Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Powercolor: mindörökké Radeon 9500 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Shim


Shim
őstag

Tanulság: ilyet fogok venni és mindenki kövesse példámat :) (Átállok nvidiáról atira mellékesen)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#2) Parci válasza Shim (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Use at your own risk, avagy a tuninggal valószínűleg nem lesz gond, de ha mégis, az vis major, felelősséget nem vállalunk :P.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) Shim válasza Parci (#2) üzenetére


Shim
őstag

Ok:) Tuning meddig mehet max? 20-25%? Bár aszt hiszem inkább csak 15tel húzom meg...biztis ami biztos

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4) Parci válasza Shim (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Olvasd el a cikkeinket... van pár, többet tényleg nem tudunk a témáról mondani. A RAM-ot ne járasd csúcsra, talán ennyi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) Shim válasza Parci (#4) üzenetére


Shim
őstag

Előbb kíserletezgetek a régi kártyámon, aztán jöhet ez :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#6) detri


detri
aktív tag

Parci!

Ha jól emlékszem a múltkori 9500as tesztben sem volt szó képminőségről. Régebben lehetett olvasni, hogy a PBA Ati kártyák ebben elmarabnak a BBA társaiktól, legalábbis az olcsóbb megoldásokról (mint ezek a Powermagic, és Powercolor is) lehetett elmarasztaló véleményket olvasni.
Ezzel hogy állunk manapság? Ha elsődleges szempont a képminőség, és nem a szupergyors kártya (legyen ez a második :) ) akkoris megéri ezekre a PM/PC kártyákra pazarolni a pénzt?

üdv:
detri

(#7) Parci válasza detri (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Figyelmetlen vagy :).
Miután ezek R9700-as referencia NYÁK-ra épülnek, BBA kártyáról van szó (de, ha PBA-nak hívják, akkor sem nyúltak hozzá semmihez).

A Gigabyte és a Sapphire R9500/Pro pl már ''csak'' PBA.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) up válasza Parci (#7) üzenetére


up
senior tag

Mi az a PBA/BBA? És honnan lehet tudni (neadjisten ránézésre megállapítani), hogy 9700 ref nyákos-e a 9500? Csak 128MB-os van 9700-as nyákon?

(#9) Parci válasza up (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

PBA: powered by ATi (ATi chipes, de a kártyagyártó által tervezett és gyártott zsuga)
BBA: built by ATi (az egész kártyát az ATi csinálta, gyártotta)

Referencia NYÁK: olvasd el talán a cikket, amihez hozzászóltál :P... (64 MB-os is lehet 9700-es NYÁK-on, de nem sokra mész vele, hiszen a fele memóriachip miatt ott a busz is a fele, azaz 128 bites)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Overmind


Overmind
aktív tag

Srácok! Hogy van az, hogy vettem egy Club3D Radeon 9500-ast és ez 256 bites. Én úgy tudtam, hogy a 9500-asok 128 bitesek. Rosszul tudtam?
Egyébként meg a Riva Tunerrel hiába scriptelek, nem lesz belőle 9700.
Nem a WindowsSystem32Driversati2mtag.sys-t kell átírni?
Az Omega drive ''9800''-at csinál belőle, de akkor meg csúnyaságokat csinál egy-két játékban... :(

(#11) detri válasza Parci (#7) üzenetére


detri
aktív tag

Hali!

Ne vagyok figyelmetlen, csak tudatlan! :)) )

Naszóval akkor egy ATI 9500 kártya képminősége pont u.olyan kell legyen, mint egy Powercolor 9500 kártyáé?

(TFT teszt mikor lesz? :DDD )

(#12) DeV:elop:R


DeV:elop:R
csendes tag

Apró megjegyzés a cikkhez.
Nekem egy Ugyanilyen kártyám van, ami NEM 9700-as nyákra épült, úgyhogy a tuning csak a 9500Pro-ig ért el.
A doboza TELJESEN ugyanilyen egyébként.
Úgy gondolom a powercolor is csak a régebbi szériát épitette a 9700-es nyákra, vagy csak nekem volt balszerencsém. Passz.
A 8 renderpipeline mindenestre müxik, a memóriabusz viszont csak 128 bit.
Thats all.

(#13) Parci válasza DeV:elop:R (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Várj: a memóriachipek 2 x 2 -es felosztásban helyezkednek el (2 a GPU fölött, 2 jobbra mellette), a kártya 128 MB-os, de nem megy a 256 bites busz?

Amúgy üdvözlet a fórumokon :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) Parci válasza Overmind (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Lécci olvasd el a cikket... :)
(R9500, 128 MB, R9700-es referencia NYÁK = 256 bit, minden más 128, már ami az R9500 és R9500 Pro-kat illeti)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Parci válasza Parci (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Bocs, hülye vagyok, én nem olvastam rendesen...
Tehát a Powercolornál is van új NYÁK-os :(. Kár. Pedig mi múlt héten kaptuk a kártyát tesztre, tehát nem is régi.

Utánanézünk.

De, a lényeg amúgy az, hogy nézzétek meg a bótban, és csak R9700-es NYÁK-osat vigyetek haza, ha tuningolni akartok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) Overmind válasza Parci (#14) üzenetére


Overmind
aktív tag

Elolvastam a cikket. Csak azt hittem, hogy úgy 256 bites a 9500, mint ahogy 8 pipeline-os. Szóval, hogy ezt is nekünk kell bekapcsolni, hogy éljen. De akkor ezek szerint ezt nem lehet ki/be kapcsolgatni, hanem adott.
A Rivás kérdésem még mindig él...
Melyik ati2mtag.sys-t kell megadni? Van 4 csak a C meghajtón. :)

(#17) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Bocsika, lehet lusta vagyok keresgélni, de kérdeznék egy két dolgot
ugye írva volt, hogy a 3.3-as az 600ig húzható a 3.6-os 550-ig, mi a garancia arra, hogy egy 4.0-ás kártya 500-ig húzható legyen?

Már csak azért kérdem, mert az ény 9000esemen 4.0ns-es RAMok vanna, és az istenért sem mennek 200 MHz-nél (400 DDR) nagyobb sebességgel...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#18) LukE válasza CharlieDrop (#17) üzenetére


LukE
veterán

4.0-snak 500-on _kell_ mennie. Biztos 4.0?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#19) CharlieDrop válasza LukE (#18) üzenetére


CharlieDrop
veterán

100%, megnéztem őket :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#20) Manitou válasza LukE (#18) üzenetére


Manitou
addikt

1000/4=250Mhz(DDR 500 ) szoval mennie kell szerintem is.

(#21) Manitou válasza CharlieDrop (#19) üzenetére


Manitou
addikt

Powermagicedvan?Mer azok lehet hogy nem mennek 200 felett,az a 4Ns es ram csak vicnek van rajtuk.

(#22) CharlieDrop válasza Manitou (#21) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Igen, PowerMagic:)


Hát egen, nagyon valószínű, hj nem lehet húzni, de azért THX :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#23) ztarget válasza Parci (#4) üzenetére


ztarget
csendes tag

Szia Parci!

Lelkes olvaso vagyok, kb 1,5 éve, és eddig nem is nagyon szoltam a forumban, de most lenne egy kerdesem!

A teszteknel nem lehetne a lap aljara betenni egy kis utmutatot linkekbol , ami hivatkozas az oldalak tartalmara(pl anandtech stile) hogy ne egyesevel kelljen lapozgatni? Nem lenne rossz...

ÖÖÖ...most nézem valami füstöl a gépemben......

(#24) erdoke válasza Overmind (#16) üzenetére


erdoke
titán

A félreértések tisztázása végett: Ha a 8 pipeline is adott a kártyán fizikailag és a 4 32 MB-os RAM modul keresztkapcsolója is, akkor full tuningolható a 9500 9700-zá. Az, hogy pontosan mi lesz a végeredmény, a beépített RAM dönti el, hiszen a 9700PRO-n minimum 310-es (DDR620) modulok vannak.
A 256 bit úgy kvázi műxik, mint a dual channel, csak itt 4 db 64 bites modult kezel a vezérlő, nem kettőt.
Kicsit összefoglalva a jó tanácsokat: Ha szeretsz kockáztatni egy adagot, és tuti 9700 NYÁK-on van a 9500, akkor azt vedd, és próbáld meg átalakítani 9700/9700PRO-vá.
Ha nem szeretnél semmi kockázatot, vegyél olyan 9700-at (nempro), amin jó gyors RAM-ok vannak, máris egy PRO-d van.
OK? Szerintem eccerű. :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#25) erdoke válasza erdoke (#24) üzenetére


erdoke
titán

Bocs, az is lehet, hogy 2x2 128 bites modul van dual, ezt nem tudom biztosan, nem emlékszem az SGRAM speckójára. A lényegen ez persze nem változtat.
Vki homályosítson fel SGRAM ügyileg, plíz! :(((

A legjobb aláírás a héten

(#26) Overmind válasza erdoke (#24) üzenetére


Overmind
aktív tag

A ram kérdés már nagyjából világos.
Már meg is van ugye a fent említett 9500-asom, csak azt nem tudom,hogy a Riva Tuner-ben melyik ati2mtag.sys-t kell megadni, hogy működjön a softR.

(#27) zax válasza CharlieDrop (#17) üzenetére


zax
tag

Cseréld le a kártya biosát egy Retail ATI 9000-esre vagy valamilyen más gyártó biosára (pl.Sapphire). Sajnos a PowerMagic biosok valami miatt nem engedik túlzottan növelni a memória sebességet, holott menne még feljebb. Pl. a PowerMagic 8500-ason szintén 4ns ramok vannak, de 250-nél feljebb még véletlenül sem megy. A Sapphire biossal viszont 275-ig simán elmegy.

R.I.P. Pentium 4

(#28) detri válasza erdoke (#24) üzenetére


detri
aktív tag

A cikkben látott memória-elrendezés biztos jele a 9700 nyáknak?

(#29) CharlieDrop válasza zax (#27) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jó, hol lehet ilyen BIOSt leszedni?
Meg valami flash progit?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#30) DarkFater válasza Parci (#2) üzenetére


DarkFater
tag

Dear Parci!

Azt szeretném kérdezni, hogy miért mondjátok azt, hgy dupla vagy semmi?

Ha a tuning után nem mükszik a kártya 9700-eként nem lehet visszaállítani az eredeti beállításokat? :(((

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#31) badbrother


badbrother
aktív tag

Kérdésem a következő: Lehet-e valamilyen visszafordíthatatlan kárt okozni a videokártyán ezzel a 9500->9700 tuninggal? Ha igen akkor ez szemmel láthatólag a tuning következménye, vagy akár gyári hibából is adódhatna? Vagyis visszaveszik-e gariban ha valami tönkremegy a tuning miatt?

(#32) Violin


Violin
csendes tag

Sziasztok!
Lehet,h csak én nem látok elég tisztán,
de akkor a 128 MB-s 9500Pro csak órajelben
különbözne a 9700-s sorozattól?
(mert ugye 8 pipeline, 256bites busz)
Vagy a 9500 Pro-kat nem szerelik 9700-s
nyákra?
De ha igen, akkor nem érdemesebb inkább
9500ből a Pro-t venni?
Igy nincs veszély,h hibásak a pipeline-ok.

Ezekben homályosítson fel vki!

(#33) detri


detri
aktív tag

Utolsó két hozzászólásra a szomszédos topikban van egy válasz:

GhanBuri Ghan:
''Aha. De elofordulhat, hogy hazavagja a kartyat a pipeline engedelyezesi kiserlet? Ha igen, akkor megfontolando a dolog...''


keopsz
''nem, nem fordulhat elő.''


Szóval keopsz vállalja a felelősséget. :DDD :DD

(#34) Tiggr válasza badbrother (#31) üzenetére


Tiggr
tag

Nem, tényleg nem lehet elrontani a +4 pipeline engedélyezéssel a kártyát. Ha nem műxik rendesen (2D két azért lesz), vissza kell rakni a ''normál'' Catalyst drivert. Maximum az órajel ész nélküli emelésével lehet kisütni a kártyát.

(#35) Tiggr válasza Violin (#32) üzenetére


Tiggr
tag

Nem, a 128 MB-s RADEON 9500 PRO is csak 128 bites memóriabusszal rendelkezik, ugyanis más a memóriabusza, mint a 9500/9700-nak. Ráadásul a 9500 PRO-ban nincs olyan pipeline, ami hibás lehetne, hiszen alapban megy mind a 8. Szerintem olvasd el a cikkeket.

(#36) detri válasza detri (#33) üzenetére


detri
aktív tag

Na, már nem utolsó kettőre voltam válasz... #30, #31-re.

(#37) badbrother válasza Tiggr (#34) üzenetére


badbrother
aktív tag

Köszi a gyors választ, megnyugodtam. Ha mégis lesz valami baj kiélezem a rossz kártyát, és szörnyű bosszút állok Keopszon, és Tiggr-en. :D:D

(#38) Violin válasza Tiggr (#35) üzenetére


Violin
csendes tag

Pipeline részről OK, mindig olvasom a cikekket,
de a sima 9500 nem a chip felépítése miatt
256 bites, hanem a 9700-s nyák miatt!

(#39) Sanyi.bácsi


Sanyi.bácsi
tag

Legalább írnátok oda, hogy fizetett PR cikk!
Amúgy felhívtam a céget és 41 nettóért adják, ami átlag egy hatossal drágább, mint bárhol.
Rendes srácok vagytok.

Head and shoulders 2in1, Nivea haircare, Dove creamshoower, Blend-a-med Complet 4@7, 16 db. Nivea for men ohne alk; noname kád, vízcsap, fürdőszoba+200 nöl

(#40) Tiggr válasza Violin (#38) üzenetére


Tiggr
tag

Azt látod nem tudom, hogy a 9500 PRO memóriaszervezését a NYÁK-on, vagy magán a chipen oldják meg másként (hogy 128 bites legyen), de érzésem szerint a NYÁK-on. Ha így van, akkor a CHIP tényleg nem különbözik másban a 9700-tól, mint órajelben.

(#41) Tiggr válasza Violin (#38) üzenetére


Tiggr
tag

Ami a kérdésedben félrevezető, az az, hogy 128 MB-s 9500 PRO-t kérdeztél. Márpedig az nem chip, hanem kártya... Amúgy pedig nem érdemes ilyet venni, ha valakinek a 9700-ra alakítás jár az eszében, mert ha megfeszül, sem tudja 256 bitesre alakítani a memóriabuszt.

(#42) gesuz válasza Tiggr (#41) üzenetére


gesuz
senior tag

dehogy nem csak a panelt kell eldobni:))

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#43) murrayd


murrayd
csendes tag

Jó, jó, de HOL lehet kapni bármilyen Powercolor terméket is? OK, a CASE, mint nagyker forgalmazza, de kiskerről nem tudok...

(#44) elmo válasza Sanyi.bácsi (#39) üzenetére


elmo
aktív tag

Ha figyeltél volna, nem azt írták, hogy ''íme itt egy cég, ahol jó árban lehet beszerezni a cuccot'', hanem csak meg volt említve, hogy kitől kapták tesztre a kártyát. Senki sem említette, hogy neked ott kell megvenned...

(#45) ttt1


ttt1
őstag

Most epp vga vasarlasan gondolkodom, de meglehetosen nagy dilemmaba vagyok. Adott egy 1,7-es xp 0,13-as szepen szalan 2800-as xpn.
t> Asus a7n8x deluxe lap. Szinten asus v8420-as 4x agps 128-as vga ami szepen megy 300/570-en. A kerdesem a kovetkezo.Erdemes-e lecserelni powercolor 128 megasra, ill nem valtoztak-e azota a
t> gyartastechnologia azaz meg mindig a 9700-as referencia nzakra epul-e. A masik kerdesem a Connect3D-s radeonok mijenek, van e esetleg tapasztalat veluk kapcslatban. Volt mar nalam powercolor es
t> szoftveressen meg is csinaltam a tuningot, de az a kartya 325/325-nel pl hibazott igaz az 1,7-es xpvel ment annyit mint a mostani 2800-al.

(#46) Arius


Arius
aktív tag

Volt szerencsém?! kipróbálni két Powermagic kártyát is a napokban, referencianyák, 3.3-as ramok. Rivatunerrel engedélyezem a maradék pipeokat, és frankón le is fut a 3dmark 2001, csak éppen minden tesztben szemetel, alap órajeleken is. (mindkét kártya).

Most a soronkövetkező valszeg egy Connect3d kártya lesz (normál hűtésű).
Ha az sem megy, akkor powercolor, de azon suxxosak a 3.6-os ramok.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Powercolor: mindörökké Radeon 9500 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.