Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Emberek, remélem érzitek, hogy még meleg a cucc... :). Nem rossz, hogy az 1400 MHz-es Tualatinnal abszolút versenyképes a közel azonos órajelű XP... a Tualatin ugyanis érdekes dolgokat művel a P4-es famíliával, majd meglátjátok :D...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) guest


guest
veterán

Azé' kiváncsi lettem volna egy 3DMark 2000/2001 teszteredményre is.

prohardver vendég

(#3) Barton válasza Parci (#1) üzenetére


Barton
senior tag

Nos ezek után nem értem a P4-es Intel boozeekat !
Nagyon atom ez az AXP !

AMD rulez !:DD

(#4) Szasza


Szasza
tag

Fantörpikus, kár, hogy a cucc jelenleg még nem a mai magyar minimálbérből élők fizetéséhez van szabva, de hát ki tudja, rövid idő múlva majd a hajléktalanok fogják kikukázni az Athlon XP 2000+ - Gef3 Ti 500 - 2 Gb DDR Sdram cuccost - még a használt bótban sem lesz elérhető :D

(#5) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Gef3 Ti 500 helyett lehet Gef3-at venni, ami szintén bitang drága, de nem annyira. Meg főleg Gef3 Ti 200-at, ha egyszer lesz.

Az Athlon XP pedig drága, mert új, de most lett csökkentve az ára, pár hónap, és annyi lesz, mint az Athlonok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) guest válasza Szasza (#4) üzenetére


guest
veterán

Tévedsz. A minimálbér van elszabva...

lajafix

prohardver vendég

(#7) guest válasza guest (#6) üzenetére


guest
veterán

Tévedsz! Magyarország van elb*! :D

prohardver vendég

(#8) tomika


tomika
aktív tag

Hi
Királyok a képek!!!
Nagyon művésziek!!! :DDD

(#9) Parci válasza tomika (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

IGEN!!! Úúúúúúgy igyexünk (mi = keopsz), hogy ez abszolút látható legyen :))

(komolyan)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) NightLord


NightLord
tag

Azért nem értek pár dolgot : miért a köztudottan legtetübb SDRAM -al teszteltétek a P4 et, ráadásul az tis CAS3 ban 140Mhz en... Nemigaz hogy nincs 140es CAS2 SD ramotok, de ha tényleg ez a helyzet akkor szivesen adok kölcsön :)... Arról már nem is beszélve hogy ott a DDR meg a RAMBUS p4 hez. Azért az fairebb összehasonlitás lett volna, nem?
AMD hez is alapból bevágtátok CAS2 be a ramokat..természetesen DDRt..
Mongyuk az még oké hogy a tualatinnál nem volt 166hoz cas2 ram, ez esetben viszont szimplán felesleges a 166Mhz, elég lett volna kevesebb is CAS2 vel (még ti is ezt írjátok egyik előző cikkben). Mongyuk 150Mhz CAS2 biztos hozza azt az eredményt, mint 166CAS3. Jobban is nézett volna ki, ha az így kapott 1.3Ghz tualatint dobjátok be az összehasosnlításba, ugyanezekkel az eredményekkel. Még valami. Az a 166mhz CAS3 sdram biztos jólett volna a p4ben CAS2 nek....

(#11) andorpapa válasza NightLord (#10) üzenetére


andorpapa
őstag

Tényleg szép, hogy ilyen pontosan leírtad a te követelményeidet, pontos tesztelvárásaidat, de két dolgot fontos tudnod (nem akarlak megsérteni):

1. Azért, mert a memória nem pontosan stimmel, nem kell reklamálni, hiszen nem elképzelhetetlen, hogy nem volt az adott típusból éppen, vagy nem akarták azt beletenni. Ilyen van. Különben ha annyira fontosak neked a te paramétereid, akkor teszteld le otthon (hiszen írtad, hogy van), és küld el ide. Parciék vannak olyan jófejek, hogy leközlik (poénból).

2. A memória típusából és időzítéséből adódó különbség nem számottevő. Tudom, sokat számít, de ez a teszt nem arra lett kiélezve, valamint itt nem a pontos számadatokból, tizedesjegyekből jön az info, hanem az arányokból, az adott mértékekből. Vagyis itt az új technológiák elsöprő erejét mutatták be, amelyeket NEM tudja felülmúlni a P4-ek bandája. Ez tény, vitatkozni felesleges.

Meg még egy dolog: nem érdemes ilyen dolgok miatt írni. Akár én is reklamálhattam volna, hogy miért nem az új MSI KT266 Pro 2-vel csinálták, hiszen ott több a tuning lehetőség, meg bordó a lap, nem átlagos.

Csak ennyit akartam mondani, NAGYON KIRÁLY LETT A TESZT, CSAK GRATULÁLNI TUDOK!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#12) Parci válasza NightLord (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nah, nem bántani NightLordot :).
NightLord, régi olvasó vagy, tudod, hogy hány P4-es teszt volt nálunk... nézd vissza bármelyiket, kilóra találsz teszteredményeket... a Leadtek Ge3 régi motoros, tehát a konfig is hasonló lesz.

De, lényeg a lényeg: azért nem tettünk bele P4-es platformot első körben, mert - most először, de - látszik, hogy nem egy kategória ezekkel a cuccokkal!!!!

Az új DDR-es lapok (SiS 735 beleértve) és az Athlon XP nagyon kemény kombó! Tényleg az. A P4 sem rossz, de kezd halovány lenni az új AMD-s zászlósokhoz képest... majd a Northwood újra feldobja a flame-war-t :).

Ami a hardvereket illeti: azzal tesztelünk, ami épp van. De ha visszanézed az RDRAM-os P4-es teszteket, ott sem lesz jobb a P4, mint az XP.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) guest


guest
veterán

Üdv mindenkinek!
Szeretnék egy igazi hi-end videó gyorsítot venni, csak nem tudom eldönteni hogy melyiket válasszam. Az ati8500-at vagy az asus 8200 ti500-at .
Lehet e már tudni hogy ezen kártyák mikortól lesznek kaphatóak itthon? Gondolom hogy a Ti hamarabb ittvan szóval érdemes e az atira várni?
Harmadrészt pedig a ha gf3 akkor érdemes e várni a Ti 500-as verzióra? Mert mindenhól azt olvasom hogy az csak egy overlockolt gf3 semmi több.
Ja és lehet ár külömbség a kettő között?

prohardver vendég

(#14) Hory


Hory
aktív tag

Keopsz: ritka rusnya a dekstopod, mondtak mar? :)

Az utolso oldalon a q3 meresi eredmenyek nem hibasak? Kisse nagyon durvan skalazodik lefele a szinmelyseg es a felbontas fuggvenyeben az fps. Az unreal-nal ez alig eszreveheto. Ez mitol van?

(#15) Gaga válasza Parci (#5) üzenetére


Gaga
tag

Drága?! A Ramirisnél netto 2.600-zal több a XP1600+ (1.4GHz), mint az 1.4-es TB.
Jó a teszt, csak nem értem, miért png-ben vannak a képek. Némelyik úgy jelenik meg, mintha infra kamerátok lenne.

(#16) guest


guest
veterán

Nekem csak az a kifogásom, hogy ha amd processzort akarnak bemutatni általában 3D-s játékokban nyújtott teljesítményével hasonlítgatják az intel processzoraival, és soha nem látok olyan összehasonlítást ami például ArchiCAD renderelés, video tömörítés, MP3 tömörítés, Lightwave renderelés stb. ami ténylegesen prociéhes művelet... Momo

prohardver vendég

(#17) guest


guest
veterán

Ezeken a teszteken meg mindig nem latom hogy az XP olyan jo lenne... Mindenki odakat zeng rola, de en valahogy nme latom azt a hatalmas elorelepest.
Brekk

prohardver vendég

(#18) guest válasza guest (#16) üzenetére


guest
veterán

Válasz: PCGURU 2001/11. XP teszt

prohardver vendég

(#19) NightLord


NightLord
tag

Andorpapa!

Legnagyobb sajnálatomra (de tényleg!) nincs meg arra a lehetőségem hogy hardwareket teszteljek * a saját gépemen kívül. Különben nemtom miért ugatsz le, én nem bántottam senkit, a kritikát építő jellegűnek szántam.
Szóval a RAM okról. Előszöris tévedsz, az extra power oldalon lévő tesztek nagyon is ki vannak hegyezve a ramsebességre. És nem tizedesértékekről van szó. Ha megnézed a számokat, UT alatt a leggyorsabb konfig 23%al mulja felül a leglassabbat. Ha azonban az elített leglassabban CAS2 ramokat használtak volna parciék, ami 140es FSB mellett egyáltalán nem világcsúcs, akkor a különbség kb 15%ra olvadt volna. Ugyanez RDRAMmal már a p4es config oldalára billentette volna a mérleg nyelvét. Erről van szó. Vagyis hogy a tényleges különbség a configok közt annyira pici, hogy ilyen "apróságokon" áll vagy bukik az egész sorrend.

(#20) NightLord


NightLord
tag

Mindenesetre egyáltalán nem akarom vitatni hogy az athlon xp k** jó. De a p4 sem ennyire sz*r. Ugyanis aki SDRAM ot vesz a 100k HUF os procihoz, az pszichiátriai eset.

(#21) Gaga válasza NightLord (#20) üzenetére


Gaga
tag

Aki 100k HUF-os procit vesz, az is pszichiátriai eset, amikor vehet harmad annyiért is ugyanakkora teljesítményre...

(#22) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

lehet, h furán hangzik, de ezek az sdr-es eredményeink voltak a legerősebbek, amit p4-gyel mértünk.. :)

ja, és ennél a p4-es konfignál voltak csak meg a q3 eredmények is.. :?

proci/kombó tesztre szerintünk továbbra is használható ez a pár engine, alacsony felbontást figyelve, de csak így, h mindig két-három platformot teszünk egymás mellé, azaz megmondjuk, h mindez mihez képest..

egyéb real-world alkalmazásokat tervezünk hadrendbe állítani, egy hamarosan fellövésre kerülő 12(?) lapos mikro-tesztben :) már fog is látszódni mindebből vmi.

a frame-rate skálázódáshoz meg annyit, h a 21.83-as drv-vel van pár gázos tapasztalat, ahogyan a 12.40-essel is kicsit pórul jártunk legutóbb, ezeket hamarosan közzé is tesszük..

asszem ennyi. :)

cantante di sampietrini

(#23) Gaga válasza guest (#16) üzenetére


Gaga
tag

Akkor talán nézzél szét, ha már netezel:
http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1543
http://www.aceshardware.com/read.jsp?id=45000224
http://www.digit-life.com/articles/athlonxp1800/index.html
Itt vannak "prociterhelő" tesztek is, bár Lightwave és ArchiCAD nincs. De ha a 3D Studio meggyőző számodra, az van. Abban az SSE optimalizáció híjján van. Látszik is a hurka P4 teljesítmény.

(#24) AndrewBoy


AndrewBoy
csendes tag

aze egy 3dmark eredmenyt ha irtatok volnta 2k vagy 2k1rol...

(#25) Gaga válasza AndrewBoy (#24) üzenetére


Gaga
tag

Basszus. Ha mindenképpen az kell, alább írtam egy szatyor linket. Ha nekem nagyon kell valami, akkor utánajárok. Egyeseknek "igazi" prociizzasztó teszt kell, másoknak csak a játék a lényeg. Van, akinek a kutya se sz*rna jóízűt. Na mindegy.

(#26) guest


guest
veterán

úgy emlékszem az xp nem eXtra Power, hanem eXtra Performance, és PR az PeRformanceből jön hanem Performance Ratingből

prohardver vendég

(#27) guest


guest
veterán

úgy emlékszem az xp nem eXtra Power, hanem eXtra Performance, és a PR az nem PeRformanceből jön hanem Performance Ratingből

Javítva

prohardver vendég

(#28) h4ndsp1k3n


h4ndsp1k3n
tag

Hello mindenki. Nem kapcsolódik kimondottan a témához, de Athlon XP-hez köze van: kérdés a következő (lehet h elég hülye kérdés): Az XPk-hez jár-e ventillátor és ha igen le kell-e azt cserélni nem húzva (1700+) ill. meddig lehet gyári ventivel húzni, meddig ha lecserélem. Szal minden ami athlon xp 1700+ ventilátotokkal kapcsolatos...

Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!

(#29) karib válasza h4ndsp1k3n (#28) üzenetére


karib
addikt

Létezik olyan, amihez adnak ventit, de az Intel coolerekkel ellentétben az AMD cuccok elég közepesek. Egyik helyen tesztelték, végkövetkeztetés: papírnehezéknek kiváló (ezt is tesztelték...).

Tehát jobban járasz, ha külön ventit veszel, elég nagy a választék.

Mellesleg állítólag az XP-k már nagyon feszegetik a technológia határait, tehát a gyorsabbakat jobban lehet húzni. Kicsit elszomorító, mert az ember mindig arra baírozik, hogy a legolcsóbb procit túlhajtja a leggyorsabb gyárin is. Nos, az XP-k esetében ez (egyelőre) nem adott.

Majd ha ugrunk 0,13 mikronra :D

Department of Redundancy Department

(#30) guest


guest
veterán

Én a nyáron egy akkor megjelenő AMD 1300as TB-t választottam, és az első bekapcsolás első századmásodpercében leégett a proci. Ugrott volna a 70eFt, de visszavittem annak a cégnek akiktől vettem, és 2 hónapos utánajárás és egy adag ősz hajszál után visszatérítették az árát, ami addigra sikeresen leesett 45eFt-ra. A különbözetet én buktam. Azóta tökéletesen fut, nagyon meg vagyok vele elégedve, csak para, hogy mikor fog leégni megint.... :(

prohardver vendég

(#31) BobMaster válasza guest (#30) üzenetére


BobMaster
senior tag

Szerintem hülyeséget csináltál. Ha garanciális idő alatt a cég úgy dönt, hogy cseredarab helyett (mert az elszállás ugye nem garanciát kizáró okok, pl. tuning miatt következett be) visszafizeti a pénzt (amit megintcsak nem értek, hogy miért) akkor a vételkor kiállított számla vagy blokk teljes bruttó értékét kellett volna a kezedbe nyomniuk. Minden más megoldással ÁTVERTEK! Futás a fogyasztóvédelemhez! (Elvileg minusz számlának kell lennie, vagy az adott napon aláírtál egy kiadási pénztárbizonylatot (hogy a pénzt valamilyen okból átvetted), ami szigorú számadású, tehát nem tudják letagadni. Ha ilyen nem történt, akkor sorry, Te is rossz helyre jársz vásárolni :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#32) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

a címekben adott XP/PR magyarázatok direkte "más" tulajdonságra utalnak, mintegy kibővítve(..) a már ismert (=tényleges..) magyarázatokat..

amelyek amúgy ott figyelnek azért a szövegben..

cantante di sampietrini

(#33) Kosh Naranek


Kosh Naranek
tag

Nem, nem, nem...mindenki rosszul tudja...az XP az "eXperience Point" rövidítése, azaz D2 alatt ennyivel több tapasztalati pontot kapsz minden monsztáért, ha ilyen procit használsz (tehát Athlon 1500+: +1500 tapasztalati pont, 1600+: +1600 tapasztalati pont stb.) :)))))))))))))))))))))

(#34) Kosh Naranek


Kosh Naranek
tag

A legjobban akkor jár mindenki, ha a procit egy IWILL XP333-ba teszi, ekkor értelemszerűen még +333 tapasztalati pont. :)

(#35) Z_A_P válasza Kosh Naranek (#34) üzenetére


Z_A_P
addikt

Huje :DD

OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.