Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trak


Trak
addikt

Jó cikk, gratulálok!
Talán végre meggyőzi azt a néhány embert, aki még mindíg abban a tudatban él, hogy az AMD melegszik jobban;]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2) Xidex


Xidex
csendes tag

Az XP-120 ára el lett írva a cikkben. Amúgy jó lett...

(#3) anaqer válasza Xidex (#2) üzenetére


anaqer
veterán

Fenébe, reméltem hogy a 90-é... :\

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) erdoke


erdoke
titán

Osztozom az előttem szólók dícsérő szavaiban. Gyakorlatilag minden apróság benne van, amit a múltkoriban kifogásoltam, semmi kötözködni valót nem találtam benne. :D
A módszerekkel és a következtetésekkel is maximálisan egyetértek, várom a második részt. ;)
:C

A legjobb aláírás a héten

(#5) Loretto


Loretto
veterán

Érdeks ötlet volt így vizsgálódni. (merőleges vs párhuzamos ventiállás)
Várom a különbség(ek)et.

Soirée...

(#6) Esmein


Esmein
nagyúr

az 90 rézből van ? Mert azt írtad hogy az xp-120 ugyanabból az anyagból van, de aluminiumból. Most akkor mi van ? Én úgy tudtam, hogy mindkettő full alu, az xp90c pedig full réz.


Egyébként grat, rögtön tudtam, hogy rudi cikk(az msi lap elárult:) )

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) bujdyka


bujdyka
tag

Huhh...
Nagy király a cikk, nekem nagyon tetszik! :C

A végén az a konklúzió, hogy ez a legforróbb proci, az nagyon korrekt!

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#8) twollah


twollah
nagyúr

Fureszelos videot akarok!

(#9) rudi válasza Esmein (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Mind a kettőnek alu bordája van, de a talpuk nikkelezett réz. Van 90C ami teljesen réz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Esmein válasza rudi (#9) üzenetére


Esmein
nagyúr

Aham. így tudtam én is, lehet átsiklottam a talp szócska felett :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Wow, gratula Rudi! :R
Mostmár örökre hűtőtesztelő maradsz. :D :R

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Végre egy teszt a nyári szobahőmérsékletek mellett!:DDD

Amúgy nekem Bat van 3840Mhz-en hajtott presscottot 66-67fokra hűt 100% terhelés mellett 1300as fordulaton úgy, hogy a házban 36C van (ic7 sensorok szerint)!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13) HERR Z


HERR Z
veterán

talán rájönnek az emberek a cikk alapján hogy a mostani Zalmanok.....nem egy átütő tudásúak...Remélem a második részben az Artic Freezer is ki lesz próbálva, az ára elég kedvező, és majd tud annyit mint a sokkal drágább hűtők

(#14) fLeSs válasza HERR Z (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nekem 7700Cu van, ami a teszt szerint 950 rpm-en (az enyém is kb. ennyin jár, a proci meg 3,9 GHz-en) kb. annyit nyújt, mint az XP-k (1-2 fokkal rosszabb). Szal én nem bántam meg, hogy ezt vettem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) rudi válasza HERR Z (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Amikor a Zalmannál ezeket a hűtőket tervezték még szó sem volt 100 W fölött zabáló procikról. Most eljött az az idő, meg is jött az új Zalman cooler
[kép]
Egyet bánok, hogy a lappal párhuzamosan fújó tesztig már nem fog megérkezni. Persz amint itt lesz, hozzámérjük a többiekhez.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Nagyon jó kis cikk. :C Ami különösen tetszett, hogy ki-be kapcsoltátok lassítottátok a házszellőzést. Várom a 2. részt és remélem többek között a Freezer64 is szerepel majd! ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#17) erdoke válasza rudi (#15) üzenetére


erdoke
titán

Tuti, hogy ebből a kiállított méteres darabból lesz normál sorozatgyártású verzió?

A legjobb aláírás a héten

(#18) erdoke válasza fLeSs (#14) üzenetére


erdoke
titán

Csak a súlya és a mérete nem egy kategória azokkal, különösen a 90-nel.
A 7700Cu hátlapos felfogatású már, vagy alaplap görbítő - foglalatba kapaszkodós?

A legjobb aláírás a héten

(#19) fLeSs válasza erdoke (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Szted engem érdekel a súlya? A gépem ittvan a lábamnál már január óta, rá se nézek. A rögzítést megtalálod a zalman.co.kr címen. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) erdoke válasza fLeSs (#19) üzenetére


erdoke
titán

Eszem ágában sincs ilyet gépbe szerelni, csak az elve érdekelt. A cikkben lévő képen látszik, hogy ugyanaz mint a 7000-es sorozatnál, tehát foglalat kiszaggatós - alaplap görbítős. :D

A legjobb aláírás a héten

(#21) Esmein válasza erdoke (#20) üzenetére


Esmein
nagyúr

1.2 kiló se szakítja ki a foglalatot, nem kell aggódni, ez még fele ennyi se lesz :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) anaqer


anaqer
veterán

Arrgh, már megint ez a súly téma... hallunk ezúttal valami újat is, vagy elég lesz ha bebővebbenlinkeli valaki a multkori cikk topicját? ._.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) Integra válasza rudi (#15) üzenetére


Integra
titán

az első gondolatom ez volt, pont kérdezni akartam, hogy benne lesz e abban a teszben:)
amit az xbit labs oldalon írnak róla az alapján elég sanszos a konkurencia elkalapálása
már csak a tényleges eredmények kellenének :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) rudi válasza erdoke (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha nem is ebben a formájában, de szerintem rövidesen szériaérett lelesz. Mivel a legtöbb hőcsöves cooler szakasztott egyforma és az átlag cuccokhoz mindegyik elegendő, a csúcsprocis, moddolós hobbiépítkezőket könnyen lehet, hogy az egyedi forma fogja majd meg. Ez a Zalman cucc meg kellően egyedi lett :) Más kérdés, hogy a hajlított hőcsöveket és ezt a szokatlan bordaformát milyen költséggel lehet gyártani.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Loretto válasza anaqer (#22) üzenetére


Loretto
veterán

#5-t mod pls :B;)

Soirée...

(#26) erdoke válasza Esmein (#21) üzenetére


erdoke
titán

Nem is erről a turbináról beszéltünk, hanem a 7700Cu-ról. Ennek egészen barátságos súlya lesz, ha minden igaz.

A legjobb aláírás a héten

(#27) erdoke válasza rudi (#24) üzenetére


erdoke
titán

REmélem, megcsinálják, és versenyképes lesz. Nekem sokkal szimpatikusabb mint a 7700 sorozat.

A legjobb aláírás a héten

(#28) BiP


BiP
nagyúr

Először én is csodálkoztam az ''ugyanolyan az anyaga'' mondaton, de másodikra már világos lett.
Amúgy az XP-120-as linkje is a 90-esre mutat.

Ha a következő teszt a lappal párhuzamosan fújó hűtők tesztje lesz, remélem bekerül az AeroCooltól a HT-101 meg a GT-1000. (bár kicsit olcsóbbak, mint a most tesztelt hűtők). Ilyet szeretnék majd venni. Kiváncsi lennék, mit teljesítenek a Bat és társai ellen.
(De persze leginkább az új Zalmanra leszek kíváncsi, ha megjön.)

[Szerkesztve]

(#29) rudi válasza erdoke (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Zalman szerint 498 gramm lesz a súlya, és TDP 115 W-os procit 65 fok alatt tartja majd 1500 rpm-en, 2500-on pedig 60 fokot igérnek. Ez nekem kicsit túlzásnak tűnik, bár ilyen formával még nincs tapasztalatom, akár meglepően jó is lehet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Integra válasza rudi (#29) üzenetére


Integra
titán

nekem ez elég széria érettnek tűnik....
itt a cikk
Bővebben: link
[kép]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) velizare válasza erdoke (#20) üzenetére


velizare
nagyúr

ömm, nekem a 7000A sorozatból van egy rézbordsás hűtőm, és az biza hátlapra szerelendős, mindegyik amd platformon. az intel lapoknak meg azért van a keretük, hogy az törjön le, ne az epoxi alaplap görbüljön. egyébként is elég nehéz eltörni ezeket a cuccokat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32) I. Richard válasza rudi (#29) üzenetére


I. Richard
senior tag

Csak remélni lehet, hogy Zalmanéknál nem a marketingesek, hanem a mérnökök végzik a munka jelentős részét!!:) (igaz nekem kicsit érdekesnek tünik ez a ''bordába ágyazott venti'' elgondolás)

Mikor várható az érkezésük?

(#33) erdoke válasza velizare (#31) üzenetére


erdoke
titán

Nem jó lapot vettél, mert nekem K8-nál nem kellett hátlapozni a 7000Cu-val. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#34) HERR Z válasza rudi (#15) üzenetére


HERR Z
veterán

amikor a 7700 széria kijött már létezett prescott...
nem mondom h rossz, csak az árát annyira nem éri meg...

(#35) velizare válasza erdoke (#33) üzenetére


velizare
nagyúr

jó lapot vettem, mert k8ba nem megy bele a 2600as barton :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36) Integra válasza I. Richard (#32) üzenetére


Integra
titán

nem igazán értem a szkepticizmust, szerinted a zalman kockáztatja a nevét és szutykot dobna piacra? ugyan már.... :)
elkell olvasni a cikket és megérted miért profi az elméleti elgondolása és a gyakorlati megvalósítása a cuccnak!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37) rudi válasza HERR Z (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

A 7700-asnál semmit nem terveztek újra csak méretet növeltek. Mérnöki munka a Zalmannál csak a 7000 környékén volt, a 7700-ast a logarléc csinálta automata üzemmódban. Persze ez eddig elegendő is volt, most meg majd jön az új cucc, hogy pontosan mikor azt nem tudni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) erdoke válasza velizare (#35) üzenetére


erdoke
titán

Miért nevetsz, te írtad ezt: ''nekem a 7000A sorozatból van egy rézbordsás hűtőm, és az biza hátlapra szerelendős, mindegyik amd platformon''

A legjobb aláírás a héten

(#39) velizare válasza erdoke (#38) üzenetére


velizare
nagyúr

+néztem az ''oktatófilmet'', aszt ott biza hátlapra szerelik. de mivel sosem volt k8am, elhiszem neked.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#40) rudi válasza erdoke (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Elvileg nem kell a 7000A és 7000B-nél sem hátlapozni mert a Socket 478-as keretbe kapaszkodós módszerrel is fel lehet tenni, de a csomaghoz jár egy K8-akhoz való hátsó panel. Bővebben: link és Bővebben: link.

Báj dö véj, a Zalman oldalán már ott reklámozzák a CNPS9500-at :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) gabe_


gabe_
őstag

Mikor a hűtők bemutatóit olvastam, nekem egyből megtetszett a Gigabyte G-Power Pro, aztán örömmel láttam, hogy egy jól szellőző házban igen jól szerepel. Az árára nagyon kíváncsi leszek.
Remek kis cikk, gratulálok hozzá. :R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#42) erdoke válasza rudi (#40) üzenetére


erdoke
titán

Használtam S478-ra és S 940-re is a 7000-est, de utóbbi esetben se volt szükségem a hátlapra, így a lap kiszerelésére sem.
Megyek a honlapjukra nézelődni. :)

A legjobb aláírás a héten

(#43) Obi-1


Obi-1
őstag

Nagyon jó cikk, kiváncsi vagyok a folytatásra. És ha hazamegyek, kipróbálom, számít-e valamit a fenti ventilátor az én Codegenemben. :))

Only a Sith deals in absolutes.

(#44) gabe_


gabe_
őstag

Én csak az oldallapot vettem le, és máris 8-10 fokkal kevesebb lett a procim hűmérséklete...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#45) CsSanzi


CsSanzi
csendes tag

Remélem HT-101 -es és a GT1000-es is benne lesz a folytatásban, mint megfizethető darabok. És a GT1000-es igen komoly hűtési teljesítménnyel bír HT-101-hez képest, ami pedig egy igen jó hűtő szerintem a kora ellenére. Kíváncsi vagyok hova kerül a GT1000 egy thermalright xp120-hoz képest, ami ugye kb 2szer annyiba kerül.

Grat a cikkhez :R és izgatottan várom a folytatást.

Gigabyte B650 Gaming X AX/ 32Gb DDR5 6000MHz G-Skill Trident Z5 Neo/ AMD Ryzen 7600x / ID-Cooling 226XT / Gigabyte Aorus GTX 1060 6GB / Phanteks Eclipse P400A / Thermaltake GF A3 850W PCIE5 / Adata Gammix S11 Pro 512Gb

(#46) dunkel


dunkel
őstag

Én annak örülnék, ha ezekben a tesztekben 8 ezer Forint alatti prochűtők is lennének, mert én úgy tudom vannak.
Nem az, hogy nem vagyok képes, de hajlandó sem ennyit áldozni csak a proci hűtésére.
Ez több mint fél giga ram, sőt a legdrágább hűtésből már 1 giga ram vagy 1 vinyó is kijön ...

Alternatívák?

(#47) Obi-1 válasza dunkel (#46) üzenetére


Obi-1
őstag

Mint a cikk végén szerepel, az A64, Sempron, Celeron, kisebb Pentium procik nem fogyasztanak ennyit, kisebb hűtéssel is beérik.

Only a Sith deals in absolutes.

(#48) Scream007


Scream007
őstag

hát gratula először is.
így a nyár kezdetén nem árt 1 ilyen teszt.

az eredmény számomra egyértelmű.
Gigabyte powerrrrrr:C
nem kell kiszedni a lapot, szép, igényes kialakítás, és a tesztv szerint a leghatékonyabb is.
hol lehet kapni és mennyiért???
a felszerelés más kérdés, 1x kell csak felbénázni, 1 nyugodt pillanatomban meg tudom csinálni:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#49) Sianis


Sianis
addikt

Nekem már régóta megvan a Zalman 7000B-Cu-m nem fogom lecserélni. Azért jó Látni, hogy még tudnak valamit, ahhoz képest, hogy nem heatpipeosak...:R

Üdv a cikk írójának!

(#50) rudi válasza Scream007 (#48) üzenetére


rudi
nagyúr

Ugyan most még nem írtam értékelést, de a Gigabyte G-Powerben némileg csalódtam, bár számítani lehetett rá, hogy a sűrű bordázat nagy huzatban jó lesz, de nem gondoltam, hogy ennyit romlik kisebb légáramlatban.

Külföldön $40 környékén látni, ami ugye 8000 Ft. Ehhez hozzáadjuk még az áfa-t és még ezt azt akkor is 12.000 Ft környéke jön ki, szóval egészen jó lehet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.