Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gergoke

Keopsz!

Szerintem a KT333- nem P4-es chipset lesz, de tény hogy támogatja majd a PC2700-at... :)

(#2) ZBAdmin


ZBAdmin
csendes tag

Hali. Előre is elnézést kérek, de az alábbi árakat most néztem egy kisker árlistában (akármelyikben nézhetem), és az alábbi érdekességet tapasztalom: a különböző memória típusok között van vagy 2e-5e ntto HUF eltérés. Nehogymá' egy P4 proc + alaplap vásárláskor ez legyen a döntő...

PC133 SDRAM 256MB HYUNDAI 16605
PC2100 DDR RAM (266MHZ) 256MB 18537
PC800 RDRAM PC800 256MB SAMSUNG 23513

Zo

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#3) BYpsilon


BYpsilon
csendes tag

Szep ez a teszt, csak egyetlen gondja van. Az egesz akkor lett volna realis ha gyari alapertekeken vannak tesztelve az alaplapok es nem kulonfele mertekben tulhuzott orajeleken. Elvileg a korrekt az lett volna, ha mindket teszt eredmenyei szerepelnek.

(#4) guest


guest
veterán

Én nem is értem, hogy miért nem lehet a teszteket elsösorban túlhúzás nélkül végrehajtani, és csak másodsorban huzigálni. Így valóban lehetetlen az összehasonlítás. Azonkívül (épeszű) céges felhasználásnál szóba sem jöhet a túlhúzás.

prohardver vendég

(#5) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

+értettük. Legközelebb mind2 adat +lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Adi válasza Parci (#5) üzenetére


Adi
senior tag

Szerintem - ha megvannak még a lapok - utólag tegyétek hozzá ezeket az eredményeket, mindenki nagy örömére! :)

ldm start-reconf primary

(#7) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

kedves ZBAdmin!

egyrészt, ami árakat megadsz, azok közt nem 2-3e ft a különbség.. :)

sdr -> ddr: 2e
ddr -> rd: 5e
sdr -> rd: 7e

másrészt a cikk nem azt mondja, hogy 2e ft-ot senki sem fog rádobni az sdr-re a ddr-ért, hanem azt, hogy ha vki vesz mondjuk egy 30 rugós p4-es procit, mellé egy ilyen ecs dual ram slotos lapot, akkor ennek a vkinek ez esetben nem muszáj újabb 23 (se 30..) rugót ramra költenie, mert jó bele a régi (sdr) memóriája..

szal ''ez'' jusztis döntő lehet, hidd csak el egész nyugodtan. :)

(a sis650-es gigabyte mondjuk uígy sdr-es, de ddr egyáltalán nincs rajta, így mégsem az igazi.)

cantante di sampietrini

(#8) guest


guest
veterán

Meg csinálhatnátok valami áttekinthető táblázatot és vagy grafikonokat az összes táblázat nagyon nehezen emészthető itt a prohardveren.

prohardver vendég

(#9) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

a túlhúzásról..

nyilván nekünk is egyszerűbb lenne, ha csak alapon néznénk a lapokat; ráadásul többet át lehetne pörgetni egységnyi idő alatt..

csak épp egy msi lapon első (vagy x-ed) sorban az kerül annyiba, amennyibe, hogy a lap frankón túl is húzható, meg hogy ''végig'' stabil marad.. erről tehát írni kell. ezzel nem azt mondjuk, hogy alapon tök fölös megnézni őket, de:

ebben a tesztben spec. kb. uannyira volt túlhajtva mindkét deszka, így az alapon mért (mert itt vannak feljegyezve, lemértük szépen így is, sőt..) értékeket kis nagyvonalúsággal -- úgy gondoltuk.. -- el lehet hagyni. kettejük viszonya így is látszik, fej-fej mellett vannak végig, ráadásul az egész tuning itt marad a kispályán, semmi extra oc.. ja, és mert nincs (sok esetben nem is lehet..) nálunk mindig uaz a cpu, így az alapon tesztelés se lenne mindig releváns.

a teszt címén közreadott táblázat pedig nem más, mint egy örökranglista, ahol a nálunk járt platformok teljesítőképessége a lényeg, bár mi is érzékeljük, hogy itt-ott sántít kicsit a dolog.

rajta vagyunk a tuti tesztmetodológián, nemsokára bemutatjuk.. :))

cantante di sampietrini

(#10) guest


guest
veterán

Hi!

Hozzászólásom csak részben szól a cikkhez.
Van egy Amptron M817LMR alaplapom, ami AMD-s procikat és SD és DDR RAMot tud fogadni. Van benne egy 750 -es Duron. Az alaplapomon a memoriák között a cikkben említett módon lehet váltani: 50 jumpert át kell rakni és egy feszültségállítót is.
Egy hónappal ezelőtt 64 M DDR RAMot lcseréltem egy kölcsön kapott 256 M SD RAMra. Az ötven jumpert szépen átraktam, de a feszültségállítót elfelejtettem át kapcsolni. A rendszer teljesen korrektül ment: a 3,3 V-os SD RAM 2,5 V-on!!!. Elolvastam ma a cikket és eszembe jutott, hogy talán át kéne állítani a feszültséget. Mondom megmérem a memoria sebességet, mennyivel lesz gyorsabb, ha az előírt 3,3 V-ra állítom a feszültséget. 2,5 V-on a teszt szerint 3,3 egység a mem. sebessége.
3,3 V-on (ennyi a SD RAM előírt feszültsége) a teszt szerint a sebesség 3,0 egység. !!!!!!
kb. 10%-kal kisebb. Többször is megmértem.
Érdekes: alacsonyabb feszültségen gyorsabban megy a SDRAM? Ezt magyarázza meg valaki, ha tudja!
Attila.

prohardver vendég

(#11) ZBAdmin válasza keopsz (#7) üzenetére


ZBAdmin
csendes tag

Dear keopsz!

>egyrészt, ami árakat megadsz, azok közt
>nem 2-3e ft a különbség.
>sdr -> ddr: 2e
>ddr -> rd: 5e
>sdr -> rd: 7e

Igazad van, nem 2-3e ft.
Ezért írtam 2e-5e FT-ot. :D
sdr (16) -> ddr (18) : 2e
ddr (18) -> rd (23) : 5e
Persze most csak a szőreimet hasogattam.

Elhiszem Neked, hogy döntő lehet, mert én bajnok módon csak a teljesen új konfig vásárlását gondoltam végig... :(

Üdv

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#12) guest


guest
veterán

:-)



prohardver vendég

(#13) guest


guest
veterán

Hali,

persze, hogy túlhúzva tesztelnek a srácok. Ki az aki manapság azzal élezi a helyzetet, hogy az X cég konfigja még 4 év után is hibamentesen működik :) Mivel ennek már nincs marketingértéke (mármint a +bíz6óságnak), ezért aztán így alakult a gépjellemzés (gigamegahertzmánia).
Mind1 a végén úgyis veszel otthonra egy gépet és azt ápolgatod ;)

wyoos

prohardver vendég

(#14) McJames válasza keopsz (#9) üzenetére


McJames
senior tag

Ne vedd cikizésnek, de csak most olvastam el a topicot, és megvallom nagyon jót mulattam...(Figyelem! Az alábbiak kiragadott szövegrészletetek(!), tehát ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy ellenezném vagy lehurrognám a tesztelési metodológiát!)
[I]''...ebben a tesztben spec. kb. uannyira volt túlhajtva mindkét deszka...'';
''...értékeket kis nagyvonalúsággal -- úgy gondoltuk.. -- el lehet hagyni...''[/I]
Mmmmmmmmm... Tetszenek az új abszolút ''egzakt'' viszonyszámok és/vagy mértékegységek mint kb. és ''ú.g.''(úgy gondoltuk). :DD

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#15) McJames válasza keopsz (#9) üzenetére


McJames
senior tag

Bocs, az idézetet elszúrtam - ebből is látszik, hogy semmi sem tökéletes:
''...ebben a tesztben spec. kb. uannyira volt túlhajtva mindkét deszka...'';
''...értékeket kis nagyvonalúsággal -- úgy gondoltuk.. -- el lehet hagyni...''

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.