Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joe69


joe69
senior tag

sulinetben is inkabb komponenseket erdemes venni, nem komplett gepet

(#2) anulu


anulu
félisten

anyám, ezeket a parasztvakításokat! MX4000? :Y minek? a 2D-t is szegény alíg bírja! a fő baj ezekkel a szutykokkal, h az alkatrészeket 3 (vagy 5?) évig nem is lehet szabály szerint eladni, tehát ha vki kicserél vmit benne, akkor az porosodhat meg a polcon :(

az ok, hogy bővíthatőek, de a nagy kérdés, hogy egyben van-e a gari ezekre a gépekre?! ha ugyanis igen, akkor lehet oda elvinni az egész hóbelebancot, ahol meg lett véve, berakatni, újra lezáratni (nem kevés azért ennek a munkadíja), utána hazavinni.

defaultból gyűlölöm az előre összerakott gépeket, de ezek a Sex-esek közelítik a szánalmas kategóriát.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) rocket


rocket
nagyúr

Vegre jonnek az x800xl agp verzioi, mondjuk azt nem ertem, hogy lett kiskerben 9k-val dragabb, amikor nagykerben 5.5k. (kozben rajottem, Magyar kereskedoi mentalitas).

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4) rudi válasza anulu (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Nagyon úgy érzem, hogy nem Te vagy a Sulinet Express célközönsége. Rakás ember nem a gépfejlesztésbe őrült bele, nem igényel masszív shaderteljesítményt, nem ír hetente tíz DVD-t, nem renderel 3D jeleneteket, nem rendez milliós rekordszámú táblázatokat és még sorolhatnánk azokat a dolgokat, amit nem csinál. Ezzel szemben internetezne, megtanulna szövegete szerkeszteni, táblázatkezelőt használni, weboldalat készíteni, programozni alap szinten. Lekezelné az utazáson készült fényképeit, esetleg videóit. Az ilyen alap dolgokra bőven elég egy-egy sulinetes gép, melynek fő erénye az olcsóság. Nem mindenkinek van évi párszázezer forintja gépfejlesztésre, de nem is mindenki igényli ezt. Aki nem igényli az értelemszerűen nem vesz ilyet, de akinek számít, hogy a nagynehezen összekuporgatott 120 000 Ft felét visszakapja (szerencsés esetben ez a visszakapott 60.000 Ft negyedéves rezsit fedezi) az nagyon tud örülni még egy MX4000-nek is.

Nemrég kapartam össze a 486 DX4-es gépemet (8MB RAM, félmegás VGA, 850 MB-os merevlemez, monokróm VGA monitor, SB 16 és egyebek), és odaajándékoztam egy ismerősnek (fiatal tanítónéni, asztalos apuka, két kisiskolás gyerek). Sokkal-sokkal-sokkal jobban örültek neki mint egyesek a 16 futószalagos videokártyájuknak, ami a három hónapja vásárolt 12 futószalagos helyére vettek mert ''olcsó volt''.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) rudi válasza rocket (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Arra esetleg nem gondoltál, hogy Te más nagykerben nézted mint mi?! Elolvastad a szokásos mondatot a cikk elején:

Árainkat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük tíz százalék kiskereskedelmi haszon és huszonöt százalék áfa hozzáadásával.

Nincs itt mentalitás, árszabás van oszt kész.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) Lars


Lars
őstag

Arra lennék kiváncsi, hogy az a thermaltake VGA hűző elbir-e egy Ati 9800 PRO-val.
Nem akarok senkit sem sürgetni, de csináljátok azt a tesztet :DD
Elsőre szimpatikus, lehet hogy vevállalnék egyet a VGA-mra.

(#7) Dilikutya válasza rudi (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt hiszem, ehhez nincs nagyon mit hozzáfűzni. Teljes mértékben egyet értek veled.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) rocket válasza rudi (#5) üzenetére


rocket
nagyúr

Jobban korbe kene nezni, vagy odairni hol neztetek, mert igy olyan mintha ez lenne a legolcsobb, es ugye igy kicsit feloldalas az igazsag ;)
Ennek ellenere, akkor is fura, hogy ott +9 a kulonbseg, mert ugye most a ket ar kozotti kulonbsegrol van szo, es nem arrol hogy x termek y boltban 100 ft, mig ugyanez a termek x boltban 102ft, amibol az kovetkezhetne esetleg, hogy az agp verzios x termek y boltban 105 ft, mig x boltban 107ft.
Remelem erted amit irni akarok, nehezen lehet ezt leirni :D

Es egy tipp, meglehetne emliteni, 65k bruttos gecube x800xl pci-e-t is nyugodtan, megha az kiskerben is kaphato (voltak itt mar mistralos gecube reklam cikkek karacsony tajekan), nem hiszem hogy ilyen aron van konkurenciaja annak a 16 pipeline-os kartyanak. (remelem erre nem az lesz a valaszod, hogy: nem tudhatod, hogy milyen forrasbol szarmazo a kartya ezert nem irhatsz rola).

Ugyis lehet nevezni, de en inkabb erre tippelek : ''adjuk dragabban ugyis 10 darab van az egesz orszagban es hetekig nem is lesz tobb'' , hogy ez aztan arkepzes vagy mentalitas csak megiteles kerdese.
Mondjuk ez mashol is igy mukodik, amig valami nagyon uj, tobbet lehet leakasztani az elso vasarloretegrol akik rohannak megvenni ezeket elsonek, de ott legalabb hamar helyre all a rend, mig nalunk hetek/honapok is eltudnak telni ezzel, hogy 5-10 darabonkent rendelgetik a kartyakat, es ezzel olyan helyzetet teremtenek mintha ez valami ritka termek lenne.


Antec Phantom tap egesz jo darab, mondjuk meg mindig draga de a csondet megkell fizetni :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#9) rocket válasza Lars (#6) üzenetére


rocket
nagyúr

Elbirni elbirja, de nem ajanlott, nagyon melegszik siman passziv hutovel.
Zalman dual heatpipe-os hutoje se birja, ajanlott melle op1 venti.
Kockaztatni nem eri meg, inkabb kell venni egy halk alacsony fordulaton jaro, jol huto ventit ra :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#10) rudi válasza rocket (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem az a célunk hogy a lehető legeslegolcsóbb kiskerárakat mutassuk be. Korábban oda szoktam írni, hogy kistételes rendelésnél értednőek az árak, de nem szoktak belekötni, így mostanában nem írom oda, de jövő héten úgy látom ismét kénytelen leszek.

Az eltérés az X800XL AGP-s és PCI-Expresses változat ára között a hátoldalon látható átalakító chip miatt van. Az X800XL magja eredendőne PCI-Expresses és csak az átalakító chip miatt lehet AGP-s verzió, azt meg nem ingyen fejlesztették ki. A magasabb ár az indulóterméknek is köszönhető, megy ez majd lejjebb, nem kell aggódni ;)

A 65k-s X800XL-t nem kommentálom

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza Lars (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Teszteltük már a tesóját a Giant III-at és néztük passzívban a Zalman 80D-HP-t Bővebben: link. A Zalman passzívban is elvitte az X800 Prot, szerintem a TT passzív is elég lehet egy 8 futószalagos kártyára, de majd meglátjuk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) rocket válasza rudi (#10) üzenetére


rocket
nagyúr

Rialto chipet 8$-ert adja az ati a gyartoknak, es ahol en neztem 5.5k volt a sapphire x800xl pci-e es a x800xl agp kozott, ami kb. 25-30$ kozott van.
9k meg inkabb 50$-hoz kozelit amirol eloszor szo volt, hogy annyival lesz dragabb az agp verzio msrp ara.

65k kisker brutto x800xl-rol az mar kiderult hogy nem kamu arlistaar, hanem valoban ennyiert aruljak a gecube x800xl pci-e verziot, raadasul uni-wise verzio es vivos , ha ide nem irod le johet mailben is, erdekelne a velemenyed :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13) anulu válasza rudi (#4) üzenetére


anulu
félisten

akkor viszont nem értem, hogy 6800GT és X800PRO kategóriájú kártyák miért vannak a programban.
amúgy én is igénybe vettem (mert miért ne), de csak vinyó vételezésre.

tudom, milyen érzés, én is ajándékoztam már így gépet. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) rudi válasza anulu (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

A csúcsVGA-kat én sem értem.

A storymat meg Te nem értetted meg. A lényeg, hogy van aki a Nekünk minimálisnak tűnőnél is kevesebből él, mi meg Sulinetes konfogokat fikázunk 19-es LCD-n 16 futószalagos VGA-val...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) parandroid válasza rudi (#14) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az MX4000-ben én azt nem értem, hogy akkor már miért nem egy radeon9000/9100igp? Vagy akár Intel EG/EG2. Előbbi gyorsabb is, olcsóbb is, szükség esetére pedig még mindig megmarad az agp-port. Fogyasztani is kevesebbet fogyaszt imho, gond is kevesebb van vele. Egyetlen hátránya, hogy mondjuk 16/32MB-t levesz a rendszermemóriából. Viszont irodai alkalmazásokhoz még ez is felesleges. Más kérdés, hogy a Longhornnak mi kell majd...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16) clayman


clayman
aktív tag

,,A PCI Express-esek is kaptak húsvétra újdonságot a Sapphire-től. Már nálunk is elérhető a tizenkét futószalagos Radeon X850 Pro, melynek 118 250 forintos ára nem éppen kedvező a tizenhatos X800 XL fényében, de ne feledjük el, hogy ez a kártya közel tíz százalékkal (40 MHz) gyorsabb memóriát és huszonhárom százalékkal magasabb órajelen ketyegő GPU-t kapott, mely így talán ellensúlyozni tudja az X800 XL huszonöt százalékos előnyét, mely a néggyel több futószalagból ered.´´

Vagy a X850 Pro-nak van huszonöt százalékos hátránya az X800XL-lel szemben; vagy a X800XL -nek van harminchárom százalékos előnye az X850 Pro-val szemben futószalagok tekintetében.

szerk.: 25% előny (12*1.25) = 15 futószalagot jelentene :/

[Szerkesztve]

(#17) rudi válasza clayman (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Köszi a figyelmeztetést (amúgy ez ám szőrszálhasogatás;) ), javítom!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Lars válasza rudi (#11) üzenetére


Lars
őstag

Köszi, megvárom a tesztet, aztán eldöntöm.
Valamit kellene csinálnom, mert a gyári hűtés, föleg ez a GeCube-os egy kicsit hangos. Pontosabban a gépemhez képest hangos.

(#19) Lars válasza rocket (#9) üzenetére


Lars
őstag

Még filózok esetleg egy nagyon halk Zalman hűtésen, de az igazán ideális a passzív lenne.
Majd az elkövetkezendő tesztböl kiderül hogy mi lesz.
Egy biztos, a VGA marad.

(#20) clayman válasza rudi (#17) üzenetére


clayman
aktív tag

Bizony szőrszálhasogatás, a javából ;)

(#21) anulu válasza rudi (#14) üzenetére


anulu
félisten

de, megértettem, csak az könnyen lehet, hogy rosszul reagáltam rá :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) tildy válasza rudi (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Jelentem én újabb sulinetes terméket vettem, ráadásul olcsón.
FS c-17-7 tft moncsi 57ért.
Jó vétel volt:U És bitang szép képe van:D Nameg ezüst -fekete:C

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

NA hal a a joegenk vki megis felebrett es a tavajj evvegi, idei ev eleji anomaliak utan megis csak van mo-n hivatlaso Enermax!!! Juhejjj, akkor am csak aszt kerdezenm ki csinajja??? vagy mind a kelly-nek mind a hertanak meggyutt az esze???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24) viharhozo válasza neduddki (#23) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem a Hertaban eleg regota vannak Enermax cuccok.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#25) neduddki válasza viharhozo (#24) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tavajj november vegen vadasztunk egy 550-600-as tapot egy dulao opteronhoz, felhivtuk a kelly, mint jol megszokott enermax disztributiort, hogy hat most ok, ize nem biszto shogy maradnak disztrik meg ekkorak nem is bisztos hogy hoznak be ekkorat majd jan vegere feb elejere kiderul, na jo akko rmegkerdez a maskat: hertat hogy akkor tap, mire dobbentetes modon szinte ugyaneszt valaszoltak ok is, minthogy kedvunk nem vot varni eze a vegen lett egy 550-es ocz.
N ennyit a magyar enermax disztriktol... de ha Rudi elarulja hogy kelly akkor mingya vidamabak vagyuink hogy akkor megis csak van, amugy a enermax honlapion mind a 2-en szerepelnek...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

A ''Sulinetes asztali konfigurációkhoz'' szeretnék hozzászólni...

A sulinetet nem azoknak találták ki, akik hetente cserélgetik a vga-t, a procit, a lapot és a többi alkatrészt.

Azoknak szerettek volna egy alternatívát nyújtani, akiknek vagy nincs gépük vagy nagyon régi, mai szemmel igencsak elavult van. Ezt fejelték meg azzal, hogy az adóból valamicskét még vissza is adnak. (egy kis serkentés)

A gépek tényleg érdekesen vannak összeállítva.
Viszont azt is nézni kell, hogy egy-egy módosítás mennyi ideig tart és mivel jár.
A cég beadja a módosítást és majd valamikor hetekkel később kap egy ''üzit'' hogy igen, elfogadták vagy kap egy olyat hogy nem...
Ráadásul a megpályázott cuccok ára is jelentősen változnak...

Na, mind1... lényeg a lényeg, hogy nem a moddereknek és nem a tuningmanoknak jött létre a sulinet.
Éppen ezért semmi nemű fikázásnak helye itt nincs, nem lenne...
Szerintem...

Üdv. Egy éppen sulinetező / beszállító cégnél dolgozó emberke

(#27) kowk válasza TheReMiXeR (#26) üzenetére


kowk
tag

akkor mit keresnek katodcsovek, meg lanpartys hazak es ilyesmik a programban? amit rudi irt az teljesen rendbenvan, a baj inkabb azon emberek fejeben van, akik beraktak ezeket a cuccokat.

(#28) Füleske válasza TheReMiXeR (#26) üzenetére


Füleske
addikt

''Egy éppen sulinetező / beszállító cégnél dolgozó emberke''

Mit tudsz , mikor szűnik meg a sulinet és lesz - e valami helyette ?

(#29) ciao


ciao
senior tag

honnan a fenéből szednek ma nagytételben Radeon 7000-t???

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#30) Füleske válasza ciao (#29) üzenetére


Füleske
addikt

Valahogyan csak ki kell pucolni az elfekvő raktárkészletet...
R7000 , MX4000 , integrált savage4 vga....

(#31) rudi válasza neduddki (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Kellyben tuti vannak ezek az izmos tápok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) Obi-1 válasza rudi (#4) üzenetére


Obi-1
őstag

Szerintem a Sulinet Expressz célközönsége is megérdemelne egy 9550 színtű kártyát a ''Titan'', meg hasonló remek nevekkel ellátott termékekbe. Általános használatra (ami minden családban némi játékot is feltételez) a 7000-es Radeont árulni 2005-ben ténylek kib***s...!

Only a Sith deals in absolutes.

(#33) tildy válasza Obi-1 (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha nem is 9550-t, de egy 9200-t simán (Minimális játékot feltételezve... Nekem is ilyen van, eddig egy játék sem akadt vele, legalábbis amivel én játszom (pop-sot, gta-vc ))

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) Obi-1 válasza tildy (#33) üzenetére


Obi-1
őstag

A Titan nevű 512MB Ram, 120-as HDD egész jó lenne egy normál VGA-val. Persze ház/táp is kérdéses.

Only a Sith deals in absolutes.

(#35) rudi


rudi
nagyúr

Most nézegetem a Sulinetes komponenseket és folyamatos észmegállás meg hajeldobás és állkeresgélés folyik közben - POZITÍV IRÁNYBA! Még konfigot nem rántottam össze belőlük, de veszedelmesen jó árakat is találtam!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) tildy válasza rudi (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Remélem benne lesz a monitorom a cikkben:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) rudi válasza tildy (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha küldesz jobb képet, akkor személyesen is ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) tildy válasza rudi (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Rendben:) Próbálok. Ráadásul az én gépem majdnem teljesen sulinetes.
Tv kártya + szgépház+táp + monitor

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) rudi válasza tildy (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Ildikó kedves, hol teccett ezt a monitort vásárolni?! Rovatvezető úr fél órája túrja a listát és Fujitsu Siemenséknél találta meg 79900 Ft-ért. Tessék sulinetes kódot szolgáltatni de iziben (OMxxx-xxxx vagy hasonló formátumú)!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) rudi válasza rudi (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

És csak megtaláltam:
OM122-E082 Monitor Fujitsu-Siemens SCALEOVIEW C17-5 17'' TFT-LCD monitor 56 990,- Ft

vagyis csak majdnem mert ez C17-5

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) tildy válasza rudi (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Iziben sajna nem tudok, de nem iziben ejfelkor tudok szolgaltatni. (akkor erek haza)
Szegeny topikvezeto ur:U
Egyébként meg csömöri auchan 56990:U
Kicsit googleztem, es ezt talaltam.
ha jól látom: OM125-E084


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) tildy válasza tildy (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Illetve ezt:S26361-K1020-V170 ups, ez más, de itt a kép:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) neduddki válasza rudi (#31) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

koszi
Az arlistaban mar eklgalabb akad, majd akkor gyuvo heten rakerdezunk:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.