Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Brekk


Brekk
addikt

:( Soltek az utobbi idoben alulmulja magat... :(

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#2) engusz


engusz
veterán

Nekem speciál nem tetszik ez a lila szín. De az elrendezés igen. Tetszik, hogy a memória foglalatok a proci felett 90 fokkal elforgatva vannak.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) Crion


Crion
aktív tag

Nekem meg az tetszik, hogy ha az amd 64-et tesztelik akkor a 3.2-es intel megveri a 3200+os nem 64-es amd-t. Persze amikor csak a két procit tesztelik akkor nem:-D

(#4) csudri válasza Crion (#3) üzenetére


csudri
őstag

nem kell ide Intel vs. AMD flame!

(#5) fLeSs válasza Crion (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Esetleg nézd vissza azt a cikket, amiben ezeket teszteltük, utána gyere ide vissza, és számolj be a látottakról.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) csibra


csibra
tag

Tessék szíveslenni megnézni az első oldal 6. képén a promise chip típusszámát, és javítani a szöveget... :)

(#7) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Teljes mértékben egyetértek fLeSs -sel. Nagyon is átlagos a lap. A tuningolási problémán kívül a Cool'n'Quiet támogatást erősen hiányolom. Ráadásul a hangchip igen elavult darab. Gondolom alsó kategóriás lapnak szánta Soltek már ha van Athlon 64 szegmensben ''alsó'' kategória. ;]

[Szerkesztve]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#8) anulu


anulu
félisten

Részemről még eztért a Soltek lapért is fáj a szívem... Nagyon szeretnék már a gépembe A64-et, csak még piszok drága :(

Amúgy a memóriafoglalat elhelyezése tetszik, az már kevésbbé, hogy 2db slot van összesen, és, hogy nem lehet a BIOS-ban a mem értékeket állítani :(((

A Cool'n'Quiet funkciót én spec nem hiányolom, a chipsetről az aktív hűtést igen. Vannak lassú, kevés levegőt szállító ventillátorok, amik halkak is. Nem csípem, ha vmi melegszik, főleg, ha az alaplapom ez.

Ha jól emlékszem, akkor a Realtek ALC650-es chip van az MCP déli híd mellé rakva az nForce2-es lapokon. Nekem spec semmi bajom vele, nagyon tetszik a hangminősége, és vájtfülű haverom szerint veri az SB5.1-et. Normál használatra tökéletes. Az Envy24PT szerintem pazarlás egy ilyen kategóriájú lapra. Az a full extrás ASUS, Chaintech, Gigabyte, Abit csodaákra való.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) anulu válasza engusz (#2) üzenetére


anulu
félisten

Beleképzeltem a házamba ezt a lapot, és rájöttem, hogy ez az elrendezés nagyon ütős. Nem kéne az IDE kábelek között kommandóznom az ujjaimmal, hogy ha a memóriákat ki akarom venni/be akarom tenni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) fLeSs válasza csibra (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Javítva, köszi! :D

1ébként nem véletlenül írtam azt, hogy ez az elrendezés nem jó, ugyanis nekünk már volt dolgunk vele, ellentétben veletek. Az lehet, hogy jól néz ki, de tényleg teljesen gázos melegedés szempontjából.

Dehát ez van, ízlések és pofonok... :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) csibra válasza fLeSs (#10) üzenetére


csibra
tag

Szivesen. Na akkor még a cikk elején lévő táblázatot is érdemes ilyen szempontból megtekinteni :)

(#12) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Update-eltem a cikket, az új BIOS-szal egész jó lett ez a lap.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) Soma01


Soma01
veterán

Van azóta valakinek tapasztalata ezzel a lappal?
Most készülök A64-et venni és ez is a listámon van. (Igaz, a Gigabyte és az ASUS előrébb van a listámon, de ez a lap elég olcsó.) Mennyit lehet kihozni egy 3000+-ból vele kb.?

(#14) fLeSs válasza Soma01 (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Fierynek van egy ilyenje, kérdezz rá.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) Soma01 válasza fLeSs (#14) üzenetére


Soma01
veterán

Fiery azt mondta, hogy neki SL-K8AN volt és, hogy te tesztelted a SL-K8AN2(E)-GR-t. Meg régebben a SL-K8AN-RL-t is.
Mi változott a bios frissítás után? Van annyi lehetőség benne mint a Giga. GA-K8NS Pro-ban?
Néztem az alaplap teszteteket, és a Soltek eredményei nem rosszak. Mégis csak ajánlott lett. Az integrált hang nem érdekel, van rendes hangkártyám, a lényeg, hogy ne legyen drága és lehessen vele húzi a procit. Persze legyen stabil és +bíz6ó! A SL-K8AN2E-RL-t 19k köröl meg is tudom szerezni, a SL-K8AN2-RL-t 15 körül. És a Giga K8NS pro se sokkal drágább. De vajon jobb???

(#16) HERR Z válasza Soma01 (#15) üzenetére


HERR Z
veterán

én inkább vagy a gigát vagy a MSIt ajánlanám...ha nem kellenek az integrált cuccok akkor a sima k8ns is elég az is megvan 19 körül és esetleg egy MSI K8N NEO FSR-t vagy egy Asus K8N-et is hamarabb képbe vennék mint ezt a solteket...és se az msi se az asus nem drágább...ez után már csak a vallásod dönt:D

(#17) Soma01


Soma01
veterán

OK! Le is mondtam is Soltek-ről...
Eddig a Gigabyte a legszimpibb és persze az MSI. Jövő hétre csak eldöntöm.

(#18) fLeSs válasza Soma01 (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Fierynek az a lapja volt, ami ebben a tesztben szerepel. :D
Amúgy a helyedben már nForce3-250-es lapot vennék ennyiért, ASUS K8N, Giga K8NS, az MSI olcsóbbikját nemtom, hogy mennyibe kerül, és mi a neve, de az is biztos jó. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) Soma01


Soma01
veterán

Úgy látszik erre a lpra nem akar RÁbeszélni senki sem, még a sjaát topicjában sem! :DDD Ráadásul az K8AN2-n gondolkodtam nem a K8AN-en. De úgy látom jobb ha nem foglalkozok vele ha ennyire nem foglalkozik vele senki sem.
Maradok a Gigabyte K8NS v. pro-nál. Esetleg MSI K8N Neo FSR.

...pedig a nagykerbren, ahol elileg venni fogom, azt mondták jó a lap....

Azért köszi a hozzászólásokat!

(#20) Soma01 válasza fLeSs (#18) üzenetére


Soma01
veterán

Az ''nForce3-as alaplapok tesztje'' cikket nem te írtad? Abban van SL-K8AN2E-GR! Tudom ez a topic nem PONT erről alapról szól, de megírhatod, mi a véleményed a cikken túl. (külön erről a lapról nem találtam topicot, ezért írtam ide) De azért úgy látom te is a Gigát ill. az MSI-t preferálod inkább. ;)

(#21) fLeSs válasza Soma01 (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én úgy tudtam, hogy az nF3-250-es Solteket nem lehet kapni Mo.-on, azért nem mondtam.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) Viszlát


Viszlát
addikt

Igaz, nekem Soltek SL-K8TPRO-939-m van, de muszáj leírnom, hogy tökéletes az alaplap, úgyhogy csak ne tessék lehúzni a Solteket :((( A 3000+ a64-em 2250-en megy simán benne... És baromi olcsó volt a lap :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23) joshua7 válasza Viszlát (#22) üzenetére


joshua7
veterán

Annyi menjen is! :U

Semper Fi

(#24) Viszlát válasza joshua7 (#23) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem menne ez többet is, csak hát a ramok...:(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25) Sir Riccio válasza fLeSs (#18) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Egy kérdésem lenne, nem akartam új témát nyitni ezért itt kérdezném meg a véleményed: melyiket a három közül?
ASUS A8N SLI Deluxe ----- DFI Lanpartiy UT NF4 SLI ----- GIGA-BYTE K8NXP SLI-- az áraik is ebben a sorrendben emelkednek, és ''versenyen kivül'' a legkedvezőbb árral: DFI Lanparty UT NF4 Ultra D. Előre is köszönöm.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#26) fLeSs válasza Sir Riccio (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Fogalmam sincs. :D
Eddig csak az ASUS-szal volt dolgom, a másik kettőről nemtok nyilatkozni. Az ASUS nagyon jó lap, egyedül a chipsethűtése nem tetszik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) Sir Riccio válasza fLeSs (#26) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Köszönöm.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.