Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anaqer


anaqer
veterán

Erős kétségeim vannak a rendszerhűtő hatékonyságát illetően... ilyen pozícióban szvsz sokkal célszerűbb lenne blowert használni. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2) BobMaster


BobMaster
senior tag

Van valami bélés abban a hátizsákban, vagy az fémkocka élei közvetlenül a júzer hátát nyomják?

Amúgy a cikk is, és a bemutatott mütyűr is elnyerte a tetszésemet. Én megszavaztam volna az erősen ajánlottat.:C

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#3) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

1.Mennyibe kerül?
2.Milyen hangkártya van az alaplapon? Mert ugye PCI slot az nincs:F

(#4) Reac^ válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


Reac^
őstag

Én úgynéztem az AGP fölött van valami pci féleség :U
Teccik nagyon a kisgép. Amúgy meg öszintén: állatok vagytok, hogy beletettétek a Zalman-t: GRAT :C :C

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#5) MLaca


MLaca
őstag

Van bélés, szal nem nyílt gerincműtétes a cucc, van PCI slot is, azt teszel bele, ami nem ér végig :)

A Zalman-nak MUSZÁJ volt belemennie, mert hirtelen nem volt más kéznél 8)

http://mlzphoto.hu/

(#6) zsiga667 válasza MLaca (#5) üzenetére


zsiga667
addikt

Egy vízhűtés beleférne? :DDD

(#7) Alvin_ti4200 válasza Reac^ (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tényleg, akkor semmi nem állna az Audigy útjába:D Az árát viszont még mindig nem tudjuk:)

(#8) MLaca válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


MLaca
őstag

Én sem :)

http://mlzphoto.hu/

(#9) zsiga667 válasza MLaca (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

Szerintem ne is akarjuk... :D
Nem a csóró ájemdéseknek lett ez kitalálva... :(
Nomeg ugye kis autó, kis gép, kis f@rok... ;]

(#11) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Teccik a bemutató, grat! :))
A cucc is tetszik, bár én inkább egy-két A64-es minipc tesztet látnék szívesebben, mert elgondolkodtam a vedlésen :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) Alvin_ti4200 válasza zsiga667 (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mi az, hogy csóró AMD-sek?;] Én megrögzött AMD fan vagyok:DDD

(#13) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OFF
VGA teszt mikor lesz már olvasható, mert nagyon kezd fonnyadni a bekészített popcorn?:D
ON

(#14) Biaggio


Biaggio
őstag

Szép kis gép, nálam is egy Soltek alaplap duruzsol:D

Amúgy azt írtátok, hogy nem lóg be sehova a hűtő. Csak ez a fotó van előnytelen szögből?

(#15) VaSSaGo válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


VaSSaGo
csendes tag

A www.herta.hu árulja kisker szinten....ahogy a cikk végén is szerepel ugye :U
azt nem mondom hogy olcsón :F

Csak kész konfigként adják ha jol láttam :)

Ráadásul nincs is 865-ös vagy van de nem Qbic...szóval nézze meg mindenki magának...töltsétek le az árlistát

(#16) VaSSaGo


VaSSaGo
csendes tag

JAh egyébként jó kis gép, volt már nálunk is egy ilyen (vagyis 2) illetve megfordult a Shuttle minikből is néhány.
Stabilan és halkan működött még gyári Intel hűtővel is ;)

Annyira nem hajtottuk meg és AGP kártya sem került bele, de elmondhatom, hogy szebb és halkabb, mint a shuttle, pedig az ugye procihűtő nélküli..hmmm :U

A shuttlén az oldalt lévő ici-pici venti visított mint a barom.

Az hogy szebb persze szubjektív, de frankó dolognak tartom, hogy alapból gyári takaró lemezek vannak az DVD/CD-rom ill egyéb helyeken. :C
persze előny egyben hátrány is...próbáljatok bele tenni egy mobil-rack -et...vagy van ilyen kisebb fajta??? hmm

szóval néékém tééccik :D

(#17) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Egyre jobban bejönnek ezek a minipc-k. annál is inkább, mert nagyon bánt, hogy vidéki mivoltom miatt nem tudok menni PH!-s lanpartyra. :O Viszont egy tft monitort, meg egy minipc-t simán fel tudnék cipelni Pestre.

Néhány dolog nagyon tetszik, néhány nem annyira. Egyrészt miért nem lehet ezekbe a pc-kbe 875-s chipkészletes lapot tenni? :F Miért 865? :(

Kérdés: Mlaca szted ha a 9800pro-n egy zalman csücsülne ventivel, az is elférne??

Amúgy nagyon tetszik, hogy akár egy 7000-es zalman is befér. :C

(#18) wipes válasza zsoltee10 (#17) üzenetére


wipes
senior tag

Nem tudom, mennyivel van több hely benne, mint egy shuttle gépben,
abba nem menne bele a zalman vga hűtő (ventivel 100%, hogy nem, mivel az agp van ''kívül'', igy a gyári vga hűtő és a ház oldala között is max 1-1,5 cm hely van)

(#19) VaSSaGo válasza zsoltee10 (#17) üzenetére


VaSSaGo
csendes tag

Melyik, milyen zalmanra gondolsz?
Bár mindegy a lényeg hogy marha kevés hely van oldalt...

tehát ahogy ''kolléga'' is írta AGP van a lap legszélén és ha nagyobb venti, vagy ilyen venti nélküli, HEAT-pipe -os (vagy milyen) Zalman hűtő van a VGA kártyán, akkor az bizony nem fér el! :(

(#20) zsoltee10 válasza VaSSaGo (#19) üzenetére


zsoltee10
addikt

Jaja a ZM80C-HP heatpipe hűtőre gondoltam. ezekszerint szerintetek sem férne el. Kár :(

(#21) zsiga667 válasza zsoltee10 (#20) üzenetére


zsiga667
addikt

Szerintem meg beférne, csak kisebb procihűtőt kell bele tenni. Pl. egy Swiftech MCX478-at. Az OP-1 helyett meg egy 6cm-es ventit, és már kész is.

(#22) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A heatpipe előnye elveszne, ha nem fejjel lefelé hanem pl. balról-jobbra lenne a hőcső, nem? Én legalábbis így tudom...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) zsoltee10 válasza fLeSs (#22) üzenetére


zsoltee10
addikt

hmm...tényleg a heatpipe még nem az igazi oldalra fordítva. a thermalright-féle superpipe elvileg már oldalrafordítva is jól műküdik, de még mindig jobb, ha a gáz felfelé tud szállni a cső egyik végéből a másikba. A garivtáció még mindig nagy szerepet kap a működésben. akkor valszeg jó lenne a 9800pro gyári hűtője is, de egy zalman azért mégiscsak jobb.

Zsiga: Proci hűtőnek szvsz maradhatna a Thermalrgiht slk900u, még kisebb is mint a 7000-es zalman

(#24) zsiga667 válasza zsoltee10 (#23) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem veszne el a heatpipe előnye, mert úgy van tervezve, hogy fekvő házban is jó legyen, kicsit ferde. Nézzétek csak meg, fent van a Zalman oldalán is pl. Bővebben: link

Igen, az slk is jó, az a lényeg, hogy ne az a nagy dög 7000AlCu legyen, hogy beférjen a ZM80C-HP hátulja.

[Szerkesztve]

(#25) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1ébként nekem is ez az egyetlen bajom van, hogy a VGA hangos lesz, ha gyári hűtéssel rakom be a gépbe. Amúgy lehet, hogy lecserélném a gépem egy MiniPC-re.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) zsoltee10 válasza zsiga667 (#24) üzenetére


zsoltee10
addikt

és tényleg. :C most jut eszembe nekem is. elfelejtettem, hogy ferdén áll, pedig tegnap este raktam fel 2-t is. :) egyet 9600pro-ra, másikat 9800pro-ra. :)

hmm..erősen gondolkodom ezen a kis gépen, csak hát ez a chipset...:(:(

(#27) zsoltee10 válasza fLeSs (#25) üzenetére


zsoltee10
addikt

ezekszerint viszont tényleg nem lesz hangos, mert a heatpipe ferdén áll. ventit meg lehet bele moddolni, hogy ráfújja a zalmanra a levegőt...:)

(#28) fLeSs válasza zsoltee10 (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Kb. 5%-kal lassabb, mint a 875P. Sztem ne ez legyen a visszatartó tényező. Amúgyis, van még egy csomó gyártó, akiknek van másik csomó minipc-je.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) zsiga667 válasza zsoltee10 (#26) üzenetére


zsiga667
addikt

Én a hangkártyájában nem bíznék, az USB-s Audigy meg drága. A Zalman miattt meg ugye nincs szabad PCI-slot.

(#30) zsoltee10 válasza fLeSs (#28) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nyitok egy ''Milyen minipc-t vegyek?'' topicot, beszélgessünk. :DDD

(#31) anaqer


anaqer
veterán

Még ha elméletileg működne is a heatpipe, szerintem nagyon gyorsan leizzadna a kártya egy ilyen szűk térben... ami elmegy passzívan is egy nagy és jól szellőző házban, az messze nem biztos hogy egy SFF-ben is megy.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32) zsiga667 válasza anaqer (#31) üzenetére


zsiga667
addikt

Kicsit megmoddoljuk a házat, és minden OK. +1-2 venti... :D

(#33) zsoltee10 válasza anaqer (#31) üzenetére


zsoltee10
addikt

Azt mondtam, hogy 1 ventit szépen ráírányítunk, és meg van oldva. részletkérdés. a nagyobb baj -amire az általam megnyitott topicban is kilyukadtunk-, hogy vajon egy 250W táp elbír-e egy húzott izmos p4-t, húzott 9800pro-t, 1G ramot, stb....

(#34) L3zl13 válasza MLaca (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Most én vagyok hülye, vagy az az ún ''PCI'' slot a képen pont fordítva van mint az enyémben? :F
Nálam ugyanis a pin a PCI slot hátlaptól távolabbi végén vam. :U

Aki hülye, haljon meg!

(#35) zsiga667 válasza L3zl13 (#34) üzenetére


zsiga667
addikt

A sárga a PCI szvsz, a lila meg az AGP.

Én is most vettem észre... Ez viszont sajnos azt jelenti, hogy nem valószínű hogy befér egy zalmanos vga... :(:(

(#36) L3zl13 válasza zsiga667 (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azt én fogom, de a cikkben szereplő képen szerintem NEM PCI-van!

Pontosítok: Csak az ''A mini lap'' szövegű képen az első oldalon. Az nem PCI.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#37) Elrood


Elrood
őstag

Hát, cikk jó, de 4. oldal több mint 1mega a BIOS képek miatt, ami eredeti méretben pompáznak, csak html kicsinyítés történt, egy modemesnek ez elég fájdalmas.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#38) Elrood válasza L3zl13 (#36) üzenetére


Elrood
őstag

Érdekes, az első oldalon szereplő képen AMR-nek néz ki. Viszont a 3.-n már PCI-nak. (1. oldalon a bevágás elől van, 3. oldalon már hátul.)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#39) MLaca


MLaca
őstag

Az egy igazi PCI slot és NEM fér be heat pipás AGP VGA.

http://mlzphoto.hu/

(#40) Finrod válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


Finrod
tag

1AGP es 1PCI van az alaplapon

Finrod

(#41) gergoke válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére

persze, semmi nem áll... csak ne akarj ugye bele az audigy mellé zalman hűtőt :D
érd be a ''legjobb hatásfokú és legcsendesebb gyári intellel'' :))

(#42) tthom


tthom
senior tag

Szasztok!

Vki próbált már egy ilyen masinába Mobil-Rack-et tenni? Mert nagyon rövidnek néz ki az 5.25-ös hely... Egyáltalán ki lehet szedni azt a takaró lemezt?

Tomka

[Szerkesztve]

(#43) tthom


tthom
senior tag

Szal senki...

Akkor azt valaki, hogy hol lehet egyáltalán ilyet venni?

Tomka

(#44) tildy válasza tthom (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

A Soltek termékek hazai forgalmazói a Cédrus Kft., a Kelly-Tech Kft. és a Herta Kft.
Kérdezz náluk utána.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) lol


lol
senior tag

ilyen lapot lehet szerezni valahonnan ? (Soltek Sl-D8E-F)

(#47) lol válasza lol (#46) üzenetére


lol
senior tag

uppeeer

(#48) lol válasza lol (#47) üzenetére


lol
senior tag

fel!

(#49) lol válasza lol (#48) üzenetére


lol
senior tag

feel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.