GF6800 Ultra alig teljesít jobban mint a két 256 MB-os, azokat meg láttuk, hogy itt-ott az egyetlet GF6800 Ultra is mergveri. A 3,8-as processzor sem annyival gyorsabb a 3,2-esnél mint amennyivel drágább (háromszor annyiba kerül).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) Digital válasza rudi (#2) üzenetére


Digital
addikt

Úgy is mondhatnánk hogy ''parasztvakítás 1,4 millióért''?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4) TeeJay


TeeJay
félisten

Összesen 1 417 200 Ft

hát erre meg kinek van pénze?
és még nem is volt mindenből a legjobb benne
bár csomó dolgot feleslegesnek látok.

szerintem egy sima otthoni felhasználó nem ad 150-200ezertől többet új gépre.
na jó max am onitorral együtt 300ezer

felesleges drágábbat venni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5) rudi válasza Digital (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Végülis igen, de a csúcsot mindig piszkosul meg kell fizetni. A 256 MB memóriával szerelt 6800 Ultra bőven 150.000 Ft környékén van, nehogymá a +256 MB kerüljön több mint 50 000 forintba :D

Peresze senkinek sem kell megvennie ezt a gépet ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) rudi válasza TeeJay (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

No, ezzel és a hasonló hozzászólásokkal AZONNAL!!!! leállni!!!
Senki nem mondta, hogy meg kell venni, senki nem mondta, hogy van értelme, senik ne okoskodjon!!!! Ott vannak a jelentőseb olcsóbb konfigok is!!!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Digital válasza TeeJay (#4) üzenetére


Digital
addikt

Jaaj mindíg ez a ''kinek van erre pénze'' duma! Hidd el van olyan emberke itt ma Magyarországon aki megengedhet ilyen vasat magának!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#8) Scream007


Scream007
őstag

fuuuuu ez durva:C
1.5 milla majdnem:Y

az a baj nem látom azt a fénysugarat amitől ezek a rendszerek, a vga-t kivéve annyira de annyira jobbak lennének mint itt a fórumon bárkinek is konfigja:U
2x512 ram 1 giga márkás>>>már nem nagy cucc, cl-ek csak a töltéseknél érdekesek+a tesztekben.(meg max feszengeni a fórumon:C)
3gigás cucc vagy ennek mwegfelelő amd is bőven elég minden gémhez, nincs olyan játék ami a proci kevéssége miatt ne menne.
hangfalrendszer 5.1 már általános meg az ehhez való hangkari is.(az más tészta hogy nekem még nincs audigy-m de folyamatban van:C)
az alaplap meg relatív dolog, csak azon mulik hogy valakinek kell e az uj proci meg vga foglalat, ha nem kell akkor jóval olcsóbb és teljesítménybe kb -4-5%.
na meg hogy most 6 usb van vagy 10 vagy 8 winyo mehet rá vagy csak 4 ez szerintem már olyan halál mind1.akinek fél terra hely nem elég annak szortirozni kell:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#9) Scream007 válasza Digital (#7) üzenetére


Scream007
őstag

de az meg nem ért hozzá annyira hogy ilyet megvegyen, mert nem is érdekli a téma, főleg nem a tesztek, gamik:C
megaLOLLLL

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#10) Esmein


Esmein
nagyúr

Nem akarok én okoskodni, de miért nincs 2*256 mega az 1*512 helyett az intel konfigban ?
Amúgy le a kalappal, hogy ilyenekre vállalkozol, konfig összeírás az egyik legszemetebb meló.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) rudi válasza Esmein (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

A memóval részint igazad van a 200 000 és 250 000-es konfigba jobb lenne 2x256 (persze 2x512 még jobb lenne), az árkülönbség csak pár százas. Mindjárt belegyártom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) rudi válasza rudi (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Áh, mégsem írom moda. Mi van ha, később bővíteni akarják :F

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) Digital


Digital
addikt

Miért kell két moncsi a legutolsó konfighoz?(lehet LOL kérdés...)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#14) rudi válasza Digital (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Miért ne kellene? ;) Így legalább egyszerre lehet Doom3-azni és HL2-zni :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Digital válasza rudi (#14) üzenetére


Digital
addikt

csak ezért????????;)

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#16) _cirmos_


_cirmos_
őstag

Intel konfiguráció 200 000 forintig:
Gigabyte 8I915P-G alaplap
Inno3D GeForce 6600 GT AGP grafikus kártya

zavart érzek az erőben :D
egyébként ismét jó a cikk, gratula!

(#17) Esmein válasza rudi (#11) üzenetére


Esmein
nagyúr

Pontosan erre gondoltam :) Akinek meg fejleszthetnékje támad, az beletehet még 2*256-ot az is megy dualban :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) bit_vector


bit_vector
tag

Nem rossz a cikk, bár szvsz az ember uborkaszezonban ír hasonlókat széljegyzetként (bocs).

Viszont, a másfél millás gépbe miért nem 4x1024M RAM van, ha már 4 foglalat van neki, és a lap 16G-ig fogad ramot?

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#19) Scream007


Scream007
őstag

a fostaliga i915 helyet szerintem nyugodtan tehettetek volna oda i875p-t, olcsóbb és jobb is.
csak azért mert ez újabb?????
ájjjj rossz hozzállás...........

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#20) Esmein válasza Scream007 (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

Talán könnyebben beszerezhető, vagy a cikk írójának pozitív tapasztalata van a lappal kapcsolatban.(nem hiszem hogy egy gigabyte i875 olyan olcsó lenne)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) rudi válasza _cirmos_ (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Á, bizos csak elnézted, nézd meg még egyszer ;)
Amúgy javítottam és köszi hogy szóltál :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza Scream007 (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

875-ös lap PCI-Expressel, LGA775-tel, NCQ-val van 20700-ért?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) rudi válasza bit_vector (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

A meglátás helyes: pangás van, jön a nyár. Jövő héten még írok AMD-s konfigokról, de hogy utána mi lesz...? Az Intel 945/955, Crossfire, dualcore és egyéb érdekességek még a láthatáron sincsenek :((

A csúcsgépbe csak Neked, csak most, csak itt berakok még két gigát ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) bit_vector válasza rudi (#23) üzenetére


bit_vector
tag


Kicsit siethettél volna, mert a jövő héten -ha minden igaz és szép- már itt lesz az új konfigom (speciel AMD-s: Asus A8N Deluxe, A64 3200+, 2GB DDR/400, 6600GT,...) :))

így vinyó nélkül br.230 ropi körül lesz a végösszeg, igaz a 21''-es moncsimat nem cserélem le egyetlen gány TFT-re sem.


üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#25) Scream007 válasza rudi (#22) üzenetére


Scream007
őstag

miért kéne mindenáron pci-e meg lga775????:U

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#26) rudi válasza Scream007 (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Mert a világ már csak olyan, hogy változik. Pár hónapja csináltam AGP vs PCI-E árösszehasonlítást, az utóbbi sehol nem volt drágább, modernebb technológia, tovább lehet majd bővítést találni hozzá. Ha meg egy árban vannak, akkor már had legyen az újabb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) Esmein válasza Scream007 (#25) üzenetére


Esmein
nagyúr

mer pcie kártya olcsóbb mint az agp és mert lga775-ös procit könnyebb keríteni újonnan mint 478-ast.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#28) Scream007


Scream007
őstag

mondjuk így már érthető.
én arra gondoltam, ha valakinek van már valamilyne olyan jó alkatrésze ami az elöző szabvány, akkor érdemesebb azt.

pl:valakinek van 1 s478as 2.4A procija, de van 1 agp-s x800proja.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#29) Esmein válasza Scream007 (#28) üzenetére


Esmein
nagyúr

az jobban teszi, ha procit cserél ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#30) kowk


kowk
tag

poen, vgat leszamitva az uccso elotti configom van kb :D csak a procim jobb

(#31) gorlin


gorlin
őstag

Az utolsó konfigba nem fért volna bele a Audigy4 :DDD(''csak'' 19.000 drágább mint a 2es)
Még mielött nekem esene valaki csak vicc volt.Na de 2 6800 Ultrához egy Audigy2???:DD
Ha már lúd legyen kövér!
Szerintem nagyon jó hogy vannak ezek a legjobb konfig összeállítások.
Mivel 1év mulva ha gépet vesz valaki csak ránéz erre a cikre és azt mondja:Úristenegyéveennyivolt?,majd ezek után bemegy a boltba és megveszi a harmadáért.Szóval nem rosszak ezek az ár feltüntetéses dolgok.

(#32) gorlin


gorlin
őstag

Most látom hogy két monitor van benne:) ez is komoly de az igazán döbbenetes számomra az volt amikor a tv2-ön egy műsorba valami fotós mutagatta a képeit,hogy ilyen árnyalat meg olyan körvonal meg ilyen illesztés,
A képeket nem figyeltem csak azt a b@szott nagy plazma monitort(tv-t:F)
amin ott futott a windows és elfoglalta majdnem az egész asztalt!!!
Nem tudom mekkora volt de szerintem 63 cm-es lehetett.
Na ezen ledöbbentem.

(#33) bit_vector válasza gorlin (#32) üzenetére


bit_vector
tag

Egyes plazma/TFT tv-ken van VGA bemenet ;)

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#34) kowk válasza bit_vector (#33) üzenetére


kowk
tag

az osszesen van.. viszont a jobbfajtan DVI is :) esetleg dobb vga/dvi

(#35) rudi válasza gorlin (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó b@sszus tényleg!!! Ez csak kettes Audigy. Ráadásul a 4-es csak 15.000-rel drágább, hozzávágom ;) Kár hogy az az új X-Fi még nem kapható :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) Digital válasza rudi (#35) üzenetére


Digital
addikt

És már át is léptük az 1,5 millás határt:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#37) rudi válasza gorlin (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Az árakkal kapcsolatban nagyon igazad van. A 450.000-es konfig alaplapja megjelenéskor 8. héten még 54.000 Ft volt, a 3-as P4 tavaly ősszel 65000 Ft volt, memória, merevleme, LCD és a VGA áráról ne is beszéljünk :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) bit_vector


bit_vector
tag

Akkor már csak a brahi kedvéért, elárulná nekem vki, hogy egy másfél millás géphez hogy jön egy alap 3 ropis Logitech Internet keyboard???
Ez kb. olyan, mint amikor a Porsche ülésére ecseri trikót húzol.... :))
sőt, ha már über-maxi gépet pakolunk, akkor az 1.44 helyett is vmi jobb illene:)
És hol a vízhűtés? :DDD


üdv.:)

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#39) Digital válasza bit_vector (#38) üzenetére


Digital
addikt

1,44 még mindíg él,mi is használjuk! Én valami Vapochil cuccot hiányolok,szerintem ez illene hozzá árban/teljesítményben!

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#40) rudi


rudi
nagyúr

Ne vicceljetek már! Ilyen drága gépbe vizet, vagy frigót :Y hát tönkremegy tőle :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) kowk válasza Digital (#39) üzenetére


kowk
tag

mondjuk ezen az alapon igencsak ra lehetne tekerni meg jopar millat.. az _olyan_ gephez ugye minimum 3 wide 24'' tft jar, esetleg akkor mar lob*szo nagy plazma, de komoly munkara vagy jatekra egy profi CRT is, a fules ver gagyi, 80 rugo sennheiser hd650re, hangfalakkal meg hangkarival is lehetne meg szamolgatni... es akkor nyomtato, scanner, webcam meg a sok kis sz*r meg nincs is benne :D

(#42) Digital válasza kowk (#41) üzenetére


Digital
addikt

A hűtés azért csak fontosabb dolog szerintem,és így jobban ki tudod aknázni a rendszer tuning tartalékait (habár hová kell tolni egy ilyen gépet :F)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#43) aer


aer
tag

Nemértem. Kihozzátok a vinyótesztben, hogy a samsung igencsak gyenge, erre ezt teszitek az összes konfigba. Persze, lehet, hogy ez most nem lényeges.

(#44) rudi válasza aer (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem lényeges. Árban alig van köztük eltérés.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) gorlin válasza rudi (#35) üzenetére


gorlin
őstag

''Creative Audigy 4 Pro 7.1 hangkártya'' Láttam tényleg kicserélted:DDD
Na így már tényleg tudok miről álmodni az éjszaka:)
Egyébként,tényleg jó dolog hogy itt vannak ezek az árak .Mivel nagyon reálisak (szinte a legolcsobb helyen ennyi ,és ez jó) .Mert ha másfél év múlva érdekel mennyiröl indult forintra pontosan ,vagy esetleg mennyit változott egy hónap alatt (általában le van írva a hazai pályában mi mennyit változott) tudni fogod.Tehát látod mennyi az értékcsökkenés.És ha azt látod hogy hónapok óta nem változik sokat tudhatod hogy jó befektetés,és esetleg érdemes megvenni
(szerintem valami ilyesmi célja is lehetett az írónak ezzel az álomgép árának leírásával, bár lehet hogy nem :) )
Meg a másik :Ha két év múlva megkérdezi valaki mennyi volt két éve egy 6800 Ultra mit mondok ?
1:150 körül
2:www.prohardware.hu ->katt ,hazai pálya->katt :)


Ui:
Mert ami most álom két év múlva csak 18 FPS lesz :DDD



[Szerkesztve]

(#46) koxx válasza rudi (#44) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Winchesternek miért ''csak'' 2x200-as samsungot raktál be? :U Helyette rendszervinyónak 74 GB WD raptor + 2x400 GB Seagate Bővebben: link csakhogy még egy kicsitt drágább legyen :))

(#47) rudi válasza gorlin (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Van egy táblázatom, amiben az összes hazai pályában szereplő ár benne van hetekre lebontva tavaly 25. héttől. A tavalyi 30. héttől pedig van heti 20 MB árlistám ;) Egyszer majd ha lesz sok időnk valami használható formába gyúrjuk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) rudi válasza koxx (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

áh, legyen elég a 2×200 MB. Merevlemezárakat úgyis leírtam pár hete Bővebben: link

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) Bumbi


Bumbi
tag

Nem lehetne egy-két kategóriát keresztezni? Lehetne például mini-Játék-erőgép:
microATX-es 915-ös Ecs LGA775-ös lap 64 bites prescivel, giga rammal, Valami kékeslilás nyákos videokaresszal audigivel vízhülivel, mikros házban...
Sőt, mintha a computexen lett volna barebone sli konfig...Jól emlékszem?:DDD

42

(#50) rudi válasza Bumbi (#49) üzenetére


rudi
nagyúr

Csak kérni kell és akkor az lesz ;) Korábban már volt egy fekete csodagép, de össze lehetne szedni kéket és pirosat is. Barbone gépek korábban voltak már, kimondottan gémergépek is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.