Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Sosem értettem, hogy miért kell ennyire korlátozni a felhasználók jogait.Mert nálunk a suliban még a ph n is vannak olyan dolgok amik nem jönnek be, vagyis egy ilyen hibaüzenet jön vissza hogy a proxi serwer meg tagadta a kapcsolatot, és nem is lehet semmi mágváltoztatni, mert még a jobb egér gom is le van tiltva:(

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2) erdey_a


erdey_a
őstag

Logolhatja-e az én beleegyezésem nélkül a cég az általam látogatott oldalakat, vagy a forgalmat?
Pontosabban megteheti-e ezt anélkül, hogy erre előzetesen felhívná a figyelmemet?
Nélunk hivatalosan nincs semmilyen kontoll, de egy amit mondanak, egy másik meg a valóság.
Nem sok időm van netezni, de havonta van egy két nap, amikor kevesebb a meló és ilyenkor a nyolc órát aktív netezéssel ütöm el. Fura lenne aztán, ha ezt valaki szóvá tenné.

Vérboci

(#3) sasa311 válasza erdey_a (#2) üzenetére


sasa311
veterán

persze, hogy logolhatja, hiszen a munkahelyeden csak a munkádhoz használd a netet. Nem használhatod a főnököd beleegyezése nélkül magán célokra( hiszen nem te fizetsz érte...).

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#4) erdey_a válasza sasa311 (#3) üzenetére


erdey_a
őstag

Azt gondolom, hogy ez is egyfajta megfigyelésnek minősül. Az irodát sem kamerázhatja be a tudtom nélkül.
Mert pl.: sokat nézegetem az MSZP honlapját, a góré meg mondjuk Fityiszes, akkor ezért simán kirughat.
Tehát én személyiségi jogi problémát látok a háttérben.
Persze, ha előre kiírják az ajtóra, hogy kamerával megfigyelt terület, azzal, hogy bemegyek mégis, ezt tudomásul vettem. Tehát ha előre közlik, esetleg körlevél formájában tájékoztatnak a logolásról, akkor oké, de anélkül aggályos.

Vérboci

(#5) sasa311 válasza erdey_a (#4) üzenetére


sasa311
veterán

ezt né inkább nem megfigyelésnek, hanem ellenőrzésnek hívnám. Hasonlatnak pedig inkább azt, hogy pl. egy irodai fénymásolót sem szabad(na) arra használni, hogy a fiad osztálytársának lemásolod a matekfüzetét 42X, hanem csak a munkádhoz. Mert a fénymásolót, papírt és áramot is a céged fizeti. Ugyan így az irodában a gépet, áramot és az internetet is a cég fizeti, így jogos, ha ellenőrzik, hogy a munkához szorosan nem kapcsolódó dolgokat ellenőrzik (persze ha pl. az e-mailedet megnézed, akkor ez csak addig ''etikus'' amíg csak annyit logolnak, hogy igen, XY nem dolgozik, hanem a freemail-el szarakodik, az, ha már a leveledet is lementik/elolvassák, az már nem szép dolog:()

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6) kisfurko válasza sasa311 (#3) üzenetére


kisfurko
senior tag

Ez nem igaz. Semmilyen adatot nem gyűjthetnek rólad a beleegyezésed nélkül. Ha nem szóltak róla, akkor nem is használhatják fel ellened, ha jól tudom.

(#7) rdi válasza kisfurko (#6) üzenetére


rdi
veterán

Nem így van. Logolhatnak, mivel az nem rólad szóló személyes információ, hanem a cég számítógépes (netes) forgalmáról.
Viszont erről kötelesek téged munkaszerződékor, vagy külön értesíteni.
Viszont kizárólag munkahelyi célból használhatják fel, tehát nem adhatják tovább valamilyen DM cégnek :))

kb úgy fogd fel, mit a mágneskártyás beléptetőt egy ipari üzemben, ott ahova mész, mindenfelé nyomon követ a rendszer.

Viszont vannak sokkal elegánsabb módszerek a cégek sávszélességének megőrzésére.

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.