Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Szép!
Ebből nekem elsősorban az derült ki,hogy a dual channel kergetése felesleges..

(#2) Keitaro


Keitaro
addikt

Egy nF2 cikkből, miért, ó miért pont az Epox maradt ki? :(
Nekem csak ez az egyetlen szívfájdalmam.

(#3) _Volkovy_ válasza Keitaro (#2) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Akkor a cikk amúgy tetszik?:)

(#4) Jancsi válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Jol jön az a dual ram ha nincs az embernek 400as vagy annál jobb ramja.
Egyébként nagyon jo kis cikk lett, a sok kép teccett a legjobban :))

(#5) Peat;) válasza Keitaro (#2) üzenetére


Peat;)
veterán

Mivel epoxom van egyet értek, de tökmindegy minimálisak a különbségek a lapok között. A teszt nagyon jó, sokan hasznát vehetik karácsony előtt:)

(#6) baga


baga
tag

asus a7n8x ez a király?:DD

(#7) Keitaro válasza Peat;) (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

Igen csak nekem az az egyik minőség szimbólum, és aki ez alapján vesz gépet, így nem epoxot vesz, mert nincs is a listában :)
Egyébként igen amit eddig elolvastam az tetszett. (Töredelmesen bevallom, még nem rágtam át magam az egész cikken)
KT880 cikk is lesz? :)

(#8) erdoke válasza Keitaro (#7) üzenetére


erdoke
titán

Hagyd már ezt az egy márkáért rajongást, főleg ha az Epox.:D Tudom, hogy az Abitban pl. nem bízol, de bármikor bárki elő tud rángatni neked két olyan ismerősét, akinek komoly gondjai akadtak Epox lappal, mint neked az Abitokkal.
Mitől lenne az EpoX jobb lap, mint a többi neves gyártó lapja? Minden gyártónak vannak jobban és kevésbé sikerült szériái, és ez alól az EpoX sem kivétel.
Tény, hogy az nForce2 lapokat eltalálták. És? Abit pl. a 875P lapokat találta el úgy. És?

A legjobb aláírás a héten

(#9) faster


faster
nagyúr

A tesztet elolvasva nem bántam meg, hogy ASUS-t vettem... :)

(#10) anaqer


anaqer
veterán

Cikkhez grat, bár szerintem úgy fél évet késett. ( Ezért mit kapok... )
Maghőmérsékletet nem csak a Soltek mér ( hanem pl. az ABIT is ).
Nem tudja valaki, hogy mennyi az SPP _hivatalos_ default feszültsége?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#11) dzsoni


dzsoni
senior tag

Grat. a cikkhez!

Egy észrevétel az első oldalon:

''A későbbiekben az vállalat kiadott egy ...

és egy dolog amit nem értek:

Az Albatron KX18D Pro II deszkán hogyhogy 6 pci hely található? Nem úgy van hogy csak 5 pci buszt kezel a chipset?


Amúgy ismét meggyőződtem arról, hogy jól választottam az NF7-S-el, nem hiába megy benne a 2500+ 2530MHz-n :))

(#12) hobizoli válasza erdoke (#8) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat a csucstuning kiserleteknel/eredmenyeknel az elso helyeken az Epox nForce2-ese szokott lenni legtobbszor/nagyobb aranyban, es az Abit NF7-S v2.0 szokta kovetni:U...




hobizoli

több drón kell ;P

(#13) c* válasza dzsoni (#11) üzenetére


c*
aktív tag

Jo a cikk !

dzsoni latom hasznos volt az a ''titkarnokepzotanfolyam'' ;]

(#14) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Epox-ot nem kaptunk, és kész.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) atus


atus
senior tag

Egy javító szándékú hozzáröffenésem lenne, amit két hete még én se tudtam, de ma már igen, és nagyon örülök is neki. Ha négy lyuk van a foglalat körül, nem kell rögtön vízhűtésre gondolni. A CNPS7000 széria léghűtős, és kell neki lyuk, az Innovatek vízhűtéseknek viszont nem.
Ez csak apró kötözködés, ezen kívűl szerintem remek cikk lett, igazi hiánypótló a karácsonyi nagybevásárlások idején! Csak így tovább fless...
Másrészt most búslakodom, hogy a DFI lap figyel nálam az NF7 helyett, az sokkal jobban húzható szerintem, és amint látom a teszt szerint is. Ráadásul a zalman hűtőt se tudom rárakni, úgyhogy közel nem lehet olyan teljesítményt kicsikarni belőle, mint amire nekem pl ma este szükségem lenne. :((( Na majd a vízhűtés segít a gondomon remélem... :U

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#16) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

A tesztből remélhetőleg kiderül sokaknak, hogy az Nforce2 nem a dual channel miatt gyorsabb a rivális chipseteknél, hiszen a single channel lap is nagyon jól teljesít.

Eddig amikor leírtam ezt elég furcsán néztek mindig, majd elkezdték magyarázni hogy nem jó az nforce mert csak 2 memória modullal működik jól stb. :)

(#17) fLeSs válasza atus (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A CNPS dolog nem annyira ismert, mint maga a vízhűtés fogalma, illetve az Innovatekről az olvasók 99%-a nem hallott még, tehát jó az ott úgy, hogy vízhűtés, aki ért hozzá, az tudja, hogy miről vanszó. Pl. ahhoz, hogy az NF7-S-re rárakd a 7000CU-t, barkácsolnod kell. Tehát sokmindentől függ, az összeset nem írhatom oda, mert nemtom kipróbálni sem, és akkor soha nem végeznék a cikkel. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) fLeSs válasza Flashcash (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Engem is meglepett egy picit, de végülis logikus.
Az a Soltek lap nekem meg a nagy kedvencem lett, kár, hogy nem AMD cuccom van most :D ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) Flashcash válasza fLeSs (#18) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen kár.
Lassan kicserélhetnéd az aláírásodban szereplő két cégnevet is egymással. :)
Ha nem akarsz megfagyni télen, akkor egy 3,2@3,5Ghz P4EE melegen ajánlott. :P

(#20) dzsoni válasza c* (#13) üzenetére


dzsoni
senior tag

Cérna veled ellentétben én olvasok is, nemcsak a képeket nézegetem!
:DD :DD :DD

(#21) dzsoni válasza fLeSs (#18) üzenetére


dzsoni
senior tag

Pedig tél van :))

(#22) atus válasza fLeSs (#17) üzenetére


atus
senior tag

Csak arra céloztam, hogy legközelebb már testületileg fogalmazzunk árnyaltabban ilyen ügyekben.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#23) Docci válasza erdoke (#8) üzenetére


Docci
senior tag

meg a 865-ös lapjait eltalálta pl Abit is7-e

Erőt s erényt!

(#24) Barton


Barton
senior tag

BOCS ....

(#25) faster válasza Barton (#24) üzenetére


faster
nagyúr

Pedig az ABIT honlapon is az NF7-hez sima MCP-t írnak. Akkor hogyhogy van benne APU?

(#26) fLeSs válasza Barton (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A sima NF7-en MCP van, nem MCP-T.
''Az nForce2 MCP (T nélkül) az MCP-T butított változata, nem tartalmazza az APU-t és csak egy hálózati vezérlőt támogat. ''

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) hungeek


hungeek
senior tag

fless: elismerésem, nagyon jól átgondolt és ''papirra'' vetett cikk!

nekem speciel a DFI lapja tetszik legjobban (lehet izléstelen vagyok?), bár az ára..... szval túl sok; ilyen ''táskát'' varratok ha kell jóval ócsóbbé :)

(#28) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1ébként ha vmit kifogásolsz a cikkben, akkor legalább vedd a fáradtságot, és indokold meg, mert ha igazad van, akkor javítva lesz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) faster válasza fLeSs (#26) üzenetére


faster
nagyúr

Látom, megváltozott az aláírás! :D

(#30) Barton válasza faster (#29) üzenetére


Barton
senior tag

Bocs igazad van vissza van szivva minden.

(#31) Keitaro válasza erdoke (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

Bizony az nF2-es lapot nagyon eltalálták, nézz utána ált a legjobb az nF2-esek között. (ált=nagyon kevés hely van ahol nem a legjobb)
Nem rajongok érte egyébként, de ha választanom kell, ott van az első helyen, de meg szoktam gondolni mást is. Nemrég pl egy GB alaplapot vettünk, azelőtt meg Chaintech-et. Abit nálam nem tartozik a neves gyártók közé. Ezért engem ki lehet nyírni de ez van. Egy cég akinek ennyire változó a minősége az nálam nem neves. Szép szinuszt lehetne csinálni belőle. Én nem fogok rizikót csinálni belőle. És senkinek se fogom ajánlani, hogy rajta kisérletezzek, hogy vajh az új alaplapjuk jó e vagy sem...
NF7 első szériái se voltak valami nagy számok, csak rev2 óta ajánlják igazából, a többieknek meg elsőre is jó lett...

fLeSs : kár :( (mármint, hogy nem kaptatok)

(#32) TitiRii


TitiRii
senior tag

jo a cik grat hozzá :DD
de ezek szerint felesleges 400mzh nál a dual chanel elég lenne 1 db memoria is ha az elég gyors és jó idözíthető?(pl kingston hyper-x?)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#33) [amne]


[amne]
senior tag

Azt hiszem tényleg ABIT NF7-S-t kell vennem! Igényes cikk.

(#34) KeeF válasza erdoke (#8) üzenetére


KeeF
csendes tag

nana... en mar a 4. Epoxomat nyuzom es no problem.
es mutass meg egy gyartot ahol a support fel oran (30 percen) belul _erdemben_ valaszol a leveledre. :D
egy szivfajdalmam van hogy az epox meg nem csinalt normal pata raid-es nforce2-es alaplapot... ezert voltam muszaj venni kt600-at.

(#35) engusz


engusz
veterán

Régóta gondolkodtam, hogy vajon megéri-e lecserélni a mostani alaplapomat (Abit AT7-MAX2) egy nForce2-es lapra?! Nézegettem a memória árakat és kicsit eltántorodtam a dologtól.

Aztán jött a KT600 és hozott valami újat. Olcsón jó lapot kínáltak a gyártók. És ott volt az az előny, hogy nem kell két ram modul ahhoz, hogy közel hasonló teljesítményt lehessen elérni, mint egy drágább nForce2-vel.

Ezek után joggal merül fel a kérdés, amit Toxic kolléga is felvetett! Ha van egy márkás (alap tuning) memóriamodulom és majdnem a legdurvább időzítésekkel fut, akkor felveheti a versenyt két dual vezérelt nem márkás rammal? Persze előző egy KT600-ban a többi pedig egy nForce2 chipszettel ellátott alaplapban csücsül.

De az is lehet, hogy inkább gyűjteni kéne egy új rendszerre. Új alatt a 64 bit-es platformot értem. :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) anaqer válasza engusz (#35) üzenetére


anaqer
veterán

Ha nincs szükséged SoundStormra, vagy fix PCI órajelre, akkor bátran vegyél KT600-at.
A64... nem tudom, láttad-e az új AMD roadmapet DarkCrow-n, a Socket754-et nagyon le akarják tolni value kategóriába, ha jól láttam 90nanos már nem is lesz hozzá... :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#37) Phantom Lord válasza atus (#15) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Azt a Zalman hütöt, egy socketA-s lapra se lehet feltenni normálisan, mert vagy valami kondi van utban(ha jol tudom az NF7 pont ilyen), vagy a táptol nem fér el normálisan

(#38) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Az DFI lap nagyon bejön, főleg az a kis szütyő :)

(#39) atus válasza Phantom Lord (#37) üzenetére


atus
senior tag

Épp most sikerült feltennem a DFIre. Meg előtte az NF7-re is. :DDD

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#40) engusz válasza anaqer (#36) üzenetére


engusz
veterán

SoundStorm egyáltalán nem kell. Van helyette Audigy. Viszont a fix PCI és AGP órajel a fesz emelésekkel együtt néha jól jönne. Bár mostanában a világ a halk és stabil rendszerek irányába fordult el. Fordulok én is. Megvagyok én PCI és AGP állítás nélkül is. :)

Egy Athlon 64-et simán bevállalnék! A mostani 2000+-os XP-mhez képest biztos, hogy előrelépés lenne! Athlon FX-re és ECC-s DDR-ekre nem biztos, hogy futni fogja... :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#41) Phantom Lord válasza atus (#39) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Ebböl indultam ki: [L]http://www.zalman.co.kr/english/product/cnps7000a-462_motherboard_list_eng.html[/L]
A DFI-re meg hogy sikerült? Csak nem furtál 4 lukat az alaplapra?:F

(#42) atus válasza Phantom Lord (#41) üzenetére


atus
senior tag

Nem. Átalakítottam egy GT leszorítókapcsot. Megyek is szénné tuningolni a procit. ;]

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#43) engusz válasza atus (#42) üzenetére


engusz
veterán

Az a GT leszorító kapocs kellemes meglepetést okozott a SBII-t kicsomagolva. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) tildy


tildy
nagyúr

Egyvalamit nem értek a7n8x deluxeot (ez nem az asus fullos lapja????) chaintech 7njl4el hasonlítnai?Ez kicsit fura...Talán ha a 7njl1 apogeeval hasonlították volna...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Gratula a cikkhez:O

(#46) faster válasza tildy (#44) üzenetére


faster
nagyúr

De, az a fullos. De a Gigabyteból sem a csúcs lap volt a tesztben. Gondolom, ez volt kéznél. A többi lapot nem ismerem.

(#47) tildy válasza tildy (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyébként elolvastam a cikket, bnagyon jó.Kár hogy tényleg a chaintech leggázabb lapját rakták bele, ez alapján senki nem fog venni még egy jobb chaintechet sem:(
Sajnálom, én viszont akkor is büszke vagyok a lapomra, nem bántam meg hogy 7njl1t vettem. Igaz az 29E.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) faster válasza tildy (#47) üzenetére


faster
nagyúr

Az milyen? Apogee vagy Zenith?

(#49) tildy válasza faster (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

Igaz.Csak kicsit furcsáltam, hogy deluxeot a leggagyibb chaintech lap mellett tesztelik. NF7 elég jó lett ahhoz képest, hogy amikor én egy éve vettem a lapom, akkor a a7n8x deluxe 39E volt, míg az enyém 33, az enyém tünt jobb döntésnek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) tildy válasza faster (#48) üzenetére


tildy
nagyúr

Apogee:)A középső széria! Ugyebár a summit a full csupasz.
És akkor ehhez képest a zenith meg ihajj csuhajj!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.