Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] PIII-S: fityisz a Palomino-nak? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

Ehhh, az Intel hülye, ha ezt eldobja. Márpedig eldobja.

(#2) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

A kezdőkép nekem nagyon bejön :)):))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) Füles válasza LordX (#1) üzenetére


Füles
tag

Az a gond, hogy nem lehet P4-nek tokozni. Ahhoz túl gyors... :-)

(#4) Zsiba


Zsiba
senior tag

Klassz cikk! Gratula!
Hogy ennyi ész szoruljon az Intel embereibe!!! Akkor már legalább vágnák rendbe a P4-et!

''One Ring to rule them all...''

(#5) Adi


Adi
senior tag

A cikk fasza lett (szokás szerint :D), de ezek a procik az XP mellett eléggé leharcoltnak tűnnek nekem. Az árukat figyelembe véve pláne. Komoly serverbe meg inkább tesz az ember Xeont egy serverworksös alaplapra, mint egy vadonatúj technológiával szivassa meg magát.

Szerintem az Intel nem igazán tudja, hogy mit csináljon.

ldm start-reconf primary

(#6) andorpapa


andorpapa
őstag

Most akkor megijedtem. Vehetek-e 1100 MHz-es Celeront FSB=100 MHz?

Ez még nem Tualatin. Tehát ez jó és működő processzor, vagy bajok vannak vele?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#7) jenicel


jenicel
tag

Még hogy emelt fővel távozik a PIII! Ennyi pénzért? Ne röhögtess. Ráadásul ehhez is vegyen az ember egy új alaplapot. Hülyék ezek az intelnél, de nagyon. Az első PIII megjelenése óta (azóta egyre inkább) csak a reklámmal adják a procijaikat, mert az ár/teljesítmény arány csak a Cerkáknál éppenhogy nem felel meg még. :DDD:DDD:DD

Tisztelem az egyenes embereket.

(#8) guest


guest
veterán

Kicsit obejktíven: szerintem ugy lett volna igazságos ha a XP/Tbird egy normális alaplapban probáljátok ki. pl. egy EPOX 8KHA+ és mondjuk a buszorakelet ott is 160mhz-re rakjátok , igy lett volna fair szerintem , nem pedig egy gagyis sis 735össel meghajtani: :/ A másik szerintem nem rossz proci ez a tua p3 csak sdrammal elég csíra a leljesítmánye , mondjuk egy xp 10x160mhz-en ddr-rel elég rendesen odavág még egy p4 2 ghz-nek is nemhogy egy tua p3-nak. Érdemes kiprobálni , én probáltam , és most XP-m van epoxxal . és 7600 felett van 1466-on a 3dmark 2001 ...

prohardver vendég

(#9) Parci válasza guest (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

guest, igazad van. Bár a SiS 735 NAGYON nem gagyi, ha olvastad a tesztünk, akkor ott is láthattad, hogy a KT266A-t leszámítva mindent elvert, és attól sem sokkal maradt le.

Az FSB-vel kapcsolatban igazad van, bár ne feledd, hogy az AMD eleve DDR FSB-t használ, tehát 166 MHz Intel kontra 266 MHz AMD volt kapásból... lehet az AMD-s rendszer FSB-jét még tovább húzni, de alapvetően már 133-on (266-on) is sokkal több, mint a Tualatiné.

A Tua P3 pedig állva hagyja a P4 2.0GHz-et, még akkor is, ha az XP még a Tua-nál is jobb...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Ami az árakat illeti - mi sem titkoltuk, itt inkább csak a teljesítményt néztük. Nyilván nem alternatíva a cucc 120 rugóért jelenleg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Azért én kiváncsi leszek a 0,13 -as Northwood P4 -re 512 KB cache -el... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12) Parci válasza FollowTheORI (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Én is. Bár elfelejtették visszatenni bele a kiszedett második FPU pipeline-t, a nagyobb trace cache-t, és pár apróságot :(. Gondolom majd az is visszakerül, de akkor már Pentium 5-nek fogják hívni ugyanezt a "kaki" architektúrát :(.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Saláta


Saláta
csendes tag

A cikk szakmailag korrekt, de nyelvileg iszonyú. Most nem arról beszélek, hogy a szakszókincs angol; a slot és a CPU helyett nem akarok feltétlenül idétlen magyar szavakat látni.

De ha a szakkifejezések mellett az írás nyelvi megformáltságát, a követhető, világos mondatszerkesztést keresi az ember, keveset talál. Nehéz elhinni, hogy a cikk írója újságíró, és nem "csak" hardverguru.

(#14) Parci válasza Saláta (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Saláta, szívesen vennénk egy átiratot a te értelmezésedben :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) guest


guest
veterán

Elég fölösleges lenne... Erre a procira kár több szót vesztegetni, szerintem egész szépen elbúcsúztattátok. :)

prohardver vendég

(#17) guest


guest
veterán

Speciel én a fsbnél a pci/agp bus sebességet is nézném nemcsak a memória sebességet ... a sys 735 meg köztudottan 3d-ben gyengusz annak ellenére hogy a busz amit használ az a hypertransport, és még annyit hogy alaplapok közt is van különbség pl. epox, asus , msi ...msi köztudottan elég lassucska ....

prohardver vendég

(#18) guest


guest
veterán

...Itt ecs-ről van szó , az még lassabb:D

prohardver vendég

(#19) hi


hi
tag

Emberek ! Ennyi penzert akkor erne meg ilyen proci venni, ha bonuszba adnanak melle egy egyesz gepet ! (tokkal-vonoval) :)))
Maholnap felebredunk, hogy csucsszuper procit lehet venni, nem is draga, csupan valami 500$. Es mindennel kompatibilis, semmi uj nem kell hozza, legfeljebb egy 150$-os alaplap, ami igazan semmiseg... Hat inkabb nem. Akkor inkabb AMD.

(#20) Parci válasza guest (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A SiS 735 mégcsak hírből sem ismeri a HyperTransportot (az első "cucc", ami használja, az az nForce). Azt pedig, hogy gyenge a SiS 735, lécci támasszátok már alá valamivel, mert nálunk a tesztlaborban minden 760-as, KT266-os és ALi MAGiK1-es (C1 nyilván nem volt) lapot elfújt!! Még a "lassú" ECS is...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) FollowTheORI válasza Parci (#12) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A MHz -nek ára van... :))
Másrész én alapból 2 GHz -en kezdtem volna az Intel heyett, addig meg ott lett volna a PIII Tulatin... (de nem én vagyok az Intel egyelőre... Lottó RULZ !!! ...:))))

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#22) szentesb


szentesb
csendes tag

Hi!

És mit szólnátok a Tualatinhoz pl egy Asus P3-C alaplapban. Mert ugyebár az Slot1+Intel820+RDRAM... Nem tudom, de szerintem azzal már nem csak a kisebb P4-eket, Tbirdöket lehetne megközelíteni:)

(#23) udvari válasza guest (#8) üzenetére


udvari
tag

hm azt ama epox +20K Ft-ért 1%-al gyorsabb mint az ECS ! :DDD

(#24) guest válasza udvari (#23) üzenetére


guest
veterán

hehehe :) Úgy olvasom, hogy csak egy valamiben értenek itt egyet a fórumokban! Az ATHLON XP az űber fasza proci! Vagy tévedek? :DD

prohardver vendég

(#25) udvari válasza guest (#24) üzenetére


udvari
tag

ehe Igen de nem is ez a kérdés hanem szerintem elsődleges egy gépnél hogy satbil legyen !

és ha olvasgatod a márkás kt266a lapokkal igen-igen lehet szívni :DDD

Persze akinek ez kell vegye :DD

(#26) Parci válasza szentesb (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Kicsi a sávszélesség (FSB), sajnos. Pedig igen, az RDRAM és a proci is bőven tudna élni vele... de a 133 MHz-es SDR FSB a szűk keresztmetszet, RDRAM ide, vagy oda :(.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) Mtomi1 válasza guest (#24) üzenetére


Mtomi1
csendes tag

Kedves guest!!!

Igazán nem akarlak megsérteni, de a modorod enyhén alpári, és amiket írsz néha úgy tűnik, mintha a világot egy sötét csövön színlelnéd.
Ezért kérlek, hogy ha legközelebb beleszólsz akkor tényszerű adatokat közölj és ne úgy viselkedj, mint egy kőzépkori Jezsuita hittérítő, aki csak azt tudja, hogy van isten, de azt nem tudta, hogy hol!

Köszike!

Ennyi - VÉGE!!!

(#28) Ambrosius válasza guest (#24) üzenetére


Ambrosius
tag

Én sem értem, hogy mi a bajod az ECS-sel, hol lenne az lassú lap?

(#29) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

A proci árán pontosítottunk: csak a Compaq adja drágán, normális (nagyker-)áron "mindössze" 62e nettó. :(

(Rögtön nem is olyan súlyos, ugye?..)

Persze jó lett volna eleve reális(abb) árat felkutatni, akár külföldi listákról, sorry. :(

cantante di sampietrini

(#30) udvari válasza guest (#17) üzenetére


udvari
tag

ehe azért simán leveri így gyengécskén is az olcsóbb ill a drágább via-kat is :DDD

(#31) guest


guest
veterán

Tudjátok messziről látszik, hogy ki milyen párti.
Az nem baj. A baj ott van , ha egymás gépét ócsároljátok. Nem ?!?!
Én AMD párti vagyok 386Sx óta, de elismerem, ha valami jó. Ez a PIII-S jónak ígérkezik.(bár ettől még nem vennék Intelt :)) )
A baj ott van, ha a Pl. tesztelő is részrehajló.
Nem tom észrevettétek-e, hogy legyen az magyar- v. külföldi teszt, de nem egyforma kaliberű procikat és-vagy alaplapokat tesztelnek (ennek lehet az ár is oka (?)), de minden tesztnél látszik ez. Nincs bajom az ECS-el, de pl. egy MSI 266Pro2-vel más lett volna az eredmény (én is részrehajlok :)) ). Ugyanarról a Pl. prociról az előítéletektől függően más és más adatokat kapok. Ha nincs még előítéletem, akkor ezek alapján nemigen lehet dönteni (maximum minél nagyobb órajele legyen, minél olcsóbban).
PÁRTATLANSÁGOT !!!!

huh...
Na most már lehet engem is lehüjézni ! :))
Köszi Köszi Köszi
:)))

prohardver vendég

(#32) guest


guest
veterán

:))

prohardver vendég

(#33) guest


guest
veterán

Néhány napja cseréltem le a gépemet. Egy Tualatin 1.13-as processzort választottam. Dobozos (minőségi ventillátorral). 2-3 ezerrel került többe mint a "sima" P III. Fő célom az volt, hogy ne melegedjen. Stabilan beáll 45 fokra. Ennél csak kisebb lesz a hőmérséklete, ha kevésbé használom a gépet. Nem kellenek a plusz hűtő-ventillátorok. Kisebb a gép zaja is.

prohardver vendég

(#34) guest


guest
veterán

Igazad van parci tényleg összkevertem a sis 735-nél a MuTIOL-t a HT-vel . régen olvastam leirását, annak ellenére a belső sávszélssége nagyobb mint egy amd 760-é ...btw az FSB dolgot megint nem érted parci, ha nagyobb az FSB és nem osztod le akkor a PCI és az AGP freq. is nagyobb , tehát gyorsabb, márha nem fagy szét, birja az eszköz....
james
ui.: én nem vagyok egyik párti sem a témában csak probálok tényeket közölni ...

prohardver vendég

(#35) XiX


XiX
csendes tag

Hi All!
Mag amikor 1.5 volt a plafon, rendeltunk
nehanyat ( >3 ). A felet aznap visszavittek :))) a tobbi 1 heten belul ment. Fu es fa igergetes es tennyleg jo lett.

Naszal az Inteles MIB-ek a probaprocikat gyarilag felporgetik :) ugy erik el a kivant Mhz tartomanyt.
Aztan a merketingesek (Ok is MIB-esek
csak nekik szinesebb a ruhajuk) bejelentik, hogy "Lealaztuk az AMD-t, mi vagyunk a kirajj, az 1.hely kiberelve, a tobbi +turoooo".

A procik egnek, 2-3 honap mulva jonnek a
hasznalhato peldanyok, kirajj az Intel :).

udv.: XiX

XiX/PsychoMix

(#36) guest


guest
veterán

Nem tudja valaki, hogy kishazankban forgalmazza-e valaki a PowerLeap Slot1 atalakitojat?

prohardver vendég

(#37) swill válasza Saláta (#13) üzenetére


swill
csendes tag

Szerintem nem is mondta senki hogy "igazi" újságírókról van szó. Nyelvileg tényleg nem túl igényes a cikk, de nem igénytelenebb mint a legtöbb elektronikus újság cikke. Manapság az Internet világában nem kell újságírónak lenni ahhoz hogy írjál.
Egyébként mivel ez egy műszaki témával foglalkozó írás, kevéssé fontos a nyelvi megfogalmazás. (Annak ellenére hogy én is jobban szeretem ha igényesebb stílusban olvashatok valamit.)

(#38) guest


guest
veterán

''Az i815 minden EPT-k ellenére még most sem támogat fél giga RAM-nál többet, így ilyesmi környezetben egy szerver proci akár feszélyezve is érezhetné magát. Persze a CPU-k ilyesmire egyelőre nem képesek..''

Ehez a procihoz nem ezt az alaplapot tervezte az Intel. A http://www.asus.com.tw/mb/socket370/tr-dls/overview.htm linken meg lehet tekinteni a hozza valo alaplap specifikacojat, ez megfelelo mennyisegu memoria kezelesere kepes. Igazan nem ertem, miert maradt ki a cikkbol ez a lap, ha mar ''napjaink lapjairol'' is szo van benne. Remelem, nem az iro tajekozatlansaga miatt. Az i815 egy jatekra es otthoni felhasznalasra tevezett chipkeszlet, sok szempontbol meg a bx-hez kepest is visszafejlodes (ez az undorito Intel startegia egyebkent szerintem is elkeserito), akkor miert ezzel teszteltek egy szerver procit?

Ezen kivul is lenne meg nehany megjegyzesem, mert felduhit ez a rovidlato hozzaallas a tesztekkel:

- Szervereket nem szoktak huzni, aki ilyen processzor mellett dont, azt egyaltalan nem a tuning erdekli.
- Mi koze van egy szerver procinak akarmelyik idiota FPS jatekhoz? Senki, aki szervert akar osszerakni nem kivancsi erre. Arra mar annal inkabb, hogyan viselkedik egy adott konfiguracio valodi szerver kornyezetben nagy terheles alatt, ha pl. veszhelyzetben 50-fole szalad a gep load-ja. De ez persze tobbnyire nem a procin mulik, hanem a SCSI vezerlon es a vinyokon.

prohardver vendég

(#39) guest


guest
veterán

Elnezest, a nevem elfelejtettem odairni a hozzaszolasomhoz (#37): Blaskó Viktor.

prohardver vendég

(#40) motor


motor
tag

Na ezt té'lleg nem volt türelmem végig olvasni.
Jó a vége?

Hejhóóó!

(#41) TommyGun


TommyGun
őstag

Lehet hogy az MSI lapok sebesség terén nem a csúcson vannak de emlékszem volt itt egy teszt 11db KT266A csippel szerelt deszkáról és ott elég jól látszott hogy ez a sebességkülönbség mondjuk ha jól emlékszem Q3-nál 2-3 frame volt...namármost 2-3frame 260 frame/sec-nél szerintem q***ra mindeggy...a másikfele hogy még a angy ASUS sem csinál olyan megbízható és atomstabil lapokat mint az MSI csak szeretne...nem véletlen hogy az MSI nagyon a toppon van a serverekbe szánt lapok eladásában....és persze az otthoniakban....meg aztán mint a cikk is írta elég jól tuningolható kis lap....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#42) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Nem tudom, látta-e mostanság elmeorvos az intel vezetöit?;] Itt marháskodnak ilyen procikkal:mobilba koser lenne - de akkor meg mire a banános? 2.8 MHz? Athlon1.4-et megszégyenitö fogyasztással rá még állmodnak 3.6Mhz dupla regiszterest gép felé kétprocesszoral? Ennyi eröböl nem potolhatnák vissza a elcsort második FPU-t? Az talán nagyobb siker lenne... De hát valahogy az AMD-nek is talpon kell maradnia...

UI: tanácstalanul fejét vakaro smájli nincs?

Utánam a kondenzcsik!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] PIII-S: fityisz a Palomino-nak? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.